Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kocour muze vse?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kristi



Založen: 08.12.2009
Příspěvky: 11

Předmět: kocour muze vse?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 21:40:22
Odpovědět s citátem

mam meho kocourka nalezeneho na jare v byte panelaku v prizemi ma schudky z okna v prizemi a chodi velice rad i na prochazku.ale bez ksirek a jineho omezovani.posloucha prijde kdyz jej zavolam a i po byte za mnou vetsinou vsude chodi,jak zmnenim mistnost tak jde semnou.nema ale pelisek.lehne si tam kde chce a chodi si jak chce nikde neleze a nic spatneho nevyvadi,tak jej necham aby si i vyskocil na stul s pocitacem kdyz tam sedim.jsem naprosto tolerantni k nemu a on je naprosto verny pipinka.ale nechodi na klin a nenecha se nejak nosit ci mordovat.proste si jen lehne v me blizkosti.a kdys nevstavam dlouho treba ve14 hodin tak po mne prebehne kdyz vyskoci ajde se divat z okna.ale myslim si stale ze by byl znudeny chudak kdybych jej nepoustela ven.jen mi ted mrznou kaktusy.a ekzistuje nejaky vybeh co se da zamontovat do okna plastoveho v panelaku abych nemusela mit cele okno otevrene kdyz nejsem doma neustale jej nevyhlizim?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 23:01:41
Odpovědět s citátem

Jo,to jste vy s tím kocourkem,co jste se ptala jak ho naučit přežít vedle hlavní silnice?
To měla takhle babička dvě kočky,a i u té druhé říkala-ona si dává pozor,vrátí se..bla bla,dvě kočky pod autem.Je nás tady většina co chováme kočku doma a pokud se jí věnujete,nemá důvod se nudit-samozřejmě je lepší když jsou kočky dvě a zabaví se.Nicméně nepozoruju na naší kočičce že by trpěla doma.Spíš bych se bála co se jí venku stane.
S dotazem na ,,výběh" to není tak jednoduché.Můžete namontovat síť s malým průchodem,ale stejně budete muset mít okno otevřené a můžou Vám tam vlézt jiné kočiny.A omezovat kocoura nechcete,takže by ani nepřicházel v úvahu oplocený výběh-natož v paneláku.Možná kočičí klapka,ale to zase nevím,jak byste to namontovala do okna-leda nechat to udělat na zakázku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kristi



Založen: 08.12.2009
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 23:28:49
Odpovědět s citátem

Rolling Eyes neumim tentochat pouzivat a delam to poprve tak je to videt ani nevim jak mam odpovidat ci tlapkovat.diky jen doufam ze se to myndik nauci ted se naucil ze uz na tu druhou stranu ulice tak casto nechodi.jde na predzahradku pak prejde ulici a jde do takoveho sirsiho pruhu travy se stromy kde leze po stromech a pouziva jej jako toaletu...po tech vsech s psy.a pres tu hlavni co je az po tom uz doufam nechodi tak casto a zacala jsem jej radeji poustet v noci kdyz uz je klid a nejsou lidi psy a auta.ale chdi i odpoledne na ranni toaletu.ale jen do pruhu.na predzahradku si take nedela bordel tu obyva s kosaky. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 23:33:54
Odpovědět s citátem

Já vám přeju mít kocoura co nejdéle,ale prostě jednou za tu silnici půjde.No,v noci je sice méně aut,ale je i hůře vidět - i pro kočku.Proč vlastně nepreferujete kočičku,která by byla čistě domácí=venek by jí nechyběl?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 23:56:40
Odpovědět s citátem

kristi napsal:
Rolling Eyes neumim tentochat pouzivat a delam to poprve tak je to videt ani nevim jak mam odpovidat ci tlapkovat.diky jen doufam ze se to myndik nauci ted se naucil ze uz na tu druhou stranu ulice tak casto nechodi.jde na predzahradku pak prejde ulici a jde do takoveho sirsiho pruhu travy se stromy kde leze po stromech a pouziva jej jako toaletu...po tech vsech s psy.a pres tu hlavni co je az po tom uz doufam nechodi tak casto a zacala jsem jej radeji poustet v noci kdyz uz je klid a nejsou lidi psy a auta.ale chdi i odpoledne na ranni toaletu.ale jen do pruhu.na predzahradku si take nedela bordel tu obyva s kosaky. Laughing


no,měla jsem také kočky,která chodily ven,ve dne to auto vidí,tak utečou,ale pokud chodí ven i v noci,reflektory auta je oslní a je neštěstí hotové.Jsem se kvůli tomu zařekla,že už žádné kočky do baráku,vydržela jsem to dva roky,a potom jsem se rozhodla pro kočky,které nikdy nechodí ven.Svůj záměr někdy poruším,někdy s nimi jdu,ale pouze pod dozorem a za barák,kde je louka,jsou už zvyklé,že nemají potřebu chodit denně a z louky mi neutečou,víceméně se drží blízko mě.



BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 0:49:54
Odpovědět s citátem

Kristi, pokud budete vašeho kocoura pouštět ven, je jen otázkou času, kdy se mu něco stane. Píšete, že dává pozor...hm...jednoho dne na druhé straně silnice uvidí něco, co bude chtít ulovit, rozběhne se za tím a nebude vnímat nic kolem...ani auto, které zrovna pojede. Nebezpečím jsou i psi nebo, bohužel, i lidé, ne všichni mají kočky rádi a jsou tací, kteří si na kočce vybijí svou agresi.
Mmch, kočky nejsou schopny odhadnout rychlost blížícího se auta, jsou adaptované na své přirozené nepřátele, ale ne na vrčící rychlé krabice. Navíc, v noci je mohou světla auta oslnit...

Takže, být vámi, neuvažuji, jak umožnit kocourkovi chodit ven, ale naopak, jak ho zabavit, vytvořit mu vhodné prostředí v bytě, aby ven nechtěl. Netvrdím, že to bude snadné, když už je naučený chodit ven....ale to si musíte uvážit vy, jestli raději vydržíte kocourovo mňoukání a jiné projevy a budete ho mít doma, živého zdravého, nebo ho budete dál pouštět ven a jednou ho najdete u silnice...a budete dál žít s pocitem velké ztráty a s hodně bolavými myšlenkami na to, jak moc se asi trápil , než odešel.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kristi



Založen: 08.12.2009
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 18:20:51
Odpovědět s citátem

uf to jste mi tedy daly..- no pravdu mate...ale ja nikdy zadne zvire neplanovala,stacil mne i nechteny,byla jsem znasilnena syn.ted je mu 23.kocourka jsem proste potkavala venku a zamilovala jsem se do neho!Kamaradka dostala rakovinu mozku a najisto neprezije to je jen otazka casu. je tomu prave skoro rok.davali ji cas do srpna..zije stale hura a ja jezdila jen za ni z mych poslednich sil.domu a do nemocnic a jednou jsem jej o pulnoci po vraceni se z nemocnice,ja uy z nervu se vredy a tezkou depresi potkala,mela jem koupena jatra a tak jsem jej krmila a nalakala i domu..tak to vlastne cele vzniklo..pratele mirekli ze mi jej poslal buh jako darek a ze mne bude lecit.ja jsem ted jiz take v invalidnim duchode a je mi vetsinou dost zle.tak spim a jsem s kocourkem pravda je to verne a naprosto zlete stvoreni.chodim s nim take ven na prochazky,kazdy mne jiz u panelaku zna a kocourek se vsem libi jak je prekrasny a to je ac je to jen mourecek obecny.posloucha na slovo i pohled a cetla jsem vcera prispevky od turri ci jak se jmenuje a to je horror.mam z ni pocit ze ona potrebuje take prasky na depresi ...podotykam ze je ted jiz leta beru take,a je mi lepe.. nemyslim ze by se kocourek chtel vzdat chozeni ven kde vlastne pod nejakym autem vyrustal...je pravda ze by se doma nudil a i s mym hranim s nim to proste neni ono to chapu Rolling Eyes a za chvili se nudi aja neumim vymyslet porad neco noveho.je to poklad ale prijde mi ze drzet jej doma kdyz chce lezt na stromy je vetsi zlo...dulezite je jak se clovek i zvire citi.a ja treba nez velice mnoho let s trapenim a nestastna radeji chcibyt jen kratceji a stastna a to plati i pro neho.jsem asi divna ale jsem i pro eutanasii...a nikdy nezapomenu naopak na meho dedecka ktery se nemohl pohnout mel silene bolesti na ktere mu v nemocnici nic nedali a naopak na neho otevreli okno a dostal zapal plic a zemrel!! to bylo strasne.strasna bezmoc jeho i nase a kdyz jsečm videla jak se k tomu stavi personal nemocnice..des. tak se na mne nezlobte ja doufam ze jej on i vsechno ochrani a nechi aby byl zoufaly a frustrovany ze nesmi ven...na to tedy fakt nemam.pravda nikdy nemnouka jen si nekdy mnoukne kdyz jsou mrazy a prave se nevyblbne venku a chce si hrat.jinak si myslim ze si rozumime jiz perfektne a on rozumi me reci take.ptam se jej pojd jdeme ven a rozumu,rozumi neboj a ano a take ne.a ja jsem dojata denne z jeho vernosti.jak mne vsude sleduje a vlastne nejvetsi stres jsm mela ho ulovit a dovlect k vetovi na kastraci,ten samy den sla i kamaradka na operaci nadoru a musim priznat ze doufam ze ani k vetovi jiz nebudeme nikdy muset.ac mam vlaste bydlet v anglii a mel by se jit ockovat a cipovat ale to mu nejak zati nedokazu udelat.tak i pritel musi trpet nebot si ziju s nim v praze...mimoto jsem i nemocna ted s trombosou tak mam i vymluvu..ha ha.jinak fakt chci verit ze se mu nic nestane..ale jinak co je vice dlouhy zivot plny tpeni ci kratsi a stastny??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 18:58:12
Odpovědět s citátem

