Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Upozornění pro všechny chovatele!

Fórum: Ostatní

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Prodáváte koťátka na splátky ?
Ano
18%
 18%  [ 2 ]
Nikdy
54%
 54%  [ 6 ]
Zcela výjimečně
27%
 27%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 11

Autor Zpráva
libuseZaložen: 14.04.2009
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 11:22:16
Odpovědět s citátem

Ano o tom to je.Jak se ke kotěti dostat?Z výše napsaného to vypadá,že paní slyší jen na peníze.Jejich vrácení je vstupenka do bytu.Zatímco by jeden vracel peníze , druhý naloží kotě do přepravky.Pak už jen hurá na chodbu,ven a pryč.
Stále se tu řesí právo,slušnost,smlouvy..................,
ale jak to tak vypadá, tak kotě je stále tam kde je a pomoc nepřichází.
Přesteňte diskutovat a konejte.
Asi je můj příspěvek pro někoho tvrdý,ale já bych takto reagovala.
Mám kočičáky " jen na mazlíky" vživotě jsem na nich nevydělala ani korunu i když je jeden kocour interšamtion .S ostatními čistoktevnými už nechodím ani na výstavy.Nechci je stresovat.No a ten druhý důvod.Nechci
koťata- nikdy bych je nedokázala nikomu dát ( prodat ) a měla bych doma zvěřinec.
Ano kdyby jste nebyli VY chovatelé neměla bych ani já své mazlíky
...VÍM ale..
prosím zapomeňte na chovatelství a peníze a zaregujte jako kočkomil...
L
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marketadZaložen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 12:19:50
Odpovědět s citátem

Naprosto chápu Váš názor. Také jsem chtěla jet pro kocourka okamžitě, stále jsme ale hledali schůdnou cestu, jak to vyřešit. Bohužel jsme ji stejně nenašli. O peníze nejde vůbec, ty jí samořejmě vrátíme.
Pro kocourka nakonec máme jet zítra, ale paní nám ho odmítá předat na veterině, abychom mohli kocourka přímo před ní vyšetřit, nechce nám třeba vůbec doložit jak ho léčila, a u koho, co mu vlastně bylo. Psala jen že byl na výškrabu s okem .. Rolling Eyes
Aniž by nás o tom tedy informovala předem. Potřebuji alespoň vědět, čím si prošel,abychom mohli třeba pokračovat v léčbě. Bohužel toto nejsme z paní také schopní dostat. A pokud si kocourka odvezeme, tak už se s námi nebude bavit vůbec,tzn. už ani ne tak zmatečně, jak to dělala doposud.
Možná se může zdát, že nám jde snad o něco jiného než o kocourka, ale to je můžná jen způsobeno zdánlivou složitostí celé věci. Kocourek je na prvním místě, kdyby nebyl, nechali bychom ho svému osudu ( protože to je ta nejlevnější verze). Právě proto, že nám o něho jde, postupujeme tak jak postupujeme. Navíc chci uchránit ostatní kočičky od podobného osudu, tzn. snažit se o to, aby paní pochopila, že její jednání není příliš slušné a informovat o tom ostatní chovatele.
A to ani nezmiňuji jakousi osobní křivdu, tzn. že jsme byli opakovaně křivě nařčeni ze lži a podvodu, a bylo nám vyhrožováno krom právníků, finančním úřadem, tak médii a vlivnou rodinou....Laughing
Kdybych měla řešit všechny nevkusné narážky od paní, tak bychom se opravdu k samotnému kocourkovi ani nedostali. A to si myslím, že by hodně lidí osobně také neuneslo... Myslím tím, nechat bez odezvy takové řeči....
Uvidíme jak to dopadne zítra. Domluva s paní bohužel moc není. Jinak až bude kocourek u nás doma, bude to ten největší rozmazlenec.... Všechno mu vynahradíme, nikam do světa už nepujde a zůstane u nás... Nemůžu se dočkat, až bude spokojeně chrupkat u nás v pelíšku a o dotyčné paní více neuslyšíme.
Jinak kdyby bylo na mě, také bych si všechna koťátka nejraději nechala, je to strašné dát je po celém tom starání pryč, ke všem mám velmi silný vztah. Navíc když víte, že jsou lidé různí a ne vždy se bude mít třeba nejlépe..... Ale to je bohužel smutná stránka chovatelství Sad Navíc jak píšete o tom, že jste na kočičkách nevydělala ani korunu, můžete si být jistá, že to většina chovatelů.... Široká veřejnost má možná pocit, že se jedná o ziskovou činnost, ale to se velice pletou. Náklady, které jsme do kočiček vložili a které neustále vkládáme jsou nevratné a celá naše činnost je víceméně ztrátová. Pokud jim chceme zajistit kvalitní stravu, veterinu, ošetření, podmínky.... Navíc potom stačí, aby se přihodilo to co nám, a hrozí hned další tisícové výdaje..
O výdělku se dá mluvit většinou tehdy, pokud jde o množitele koťat, kteří mají doma třeba 5 koček a za co nejmenší náklady se snaží splodit co nejvíce koťat bez PP.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EmilyZaložen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 12:46:17
Odpovědět s citátem

Dobry den,

ked to tu tak citam, je mi z toho nanic.
Citim totalnu bezmocnost.
Viem ze to nie je mozne riesenie, ale tu bestiu by bolo najlepsie spraskat bicom.
Neverim, ze pravnou cestou sa to spravodlivo vyriesi.
Chudacik maly, dufam ze bude v poriadku Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MakiZaložen: 06.01.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 12:54:02
Odpovědět s citátem

Markéto, tak Vám zítra držíme palce a všchny tlapky, co máme (a že jich je požehnaně), ať už je kocourek brzy s Vámi v klídku doma!

