Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

dva kocouři v noci


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
levka



Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha

Předmět: dva kocouři v noci
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 11:14:49
Odpovědět s citátem

Po přečtení příspěvků zde mi to nedá a musím přidat svoji čerstvou zkušenost. Kocoury máme dva a bohužel nemohu souhlasit s tím, že je to recept na klidnou noc. Oba jsou vykastrovaní a ani po kastraci se co se týká hraní a řádění nezklidnili. Ožívají kolem 3 hodiny ráno a pak vypuknou pro nás lidi doslova galeje. Vesele se honí, nařáží a sráží vše, co jim přijde do cesty a nebo mňoukají a dožadují se vstupu do ložnice, kam mají vstup zakázán. Jsme čestvě přestěhovaní. V dřívějším domově měli k dispozici velký prostor, kde v noci nikoho nerušili. Nová situace je bohužel trochu horší, mají k dispozici pouze větší lodžii, obývák a malou kuchyň. Občas, když už řádění nemohu vydržet, je rozdělím, ale ani to není recept, jelikož se oba dožadují toho být spolu. Podotýkám, že jsou perfektně sžití a jsou doslova jak "teplí bratři" - olizují se navzájem, spí spolu atp.
V souvislosti s tímto provlémem mne zaujal nápad s krmením večer, snad to zabere. Je to problém, protože se člověk opravdu nevyspí a to nemluvím o tom, co na to asi říkají sousedi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: dva kocouři v noci
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2011 4:30:26
Odpovědět s citátem

Můžu se zeptat jak jsou kluci staří? Kolik jim je?
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
levka



Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2011 7:17:23
Odpovědět s citátem

Staršímu budou v září 2 roky a mladšímu je rok a čtvrt.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2011 9:06:46
Odpovědět s citátem

Tak to jsou mlaďáci, to vás asi nepotěším, ale takový rok až dva si ještě počkáte, než z nich začnou být líní dospěláci, co si rádi pospí.
A ještě jedna poznámka, všechny kočky stávají mezi 3-5, těsně před svítáním a jdou na lov. Oni mají v tu dobu už ráno, bohužel se to moc neslučuje s naší představou o tom, kdy je ráno.
Jediné zkusit je večer kolem 22-23 hod nějak utahat, uhonit a nakrmit, pak možná vydrží spát do těch 4-5 hod, ale déle stejně ne. Mají to prostě v genech, že před svítáním nastává čas lovu a tudíž snídaně.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
levka



Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2011 11:20:12
Odpovědět s citátem

Radko,
děkuji moc za radu. Jistě máte při tolika kočičkách (koukala jsem na vaše stránky) mnohem větší zkušenost než já. Nevím, zda příčina není v našem přestěhování. Ale myslím, že v tom případě by reagovali opačně a spíš někam zalezli. A hlavně, každý je úplně jiný. Starší je nečistokrevná sibiřka a mladší brit. Takže starší je aktivní lovec a průzkumník (všechny honičky vyvolává on) a mladší klasicky líný brit. Takže budu pevně doufat, že si to nějak sedne a alespoň se vyspíme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2011 12:01:35
Odpovědět s citátem

levko, je to úplně normální chování, rozhodně to není tím přestěhováním. To naopak kluci zdá se zvládli úplně v pohodě. Starší je už zkušený lump a všechno to teď učí toho mladého. V dorosteneckém věku moc plemeno nehraje roli, jsou aktivní všichni. Zkuste si opravdu s nima před spaním hrát, trochu je uhonit nějakým míčkem a nakrmit něčím, co mají rádi a snad vydrží o hodinku dýl spát, ale kočky dospívají až tak kolem 3 roku a pak se teprve sklidňují.
Já to vidím zcela zřetelně, jaké jsou rozdíly ve vstávání u koček podle věku. Dvouměsíční koťata spí tak do těch 4 hod, pak si začnou hrát, ale neškodí. Roční puberťáci vstávají tak kolem 3-5 a otravují tak dlouho, dokud nevstanu a nebudu se jim věnovat, i když mají jídlo nasypané. (Takových doma naštěstí moc nemáme) A dospěláci (cca 3 roky a starší), tak ti vstávají podle nás, ve všední dny kolem 5 hod a o víkendu, až se my vyhrabeme z postele. Oni vlastně i v ty všední dny přijdou z ložnice do kuchyně, až když já už mám umyté oči a vyčištěné zuby. Způsobně čekají u misek, protože vědí, že dokud panička neuvidí aspoň na jedno oko, tak stejně nic nedostanou Smile
Vydržte ono se to časem zklidní a až budete mít doma jednou dva lenochy, tak budete ještě vzpomínat, jak spolu kluci dováděli, když byli mladší. Je to stejné jako u lidí, mláďata nás taky nenechají vyspat. Very Happy
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
levka



Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2011 12:14:30
Odpovědět s citátem

Radko,
ještě jednou děkuji za velmi uklidňující email, který mi dodal optimismus Smile Zkusím večerní hraní a krmení a snad to trochu zabere. Malý je teď čerstvě (2 dny) po kastraci, ale že by byl nějaký oslabený, to tedy ne. I když má zákaz, vesele skáče všude možně a do přepravky ho zavírat nechci (když se zdá, že je mu dobře). Asi je nějaký odolnější. Ten starší to zase zvládal hůře (2 dny na něm bylo vidět, že není v pohodě). Je to opravdu jak u lidí, co zvíře to jiná povaha a chování. Přeji hodně úspěchů a díky za rady. E.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2011 14:12:58
Odpovědět s citátem

Skvělá věc na utahání kočkounů je laserové červené světýlko-u vietnamců lze pořídit za hubičku (v pet shopech neví, co by zato měli chtít, a je to totéž). Za tím se honí jako diví téměř všichni, až se můžou vzájemně přerazit Laughing . Kupte a uvidíte ten kopec zábavy-i vás to bude bavit.

Já mám koček 9 a když s nimi spím, tak sice kolem 5. začnou šramtat-jdou na toaletu, napít se, schroupnout pár granulek, zkontrolují mne-a když nereaguju, zase všichni zalezou a vstávají až se mnou. Povel k probuzení a životu dávám u nás já, já jsem vůdce smečky Wink . A vůdce když spí, tak spí všichni kolem Smile

Pravda je, že koťata to příliš nerespektují Wink ...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
levka



Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2011 7:41:03
Odpovědět s citátem

Tatiano, děkuji za typ. Musím říci, že během posledních dnů (krmím před spaním) se kocouři opravdu trochu zklidnili. Tak teď přidám světýlko a uvidíme. Ale hlavně asi budeme muset pořídit koberec, protože jak kočičáci bruslí po plovoucí podlaze, dělá to dost slušný hluk a obáváme se reakce sousedů pod námi. V paneláku je to se zvířátky vždy trochu problém, že? E.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2011 8:12:59
Odpovědět s citátem

levka napsal:
V paneláku je to se zvířátky vždy trochu problém, že? E.


No chce to mít štěstí na tolerantní sousedy-a to ne vždy vyjde. V paneláku to může být problém.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (28x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (20x)
3
HCM u koček - program PawPeds (19x)
4
Debakl (17x)
5
Byl jsem hubenej a mrňavej (16x)
6
Zlomek vteřiny (16x)
7
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
8
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (14x)
9
Na domácí frontě klid? (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top