Prostě mám jiný názor.Myslíte,že až bude bolestí skučet polopřejetý na té silnici,bude přemýšlet nad tím,že tohle je výměnou za pobyt venku?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 19:21:33
Odpovědět s citátem

No, Kristi, najít na silnici přejetého kocoura, který prožil své poslední hodiny či minuty v děsných bolestech....to je potom opravdu na depresi a navíc, myslíte, že ta krátkodobá svoboda za to stojí?


Jistě, kočky takto neuvažují, nemůžeme se jich zeptat, co by zvolily...zda dlouhý spokojený život jen v bytě, nebo krátký život s možností chodit ven a potom nehezký konec. Nevím. Nemyslím si, že by kocour, žijící jen v bytě, musel být nešťastný, už jsem psala, má-li kocour v bytě dostatek možností proběhnout se, lovit plyšmyši nebo třeba řádit s mávátkem ( které drží dvounožec, samozřejmě) , může kocour v bytě žít a prožít spokojený život. Pokud jde o šplhání, neuvažovala jste pořídit mu škrabadlo? takové to vyšší, po kterém může šplhat, skákat, vyblbnout se?

A očkování..když ho pouštíte ven, měl by být očkovaný!Jedna vakcina je menší bolest než případná zlá nemoc!

Kristi, je to zřejmě váš první kocour , takže ještě nevíte , jak moc bolí ztráta kočky a už vůbec nevíte, jak strašné je najít kocoura, rozbitého, v krvi, ležet na silnici. Já to vím Sad a právě proto se snažím vás od pouštění kocoura ven odradit. Ale je to váš kocour, vaše volba ...
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kristi



Založen: 08.12.2009
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 19:54:30
Odpovědět s citátem

ja vim ze to myslime vsici dobre.jak ta ockovani by jste doporucovala?ja jsem zatim odcervovala pastou 2x a cistime usi mel svrabik a za krk dostal strong hold.s jidlem trochu bojuji,ji vselijake granule ty nejdrazsi a pro kastraty nejmene rad tak mu k tomu micham friskyes a n 1od puriny.micham tam royal cannin a brit.jinak je nesezere.miluje cerstve maso a kapsicky nektere nekdy z gurmee ma nejradeji ten sosik a maso necha hlavne ryby neji vubec ani syrove coz je pry zvlastni.maso varene ci tepelne upravene neji.jen chce syrove.tak davam srdce a jatra a kureci a kruti.zverinu moc nechce ani v kapsickach
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2010 20:19:35
Odpovědět s citátem

Očkování - proti panleukopenii, virové rhinotracheitidě, kaliciviroze, leukoze, chlamydioze a vzteklině. Očkovací schéma vám určí vet.

Je moc dobře, že jste ho odčervila, určitě to ještě zopakujte, vekovní kočky mohou být začervené hodně. A potom to chce opakovat, zhruba každé 4 měsíce.

Jídlo - pokud dáváte syrové maso, mělo by být vždy přemražené, kvůli možným bakteriím či zárodkům parazitů. syrové ryby je lépe nedávat vůbec, rozhodně ne často a ve velkém množství.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kristi



Založen: 08.12.2009
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 23:48:12
Odpovědět s citátem

Luci 04 napsal:
Očkování - proti panleukopenii, virové rhinotracheitidě, kaliciviroze, leukoze, chlamydioze a vzteklině. Očkovací schéma vám určí vet.

