Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kocour - máma


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Bianka



Založen: 14.01.2010
Příspěvky: 27
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: kocour - máma
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2010 12:43:34
Odpovědět s citátem

Ahoj. Mám dotázek ohledně chování našeho kocoura. Máme doma páreček mainek a teď jejich 2 koťátka. Kocourka jsme nikdy neměli, a teď koukám na jeho chování ke kočce a koťátkům. Nejen, že při porodu vše sledoval a chodil kočku "povzbuzovat", ale teď, když koťátka trošku povyrostla, je chodí opečovávat. Vylizuje je, nebo jen tak tam s nima leží. Všichni včetně mámy jsou klidní. Pokud je kočka pryč z porodnice, kotě zabrečí a hop už je tam kocour a je klid. Zpočátku jsem měla strach, že jim ublíží, pořád jsem ho honila od nich, ale to nejde uhlídat. Je k nim hrozně jemný, ačkoli to je jinak takový halama. Prckové po něm lezou a on vrní a líže je. Je toto chování u táty kocoura normální? Spíš jsem četla, že tátu od koťat chovatelé oddělují. Shocked

Honey, Gerry a já
_________________
Pozdravují vás Honey a Gershwin, a jejich kotě úžasný Goliáš, naše mainky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2010 16:48:12
Odpovědět s citátem

Já vám teda neporadím, ale musí to být krásné. Taková úžasná rodinka s pečujícím taťkou kocourem Smile . Nemohla by jste sem dát nějaké fotky spokojené rodinky? Moc ráda bych je viděla Smile
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bianka



Založen: 14.01.2010
Příspěvky: 27
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2010 19:58:03
Odpovědět s citátem

Ano, mám to v plánu, jen toho času se moc nedostává. Dám vědět sem. Zatím pořád prohlížím fotky jiných, když jsem tady. Přihlásila jsem se poměrně nedávno, i když aspoň rok sem chodím číst rady.
Ten pohled na ně je dojemný, jako spokojená rodinka.
_________________
Pozdravují vás Honey a Gershwin, a jejich kotě úžasný Goliáš, naše mainky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
eforar



Založen: 12.03.2010
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2010 19:19:55
Odpovědět s citátem

taky to mam v planu
_________________
www.drobacek.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
babulka



Založen: 08.07.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2010 21:12:07
Odpovědět s citátem

ahoj, no můj kocourek není ani otcem koťátek a přesto je adoptoval úplně stejně. Jen u porodu neasistoval, ale žárlivě přihlížel co se to děje. První den na kotátka vrčel, ale to jen proto,že jsem ho od nich odháněla. Po pár dnech se o ně staral stejně dobře jako maminka , jen kojit mu moc nejde Smile. Tento scénář se už opakuje po druhé.... je to prostě báječný strejda . Fotky už jsem sem taky dávala ...asi před rokem a myslím, že nějaké má i ve fotoalbu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2010 7:42:33
Odpovědět s citátem

Já jsem nikdy chovného kocoura od koťat neodháněla ať už byl otcem koťátek nebo nebyl a osvědčilo se mi to. Když jsou koťata malá tak pomáhá s péčí, když rostou tak zase vychovává. Podle mě je důležité aby koťata byla v kontaktu se všemi kočkami ve skupině. Obvykle se kocour chová tak jak popisujete nebo pelíšek s koťaty ignoruje a všímat si jich začne až povyrostou. A maminky koťat si je dobře ohlídají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CherryAnn



Založen: 10.11.2010
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2011 9:43:48
Odpovědět s citátem

To je krásné...alespoň mají koťata i "mužský vzor" Laughing Jinak může se stát i mezidruhově, že si třeba pejsek adoptuje koťátka, nebo kočka králíčky...ale spíš je to výhrada samic a dělá to mateřský pud...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dadinka



Založen: 07.09.2005
Příspěvky: 7
Bydliště: olomouc

Předmět: Re: kocour - máma
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2011 11:12:56
Odpovědět s citátem

Bianka napsal:
Ahoj. Mám dotázek ohledně chování našeho kocoura. Máme doma páreček mainek a teď jejich 2 koťátka. Kocourka jsme nikdy neměli, a teď koukám na jeho chování ke kočce a koťátkům. Nejen, že při porodu vše sledoval a chodil kočku "povzbuzovat", ale teď, když koťátka trošku povyrostla, je chodí opečovávat. Vylizuje je, nebo jen tak tam s nima leží. Všichni včetně mámy jsou klidní. Pokud je kočka pryč z porodnice, kotě zabrečí a hop už je tam kocour a je klid. Zpočátku jsem měla strach, že jim ublíží, pořád jsem ho honila od nich, ale to nejde uhlídat. Je k nim hrozně jemný, ačkoli to je jinak takový halama. Prckové po něm lezou a on vrní a líže je. Je toto chování u táty kocoura normální? Spíš jsem četla, že tátu od koťat chovatelé oddělují. Shocked

Honey, Gerry a já


ahoj,já s tímhle zlušenosti nemám,ale náhodou jsem vlezla na DF a vím od ostatních kočkařek,co měli koťata,že je to normální-zcela normální,říkali jim dokonce strejda! Buď ráda,že to tak je!
dadinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2011 16:35:22
Odpovědět s citátem

Já po zkušenostech nechávám celou smečku pohromadě i při porodu kočky. Táta pomáhá už při porodu, olizuje koťata a stará se přesně tak, jak popisujete. Je velice jemný, ač je to jinak pěkný halama. Nechávám je žít po svém, a myslím, že to tak má být. Když kocour neubližuje ale pomáhá, proč ho od rodiny oddělovat? Nebo i jiné kočky ochotné s výchovou koťat pomáhat.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top