Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

ragdoll

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lucbic



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Písek

Předmět: ragdoll
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2010 14:45:27
Odpovědět s citátem

Uvažujeme o rozšíření naší smečky o ragdollí mládě. Jaké máte s těmito zvířátky zkušenost, co se třeba týče nemocnosti či jiných problémů? S chovateli jsem se bavila, ale ti vždycky chválí Smile Ráda bych také věděla info od "uživatelů" Very Happy Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dufinka



Založen: 13.10.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2010 8:48:11
Odpovědět s citátem

Pěkný den. Mám doma dva ragdollí kocourky. Jsou úžasní! Razz Ani se nedivím, že chovatelé jen chválí... Laughing Zatím jsem nemusela, ťuk, ťuk, řešit nic s jejich zdravím a nejsem si jistá, že by toto plemeno bylo na nemoci náchylnější oproti jiným plemenům. Péče není nikak náročná - srst je polodlouhá a neplstnatí - párkrát do týdne vykartáčuji a pak je srst krásně hedvábná, z očí jim neteče, občas přistříhnu drábky. Povahově jsou milí, hraví a mazliví, nekonfliktní a milují pozornost. Ale zlobit umí taky parádně Laughing Vyberte si určitě koťátko z chovatelské stanice, která má testovaný chov, tak budete mít zaručeno, že si skutečně kupujete ragdolla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucbic



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Písek

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2010 9:44:32
Odpovědět s citátem

No mě se právě ragdollci moc líbili. Už mám doma mainku a ragdol mi přišel jako vhodný parťák. A kocourky máte kastrované? A kolik jim je? A snáší se spolu v pohodě? Co jídlo, baští, nebo jsou nimrové? Já už jsem si chovatelku vybrala a byla se podívat na její chlupáče a ty bílé chlupaté cosikoule mě prostě uchvátily. Tak teď čekám, až se tam pro mě vhodé mládě urodí Smile Samozřejmě chci s PP, tam člověk má aspoň nějaké záruky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dufinka



Založen: 13.10.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2010 10:28:36
Odpovědět s citátem

Kocouři ještě kastrovaní nejsou. Sama jsem zvědavá, kdy na ně přijde jaro a to pak pošupajdíme na kastraci. Kocourkům je půl roku a 8 měsíců. Jsou to velcí kámoši a seznamování probíhalo zcela bez problémů. Spolu si hodně vyhrají a vůbec na sebe nežárlí, jsou to pohodáři. Přítel a sestra mi dva kocoury rozmlouvali, že se nebudou mít rádi a že se budou prát, ale já si paličatě stála za svým a hle, jsou nerozlučná dvojka. Nimrové nejsou. Krmím granulkama a prcíka jsem si hodně zhýčkala, tak ten má rád kuřecí masíčko a konzervičky...U ragdollů je super, že se vám krásně mění před očima. Mám blue colorpointa a seal mitted...krásně se vybarvují...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2010 13:31:44
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
já mám doma jednu ragdollí slečnu. Právě jsme v našem prvním očekávání a už se nemůžeme dočkat až se nám ty pidi kuličky rozkutálí po bytě.
Určitě Vám ragdollíka vřele doporučuju. Jsou úžasní. Smile Krásní, jemní, kouzelní.
Hlavně si správně vyberte chovatele. Jděte se podívat na několik vrhů. Jak kočenky bydlí a tak. Ať pak nejste smutná, kdyby něco neklaplo. Taky doporučuji určitě miminko s PP, nejen kvůli exteriéru, ale hlevně kvůli úžasné ragdollí povaze Smile
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucbic



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Písek

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2010 18:59:49
Odpovědět s citátem

Je a jaká je tak cca cenová relace ragdollích mazlíků? Mainky už mám celkem zmapované, ale v ragdollcích silně tápu. Problém je, že ani na výstavách jich moc není - no moc, jsou tam tak dva tři, co jsem se posledně dívala. A nemáte přehled, které stanice lze doporučit? Nerada bych se připálila, díky moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2010 20:32:09
Odpovědět s citátem

