Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Falešná březost u kočky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: Falešná březost u kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2010 20:34:32
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, máte někdo zkušenosti s falešnou březostí u kočky? Vypadá to že moje kočka ji má, jezdíme na vet.už od neděle (v pátek ji skončilo mrouskání) a dnes se jí zvětšila mléčná žláza, je to až tvrdé. Byla jsem s ní ještě nyní večer na vet.dostala injekci proti otokům a také jí to mám chladit jak jen to půjde. Z mléčné žlázy jí vytéká asi mléko. Březí být nemůže, neboť nepřijde do styku s kocourem, máme ji pouze doma. Mám o ni strach, aby mi neumřela.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2010 21:35:57
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

zvětšení mléčné žlázy může souviset s falešnou březostí, ale také může jít o hyperplazii mléčné žlázy. Vet by to měl poznat.

Trochu ulevit můžete kočičce přikládáním tvarohu , na zvětšené žlázy (tvaroh "vytáhne" horkost), ovšem pokud je to hyperplazie, tvaroh fakt nepomůže a je na místě léčba.

Na falešnou březost ani na hyperplazii se neumírá, nebojte.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2010 20:27:48
Odpovědět s citátem

Falešná březost to rozhodně není, ta se se neprojeví hned po skončení říje, ale až po 3-4 týdnech. Kočce se zblázní hormony, takže se chová a vypadá jako by opravdu byla březí ať už ke krytí došlo nebo ne. Asi po dvou měsících po říji tedy v termínu ve kterém by u nakryté kočky přišel porod může dojít k laktaci, ale u koček zpravidla končí falešná březost těsně před "termínem" tím že se u ní dostaví říje. Sama jsem to zažila u svých chovných koček, myslela jsem že se krytí podařilo, ale míst očekávaných koťat jsem měla jen mrouskající kočku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
GrufikovaM



Založen: 18.08.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hodonín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2011 19:57:42
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Falešná březost to rozhodně není, ta se se neprojeví hned po skončení říje, ale až po 3-4 týdnech. Kočce se zblázní hormony, takže se chová a vypadá jako by opravdu byla březí ať už ke krytí došlo nebo ne. Asi po dvou měsících po říji tedy v termínu ve kterém by u nakryté kočky přišel porod může dojít k laktaci, ale u koček zpravidla končí falešná březost těsně před "termínem" tím že se u ní dostaví říje. Sama jsem to zažila u svých chovných koček, myslela jsem že se krytí podařilo, ale míst očekávaných koťat jsem měla jen mrouskající kočku.



Dobrý den
Potřebovala bych radu ohledně kočky.Při druhých koťátkách se jí v době odstavu koťátek objevila falešná březost v srpnu .Začla pod sebe cupovat plyšáky a mňoukala na ně.Z vetkou jsem ji po odchodu koťátek do nových domovů začla léčit aby ji ustoupilo mléko./spěšně se stalo ,ale kočka dál odmítá mrouskat až do ted.
Mám doma i kocoura a evidentně mu kočka voní a snaží se ji znásilnovat dokonce je od dnešního dne na ni hodně agresivní a dotírá na ni zakusuje se jí do krku jako při páření ale kočka nechce poořád.Co mám prosím Vás dělat.Chtěla bych koťátka nechci žádnou antikoncepci.Prosím poraďte mi jak docílit aby začla mrouskat?předem děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2011 23:14:37
Odpovědět s citátem

GrufikovaM napsal:


Dobrý den
Potřebovala bych radu ohledně kočky.Při druhých koťátkách se jí v době odstavu koťátek objevila falešná březost v srpnu .Začla pod sebe cupovat plyšáky a mňoukala na ně.Z vetkou jsem ji po odchodu koťátek do nových domovů začla léčit aby ji ustoupilo mléko./spěšně se stalo ,ale kočka dál odmítá mrouskat až do ted.
Mám doma i kocoura a evidentně mu kočka voní a snaží se ji znásilnovat dokonce je od dnešního dne na ni hodně agresivní a dotírá na ni zakusuje se jí do krku jako při páření ale kočka nechce poořád.Co mám prosím Vás dělat.Chtěla bych koťátka nechci žádnou antikoncepci.Prosím poraďte mi jak docílit aby začla mrouskat?předem děkuji


Já teda nevím, kam spěcháte - jednak je zima, kočička předpokádám žije doma, ale myslím, že prostrě období na ni taky působí - proč koťátka teď, když může počkat na jaro? Zadruhé - od srpna není nijak extra dlouhá doba, ani ne půl roku, některé kočičky třeba prostě mrouskají až po roce, po roce a půl. Buďte ráda, že nemáte stále říjící kočinu, já bych to nechala na přírodě a minimálně do toho jara počkala a nějak se nestresovala - ani kočičku. Koucour má holt smůlu, jestli dělá hodně povyku, zkuste, jestli zrovna nemá někdo zíjem o krytí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2011 23:34:06
Odpovědět s citátem

Mirko, slyšíš to i z jiné strany-je zima, kočka není blbá, nepřivede koťata do zimy, počká si na jaro. Ta předchozí odstavila nedávno, má na to ještě čas.
Nech to na ní. Za 2-4 měsíce to na ni přijde, uvidíš. Májová koťata jsou přece nejlepší, ne?

A kocour? Holt má smůlu..........
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Maki



Založen: 06.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2011 12:44:57
Odpovědět s citátem

No tak to u nás máme jaro už od prosince, Marilyn jsem musela dát minulý týden ke kocourovi, hrozila jsem se zánětu dělohy (krytí bylo v plánu v červnu). Utěšuji se tím, že potvory vědí, co činí a skutečné jaro alepoň nastoupí dřív, chybí mi rejpání v hlíně Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (37x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top