Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Stříhání drápků


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: Stříhání drápků
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 13:35:42
Odpovědět s citátem

Zajímalo by mě, jestli je tu někdo, kdo stříhá kočičce zadní drápky?

Totiž: Našemu potrhlu dělám pravidelně manikúru předních, abychom nebyli s mužem při hraní na cucky, ale včera jsme byli na návštěvě u babičky a její sedmnáctiletá kočička má neuvěřitelně přerostlé zadní drápky - vypajá jako obrovské, silné, bílé meče - kočička není zvyklá na žádná škrábadla a nevím, jestli by mělo vůbec cenu ji v tak vysokém věku snažit na brousení učit - co myslíte, mělo? Přední drápky má taky přerostlé - ty se mi jí snad opatrně zastříhnout podaří (transportovat Lízinku z vetovi jen kvůli manikúře mi přijde trochu zbytečné), ale co s těmi zadními? Taky trochu zašmiknout nebo nechat být? Co radí zkušenější?? Předem díky za jakoukoliv reakci!
_________________
J & T & M & Chester
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
libuse



Založen: 14.04.2009
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 14:24:47
Odpovědět s citátem

Mým kočičákům - nejstarší 8 let -nejmladší 4 měsíce,stříhám drápky na všech packách pravidelně 1x za 14 dnů.Jsou na to zvyklí a pokud zapomenu začnou si je okusovat.Tím mi připomenou,že jsou drápky tak dlouhé ,že už jim to vadí.
Zadními se často tak odrazí,že pokud by je meměli ostříhané byl z toho
nechtěný drápanec.Tak že má zkušenost - stříhat.
LK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 14:31:01
Odpovědět s citátem

Díky moc za reakci! Smile Uklidnila jste mě - trochu jsem se bála, jestli se nechystám udělat něco hrozně barbarského... Very Happy
_________________
J & T & M & Chester
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 17:37:59
Odpovědět s citátem

Také stříhám i zadní. Ty jdou dokonce lépe, než přední - na přední si nenechá sáhnout Laughing Sice zadní nejsou tak ostré, jako přední, ale naše si je asi nekouše, pořádně neobrušuje, takže byly přerostlé a klapala po linu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 19:50:58
Odpovědět s citátem

Děkuju moc! Tak zítra vyrazíme na návštěvu i s kleštičkami a snad bude držet...
_________________
J & T & M & Chester
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2010 22:31:03
Odpovědět s citátem

Já stříhala drápky už cca 14tidenním koťatům (protože mám devony, a devonka má bříško téměř bez srsti a to bylo od kotíků hodně poškrábané, proto jsem stříhala drápky už miminkům), a svým kočkám je stříhám pravidelně cca 2x měsíčně. Přední i zadní. Beru jednoho po druhém, dokonce když na ně zavolám jménem, přijdou se nechat ostříhat. I ty kočeny, které na to zvyklé nebyly a měly ze stříhání poprvé psotník, pochopily, že u nás je to nemine a už neprotestuje žádná. Ostříhat (tedy drápky) 8 kočkám mi trvá cca 10-15 minut. Zastříhávám doopravdy jen ty špičky, nestříhám moc-musí mít možnost se zachytit při honění a lezení na šrábadle.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz


Naposledy upravil tatiana dne 16. 1. 2010 11:34:07, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Stříhání drápků
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 9:30:15
Odpovědět s citátem

Jizi napsal:
Zajímalo by mě, jestli je tu někdo, kdo stříhá kočičce zadní drápky?

Totiž: Našemu potrhlu dělám pravidelně manikúru předních, abychom nebyli s mužem při hraní na cucky, ale včera jsme byli na návštěvě u babičky a její sedmnáctiletá kočička má neuvěřitelně přerostlé zadní drápky - vypajá jako obrovské, silné, bílé meče - kočička není zvyklá na žádná škrábadla a nevím, jestli by mělo vůbec cenu ji v tak vysokém věku snažit na brousení učit - co myslíte, mělo? Přední drápky má taky přerostlé - ty se mi jí snad opatrně zastříhnout podaří (transportovat Lízinku z vetovi jen kvůli manikúře mi přijde trochu zbytečné), ale co s těmi zadními? Taky trochu zašmiknout nebo nechat být? Co radí zkušenější?? Předem díky za jakoukoliv reakci!


Jde o to, jestli je to kočka venkovní nebo čistě 100% bytová. Mě přijde srandovní, když se někdo diví, že má kočka drápy jako meče - tak příroda kočku vybavila k lovu a k životu. Kočka venku si drápky brousí v meče přirozeně a je to tak správné. Jiné je to, poud kočku držíme pouze doma! Tam nemá přirozenou možnost si drápky zkracovat, nepotřebuje je k lovu a navíc se to nelíbí hlavně nám lidem, protože ty meče dokážou pěkně bolet, ledacos zatrhnout, zničit. Takže otázka nezní zkracujete kčkce drápky, ale jaké kočce a proč drápky zkracovat. Já osobně stříhám na výstavy - je to ve výstavním řádu, ale doma je zkracuji minimálně, protože naše kočky mají škrábadla až do 3,5 m výšky a kočka drápky potřebuje také k bezpečnému lítání po stromech aby neslítla jak hruška. Je ale potřeba hlídat, aby drápek nepřerostl tak, že zaroste do polštářku !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jizi



Založen: 07.04.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Stříhání drápků
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 11:00:47
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:


Jde o to, jestli je to kočka venkovní nebo čistě 100% bytová. Mě přijde srandovní, když se někdo diví, že má kočka drápy jako meče - tak příroda kočku vybavila k lovu a k životu. Kočka venku si drápky brousí v meče přirozeně a je to tak správné. Jiné je to, poud kočku držíme pouze doma! Tam nemá přirozenou možnost si drápky zkracovat, nepotřebuje je k lovu a navíc se to nelíbí hlavně nám lidem, protože ty meče dokážou pěkně bolet, ledacos zatrhnout, zničit. Takže otázka nezní zkracujete kčkce drápky, ale jaké kočce a proč drápky zkracovat. Já osobně stříhám na výstavy - je to ve výstavním řádu, ale doma je zkracuji minimálně, protože naše kočky mají škrábadla až do 3,5 m výšky a kočka drápky potřebuje také k bezpečnému lítání po stromech aby neslítla jak hruška. Je ale potřeba hlídat, aby drápek nepřerostl tak, že zaroste do polštářku !