No těžko říct jak s cenou. Ono je to o rodokmenu, titulech a o tom jak si chovatel své miminko cení. Taky je to asi o pohlaví a barvě miminka. Mimi s pp jsou kolem 15 tis průměrně...bicolouři cca 20 tis. Želvičky jsem teď viděla za 10 tis. Taky je určo levnější mazlíček než kočička na výstavy a chov. Já čekám teprve první miminka, tak asi nejsem úplně ta pravá osoba na rady. Když to ale vezmu podle sebe tak já budu mít kocourky na mazlíka(podmínka kastrace) cca kolem 6 tis. Pokud se tedy klučíci narodí. Preferuji totiž mazlitele, než chovatele. Čili raději milující rodinu než honbu za tituly a miminy. Smile Máme ještě pár týdnů čas, tak uvidíme. Každopádně držím palečky Smile
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dufinka



Založen: 13.10.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2010 8:53:18
Odpovědět s citátem

lucbic poslala jsem Vám SZ...
jiank souhlas s Izzy ohledně ceny...
Dnes jsem koupila časopis o kočkách a věnují se tam ragdollům Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2010 18:43:51
Odpovědět s citátem

Ahoj,
mam ragdollku a jsem spokojena, až na to, ze cekame uz 8 mesicu na mrouskani, abych ji mohla poslat za zenichem.
Cenova relace je ruzna, na annoncich jsem videla i za 6000, ale to jsou vetsinou "obludky", opravdu hezky mazel se da sehnat uz za 9 000.
Jsou mazlici i za 15 000, ale to jsou bud neobvykle barvy nebo rodice maj proste vysoké tituly.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
turrik



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 88

Předmět: ragdoll
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2010 20:55:47
Odpovědět s citátem

taky se přidávám s chloubou na ragdolly. Také jsem nejprve chtěla jen kočičku na mazlíka, ale tak jsem se do toho plemene zamilovala, že máme chovatelskou stanici a také (snad) čekáme miminka Smile Ragdoll je spíš takový kočkopes. Bude vás pronásledovat po celém byte, je mazlivá, většinou klidná a v těch očíčkách se člověk prostě ztratí - pro mě prostě nej plemeno Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2010 16:54:41
Odpovědět s citátem

Jupí Smile Tak naše Queenie of Merrity cats dnas porodila krásné 4 miminka. 3 holčičky a jednoho klučíka. Jsem z nich hotová a stále na ně koukám. Je to nádhera Smile
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2010 12:23:11
Odpovědět s citátem

Izzy napsal:
Jupí Smile Tak naše Queenie of Merrity cats dnas porodila krásné 4 miminka. 3 holčičky a jednoho klučíka. Jsem z nich hotová a stále na ně koukám. Je to nádhera Smile


Srdečně gratulujeme a přejeme hodně zdraví mamince i mimískům Very Happy


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2010 19:40:47
Odpovědět s citátem

Tak honem dejte Izzy na stránky foto;)A jak to vypadá s barvičkama?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2010 23:59:36
Odpovědět s citátem

Děkuji moc Smile Barvičky ještě nevím, to až tak za dva dny. Zatím jsou sněhové. Počítám že budou modré a černé a snad bicolour. Foto je na www.irkabayacats.wbs.cz
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2010 0:50:57
Odpovědět s citátem

Mohli byste mít teoreticky čokoládu i lilu,ne?Wink Podle toho tedy jestli kočičí rodinka nese ředící gen...no to je ale mimo,hlavně ať mimča pěkně rostou:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucbic



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Písek

Předmět: ragdoll
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2010 13:09:16
Odpovědět s citátem

