Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Očkování a péče o toulavého kocoura

Fórum: Očkování

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Anna H.



Založen: 28.08.2009
Příspěvky: 14
Bydliště: Zlín

Předmět: Očkování a péče o toulavého kocoura
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2010 18:22:54
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat zkušenějších. Ujala jsem se toulavého kocoura - zatím ho teda jen krmím. Už se mě pomalu přestává bát a já uvažuji, že ho vezmu na vyšetření k veterináři. Mám jen obavu, že zase na nějakou dobu přijdu o jeho důvěru a už ho nechytnu, abych ho vzala přeočkovat a samozdřejmě vykastrova. Doma ho mít nemůžu teda myslím zatím - dokud je toulavý )- už tam jednu kočku mám a bojím se nemocí. Kocourek přespává v kůlně, kde jsem mu dala pelíšek, jinak to nejde doma nemám ani sklepy a ani dveře v pokojích, abych kočky odělila. Proto se chci zeptat, jestli má cenu jedno očkování, bez následného přeočkování - myslím, že ho budu muset dloho přemlouvat, aby se zase nechal pohladit. Nebo prostě co mám dělat ( odčervit, kapka za krk proti parazitům, atd. )? Nechci ho dát do útulku - nemyslím, že by mu tam bylo dobře.
Za jakou koli radu děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2010 20:54:38
Odpovědět s citátem

Já jsem řešila stejný problém. Na jaře si nás Romeo prostě našel a zůstal u nás. Začala jsem ho krmit a chodil pravidelně každý den. Spal na terase pod střechou. Pravidelně jsem ho odčervovala, dávala mu spot-on proti klíšťatům a blechám. Na podzim jsem začala přemýšlet co s ním v zimě. Rozhodla jsem, že očkování bude první krok. Obávala jsem se stejně jako vy, že po akci už kocourek ke mně nepřijde a bude se mě bát. Měla jsem také stach jak ho vůbec k lékaři dopravím jak ho dostanu do přepravky a u vetky z přepravky ven. Moje obavy se ale nenaplnily. Romeo sice nebyl nadšený z toho, že ho dávám do přepravky, bránil se, ale nevytáhl drápy a ani mě nekousl. U vetky se choval naprosto vzorně, nechal se prohlédnout a naočkovat bez problémů. Cesta autem se mu velmi nelíbila, pobyt v přepravce také ne. Myslela jsem si, že jak se vrátíme, vyběhne z přepravky, uteče a už nikdy nepřijde. Připravila jsem pro něj plnou mističku a teprve pak ho pustila ven. V klidu se najedl a pak se nechal pomazlit. Další den přišel jako obyčejně. Za dva týdny jsme jeli na přeočkování a vše bylo v pohodě. Kocourek chodí dál a náš vztah to nijak nenarušilo. Bohužel bydlí stále venku. Nechce dovnitř do domu ani za nic Sad Má asi špatnou zkušenost. Bojí se uzavřených prostorů a nechce bydlet ani v zateplené boudičce, kterou jsem pro něj připravila. I přes to ale zimu zvládá obdivuhodně. Někdy spí tady, někdy jde jinam. Není doma třeba 4 dny a pak zase chodí pravidelně každý den.
Být vámi, tak s očkováním neváhám. Nebojte, on ví, že ho máte ráda a že se o něj staráte. Nebude se na vás zlobit. A když, tak jenom chvilku Smile Určitě je to ale základ, společně s kastrací, pokud ho chcete vzít domů. Tak držím palce, ať vše vyjde.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: tuláček
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2010 21:17:52
Odpovědět s citátem

Myslím, že Betty to popsala dobře. Začala jsem nedávno depozitovat. Mívám plašánky, u kterých si důvěru buduju i měsíc nebo déle. Přesto spolu musíme absolvovat vyšetření, očkování, polykání tabletek nebo mazání očiček. A můžu říct, že to vzájemný vztah nenarušuje. Sice se chvíli vztekají, když spolu zápolíme kvůli ošetření, ale za chvilku se zase otrkají a chovají se jakoby se nic nestalo. Myslím, že když kočka cítí, že to s ní myslíte dobře, tak na Vás jen tak kvůli výjezdu za vetem nezanevře. Kočka není člověk:) Držím palce.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anna H.



Založen: 28.08.2009
Příspěvky: 14
Bydliště: Zlín

Předmět: Re: tuláček
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2010 16:55:19
Odpovědět s citátem

Děkuji za rady,
začnu postupně, první budeme odčervovat a dám mu nějakou tu kapku za krk proti parazitům. No a druhý krok bude očkování. Snad se mi podaří i přeočkovat.
Ale v první řadě půjde na testy a očkování proti Felv a podobným hrozným nemocem moje bytová kočička. Aby mohla jít taky ven a nemusela jsem se bát toho tuláka. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top