Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Selhání ledvin po narkoze


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Luciana



Založen: 27.02.2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha 9

Předmět: Selhání ledvin po narkoze
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2010 9:28:26
Odpovědět s citátem

Dobry den, chtela bych poprosit o radu...
Muj dvanactilety kocour si utrhl krizovy vaz v koleni, pri operaci vet zjistil, ze ma prasklou i cesku, tak mu ji odstranil. Operace probehla v poradku, kocicak byl vzorny, pacient, ale paty den po operaci si zalezdl do sve boudicky v drapadle a nekomunikoval. Pricitala jsem to jeho stari a vrtkavosti nalad. Po nejake dobe jsem ho z budky vytahla a zjistila, ze je pocurany....coz pred tim, za celych 12 let nikdy neudelal. Letela jsem k veterinari, ktery prvni podezreji pojal z rtg, protoze kocourek mel zvetsene ledvniny, rozbor krve podezreji potvrdil.... urea a kreatin 61,7 a 687...okamzite jsme zahajili lecbu kapackama. Bohuzel kocourek ma navic alergii na nejakou cast kanyly, takze jsme po kazdem kapani museli kanylu odstranit a rano zavadet novou. Bylo to strasny, stresujici, kocoure, slintal, zvracel, ja to taky nesla moc spatne. Vydrzeli jsme 5 dni v kuse, krev se krasne lepsila. Rano jsem kocicaka odvezla na veterinu a po praci jsem si pro nej jela, aby nebyl zbytecne dlouho v cizim prostredi...po peti dnech, jsem zase rano dorazila na veterinu a doktor me poslal i se zviretem domu, s tim, ze uz nema zilu...vzal mu jen krev z krku na testy...pak jsem musela dat tri dny pauzu, castecne kvuli regeneraci pacek a taky jsem mela nejaky pracovni problem...po trech dnech jsme opet zacali jezdit.....ale uz jen jeden den, dalsi den byl opet problem s zilama, navic kocour, uz nespolupracovat, zvracel, ale mohutne, o financni strance veci nemluvim....rozhodla jsem se, ze udelame posledni krevni testy a skoncime....uz jsem nemela silu a kocicak taky ne. Posledni testy me totalne sundaly, protoze byly opet s sestistovkovyma hodnotama, jako by se vubec nic nedelo....od minuleho patku mam kocourka doma, nechavam ho v klidu, bereme leky na tlak, strikackou do nej tlacim vyvar z petrzele, a hledam neco co bude jist. Specirfic, Hill´s , RC, Trovet ve forme kapsicek, konzerv a granuli neji. Obcas si zobne kureci varene maso, ale tot vse. Pije, a cura v norme. Neumite mi nekdo prosim poradit, co bych mohla jeste zkusit? Kocicak mi zhubl za 14 dni o kilo, nastesti byl dost tlustoucky, takze ma porad z ceho brat.. ale.....jak dlouho vydrzi? Kdyz ji denne jedno sousto. Jinak vypada docela normalne. Cura do zachodku, kdyz pred nim taham hracku, ta ji lovi, zacina najizdet na sve stereotypy v chovani,kdyz proleti ptak, tak ho to zajima, navstevy taky prijde prostudovat.... jen tedy brutalne kulha po operaci a nebasti.....strasne se bojim, ale uz nevim co mam delat....
Jen ho rozbastit..... dekuji a preji pekny den L.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Selhání ledvin po narkoze
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2010 9:35:32
Odpovědět s citátem

Nevím, jestli jste pročetla tohle vlákno, jsou tam zkušenosti majitelek kočkounů s nemocnými ledvinami:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3213
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenka.pit



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Předmět: Re: Selhání ledvin po narkoze
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2010 10:03:50
Odpovědět s citátem

dobrý den, moc mě mrzí, čím si musíte procházet s vaším kocourkem....ale my jsme ted byli také nemocní, a vet nám protože kocour měl dlouhou hladovku dal pastu calo pet.....je to vysoce energická výživová pasta....dietetická...tak si o tom zkuste něco najít na netu....ale nevím, jak je to u ledvin, my měli potíže s trávením, s neprůchodností střev...přeju aby se dalo vše do pořádku...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luciana



Založen: 27.02.2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha 9

Předmět: Re: Selhání ledvin po narkoze
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2010 10:50:13
Odpovědět s citátem

April napsal:
Nevím, jestli jste pročetla tohle vlákno, jsou tam zkušenosti majitelek kočkounů s nemocnými ledvinami:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3213


Dobry den, dekuji za tip. Uz jsem si to cele precetla. Je to smutne cteni...porad doufam, ze se z toho Mates vyhrabe...uz jsme bojovali o zivot 2x vzdycky vyhral...tak doufam, ze to zvladnem...jen nevim, co vic delat. Vim, ze ho jiste nechci vozit denne na veterinu. Strasne spatne to snasi, a kdyz jsem ho videla, jak mu visi od tlamicky sliny jako provazy, ty smutne vydeseny az prosebny oci, pocurany pod sebe.....nene ....likviduje ho to a me taky....zatim vypada v poradku, jevi zajem o okoli, jakmile uvidim, ze je neco spatne, tak ho necham dustojne a rychle odejit...
tak jeste jednou dekuji a preji pekny den L.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luciana



Založen: 27.02.2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha 9

Předmět: Re: Selhání ledvin po narkoze
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2010 10:52:33
Odpovědět s citátem

lenka.pit napsal:
dobrý den, moc mě mrzí, čím si musíte procházet s vaším kocourkem....ale my jsme ted byli také nemocní, a vet nám protože kocour měl dlouhou hladovku dal pastu calo pet.....je to vysoce energická výživová pasta....dietetická...tak si o tom zkuste něco najít na netu....ale nevím, jak je to u ledvin, my měli potíže s trávením, s neprůchodností střev...přeju aby se dalo vše do pořádku...


Dobry den, Calopet znam, vim, ze ho nechce jist.....ostatne on neji vubec nic z past, ani bezopet... proberu to s doktorkou. Dekuji moc za typ a preji vasemu kocourkovi hodne zdravi..-
pekny den L.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lenka.pit



Založen: 19.12.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Předmět: Re: Selhání ledvin po narkoze
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2010 18:10:23
Odpovědět s citátem

náš to taky mnoho nechtěl, podávala jsem mu to do tlamičky stříkačkou a pomalu...aby to stíhal polykat..je to velice dobrá věc, pomůže mu to nahradit to, co potřebuje když nežere, i když ho to nenasytí..i já vám přeji hodně zdraví pro kocourka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (17x)
2
Přinesení (12x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top