Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Opakovaný průjem

Fórum: Trávení

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Loki810



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 18

Předmět: Re: Opakovaný průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2011 8:53:43
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny. Mám doma cca měsíc 4,5 měsíčního kocourka. Už od začátku ho nebo spíš víc asi mě trápí řidší kakání. Nevím jestli se jedná o průjem, nějak mi uniká rozdíl mezi průjmem a řídkou stolicí. Prostě když jde na záchůdek vykadí řídké cosi, konzistence asi kečupu. Ze začátku chodil na záchůdek docela často tak 5x denně. Teď už chodí míň 2-3x na velkou, na malou častěji, ale to nějak nestíhám sledovat. Jinak papá, pije, hraje si. Vypadá v pohodě. Zkoušela jsem mu dát živočisné uhlí, ale to kakání jenom zabarvilo. Včera jsem mu začala dávat Smectu, ale mám stejný problém, pouze to zabarvilo, žádné zhoustnutí se nekoná. Měl ji teprve 2x, mám ještě počkat? Krmím ho granulema Perfect fit a kapsičkami whiskas, felix a friskies. Vím, že to není nic moc, ale jsem teprve začátečník a snažím se ve všem zorientovat. Myslela jsem, že to řidší kakání má ze stresu, ale už je tu skoro měsíc, to už by měl být v pohodě ne? Dávala jsem mu taky prášek na odčervení, myslela jsem, že se kakání upraví a taky nic? Myslíte, že by mu mohlo být něco vážnějšího? Nechtěla jsem ho zbytečně stresovat návštěvou veteriny, když tu byl tak krátce. Ale teď už ni asi nic jiného nezbývá. Jo a taky jsem mu 3 dny dávala jen kuřecí vařené s mrkví a teda granule a taky nenastala žádná změna. Už nevím co dál Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2011 9:11:48
Odpovědět s citátem

Rozbor bobků! Sbírejte ob den třikrát, hovínko, pečlivě zabalte do sáčků,
a pak ještě do bublinkové folie, a pošlete na rozbor zda není kocourek napaden giardiemi, a také by byla dobrá bakterologie. Udělají vám ho v laboratoři Sevaron http://www.sevaron.cz/vysetreni-kocek-s11, vytiskněte si žádanku a přiložte ke vzorkům. Výsledek pošlou mailem, pak si s ním zajdete k veterináři pro léky. Pokud je něco nejasné zavolejte do Sevaronu. Bez tohoto vy šetření se nikam nedostanete.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Milena



Založen: 09.01.2009
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha Lužiny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2011 9:14:28
Odpovědět s citátem

Kdybyste vy měla měsíc průjem, k doktorovi byste navzdory stresu už dávno jistě běžela. Dlouhodobý průjem určitě normální není a nejlíp to můžete vyřešit tak, že k vetovi co nejdřive zajdete. Neodkládejte to, tenhle stav kocourkovi neprospívá.
_________________
Kryšpín & Elisha & Yorik
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Loki810



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2011 9:18:57
Odpovědět s citátem

Ajnoka napsal:
Rozbor bobků! Sbírejte ob den třikrát, hovínko, pečlivě zabalte do sáčků,
a pak ještě do bublinkové folie, a pošlete na rozbor zda není kocourek napaden giardiemi, a také by byla dobrá bakterologie. Udělají vám ho v laboratoři Sevaron http://www.sevaron.cz/vysetreni-kocek-s11, vytiskněte si žádanku a přiložte ke vzorkům. Výsledek pošlou mailem, pak si s ním zajdete k veterináři pro léky. Pokud je něco nejasné zavolejte do Sevaronu. Bez tohoto vy šetření se nikam nedostanete.

A takové vyšetření resp. rozbor neudělá veterinář?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2011 9:50:13
Odpovědět s citátem