Pro pí. Babickou, nevratná záloha lze (teď neřeším vztah obchodník - spotřebitel), obvykle se formulačně jedná o osdtoupení od smlouvy kupujícím po zaplacení odstupného, třeba té zmiňované 1/3 z kupní ceny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marketadZaložen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 12:55:33
Odpovědět s citátem

Teď jsem si dozjistila na netu,co vlastně takový seškrab oka obnáší.
Cituji :
Zbytnění lymfatických uzlin třetího víčka představuje zánět lymfatických struktur třetího víčka. Většinou se jedná o problém mladých psů. U koček se tento problém objevuje zřídka.
Zbytnění je vyvoláváno buď infekcí, mechanickým nebo asi nejčastěji alergickým podrážděním (prach, pyl ..). V klinickém obraze převažuje slzavý až hnisavý výtok z oka, zarudnutí spojivek, svědění oka, jeho přivírání a zejména kuličkovité zduřeniny na vnitřní a popř. i vnější straně třetího víčka (folikuly). Řešení tohoto problému by mělo být primárně nechirurgické, tj odstranění vyvolávající příčiny (známe-li ji) a medikace očními mastmi s obsahem antibiotik a kortikoidů, popř. léky s antialergením účinkem.
V případě, že není dostatečná odezva a folikuly přetrvávají, přistupujeme k chirurgické terapii. Jejím cílem je vyhlazení plochy třetího víčka do hladka. To můžeme dosáhnout seškrabem folikulů ostrou lžičkou, jejich vypálením elektrokauterem, kryalizací (zmražením), poleptáním např. modrou skalicí. U klidného pacienta je možné provést zákrok jen v lokální anestezii (ta je použita vždy). U pacientů neklidných nebo např. při použití techniky poleptání, je zapotřebí pacienta vždy sedovat, popř až uvést do anestezie.

Neměla nás náhodou paní o takovém chirurgickém výkonu informovat Question Byl snad kocour v celkové anestezii ? Neměl by takový zákrok dělat jen lékař specialista ? Rolling Eyes
( stále se jedná o NAŠE zvíře Exclamation ) Navíc se píše že se k chirurgické terapii přistupuje až po delší době, když nazabírá léčba nechirurgická! Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
libuseZaložen: 14.04.2009
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 14:10:58
Odpovědět s citátem

Zítra Vám budu držet palce abyste hlavně jeli domů i s kotětem.Náklady na jeho vyléčení asi budou.A že bude nejrozmazlenější to si umím představit.On Vám to ale určitě vrátí.
Vím o čem mluvím.Léčba našeho kocoura kromě pohotovosti celé rodiny-v nemocnici by steskem umřel a tak jel po dvou dnech domů a byl na infuzích doma.Celá rodina se střídala v hlídání dnem i nocí( ledviny) .
Ale stálo to za to.Je téměř zdravý,spokojený a zase si hraje jako malé kotě.Je radost ho pozorovat.A on to svým způsobem ví.
Mooooooc Vám držím palce a doufám v dobrou zprávu.
No a jestli tam ta zrůda má i jiné kočky ve špatném stavu - nepomohla by policie a ochráci zvířat.Nenám zkušenosti,ale občas slyším o tom,že je umí odebrat.
L.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marketadZaložen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2010 14:29:57
Odpovědět s citátem

Nebyli jsme u ní doma, takže nevíme v jakém stavu má kočky. Doufejme že v dobrém... Víme jen, že náš kocourek byl zdravý a teď není. A že paní vlastní více koček a koťat, i když chtěla jen našeho kocourka na mazlíka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marketadZaložen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Aragornek je doma !!!
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2010 23:01:39
Odpovědět s citátem

Máme kocourka doma Exclamation Laughing Více informací najdete zde Arrow http://www.shume-bukur.cz/aragorn-pribeh.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
libuseZaložen: 14.04.2009
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 8:20:41
Odpovědět s citátem

Nejkrásnějsí zpráva - "kocoura máte doma" - jste super,že jste to dokázali.Po přečtení Vašich peripetií si myslím,že šlo opravdu o použití kocourka ke krytí.Nezvažujete podat stížnost k prošetření ochráncům zvířat?I když při sledování příspě***ů v televizi o laxním přístupu v případech úděsně zubožených zvířat by stejně asi radikálně nezasáhli.
Tato paní má kočky jak píšete i od jiných chovatelů a díky Vašim zprávám by měli zareagovat a urychleně zjistit jak se má u majitelky kotě od nich.
Ale to jsem asi snílek.Nicméně věřím ,ža na každou ..... se vaří voda.
L.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: Re: Aragornek je doma !!!
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 9:23:29
Odpovědět s citátem

marketad napsal:
Máme kocourka doma Exclamation Laughing Více informací najdete zde Arrow http://www.shume-bukur.cz/aragorn-pribeh.html