Tak už to konečně přišlo a pojedeme se podívat na naší snad budoucí ragdollí dámičku, 7 týdnů, podle fotek krasavice Smile Mám ale dotaz,nevíte někdo, kolik tak má cca kočička v tomto věku vážit? Abych měla tak plus mínus srovnání. Čeho si tak obecně všímat vím, ale jsou nějaká specifika u ragdollích koťat? Díky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: Re: ragdoll
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2010 13:21:56
Odpovědět s citátem

lucbic napsal:
Tak už to konečně přišlo a pojedeme se podívat na naší snad budoucí ragdollí dámičku, 7 týdnů, podle fotek krasavice Smile Mám ale dotaz,nevíte někdo, kolik tak má cca kočička v tomto věku vážit? Abych měla tak plus mínus srovnání. Čeho si tak obecně všímat vím, ale jsou nějaká specifika u ragdollích koťat? Díky Smile


Dobrý den,
mám teďka 4 ragdollí koťátka, 3 kluky a holku, váhu si zapisuji každý den.
Posílám Vám v odkazu obrázek s váhou v rozmezí několika dní.
Stačí kliknout na odkaz Smile

http://nelare.sweb.cz/vaha%20kotatek.JPG
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lucbic



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Písek

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2010 9:33:14
Odpovědět s citátem

Teeeeda, moc díky Eewee, jste důkladná Smile) Koukala jsem na vaše mrňouse a jsou nádherní, jak jde vlastně výběr nových majitelů? A nevíte, kdy se tak ragdoll dobarví? A jak je tak velká vaše dospělá kočička, kolik ta váží? Děkuju za každou informaci. Ragdollové jsou krásní, ale přijde mi, že je chová hrozně málo lidí - tedy především ve srovnání s mývaly Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2010 10:29:54
Odpovědět s citátem

lucbic napsal:
Teeeeda, moc díky Eewee, jste důkladná Smile) Koukala jsem na vaše mrňouse a jsou nádherní, jak jde vlastně výběr nových majitelů? A nevíte, kdy se tak ragdoll dobarví? A jak je tak velká vaše dospělá kočička, kolik ta váží? Děkuju za každou informaci. Ragdollové jsou krásní, ale přijde mi, že je chová hrozně málo lidí - tedy především ve srovnání s mývaly Smile


Dobrý den.
Výběr majitelů jde nyní blbě, nikdo mi nevolá ani nepíše .
Byli jen dva zájemci. Paní, co mi padla do oka už po telefonu, druhý den přijela se podívat osobně, kocourek se jí moc líbil a paní se líbila mě, takže kocourek jede 28.10 k ní.
Druhá zájemkyně "odpadla" kvůli ceně.

On je problém v tom, že je příliš mnoho bez papíráku (co, jsem koukala u ragdollů je to asi 60% inzerátů). A to pak člověk nemůže konkurovat, když oni je dávají jen ze za 3-4 tisíce. Což je cena, která absolutně nemůže pokrýt náklady.

Ragdollové rostou 4 roky a vybarvují se celý život. Čím starší tím tmavší.
My máme nakonec 2 modré lynxe a jednu modrou mittedku a teda již zadaného kocourka seala (černý).

Prarodiče váží kolem 7 kg. Moje kočka před krytím vážila 4.5 kg. Před porodem kolem 6 kg. Kvůli koťatům se vytáhla, teď má zase 4.5 kg a vypadá jak anorektička, takže pro ni bude těch 5.5kg nebo 6kg ideální. Kocour váží kolem 6 kg.

Na Adélce je registrováno kolem 33 stanic ragdollu, rozhodně nejsou všechny. Ale už před dvěma roky, když jsem sháněla svoji kočku, minimálně 5 jich nefungovalo. Ono není divu, mít koťata, je náročné psychicky, fyzicky i finančně. Není to žádná sranda.

Mě akorát překvapilo, jak je každé kotě povahově jiné, mam takový pocit, že je lepší vybírat podle povahy než podle barvy. Ono je opravdu asi nejlepší zajet se podívat, než jen odhadnout z fotky Smile
Já tedy plánuju s miminky výstavu v Praze 17. října, takže se můžete jen tak přijít podívat. Kdybyste měla zájem, můžete zajet i k nám domů, ale rozhodně Vás nenutím, je to jen nabídka Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (37x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top