Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Neplodná kočka..


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
elliss



Založen: 01.07.2011
Příspěvky: 2

Předmět: Neplodná kočka..
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2011 8:19:31
Odpovědět s citátem

Ahoj,mám doma kočku,v srpnu bude mít rok..v cca 8-mi měsících začala mrouskat,hned jsem ji objednala na kastraci,ale veterinář ji nevykastroval s tím,že je už březí dýl a že doporučuje koťata donosit,že ji vykastruje potom.
Nebyla jsem z toho moc nadšená,ono udávat na vesnici koťata je docela problém,každý už většinou kočku má.
Nicméně našla jsem pár zájemců o koťátka a začala se těšit,furt jsem kočku sledovala,jestli přibírá(ono se to na ní docela těžko poznává,má delší srst a celkově jí docela chutná,takže je oplácanější)..ovšem koťata nikde..po 3 měsících se začala mrouskat znovu,zakže by měla teď být březí,ale zdá se mi,že zase není..
Může být kočka neplodná?Přiznám se,že jsem o tom zatím ještě neslyšela a pokud neplodná je,mám ji nechat kastrovat?Není to zbytečné?Kočka je domácí s přístupem ven,netoulá se,buď leží doma na gauči nebo je na zahradě..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Neplodná kočka..
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2011 9:24:12
Odpovědět s citátem

A dělal veterinář ultrazvuk, aby zjistil, že kočka je skutečně březí? Nebo to jen odhadoval pohmatem? Jinak pokud kočka nezabřezne s jedním kocourem, neznamená to, že je neplodná a že nezabřezne s jiným, každopádně bych doporučovala hned jakmile začne mrouskat, objednat ji na kastraci, aby šla hned po skončení říje. A požádat veterináře o odstranění i dělohy, nejen vaječníků. A jestli váš veterinář nezjišťoval březost ultrazvukem, tak běžte raději k jinému, zkušenějšímu a lépe vybavenému.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
elliss



Založen: 01.07.2011
Příspěvky: 2

Předmět: Re: Neplodná kočka..
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2011 10:48:32
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
A dělal veterinář ultrazvuk, aby zjistil, že kočka je skutečně březí? Nebo to jen odhadoval pohmatem? Jinak pokud kočka nezabřezne s jedním kocourem, neznamená to, že je neplodná a že nezabřezne s jiným, každopádně bych doporučovala hned jakmile začne mrouskat, objednat ji na kastraci, aby šla hned po skončení říje. A požádat veterináře o odstranění i dělohy, nejen vaječníků. A jestli váš veterinář nezjišťoval březost ultrazvukem, tak běžte raději k jinému, zkušenějšímu a lépe vybavenému.


Veterinář vyšetřoval jenom pohmatem,nebyla jsem sice u toho,nemohla jsem odejít z práce,takže na tu kastraci ji vezl otec a ten se nechal vetem ukecat,že má raději koťata donosit..Veterináře určitě měnit nehodlám,jsem s ním spokojená-jezdím k něnu se psem a nemůžu si stěžovat..
Kočky doposud veta nepptřebovaly,až teď ta kastrace..
Tu kastraci zvážím,uvidím,jestli budou teď koťata nebo ne,pokud ne,kastrovat nebudu(zatím)..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Neplodná kočka..
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2011 12:00:12
Odpovědět s citátem

No tak to je dost zvláštní diagnostikování, pohmatem v břiše můžete najít třeba i nádor a nemusí to být zrovna koťata, že ... A veterinář, který "umí" psy, nemusí mít zrovna dostatečné zkušenosti s kočkami. A kočce, která neustále přemrouskává aniž zabřezne, hrozí záněty dělohy, cysty, nádory ... takže kastrace je tady jediné řešení. Pokud teda nechcete mít stále koťata.

Mimochodem, jednou jsem šla k našemu vetovi s kočkou se slovy, že nevím, jestli je tak tlustá nebo březí (věděla jsem, že ji kocour kryl, ale měla jsem pochybnosti, protože jí nezrůžověly bradavky). Vet ji prohmatal a řekl, že bude určitě plná koťat, pak udělal ultrazvuk a řekl, že ne, že je jen tak tlustá ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2011 18:48:49
Odpovědět s citátem

Klidně se mohlo stát, že v době kontroly kočka opravdu březí byla a poté plody vstřebala nebo je mohla někde venku potratit. Příčin může být mnoho, třeba stres, nebo onemocnění - například streptococus canis. Další možností je falešná březost, která někdy zmate i veterináře. Kočka samozřejmě může být i neplodná, ale u tak mladé kočky je na takové závěry moc brzy. Určitě bych na to nespoléhala. I neplodná kočka může mít říje, které ji budou vyčerpávat a rozhodně bych kastraci doporučila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top