No, konečně je zpět v dobrých rukou! Moc ale nesouhlasím s tím, posuzovat všechny ostatní podle jedné baby. Bohužel jste narazili opravdu zrovna na 100% extrém. A nikdy asi neodhadnete člověka na 100%. Já bych jednala jen v případech, že mi můj "vnitřní alarm" něco naznačí. Poté bych si asi ještě něco zjišťovala více, než koťátko dám z domu, ale všichni nejsou takové skety, jako zrovna dotyčná babizna Evil or Very Mad .
Kocourkovi přeji, ať se plně zotaví a na vše špatné zapomene!
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marketadZaložen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 12:18:49
Odpovědět s citátem

Souhlasím s Vámi...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaPZaložen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Aragornek je doma !!!
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2010 17:41:21
Odpovědět s citátem

Karin Š. napsal:

No, konečně je zpět v dobrých rukou! Moc ale nesouhlasím s tím, posuzovat všechny ostatní podle jedné baby. Bohužel jste narazili opravdu zrovna na 100% extrém. A nikdy asi neodhadnete člověka na 100%.

Já myslím, že Markéta nijak nezevšeobecňovala, vylíčila případ konkrétní majitelky a jen upozornila, aby si lidé dávali větší pozor na to, komu prodávají koťata a že není dobře dávat zvíře na splátky. 100% extrém to BOHUŽEL není, pravda je, že na 100% neodhadnete nikoho. Markéta doplatila na totéž co já coby začátečník a šťastný majitel prvního vrhu. Pokud někdo tuto story nezná, může se podívat sám - taky jsem se pak tloukla do hlavy, že si za to můžu svojí hloupou iniciativou a touhou po pointech sama.
http://www.sweetcalimero.cz/web/fanynka.html
Z tohoto vrhu šla ještě do chovu Blueberry, kterou jsem potom pracně dolovala z CHS, kde začaly přibývat kočky geometrickou řadou (moje Beru tam byla jako první) a bylo kolem toho tolik hnusu, že bych to taky nikomu nepřála. Od té doby opravdu kádruju jak STB a zjišťuju předem málem i číslo bot - hlavně však dám na svou intuici, vždy požaduji nezávaznou návštěvu u koťat, kdy mi půlhodina řekne víc než 20 mailů, akorát z Moskvy jsem se tedy posléze s těmi 20 maily spokojila
Wink Od té doby jsem BOHUDÍK nemusela nic podobného řešit a hlavně doufám (ťuk, ťuk), že ani nebudu muset.
Markétě budiž ke cti i to, že případ dotáhla do konce a nakonec si kocourka vydobyla zpět, protože mnohý by sice rozmazával kauzu, ale kocoura by tam nakonec nechal s tím, že ho nemá kam dát.
Doufám, že se Aragorn dá brzy do pořádku!
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AlamkaZaložen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Aragornek je doma !!!
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2010 14:36:28
Odpovědět s citátem

marketad napsal:
Máme kocourka doma Exclamation Laughing Více informací najdete zde Arrow http://www.shume-bukur.cz/aragorn-pribeh.html


Držím palce, ať se kocourek dá brzo do pořádku! Je to krásný kočičák.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mystiquefleurZaložen: 05.11.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Opava

Předmět: Aragornek
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2010 13:54:16
Odpovědět s citátem

Ahojky...
Dnes jsem si přečetla Váš příběh s kocourkem. Potěšilo mě, když jsem se na konci dočetla, že jej máte zpátky. Je opravdu moc krásný.
Koufám, že se kocourek rychle vzpamatuje z traumatu.

Myslím ale, že to zvládne. U nás taky byla Miuška velmi plachá, když jsme si ji přivezli. V útulku nám tvrdili, že ji zemřela panička a rodina se nemohla starat, ale Miuša byla zablešená, svrab v uších, první dny se ládovala stelivem ze záchodku a byla v záchodku schovaná a nevylézala. To by určitě nedělala, kdyby se do té doby o ni ta údajná zemřelá důchodkyně starala.
Takže od té doby nemám důvěru k těm sestřičkám, co tam mají (teď nemluvím o starání se o kočičky, ale o tom, jak každá mlela jinou písničku). Bohužel s veterinářem kliniky+útulku jsem neměla možnost mluvit. ten prý je úžasný.

