Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

zlobidlo?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
AjA



Založen: 26.08.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Chomutov

Předmět: zlobidlo?
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2005 13:45:27
Odpovědět s citátem

Ahojky, poradíte někdo nezkušené chovatelce? Moje půlrocni kocicka je asi pubertak na 100%. Dělá přesně to, co ví že dělat nemá. Neustále šplhá po kožených dveřích, a na závěs v předsíni. Ten její váhu už pomalu neunese. Jak ji to mám odnaučit? Dělá to naschvál, protože ví, že mě to zlobí? Tomu bych i věřila. Xkrát za pár minut musím vstát, sundat ji, naplácat jí (jen malinko, nechci jí ublížit!!) a postříkám vodou. Ještě donedávna na ni taková sprška fungovala, jakmile jsem jí ukázala lahvičku, utíkala. A teď? Snad je jí to jedno. Vím, že se časem zklidní, už aby to bylo:-). Poraďte, jak na ni? Nemám s kočkama pražádné zkušenosti, takže bych uvítala radu nad zlato. Díky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kachna



Založen: 01.06.2005
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2005 14:14:18
Odpovědět s citátem

Ahojky, no, myslím, že to bude chtít trpělivost.Rozprašovač používej dál, obvykle by se měl hodit nějaký předmět těsně vedle ní aby se vylekala, jinak to bohužel asi řešit nejde.Určitě z toho vyroste.Naše kočičky milovaly záclonu v ložnici, a páraly koberec, ale chce to, zaujmout je v okamžiku kdy dělají co nechcete, nějakou jinou zajímavější hračkou.Třeba smuchlaným papírem , nebo naše kočičky maj rádi víčka od PET lahví Smile
A má vaše kočička škrabadlo na které by mohla šplhat ?
Buďte trpělivá, kočičky jsopu jako malé děti .
Jinak fakt nic víc asi poradit nemůžu.Tak přeju, ať se zadaří a kočika zmoudří Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2005 14:45:23
Odpovědět s citátem

Obcas na sebe takhle kocky upoutavaji pozornost, pokud se nudi. A tim, ze si vyleze na zaves ci dvere, vy se o ni zacnete zajimat, tudiz dostava pozornost, takze ji vlastne nahrajete a ona dostane to co chtela. Nase kocicka chodila skrabat kreslo, kdyz chtela ven. Vedela, ze kreslo skrabat nesmi, moc dobre to vedela. Kdyz bylo venku hnusne a ja ji nechtela pustit, tak si sedla ke kreslu a drap drap drap, pak odbehla ke dverim, kde mnoukala a zase zpatky ke kreslu a pak ke dverim..... Zkuste si ji spis nevsimat, kdyz se splha po zavesech a jenom dusledne pouzivat stricku na vodu a taky si ji trochu vic vsimat v dobe, kdy to zrovna nedela. Hodne si s ni hrat, treba ji potom dojde, ze pozornost od vas bude dostavat v dobe, kdy chcete vy a ne ona.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AjA



Založen: 26.08.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Chomutov

Předmět: Díky
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2005 17:41:14
Odpovědět s citátem

Díky za obě rady. Vezmu si je k srdci. Snad i to moje male ťululum Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Gemma



Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2005 11:33:58
Odpovědět s citátem

Iva napsal:
Obcas na sebe takhle kocky upoutavaji pozornost, pokud se nudi.


Tohle přesně máme doma. Půlročního kocoura v ropuku puberty. Je na něm velmi dobře vidět, že ví, co nesmí, ale provokuje nás tím k aktivitě, i když se mu věnujeme všichni .A je to taky netopýr, co pořád leze po výškách, takže s oblibou okupuje závěsné kapsáře z Ikey. Co nejvyšší škrabadlo budeme taky pořizovat. To co máme, je nízké.
Mělo by se to po roce věku postupně zklidnit, teď jsou plní energie a rozbouřených hormonů a budujou si postavení v domácnosti. Takže taky: trpělivost, pevné nervy a trochu tolerance. Pozor na to plácání rukou- některé citlivější kočky by si mohly vaši ruku spojovat s nepříjemným a bály by se třeba chovat a hladit. Lepší jsou třeba lehké složené noviny- plácnout s nima třeba o křeslo či o ruku-nadělají víc hluku a není to přímo rukou.( Nemyslím tím dvoukilový časopis na křídovém papíře Wink )-
_________________
Gemma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anek
Anonymní





Předmět: výchova - trestání
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2005 10:52:25
Odpovědět s citátem

Může mi prosím někdo udělat jasno v tom, jak kočku vychovávat, kdy trestat, kdy ne a hlavně jakým způsobem? Budu vděčný i za link nebo odkaz na nějakou knihu.
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: výchova - trestání
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2005 13:38:56
Odpovědět s citátem

Anek napsal:
Může mi prosím někdo udělat jasno v tom, jak kočku vychovávat, kdy trestat, kdy ne a hlavně jakým způsobem? Budu vděčný i za link nebo odkaz na nějakou knihu.


