Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

plemeno vhodné k dětem?

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
šarllotka



Založen: 07.12.2009
Příspěvky: 3

Předmět: plemeno vhodné k dětem?
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 1:37:05
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

Které plemeno kočiček je vhodné k dětem? Klidné, relativně vyrovnané a zároveň samostatné...no prostě číča, která je dáma a zároveň má trpělivost s všetečnými ručičkami malého človíčka. Popřípadě taková číča, která, když už jí pozornost dítěte nevyhovuje, po něm hned nevyjede drápkama, ale prostě se zvedne a odejde. Existuje takové plemeno? Děkuji všem za odpověď. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Plemeno vhodné k dětem
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 8:45:18
Odpovědět s citátem

Nevím, zdali existuje přímo nějaké plemeno určeno k dětem,.....My máme doma britky - dnes 2, ale při miminku jsme měli jen jednu - kocoura a nikdy miminku nijak neublížil, ba naopak jsem měla pocit, že jakmile jsem se vzdálila někam z dohledu, tak prcka hlídal za mě. Postupem času, když mimino začalo lézt po čtyřech a kolikrát se stalo, že kocoura chytlo za ocas, protože on to dovolil. Neutíkal a nechal si líbit opravdu hodně - nikdy se ani neohnal packou! Já jsem kolikrát sama nechápala, proč nejde pryč a nechá se různě hladit, ale s nejemnou motorikou miminka spíše tahat apod. Dnes máme kočičky 2 a malé byly 4 roky a musí se hlídat. Zvířátka má ráda, ale napadnou ji různé věci Evil or Very Mad . Takže jakmile zaregistruju, že se motá kolem koček, ihned zbystřím a nenápadně dohlížím Wink . Myslím, že hodně záleží i na povaze každé čičiny. Ale britka jakmile vyroste z kotěcího věku, tak se hodně zklidní.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
šarllotka



Založen: 07.12.2009
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Plemeno vhodné k dětem
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 13:23:31
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:
Nevím, zdali existuje přímo nějaké plemeno určeno k dětem,.....My máme doma britky - dnes 2, ale při miminku jsme měli jen jednu - kocoura a nikdy miminku nijak neublížil, ba naopak jsem měla pocit, že jakmile jsem se vzdálila někam z dohledu, tak prcka hlídal za mě. Postupem času, když mimino začalo lézt po čtyřech a kolikrát se stalo, že kocoura chytlo za ocas, protože on to dovolil. Neutíkal a nechal si líbit opravdu hodně - nikdy se ani neohnal packou! Já jsem kolikrát sama nechápala, proč nejde pryč a nechá se různě hladit, ale s nejemnou motorikou miminka spíše tahat apod. Dnes máme kočičky 2 a malé byly 4 roky a musí se hlídat. Zvířátka má ráda, ale napadnou ji různé věci Evil or Very Mad . Takže jakmile zaregistruju, že se motá kolem koček, ihned zbystřím a nenápadně dohlížím Wink . Myslím, že hodně záleží i na povaze každé čičiny. Ale britka jakmile vyroste z kotěcího věku, tak se hodně zklidní.


Díky za zprávu Smile
Nad Britkou jsem taky přemýšlela, jsou nádherné....a co například perská činčila? Nebo Birma, Ragdoll ?
Jinak je mi jasné, že je vždy potřeba hlídat jak číču, tak dítě, aby si vzájemně nedělali čertoviny. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 14:26:46
Odpovědět s citátem

Já bych řekla, že každá kočka je vhodná k dětem...můžete mít k dítěti jak britku, ragdolla, mainku, sphynxe tak i obyčejné kotě z útulku. Důležité je chování ke kočce, soužití, socializace a výchova. Žádná kočka sama o sobě není zlá. Stejně tak je třeba trpělivě dítěti vštěpovat, že je to živé zvířátko a že když se mu něco nelíbí, tak to dá najevo. Přikláním se k tomu zvolit nenáročné plemeno na údržbu. Budete mít mraky starostí s miminkem, možná nebudete mít čas každý den česat perskou činčilu.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
šarllotka



Založen: 07.12.2009
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 14:31:32
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:
Já bych řekla, že každá kočka je vhodná k dětem...můžete mít k dítěti jak britku, ragdolla, mainku, sphynxe tak i obyčejné kotě z útulku. Důležité je chování ke kočce, soužití, socializace a výchova. Žádná kočka sama o sobě není zlá. Stejně tak je třeba trpělivě dítěti vštěpovat, že je to živé zvířátko a že když se mu něco nelíbí, tak to dá najevo. Přikláním se k tomu zvolit nenáročné plemeno na údržbu. Budete mít mraky starostí s miminkem, možná nebudete mít čas každý den česat perskou činčilu.


Díky za odpověď Wink
Synovi už jsou skoro dva roky, takže se přes den alespoň dvě hodiny, když malý spí, na česání najdou. Spíš jde o jiný problém, syn potřebuje hodně pozornosti, tak bych právě ráda zvolila nějaké samostatnější plemeno, aby ani jedna strana zbytečně netrpěla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dufinka



Založen: 13.10.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: Odpovědět
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 16:31:17
Odpovědět s citátem

My máme doma dva kocourky plemene Ragdoll...obecně se o tomto plemenu říká, že je klidné a vyrovnané povahy vhodné k dětem...přesto, každá kočka je individualita, mě se povedlo vybrat úžasná kocouřiska, která ctí veškeré nej, které se k tomuto plemeni váží. Ještě bych dodala, že srst je polodlouhá a nenáročná na údržbu. Rodiče mají doma činčilu, je to perské plemeno, tzn. dlouhá srst a je třeba počítat s denním vyčesáváním, které když se nedodržuje, tak se velice snadno srst zacuchává a chlupy jsou opravdu všude! Navíc u bílých činčil /rodiče mají zlatou/ se musí pravidelně pečovat o oblast očí. Co se týká povahy, opět je to kocour pohodář, klidná povaha. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2009 17:08:29
Odpovědět s citátem

já mám 2.5 letého syna a 4 kočiny...2 britky a 2 peršanky a ani jedna,se nikdy po malém neohnala a nijak mu neublížila,je pravda,že je naučený,že se jim nesmí některé věci dělat a nijak ubližovat a dodržuje to,stane se,že v zápalu hry,vezme třeba číču za zadní a má snahu ji zvednout,ale bud já pořád koukám a snažím se hlídat a nebo číča si poví,že tohle se jí nelíbí a odejde..ale nikdy mu neublížily..taky se stalo,že jak si spolu hrají,číča třeba malinko škrábla,ale né úmyslně,bylo ve hře.....prostě v pohodě,je to všechno o tom,že musíte malého úpár věcí naučit a i kočička se bude muset naučit,co ano a co ne..ale ty to chápou velice rychle..jsou neuvěřitelně chytré na tohle
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (48x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top