vše je opravdu o lidech a ti lžou jak tisknou. Přeju vám mnoho štěstí a jen hodné budoucí majitele vašich koťátek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
LusilkaZaložen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 8:03:16
Odpovědět s citátem

marketad napsal:
Teď jsem si dozjistila na netu,co vlastně takový seškrab oka obnáší.
Cituji :
Zbytnění lymfatických uzlin třetího víčka představuje zánět lymfatických struktur třetího víčka. Většinou se jedná o problém mladých psů. U koček se tento problém objevuje zřídka.
Zbytnění je vyvoláváno buď infekcí, mechanickým nebo asi nejčastěji alergickým podrážděním (prach, pyl ..). V klinickém obraze převažuje slzavý až hnisavý výtok z oka, zarudnutí spojivek, svědění oka, jeho přivírání a zejména kuličkovité zduřeniny na vnitřní a popř. i vnější straně třetího víčka (folikuly). Řešení tohoto problému by mělo být primárně nechirurgické, tj odstranění vyvolávající příčiny (známe-li ji) a medikace očními mastmi s obsahem antibiotik a kortikoidů, popř. léky s antialergením účinkem.
V případě, že není dostatečná odezva a folikuly přetrvávají, přistupujeme k chirurgické terapii. Jejím cílem je vyhlazení plochy třetího víčka do hladka. To můžeme dosáhnout seškrabem folikulů ostrou lžičkou, jejich vypálením elektrokauterem, kryalizací (zmražením), poleptáním např. modrou skalicí. U klidného pacienta je možné provést zákrok jen v lokální anestezii (ta je použita vždy). U pacientů neklidných nebo např. při použití techniky poleptání, je zapotřebí pacienta vždy sedovat, popř až uvést do anestezie.

Neměla nás náhodou paní o takovém chirurgickém výkonu informovat Question Byl snad kocour v celkové anestezii ? Neměl by takový zákrok dělat jen lékař specialista ? Rolling Eyes
( stále se jedná o NAŠE zvíře Exclamation ) Navíc se píše že se k chirurgické terapii přistupuje až po delší době, když nazabírá léčba nechirurgická! Evil or Very MadNO JÁÁÁÁÁÁ NESTAČÍM HLTAT ŘÁDKY..........KDYBY SE MI TAKOVÁ ŽENSKÁ DOSTALA DO RUKOU........TAK ZA SEBE NERUČÍM, TOTO NENÍ PŘECI NORMÁLNÍ...........MOC VÁM DRŽÍM PALEČKY A DOUFÁM, ŽE TU BUDOU BRZY POZITIVNÍ ZPRÁVY......MOC S VÁMI SOUCITÍM, TOTO, KDYBY SE STALO NÁM, TAK BYCH TO ASI NEZVLÁDLA, ALE ČLOVĚK MUSÍ, MUSÍ BOJOVAT, ZA CHUĎÁTKO ZVÍŘÁTKO, KTERÉ ZA NIC NEMŮŽE.........ZA TUPOST NĚKTERÝCH NAŠICH DVOUNOŽCŮ!!!!!!!!!!!

Lucie, Bagi, Ballou
www.kocicistromy.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
namibellkaZaložen: 13.10.2011
Příspěvky: 1

Předmět: VAROVÁNÍ !!!!!!!!HOMOLKOVÁ opět v akci !!!!!!!!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2011 13:31:36
Odpovědět s citátem

Inzerát na Bazoši :

http://zvirata.bazos.cz/inzerat/12258257/RAGDOLL.php

Vážení zájemci o koťátka ragdoll, vyvarujte se koupě koťěte od Homolkové Táni, SKRÝŠOV 12, 588 13 POLNÁ. Tato rádoby chovatelka inzeruje pod fiktivními jmény a email. adresami koťata bez PP od údajných rodičů s PP. Koťata prodává ihned po odstavu, cca ve 4 - 5 týdnech, kdy neváží ani 500g, bez jakékoliv veterinární péče, vydává je za osmitýdenní, nejsou odčervená ani očkovaná Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad . Původ rodičů nejasný, paní se prezentuje PP postahovaných z internetu, stejně tak zasílá fotky, které krade z webů chovatelských stanic.Vystupuje pod emaily: jarmilka.holub@seznam.cz; jarmilka.holub@gmail.com;
johny.poh@gmail.com;lenkahoho@seznam.cz;
kristinajerabkova32@seznam.cz; marekajana@gmail.com; kohoutovaajana@gmail.com;
marekajana@gmail.com; tel. 722306076,722722111,722728807,
606881875.
Když si tyto email.adresy, které neustále mění zadáte na www.google.com najdete veškerou její rozsáhlou inzerci.Tato \"chovatelka\" podvodně skupuje i koťata a dospělá zvířata na splátky, které neplatí a prodává je dál. Kočky huntuje 3 porody ročně. Oblast inzerce: Vysočina, Jihlava, Svitavy, Žďár nad Sázavou, Měřín. Apeluji i na chovatele, aby se vyvarovali prodeji koťat na mazla této osobě!!!!!FOTKY v příloze jsou u jejích inzerátů...

Hodnocení uživatele :

Paní Homolková při prodeji používá další a další jména a identity .... Homolová, Hroudová, Holubová, Popelová, Kohoutová, Dolejší , Jan Pohanka atd...atd .... spousta jmen, ale jen jedna podvodnice a množitelka. Lidi vyvarujte se kupovat od ní zvířátka, za cenu jen o málo nižší si domů přinesete sotva odstaveného 450-gramového nesocializovaného drobečka a další náklady včetně očkování , odčervení a další péče Vás přijdou dráž, než kdybyste si koupili kotě s PP !!!!!!!!!!! Zamyslete se !!!!!!!! Její způsob chovu je TÝRÁNÍM ZVÍŘAT !!!!!!!!!!!!!