Tak napřed to nejdůležitější: Kočku nelze vychovat,jako např. pejska Evil or Very Mad . Můžete si zkusit domluvit pravidla společného soužití,ale kočka si většinou vychová vás. To znamená, pokud nechcete ,aby něco rozbila, odstraňte to z jejího dosahu, nepěstujte kytky (některé jsou jedovaté), odhlaste elektřinu (zlikvidujte elektrické kabely) , zrušte záclony atd. Ne, to je samozřejmě nadsázka. Můžete zkusit vychovat kočku; pokud dělá něco, co by neměla, potom se doporučuje zašustit novinama, zaštěrchat plechovkou s kuličkama nebo postříkat vodou, aby se prostě lekla a spojila si danou činnost s něčím nepříjemným.Také se prodávají různé odpuzovače (aby neškrábala třeba sedačku) a přitahovače (aby škrábala škrabadlo). Na každou kočku však působí jinak Very Happy . Hlavně kočičku nebít a už vůbec ne rukou! Mohla by se potom bát i pohlazení. Netrestat s odstupem- nevěděla by proč. A vychovávat stále- opakování je matka moudrosti. Tak hodně úspěchů a dejte vědět, kdo koho vychoval Razz .Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anek
Anonymní





Předmět: Re: výchova - trestání
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2005 15:34:30
Odpovědět s citátem

Díky za odpověď. Je mi jasný, že kočku nevychovám jako psa Very Happy
Kočku nemáme. Zatím se snažím nějak doplnit to, co o kočkách vím, aby jsme mohli, až přijde čas, zodpovědně vyhodnotit, jestli kočka opravdu ano nebo ne.
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: výchova - trestání
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2005 19:52:16
Odpovědět s citátem

Anek napsal:
Díky za odpověď. Je mi jasný, že kočku nevychovám jako psa Very Happy
Kočku nemáme. Zatím se snažím nějak doplnit to, co o kočkách vím, aby jsme mohli, až přijde čas, zodpovědně vyhodnotit, jestli kočka opravdu ano nebo ne.


Kočku URČITĚ ANO!! Víte snad někdo o jediném důvodu,proč kočku ne? Samozřejmě kromě těžké alergie. Kdo si jednou pořídí kočku, úplně jí propadne.A to podotýkám, že jsem vždycky byla spíše pejskař:-))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: Re: výchova - trestání
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2005 21:34:13
Odpovědět s citátem

janča napsal:
Kdo si jednou pořídí kočku, úplně jí propadne.A to podotýkám, že jsem vždycky byla spíše pejskař:-))


Tak tohle plati presne i o me! Wink Razz Razz Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2005 21:41:18
Odpovědět s citátem

Taky jsem donedávna byla pejskar (a ptáčkař, kobylkář, pavoukář a kdo ví co všechno jsme doma měli). A nemůžu si kočky vynachválit, je s nimi mnohem méně práce co se péče týče, jen jediná nevýhoda jsou ty chlupy, ale to se dá přežít Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
micka



Založen: 19.02.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: prostějov

Předmět: *ZLOBIDLO?*
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2006 11:19:43
Odpovědět s citátem

Twisted Evil TAK ,TAKOVÉ MÁM DOMA TAKY...PŘINESLA JSEM DOMU ROČNÍMU BRITAKOVI AKIMOVI MALOU POLOPERSANKU ČIKI,MÁ TEPRVE 4 MĚSÍCE....A TO JE TO ZLOBIDLO...*LÍTAJÍ* OBA PO BYTĚ,ALE ONA ŠKRÁBE MĚ,KOCOURA,JAK SEDNU K PC,UZ SEDI PŘED MONITOREM ... Sad ALE JE TO MILÁČEK RODINY...ASI PRÁVĚ PRO TO ZLOBENI...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top