Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kocour - lysina :-(

Fórum: Srst, kůže

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
helina



Založen: 25.07.2007
Příspěvky: 18

Předmět: kocour - lysina :-(
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2009 15:32:47
Odpovědět s citátem

ahoj,

moc prosím o radu. Mám rok a půl starého kocourka, vždycky měl krásnou srst, línal jen na podzim a na jaře, ani jsem ho nemusela moc vyčesávat (je to kočka domácí, krátkosrstá). Dnes jsem si ale všimla, že má na zádech (zhruba na levém boku) hodně velkou lysinu (tak 5cm délka, 2,5 cm na výšku), jakoby mu tam přestaly růst chlupy. Pod tím má tmavší hnědou kůži.
Nevím, jestli si to mohl sám vykousnout, nebo jestli se někde zranil (bývá jenom doma, tak leda, že by se o něco skalpoval) nebo co by to mohlo být?
Mám o něj strach:-(. Chci ho objednat k veterináři (hned v pondělí), aby se na něj mrknul (i když doufám, že mu tím, že ho vezmu do té hrozné zimy nezpůsobím ještě něco horšího), ale předem se chci zeptat, jestli máte někdo podobnou zkušenost nebo jestli nevíte, co by to mohlo být. moc díky za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: lysina
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2009 15:47:04
Odpovědět s citátem

To může být cokoliv. Od parazitárního, přes bakteriální až po plísňové onemocnění. Diagnózu Vám určitě stanoví veterinář. Zatím se můžete podívat na podobné příspěvky tady na fóru.

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hanah.cz



Založen: 27.05.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno

Předmět: Re: kocour - lysina :-(
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2009 17:36:29
Odpovědět s citátem

helina napsal:
ahoj,

Dnes jsem si ale všimla, že má na zádech (zhruba na levém boku) hodně velkou lysinu (tak 5cm délka, 2,5 cm na výšku), jakoby mu tam přestaly růst chlupy. Pod tím má tmavší hnědou kůži.
Nevím, jestli si to mohl sám vykousnout, nebo jestli se někde zranil (bývá jenom doma, tak leda, že by se o něco skalpoval) nebo co by to mohlo být?


Moje kočička měla lysinku cca před rokem. Menší než píšete, asi "jen" jako obtisk bříška palce, za uchem směrem ke tváři (nejdříve byla menší, pak se zvětšila cca na ten obtisk). Je taky pouze bytová. Do dnes ale nevím, co to bylo. Veterinář neprovedl žádné vyšetření, jen se podíval a konstatoval, že to může být cokoli. Prý se mohla jen drápnout při škrabání, krev mohla slepit chloupky, zalechtalo ji to a celý chuchel si mohla vyškrábnout. Dal nám dezinfekci na potírání a šampon. Nějakou dobu jsem natírala, myla, mazala, ale nezdálo se, že by to pomáhalo. Ale ani se to nehoršilo, nezvětšovalo. Přestala jsem jí to čímkoli patlat. Nakonec jí lysina zarostla. Trvalo to ale cca půl roku. V období, kdy jí ty chloupky vypadaly, jsem přecházela z kotěcích granulí na dospělácké a koupila jsem kvalitnější než jsem jí do té doby dávala. Možná pomohly ty granule, možná ne, kdo ví, ale dnes je v pořádku. Přeju ať to nic není a brzy to zaroste Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: Re: kocour - lysina :-(
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2011 15:05:32
Odpovědět s citátem

ahoj, prosím o radu...včera jsem zjistila,že má to moje kocouřisko za pravým uchem lysinu, pravděpodobně od neustálého škrábání za uchem...tak ho teď víc sleduju a přijde mi, že i často klepe hlavou a drbe se i u oka...až se mu tam dělají červený fleky. sleduju uši a jedno ucho (paradoxně ne to,které si pořád škrábe) má pořád špinavé, i když mu ho vždycky vyčistím. tak nevím, jestli někde nechytil nějakou breberu nebo jestli to je "jen" reakce na Beaphar-ochrana proti blechám a
klíšťatům Spot-On pro kočky? je to bytový kocour, ale občas jdeme ven na vodítku, do kontaktu s cizíma venkovníma kočkama nepřijde...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kocour - lysina :-(
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2011 17:31:26
Odpovědět s citátem

Nemáte nějaký příbalový leták k tomu spotonu? Jestli mezi kontraindikace patří zmiňované příznaky? Pokud bych měla hádat, jestli se to objevilo po aplikaci přípravku, tak se může jednat o nežádoucí reakci na něj. Jestli je kocouř tolerantní, asi bych ho vykoupala (většinou se právě koupání nedoporučuje, protože odstraňuje tyhle přípravky), pak vyčkala, až se všechno zklidní a zahojí a zkusit jiný přípravek. Kdyby se to nelepšilo či dokonce zhoršovalo, tak na veterinu.

Breberky jestli blechy, tak to by byly v kožichu, to byste nepřehlídla, a takový svrab vypadá jak logr v uších, to byste určitě taky poznala.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2011 18:43:57
Odpovědět s citátem

Ja by som ho vzala na veterinu a nechala spraviť ster z uší.

Ono v ušiach nemusí byť len svrab, ale aj premnožené kvasinky/baktérie.
Môj kocúr to mal tiež - škriabal sa za ušami, nad okom, na lícach. V ušiach nemal kávový "logr" tak som to nebrala nejako vážne Confused lebo veď to nie je svrab. Nakoniec sa veľmi dlho liečil, zapálili sa mu aj oči a zuby, hrôza.
Nechajte ho vyšetriť.
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 6. 2011 9:59:16
Odpovědět s citátem

tak v pondělí volám veterináře a objednávám Sad...vypadá to na svrab v jednom oušku (logr se fakt přehlédnout nedá a má tam nějaké puchýřky taky), druhé ouško vypadá dobře...jen nevím, kde k tomu přišel...byl venku jen jednou a se zvířetem do kontaktu vůbec nepřišel...ale byli jsme na víkend u babičky a on tam lozil pod postelema, kde se zrovna moc neuklízí už dlouho Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 6. 2011 18:30:36
Odpovědět s citátem

veterináře máme za sebou...dostal pigáro a napsal mi pro něj prášky...prý je to alergie...mám najít něco, co jsem si teď pořídila domů nového...a protože doma nic nového není...je to jasně z té návštěvy u babičky, nemám ho tam brát...aby se mu zase nerozjelo. ušiska měl jen špinavý, ale svrab v nich není...puchýřky byly z té alergie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top