Z diskuzí o plemeni Ragdoll volně přístupné na internetu :
ze dne 4.10.2011
Prosím o radu Neznalá koček jsem si koupila první kotě moc jsem toužila po RAGDOLL red .Hledala jsem hledala až jsem našla ten to inzerát http://zvirata.megainzerce.cz/kocky/kotatka-r agdoll-411970.htm paní Jarmila Holubová Skrýšov u Jihlavy. Nemáte s ní někdo nějakou zkušenost ?? S paní jsem se domluvila že si vezmu kocourka a sousedka kočičku . Jela jsem pro ně s manželem. Koťátka byla maličká ale vůbec jsem netušila jak mají být velká ani kdy si je správně má jít kotě od matky . Paní pořád zdůrazňovala jaké si vtiskávání. Kotě mám doma 14 dní váží 524 g . Dávám mu sušené mléko kapsičky atd........ Paní chovatelku jsem kontaktovala že kdy že se to vlastně koťata narodila nejdřív psala 28.8 pak se poupravila že 2.8 chtěla jsem vědět zda vůbec byla aspoň odčervená ......... Jak jsem se začala zajímat tak paní ( píše za ní prý dcera ) začala být nepříjemná a že na mě poddá trestní oznámení a že za mnou přijde její švagr ...........jsem z toho docela vyřízená . To jsem se jen informovala . Stránky má homologované když jsem zaplatila zálohu na kotě dala mě heslo . Teď jsem se chtěla na stránky podívat a heslo zrušené. PROSÍM NEMÁTE S TOUTO PANÍ NĚKDO TAKY ZKUŠENOST ???? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prosím sdílejte dále !!!!!!!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AjnokaZaložen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2011 19:00:15
Odpovědět s citátem

Ach jo, k tomu není co dodat. Bohužel jsou lidi nepoučitelní, málokdo hledá informace dopředu, ale když je průser na světě, najednou vědí kde se ptát. Ale pak už zase není co radit Sad . Chudinka koťátko, snad bude aspoň zdravé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jitka Blue VisionZaložen: 15.05.2009
Příspěvky: 5

Předmět: VAROVÁNÍ !!! pro chovatele i pro zájemce o koťata
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 10. 2011 9:40:06
Odpovědět s citátem