Je moc dobře, že jste ho odčervila, určitě to ještě zopakujte, vekovní kočky mohou být začervené hodně. A potom to chce opakovat, zhruba každé 4 měsíce.

Jídlo - pokud dáváte syrové maso, mělo by být vždy přemražené, ozhodně ne často a ve velkém množství.
Rolling Eyes dekuji tak to ted resime ze ven s nim chodim ja.a naopak jemu se to moc libi akorat nechapu jak to zvladate.ted jsme byli venku asi hodinu a pul a jsem zmrzla on splha po stromech a zamerne s nim chodim tam kam chce on ale neprechazime ulici tedey tu kde auta jezdi. ale kdyz u nas do okna strci hlavu jeho kamos tak vyda zvuk a ven jej samozrejmne pustim to mu nemohu odeprit.jak rikam jsem mekota stacila mne ta kastrace..ale je pravda ze ted nesmrdi.ale zavedla bych to i na 50procen panu a byl by klid.take by se drzeli vice doma a skrabadlo bych jim poridila Rolling Eyes ha ha no kocouru jsem dala kokosovou rohozku tu ma moc rad ale skrabadle a splhadla jej nezajimaji.na ty mohu skrabat leda ja.on ma rad retizky a plysmysi to ano a jidlo jak kdy kdesi jsem cetla ze se nema davat pouze suche tak micham ruzne granule a do druhe misky dostane asi tak 1 az 2x denne neco jineho treba pul kapsicky ci cerstve maso.to nejak vytusim z jeho pohledu kdy jej chce.pravda je ze predstava jak jej vlacim nasilim kvetovi se mi nelibi.a sama jsem ockovana jasne ale na chripku jsem jednou malem umrela a ted bych se jiz nedala ani na tu praseci. a neni to odcervovani pro nej take neprijemne?a to se to musi delat cely zivot za 4mesice?maji se jim mazat tlapky do mrazu? a co koupani?predpokladam ze se mu nelibi obcas jej pretru mokrym hadrem nebot leze pod auta a pak muze byt od oleje ale strasne rad se povaluje v prachu pod schody,nevim je to jako kdyz si to tam znackuje ci rezervuje.taky jsem cetla nejake dopisovani jak dali kocku kastrovat nebot byla zlobiva ona mela spoustu komplikaci a byla cim dal agresivnejsi..vibec se ji nedivim a nakonec nebot je kousla ji nechali utratit..tak to mi prijde naprosto silene.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2010 0:05:51
Odpovědět s citátem

Pokud chodíte s kocourkem ven, je to trochu lepší, než když chodí úplně sám, ale riziku toho, že se náhle rozběhne a vy ho nechytíte a vlítne pod auto, stejně nezabráníte.

Očkování JE NUTNÉ, pokud kocour chodí ven. Drobné píchnutí jehlou je rozhodně lepší a méně bolestivé než případné onemocnění, které může být smrtelné a kocourka velmi potrápí.
A když kocour onemocní, budete se s ním muset vláčet na veterinu mnohkrát a platit nemalé částky za léčení.
Odčervení kocourovi nijak vadit nebude, existují tabletky, pasty nebo tzv. spot - ony, to je kapka, která se kápne kocourovi na šíji .

Ano, je třeba odčervovat pravidelně.

Krmení - záleží, jak kocourovi vyhovuje, lze dávat kombinaci suché ( granule) + mokré ( kapsičky, maso) .Nevím, zda jen výhradně suché krmení může škodit, krmí-li se kvalitně a kočka dostatečně pije vodu, myslím, že není problém.

Koupání - kočky většinou vodu hodně nerady, vykoupat kočku bývá značný boj a ted v zimě bych to vůbec nedoporučovala. Když už je kocour špinavý, otřít, jak píšete, vlhkým hadrem, určitě lze použít i dětské vlhčené ubrousky.
Mazání tlapek - považuji za zbytečné, stejně si je kocour okamžitě olíže a ještě může mít problém se zažíváním.

Riziko kastrací...ano, občas se na netu objevují děsuplné příběhy o následcích kastrace a některé mohou vycházet z reálné události...ale je to spíše velmi výjimečné a převážná většina kastrací proběhne bez následků a naopak, kastrace přispěje k většímu klidu a pohodě kočky či kocoura.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (67x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (49x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (43x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (36x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (25x)
6
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (23x)
7
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (21x)
8
Kočičí jména (21x)
9
Pojištění koček (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top