Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Značkování kocoura v bytě


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
helca64



Založen: 15.02.2006
Příspěvky: 2

Předmět: Značkování kocoura v bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2006 12:05:43
Odpovědět s citátem

Dobrý den, můžete mi někdo poradit, jak se dá bydlet v bytě s nekastrovaným kocourkem, tak aby návštěvy a domácí nepadali smrady díky jeho značkování. V případě že nechci volit kastraci. Idea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Značkování kocoura v bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2006 12:23:24
Odpovědět s citátem

helca64 napsal:
Dobrý den, můžete mi někdo poradit, jak se dá bydlet v bytě s nekastrovaným kocourkem, tak aby návštěvy a domácí nepadali smrady díky jeho značkování. V případě že nechci volit kastraci. Idea


Snad se ozvou nějaké chovatelky, které mají zkušenost s nekastrovanými chovnými kocoury .... co jsem tak zaregistrovala, tak většinou se volí řešení, kdy kocour k chovu má svou vlastní místnost ...

Jinak jiné řešení proti značkování není ...

Jestli se můžu zeptat, kocourek je chovný, nebo máte jiný důvod, že nekastrujete??

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: Re: Značkování kocoura v bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2006 12:44:13
Odpovědět s citátem

helca64 napsal:
Dobrý den, můžete mi někdo poradit, jak se dá bydlet v bytě s nekastrovaným kocourkem, tak aby návštěvy a domácí nepadali smrady díky jeho značkování. V případě že nechci volit kastraci. Idea



Názor chovatelů chovných kocourů jsem slyšela: život s nekastrovaným chovným kocourem je řehole Confused
Ano, volí se jiná místnost, ale stejně je to poznat. Také by mě zajímalo, proč nehodláte kocourka vykastrovat, navíc, když vám tak moc značkuje? Je tedy na chov?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
helca64



Založen: 15.02.2006
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2006 14:44:40
Odpovědět s citátem

Bohuzel je to krasny 7mi mesicni bily britsky kocour s papiry ma za sebou uz vystavu, na chov by byl urcite vhodny, kotata by mel urcite krasna, takze je mi to opravdu lito i kdyz bude prevazne na mazleni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2006 16:58:41
Odpovědět s citátem

helca64 napsal:
Bohuzel je to krasny 7mi mesicni bily britsky kocour s papiry ma za sebou uz vystavu, na chov by byl urcite vhodny, kotata by mel urcite krasna, takze je mi to opravdu lito i kdyz bude prevazne na mazleni.

Jsem chovatelka a mám doma menší chovnou skupinu tedy i chovného kocoura, který naštěstí značkuje jen velmi málo takže má přístup do celého bytu s vyjímkou doby kdy mu musím zabránit v nakrytí kočky v říji, která nemůže mít koťata - buď proto že je ještě nezletilá nebo je zletilá, ale od předchozího vrhu uplynula ještě krátká doba. V tom případě je oddělovaný v ložnici (postel máme sklápěcí, takže přes den nehrozí ze by ji označkoval) což ovšem dost nelibě nese a tak v těchto dnech značkuje o něco víc. U mě je situace trochu jiná než u vás, protože mám tři chovné kočky a brzy plánuji čtvrtou. Abych řekla pravdu tak znám jen jednoho kocoura, který žije sám bez koček a majitelé jeho značkování zvládají natolik, že ho nenechávají kastrovat a berou si k němu kočky na krytí. Uvidíte jak to budete s kocourem zvládat, jsou kocouři kteří značkují skoro pořád, ale jsou i takoví kteří neznačkují vůbec nebo jen velmi málo. Pokud to bude neúnosné tak není problém kocoura objednat na kastraci ze dne na den. Já rozhodně všem majitelům svých odchovů doporučuji kocoury raději kastrovat, protože soužití s nekastrovaným kocourem je trápení jak pro kocoura tak pro jeho majitele. Pokud chcete aby byli po něm potomci tak ho uchovněte a pokud budete mít zájemce o krytí tak ho nechte jednou nebo víckrát zplodit koťata a nechte ho vykastrovat potom. Jeho geny nebudou ztracené, protože je ponesou dál jeho potomci, ale aby plodil další potomky to už nemá smysl. Ovšem otázkou je jestli bude o krytí zájem, britských kocourů je hodně a většina chovatelů má buď svého vlastního nebo chodí na krytí ke svým známým. Držení chovného kocoura znamená i vyšší náklady - budete muset pravidelně dělat testy na FIP a buď pravidelně testovat nebo očkovat na FeLV.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2006 23:39:30
Odpovědět s citátem

Dekuji za odpoved, jestli jsem to spravne pochopila, tak kocour, ktery nezije sam, ale ma u sebe jeste kocku nema tolik potrebu znackovat? Mame jeste v rodine modrou 3letou britku, ale je jinde protoze ma kotatka, mozna kdybych je seznamila az budou kotatka pryc a zili spolu bylo by to pro nej i pro nas lepsi Smile
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2006 11:42:48
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Dekuji za odpoved, jestli jsem to spravne pochopila, tak kocour, ktery nezije sam, ale ma u sebe jeste kocku nema tolik potrebu znackovat? Mame jeste v rodine modrou 3letou britku, ale je jinde protoze ma kotatka, mozna kdybych je seznamila az budou kotatka pryc a zili spolu bylo by to pro nej i pro nas lepsi Smile

Tak to jste moc nepochopila. Přítomnost kočky spíš může způsobovat ještě větší problémy, protože budou nastávat i situace kdy bude kočka mít říji, ale nebude vhodné aby měla koťata třeba proto, že ještě kojí předchozí vrh. Já doporučuji vlastního kocoura až když k němu jsou alespoň dvě nebo tři kočky. Ještě by mě zajímalo, jestli jde o uchovněnou kočku s PP - chovatelský řád totiž přísně zakazuje používat kocoury s PP ke krytí koček bez PP nebo i s PP, ale bez platné chovnosti.
Odpovědět 
Satinka



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Bratislava

Předmět: Re: Značkování kocoura v bytě
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2006 15:01:45
Odpovědět s citátem

Dobrý deň, možno by Vám mohlo pomôcť aj toto:

http://www.zvieratka.sk/SK/?do=proddetail&pid=61b273208
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (32x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top