Moje zkušenost s p. Homolkovou .......
Na jaře roku 2010 se nám narodily tři vrhy koťátek. V té době jsme měly 3 chovné kočky a všechny tři se rozhodly mít koťátka, po 14 dnech. Když bylo koťatům 4-5 týdnů začala jsem je nabízet, inzerovat.
Ze dvou různých stran se mi ozvala nějaká paní Lenka Homolková.....adresa Skrýšov u Polné, okr. Jihlava . Měla prvotní zájem o hodně světlou kočičku, pak upřesnila, že se jí velmi líbí Fergie od Natálky. Paní jsem napsala, že je Fergie předběžně rezervovaná, ale že jí mohu nabídnou Dianku nebo Dafinku, že jsou obě také hodně světlunké, ale nestandartně zbarvené, ale že u mazlíčka to nevadí.
Prodávám většinu svých koťat na mazlíčka, Fergie byla jediná naše kočička zatím prodaná do chovu. Za prvé si myslím, že gaučoví mazlíčci mají jednoduší a pohodlnější život, a za druhé, že do chovu by měli jít pouze ta nejlepší zvířata, u nichž rodokmen, exteriér a povaha dále pozvedává úroveň plemena.
Paní si vybrala Dianku s tím, že pokud by se uvolnila i Fergie, že by si ráda vzala obě. Netajím , že mám radost, pokud si zájemce ode mě vezme dvě koťátka najednou. Koťatům to ulehčí odchod do nového doma, a lépe prospívají a hlavně dvě kočky jsou vždy spokojenější než jedna. Chtěla mi ihned posílat zálohu poštou, to jsem ale nechtěla, řekla jsem jí , že až po osobní návštěvě, až kočičku uvidí a až se poznáme, a pozvala jsem ji k nám. Ona mi obratem sdělila, že je plně invalidní, že s cestováním má problém, je odkázána na syna, ale ten je teď čerstvě zamilovaný, takže na ni nemá čas. Takže necháme návštěvu na později, s tím že i trochu povyroste Fegie, aby se mohla podívat na obě.
Obvykle beru závazné rezervace až ve věku kolem 6-8 týdnů, protože až tehdy jsou rozpoznatelné povahy jednotlivých koťat. Samozřejmě požaduji zálohu, ale vždy až po osobní návštěvě. Fotky zkreslují a já potřebuji osobně poznat zájemce o kotě.
Původně jsem si nebyla vůbec jistá, jestli chci prodat kotě invalidní osobě. Řešila jsem to s několika přáteli chovateli, nedokázala jsem posoudit, jak dostatečně dokáže invalidní člověk zabezpečit péči o kočku. Přeci jenom i záchodek je potřeba vyčistit nejméně jednou denně, a misky vymýt a naplnit také. Dlouho jsem o tom přemýšlela, ale pak jsem se ještě cítila špatně, že bych vlastně chtěla diskriminovat invalidního člověka.
Pravidelně jsem paní Homolkové posílala fotky a zprávy. Paní mi po nějaké čase přestala reagovat na moje emaily, a pak se zase z její emailu ozvaly "prý " její dcery, s tím, že je maminka v nemocnici..... opakovaně jsem telefonovala na číslo, které mi dala, mluvila jsem z několika různými hlasy, které se nepředstavovali ( prý dcery) , ptala jsem se jestli je maminka opravdu na vozíku, a byla jsem ujištěna, že ano, ale prý měla vždy nějaké kočičky, a že péči o ně v pohodě zvládá. Nakonec jsem jim dávala pořád nějaký termín, do kterého se mi mají ozvat, jestli o Dianku stojí, po uplynutí jsem jim zavolala, že tu předběžnou rezervaci ruším, protože mi takového jednání nepřipadá seriozní ..... a ticho, už se neozvaly.
Po určité době jsem tedy dala Dianku opět jako volnou na stránky i do inzerce. Během pár dní se mi ozvala nějaká slečna Jana Kejdová, že se jí Dianka velmi líbí a chtěla nějaké bližší info.... tak jsme si vyměnily asi 5 emailů, a ona psala , že by chtěla Dianku pro maminku k 50. narozeninám, že mamince minulý týden umřela po 15 letech kočička, ale že teď měla velké výlohy ( děti jeli na tábor) a jestli by byla možná platba na splátky. Já jsem ji upozorňovala na to, že kočička potřebuje i záchod, škrabadlo a jiné důležité věci, které stojí také spoustu peněz, ale ona odpověděla, že maminka všechno má po té její kočičce.....že se kočička bude mít u maminky krásně, že maminka ji bude mít v posteli a mazlit se s ní .... velmi na mě naléhala.
Tak jsem jí napsala, že mám problém s tím, že nemohu dát kočku jedné osobě, když vůbec neznám vlastně toho člověka, pro kterého je Dianka určena. Na to mi s. Kejdová odpověděla, že přesvědčí maminku, aby přijela také, abych ji tedy mohla poznat, ale že smlouva bude na ni ( Kejdovou) , protože kočičku bude platit ona, a bude její dárek pro maminku k padesátinám.
Takže jsem si připravila smlouvu, s platbou na dvě splátky, a do toho posledního článku jsem dala, že je kočička mým vlastnictvím dokud nebude zaplacena plná kupní cena.....
Smlouva byla na slečnu Janu Kejdovou z Nového Veselí ( kousek od Skrýšova), a z důvodu platby na splátky jsem si neskenovala, jako přílohu ke smlouvě, její OP.
Přijeli s přítelem a maminkou, maminka nadšená z koček, velmi se jí líbily Natálčiny želvičky, ale prý spěchali, protože slečna má šestiletá dvojčata - kluky a prý mají angínu a nechaly je hlídat dědovi. Nakonec do dopadlo tak , že odjížděli i s Diankou i s Dafinkou..... holky dostaly od nás výbavičku ( 2 x 2 kg granulek Hill´s, 2 x startovací balíček od RC, 10 kg steliva, asi 15 ks různých kapsiček a konzerviček, 2 mističky a spoustu hraček a mávátek) ............. a ještě večer mi poslaly email i s fotkou a informacemi, že cestu zvládly dobře, a že je vše v pohodě atd....
