Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Velice agresivní kočka


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kjuba



Založen: 02.06.2010
Příspěvky: 1

Předmět: Velice agresivní kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 16:43:31
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám obrovský problém a nedokážu se s ním vyrovnat. Moje přítelkyně má rok a půl starou kočku, která je velice plachá a nedůvěřivá k okolním lidem, respektive věří jen ji. Problém je ten, že je velice útočná, víc nasyčí a naprská než namňouká. Nemůžu se k ní ani přiblížit, má obrovksý strach ze mě a já to umocňuju ještě tím, že mě to často vytočí. Kdykoliv se k ní chci přiblížit, pohladit, tak po mě vyjede nejdřív drápkama a pak dokáže prokousnout ruku skrz na skrz. Už se i hodněkrát stalo, že se na mne pomočila. Dneska jsem se jí snažil pomoci, je zrovna po kastraci, tak je velice dezorientovaná a nedivím se, že měla takový strach, ale myslím si, že není normalní, aby kočka močila a kálela na člověka, kterého zná rok. Bohužel zkoušel jsem snad vše, veterinář mi poradit nedokázal. Zajímalo by mě hlavně jak se vůči ní mám chovat, je mi jasné, že velká práce leží na mě, a že s tím něco dělat musím já. Potřebuju si jen získat trochu důvěry, i když to bude práce na dlouho dobu. Jsem už vážně bezradný, už ani jídlo nepomáhá, kdykoli něco mám, přiběhne až ke mě, ale když ji něco dám, tak i přesto mě pohryže, vezme jídlo a uteče, bere to ode mě už jako samozřejmost. S kočkou jsem vesměs 24 hodin denně. Prosím budu rád za jakoukoliv radu, už vážně netuším na koho se obrátit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Velice agresivní kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2010 17:07:35
Odpovědět s citátem

Kjuba napsal:
Dobrý den, mám obrovský problém a nedokážu se s ním vyrovnat. Moje přítelkyně má rok a půl starou kočku, která je velice plachá a nedůvěřivá k okolním lidem, respektive věří jen ji. Problém je ten, že je velice útočná, víc nasyčí a naprská než namňouká. Nemůžu se k ní ani přiblížit, má obrovksý strach ze mě a já to umocňuju ještě tím, že mě to často vytočí. Kdykoliv se k ní chci přiblížit, pohladit, tak po mě vyjede nejdřív drápkama a pak dokáže prokousnout ruku skrz na skrz. Už se i hodněkrát stalo, že se na mne pomočila. Dneska jsem se jí snažil pomoci, je zrovna po kastraci, tak je velice dezorientovaná a nedivím se, že měla takový strach, ale myslím si, že není normalní, aby kočka močila a kálela na člověka, kterého zná rok. Bohužel zkoušel jsem snad vše, veterinář mi poradit nedokázal. Zajímalo by mě hlavně jak se vůči ní mám chovat, je mi jasné, že velká práce leží na mě, a že s tím něco dělat musím já. Potřebuju si jen získat trochu důvěry, i když to bude práce na dlouho dobu. Jsem už vážně bezradný, už ani jídlo nepomáhá, kdykoli něco mám, přiběhne až ke mě, ale když ji něco dám, tak i přesto mě pohryže, vezme jídlo a uteče, bere to ode mě už jako samozřejmost. S kočkou jsem vesměs 24 hodin denně. Prosím budu rád za jakoukoliv radu, už vážně netuším na koho se obrátit.


Zkuste vyzkoušet přípravek Feliway a nebo se obrátit na homeopata veterináře.
Jinak bych doporučovala kočku nenutit a ignorovat jí a nechat jí, až svobodně příjde za vámi sama. U koček se velmi těžko dají převychovat zlozvyky či poruchy v chování, které získala nejspíš už jako kotě.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gabouš



Založen: 26.05.2009
Příspěvky: 19

Předmět: Re: Velice agresivní kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2010 18:30:57
Odpovědět s citátem

Dobrý den, kromě toho Feliway zkuste si sehnat nějaké info o Bachových esencích, to by mohla být další věc, která by mohla kočku uklidnit.

Jinak bych doporučovala kočku ignorovat - nevyhledávat ji, nesnažit se na ni šahat, když sama příjde, tak na ní jenom mile mluvit. Podplácet dobrůtkami ano, ale nedávat je z ruky.

Přítelkyně by se kočce měla velmi věnovat, hrát si s ní a vůbec jí dokazovat, jak moc je důležitá, že se v jejím životě Vaším příchodem (byť už před rokem) nic nezměnilo.

S Vámi o místo v teritoriu bude "bojovat" asi pořád, ale oboustranná ignorace je taky způsob soužití a co víte, třeba bude kočka časem zvědavá, co na Vás ta její panička vidí Smile
_________________
Gabouš a kočandy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (37x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top