Věřte mi, že vím, na co jsem se ptala - otázka především zněla: mohu kočce ostříhat zadní drápy? Před lety jsem se ptala veterináře, jestli můžu stříhat kocourkovi drápky (do té doby jsem měla zkušenost jen s pejsky a byla jsem kočičí laik non plus ultra) a bylo mi řečeno, že ano, ale jen přední.

Co vám přijde na opravdu hodně přerostlých drápech legrační? Že jsem je přirovnala k mečům? Dobrá, asi jsem měla napsat, že jí, chudince, neustále čučí půlcentimetrové drápy ze zadních tlapek, že mají minimálně tři milimetry v průměru a vzhledem k tomu, že kočenka je opravdu vetchá, malinkatá stařenka, to vypadá opravdu hrozně?!

Všem v každém případě díky za reakci!
_________________
J & T & M & Chester
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Stříhání drápků
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 11:20:30
Odpovědět s citátem

Jizi napsal:
Jana Babická napsal:


Jde o to, jestli je to kočka venkovní nebo čistě 100% bytová. Mě přijde srandovní, když se někdo diví, že má kočka drápy jako meče - tak příroda kočku vybavila k lovu a k životu. Kočka venku si drápky brousí v meče přirozeně a je to tak správné. Jiné je to, poud kočku držíme pouze doma! Tam nemá přirozenou možnost si drápky zkracovat, nepotřebuje je k lovu a navíc se to nelíbí hlavně nám lidem, protože ty meče dokážou pěkně bolet, ledacos zatrhnout, zničit. Takže otázka nezní zkracujete kčkce drápky, ale jaké kočce a proč drápky zkracovat. Já osobně stříhám na výstavy - je to ve výstavním řádu, ale doma je zkracuji minimálně, protože naše kočky mají škrábadla až do 3,5 m výšky a kočka drápky potřebuje také k bezpečnému lítání po stromech aby neslítla jak hruška. Je ale potřeba hlídat, aby drápek nepřerostl tak, že zaroste do polštářku !


Věřte mi, že vím, na co jsem se ptala - otázka především zněla: mohu kočce ostříhat zadní drápy? Před lety jsem se ptala veterináře, jestli můžu stříhat kocourkovi drápky (do té doby jsem měla zkušenost jen s pejsky a byla jsem kočičí laik non plus ultra) a bylo mi řečeno, že ano, ale jen přední.

Co vám přijde na opravdu hodně přerostlých drápech legrační? Že jsem je přirovnala k mečům? Dobrá, asi jsem měla napsat, že jí, chudince, neustále čučí půlcentimetrové drápy ze zadních tlapek, že mají minimálně tři milimetry v průměru a vzhledem k tomu, že kočenka je opravdu vetchá, malinkatá stařenka, to vypadá opravdu hrozně?!

Všem v každém případě díky za reakci!


přerostlé drápy mi legrační nepřipadají, legrační mi připadá, že někteří lidé je vidí jako nepřijatelné meče - kočka MÁ MÍT drápy jako meče ! Od toho je kočka. A že Vám to připadá hrozné ? Jde o to zda vám připadají přerostlé a nebo zda skutečně přerostlé jsou. Já jsem jen dala k úvaze, zda to VENKOVNÍ kočce prospěje, zda jí to neublíží v pohybu. lovu, lezení na stromy - třeby když se bude chtím ukrýt před psem a pod. kočka cůzí po hrubých kamenech, silnici a pod iobrušuje svoje drápy přirozeně - na kobrci doma ne - a to jsem chtěla říct a to jste bohužel nějak špatně asi pochopila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 11:38:29
Odpovědět s citátem

No abych pravdu řekla, u venkovní kočky by mě asi nenapadlo stříhat drápky. Já mám všechny kočky výhradně bytové, ven nechodí. Když jsme měli kočky venku, tak mě ani nenapadlo, že bych jim mohla ostříhat drápy. Venku je kočka potřebuje k životu naprosto nutně, jak už psala Jana.

Musíte doopravdy posoudit rozumně, pokud možno z pohledu kočky Wink , zda jsou její drápy přerostlé nebo se vám zdají přerostlé.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Stříhání drápků
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2010 19:17:35
Odpovědět s citátem

Jizi, jestli si kočička nechá dobrovolně ostříhat zadní drápky, klidně jí je ostříhejte. Dovedu si tu vaši kočičku dost dobře představit, mám doma taky číču, které na sedmnáct táhne, na škrabadle si už drápy nebrousí, odpajdá se tak akorát od kamen k misce a na záchod, výjimečně na chvilku na zahrádku. Drápy na zadních tlapkách má hodně přerostlé, zachytává s nima o koberec. Jenže já mám problém v tom, že si je nechce nechat ostříhat, v tu ránu se mění na vzteklou bestii. Zvládám postupně když spí, ale když se to pak nakonec povede, tak se jí i chodí líp. Takže nerozebírejte, jestli je vhodné nebo není venkovní kočce stříhat či nestříhat a když je má přerostlé, šmikněte je.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (13x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top