Při předání koťat jsem se ještě ptala, kde kočičky budou bydlet, že mám adresu pouze na dceru , a že kdyby se něco dělo, ať víme kam máme jet.... odpověděly, že maminka Kejdová bydlí ve vedlejším domečku na stejné ulici...... Ale já jsem z toho všeho, z té rychlosti, měla pořád takový ten „ blbý „ pocit..... otravovala jsem s tím manžela, nějak mi to všechno nesedělo. Byly to ale maličkosti, divné chování, nezdálo se mi, že by se matka obracela s žádostí o nějakou koupi na přítele své dcery a ne přímo na dceru ( scéna u nás v obyváku). Bylo mi to všechno takové divné......
Postupně jsem nějak nabyla pocitu, že mě prostě podvedly, že když jsem zrušila rezervaci Homolkové, tak to udělaly tak, že jsem koťata prodala Kejdové, ale fyzicky jsou u Homolkové. Neměla jsem ale žádný důkaz, všechno to byly pouze moje domněnky ....... a p. Homolková u nás v obýváku rozhodně nebyla plně invalidní.
Koťata odjela v pondělí odpoledne . Já jsem se s tím od toho prvního večera hrozně trápila, celé dny jsem je hledala na internetu i na FB nějaké informace o p.Homolkové nebo s. Kejdové , a ve středu v poledne jsem našla toto :
http://www.shume-bukur.cz/aragorn-pribeh.html - a to mě vyděsilo na maximum.
Volala jsem pánovi, do této chov. stanice a po telefonu jsem mu sdělila, že sice jsem podle smlouvy prodala 2 kočky nějaké Janě Kejdové, ale že jsem přesvědčená, že jsou vlastně u té p. Lenky Homolkové, ale že nemám žádný důkaz..... když jsem mu popisovala paní, dceru i přítele, jejich chování a hlavně velmi hlučné a jednoduše rozpoznatelné auto, kterým k nám dojeli, tak mě utvrdil v tom, že mé tušení je správné !!!!!
Nevěděla jsem co mám dělat, neměla jsem žádný důkaz.... nechtěla jsem to řešit po telefonu, abych je nevyděsila, a aby naše koťata ještě někam nezmizela. Byla jsem ve spojení se slečnou Kejdovou a žádala jsem ji, aby mi dala kontakt přímo na maminku, abychom se o koťatech nemusely bavit zprostředkovaně. Poslala mi email ( zase jiné jméno, prý další dceru, že ho mají s maminkou společný) a telefonní číslo na pevnou linku. Nikde jsem si ho nemohla ověřit, ale pokud šlo o předvolbu, byla to právě oblast Skrýšova. Strávila jsem den a noc na internetu, zkoušela ověřovat veškeré informace, co mě řekly. Prohlížela jsem si mapy z Katastru nemovitostí, a hledala, kdeže maminka s. Kejdové bydlí vedle v domečku na stejné ulici atd…..
Nakonec jsme se tam s manželem ve čtvrtek rozhodli jet. Na adresu s. Jany Kejdové (uvedenou ve smlouvě a v OP) s tím, že se jdeme podívat, jak se kočičkám daří, a že jim vezeme ještě další stelivo do zásoby. Měly jsme štěstí slečna Kejdová byla doma, i její přítel ( ve skutečnosti syn paní Homolkové).
Asi nás tak brzy nečekali. Vypadali hodně překvapeně. Řekli jsme, že bychom rádi viděli koťata, a oni že mamka je i s koťaty u dcery ve Žďáru. Požádali jsem je tedy o adresu, že tam zajedeme, ale to nechtěli, ale navrhli, že Honzík pro ně ihned zajede, abychom je mohli vidět. Když odjel, snažili jsme se domluvit se slečnou Kejdovou, ale schovala se domů a poslala na nás tatínka, který nás vykázal za plot. Původně nás zvala dál. Manžel se ho snažil přesvědčit, aby nám dceru zavolal, že se s ní chceme jen slušně domluvit, že jsme byli podvedeni, že jim vrátíme peníze a jenom si vezmeme zpět naše koťata. Pán na nás řval, manžel řval taky, psy tam štěkali, no šílený cirkus..... Pan Kejda na nás hulákal, že jsme za koťata dostali zaplaceno, tak že ať se sbalíme a táhneme..... že prodáváme předražený koťata, a když si chtějí i ostatní odchovávat taky, že se nám to nelíbí ???!!!!! Po mém sdělení, že jeho dcera podepsala Kupní smlouvu, a že mám sken jejího OP, že zatím byla zaplacena pouze 1/4 kupní ceny, sice trochu ubral, ale dceru nám nezavolal, že si máme tedy počkat na „ mladého“, že on to určitě vyřídí.
Musím říct, že jsme oba s manželem byli úplně vynervovaní, ale já jsem byla rozhodnutá v případě potřeby jet i na Polici ČR do Žďáru a podat tam oznámení o podvodu. Museli by to alespoň prošetřit a já měla v ruce smlouvu, podle které koťata byla pořád mým majetkem.
Nakonec mladý Homolka dovezl maminku i s koťaty, a ona prý, co chceme. To bylo neuvěřitelné, ona byla pobouřená, že ji obtěžujeme. Manžel se jí zeptal, jak že se vlastně jmenuje. A ona se začala vymlouvat. Tak jsem jí řekla, že odstupujeme od smlouvy, protože se cítíme být podvedeni, a chceme koťat zpět. Zase si začala vymýšlet pohádky, že vlastně není Homolková, protože je rozvedená ???..... a že slečnu Kejdovou bere jako vlastní dceru, protože je to přítelkyně jejího syna ???!!! ………… nakonec, sice s problémy a bez očkovacích průkazů a kopií Rodokmenů, ale koťata nám dala, my jí vrátili peníze, a mohli jsme jet domů ........
Obě moje kočičky byli prodávané na mazlíčka, a ve smlouvě byla jasně daná podmínka kastrace do jednoho roku. V té době jsem nechápala, proč chtěla koupit právě moje kočky, když je všude spousta koťat bez PP.

Nyní se všude na inzertních portálech objevují inzeráty, které mají společné rysy…. vždy jsou to koťata bez PP, po rodičích s PP, cena kolem 3-4 000 Kč a oblast Jihlavy, Žďáru, Měřína atd.
Na různých diskuzí o Ragdollech se objevují dotazy kupujících, kteří od paní Homolkové koupily koťátka bez PP, ve věku 4-5 týdnů s váhou kolem 500 g. Ne vždy přesně od p. Homolkové, protože ona má spoustu jmen Evil or Very Mad ,ale Skrýšov je to vždy.

Mezi chovateli Ragdollů se šíří informace, že paní Homolková skoupila desítky zvířat s PP , původně určených na mazlíka ( z určitých důvodů nevhodných dalšího chovu), většinou na splátky, ale na těchto zvířatech nadále chová. A splátky prý neplatí. No myslím, že se nedá říkat chová, ale množí ............nic jiného to není.

Já jsem si vybrala cestu chovu s PP a tím jsem se zavázala dodržovat Chovatelské zákony a předpisy, které slouží na ochranu zvířat.
Paní Homolková sice v žádné organizaci není, není tedy povinna respektovat Chovatelský řád..... ale je to občan ČR, a proto by měla respektovat Zákony České Republiky. Konkrétně Zákon č. 312/2008 Sb., kterým se mění zákon č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání. Rozhodně proti tomuto zákonu je skutečnost, že koťata od matky odloučí již ve věku 4-5 týdnů, kdy sice již přijímají tuhou stravu, ale samozřejmě pro jejich správný vývoj a socializaci je velmi důležité, aby u ní ještě zůstávali.
Nechápu rozhodnutí kupujících pořídit koťátko z takovéhoto chovu, když pořízení zvířete s PP vyjde jen o málo dráž ( a někdy ani to ne – www.bazos.cz ) . Každý registrovaný chovatel musí dodržovat základní pravidla, a i když nemohu hovořit za všechny, alespoň od většiny koťata odchází ve věku 3 měsíců, naočkovaná a odčervená, socializovaná se správnými hygienickými návyky.

Pro případné nadšené přívržence paní Homolkové, kteří se prezentují na internetu jako silná skupina, a vyvíjejí nátlak na nespokojené kupce , podotýkám, že mám veškeré své tvrzení podložené emailovou komunikací s p. Homolkovou a posléze i s s.Kejdovou. Mám smlouvu podepsanou s. Kejdovou, její naskenovaný OP. Osobně jsem s manželem byla na adrese s. Kejdové, která je přítelkyní syna p. Homolkové a určitě si celá ulice bude na výstup při odběru mých koťat i po roce pamatovat.

Nemám nic proti odchovu zvířat bez PP, i mé dvě fenky PP nemají ( je to každého osobní rozhodnutí) , ale opravdu VELMI NESOUHLASÍM S PODVODY A S TÝRÁNÍM ZVÍŘAT, COŽ BEZESPORU TOTO JE !!!!

Jediné věci opravdu velmi lituji. A to že jsem se nerozhodla celý tento náš příběh zveřejnit už loni , ale až nyní. Sice jsem o této naší zkušenosti dala vědět svým blízkým přátelům a chovatelům, a tak nějak jsem počítala s tím, že se to rozšíří samo. Je velmi těžké p.Homolkovou , jako případného zájemce o kotě , identifikovat, protože při svých praktikách využívá právě velké množství identit a celou svou rozvětvenou rodinu, a je velmi dobře znalá celé problematiky odchovů s PP. Jitka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hrubkaZaložen: 22.08.2010
Příspěvky: 14

Předmět: ostatní
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 10. 2011 20:28:41
Odpovědět s citátem

UF tak to je síla, jsem ráda, že jste získala obě kočičky na zpět Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatianaZaložen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2011 13:16:37
Odpovědět s citátem

Měla jsem chuť napsat, že tohle je zralé na udání z podvodného jednání-ale to bychom museli žít v právním státě, kde se dá práva dovolat, což Česko bohužel už dávno není. Tenhle stát nahrává akorát grázlům, lumpům a podvodníkům všeho kalibru.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marketadZaložen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Suma sumárum
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2011 9:21:22
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
musím říct, že by mne opravdu zajímalo kdy zavládne spravedlnost,kdy lháři a podvodníci budou potrestáni,kdy se v našem případě, přestanou využívat zvířata k napravování vlastní blbosti a neschopnosti. O osobě Homolkové ze Skrýšova mi chodí od doby mého neštastného setkání s ní neustále emaily či telefonáty od podvedených a zoufalých lidí.
Velmi si přeji,aby i to poslední zvíře,ať pes,kočka či slepice bylo z této hororové familie odebráno a nové se tam již nikdy neobjevilo.Nedělám si ovšem iluze,že se to někdy povede.
M.B.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EeweeZaložen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2011 20:48:14
Odpovědět s citátem

Bohuzel se vyse zminene maily objevuji na annonci(www.annonce.cz) v kocicih inzercich, ragdoll (7 ruznych) Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (64x)
2
Kočičí jména (50x)
3
Boston (Do Ameriky jezdí parníky VI) (45x)
4
Veterinární poradna: Zelený trus u kočky (26x)
5
A zase ty myši! (21x)
6
Dál o vedru (20x)
7
Proč by tam mělo ležet dřevo, když tam mohu ležet já? (18x)
8
Jak se vylepšuji! (18x)
9
Naše rána (17x)

Kdo jsem?

Poznáte kočičáka na dnešní fotce?


Dnešní úspěšnost hráčů je 15 %

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top