Vyšetření trusu vám udělá i veterinář. Odeberte trus a hned ho odneste na veterinu. Podle výsledků uvidte.
Já bych se zastavila i u toho krmení. Co jedl kocourek doma? Než šel k vám? Byl zvyklý na krmení whiskas? Poku ne může to být tím. Toto není nijak kvalitní krmení, kocourek by si zasloužil lepší kvalitu.
Ale může to být způsobeno i něčím jiným. Vycházím ze své zkušenosti. Moje kočka měla také průjem, když jsem si jí přivezla. Z počátku jsem to přičítala přechodu do nového domova, což bývá běžné. Průjem ale neustával. Vetka nám nasadila antibiotika. Vyšetření trusu v pořádku. Průjem však přetrvával. Po druhé dávce jiných antibiotik už jsem byla zoufalá, protože se opět nic nezměnilo. Ale pak jsme na to s chovatelkou přišli. Kočička přezubovala a to může být spojeno s průjmem, zvýšenou teplotou a pod. Takže koukněte kocourkovi do tlamky, jestli mu nerostou druhé zoubky. Nic ale nezkazíte tím, když odnesete bobíky na veterinu. Je lepší prověřit všechny možnosti než něco zanedbat. Držím palce, ať je brzo vše v pořádku.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Loki810



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2011 10:00:51
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Vyšetření trusu vám udělá i veterinář. Odeberte trus a hned ho odneste na veterinu. Podle výsledků uvidte.
Já bych se zastavila i u toho krmení. Co jedl kocourek doma? Než šel k vám? Byl zvyklý na krmení whiskas? Poku ne může to být tím. Toto není nijak kvalitní krmení, kocourek by si zasloužil lepší kvalitu.
Ale může to být způsobeno i něčím jiným. Vycházím ze své zkušenosti. Moje kočka měla také průjem, když jsem si jí přivezla. Z počátku jsem to přičítala přechodu do nového domova, což bývá běžné. Průjem ale neustával. Vetka nám nasadila antibiotika. Vyšetření trusu v pořádku. Průjem však přetrvával. Po druhé dávce jiných antibiotik už jsem byla zoufalá, protože se opět nic nezměnilo. Ale pak jsme na to s chovatelkou přišli. Kočička přezubovala a to může být spojeno s průjmem, zvýšenou teplotou a pod. Takže koukněte kocourkovi do tlamky, jestli mu nerostou druhé zoubky. Nic ale nezkazíte tím, když odnesete bobíky na veterinu. Je lepší prověřit všechny možnosti než něco zanedbat. Držím palce, ať je brzo vše v pořádku.

Nevím na jaké papání byl kocourek zvyklý doma. Zeptám se. Co se týká toho krmení, nikdy mě nenapadlo uvažovat nad tím, co je v kočičím papání a že by mohlo kočce nějak ublížit. Kočky jsme doma měli vždycky, ale byly to takové venkovní, krmily se nějakýma konzervama a granulema. Ale tohle je můj bobíček maličký, mám ho v bytě a chci, aby byl spokojený. Teď spí, tak mu prozkoumám tu tlamičku Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Loki810



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2011 10:04:04
Odpovědět s citátem

No tak v tlamičce má zuby všechny. Jak poznám, že je mění, nějaký bude chybět?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Opakovaný průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2011 10:12:20
Odpovědět s citátem

Stručně řečeno - bobky na veterinu a změnit granule.

Z těch kvalitních, které Vás finančně nezruinují zkuste např. Brit Care. Vyřadit Friskies kapsičky, u Felixe a Whiskasy se dají. Vím, že ty Friskies docela často způsobovaly průjem. U stanoveného jídelníčku pak zůstaňte a neměňte, dokud se to nesrovná. A vřele nedoporučuju experimentovat s kuřecím, rýží, mrkví a podobně ... rychlými změnami krmení při pokusech o nápravu akorát neustále měníte to, na co si střeva stihnou trochu zvyknout.

Jinak jestli kocourek chodí tak 2x-3x, není to ještě nijak katastrofální, byť ideální taky ne. Kdyby lítal častěji a byl by dehydrovaný, byl by to regulerní průjem, takhle je to spíš ta řidší stolice.

Ono to svádí průjem nějak léčit, dost často ale na vině bývá právě dietní chyba, kdy kočkounovi něco v jídelníčku nesedí, ale máme potřebu to řešit a léčit.

Určitě ale nechte udělat to vyšetření trusu, ať se vyloučí ty giardie. Kocourka zatím na veterinu tahat nemusíte.

U venkovních koček právě ani stolici člověk nesleduje, takže člověk neví, co jim tím krmením může způsobit. Ani těm venkovkám se neoplatí dávat ta úplně nejlevnější krmiva, i tam se chce trochu kouknout na složení.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2011 10:13:22
Odpovědět s citátem

S velkou pravděpodobností spíš budou zoubky přebývat ... kočka je šelma a bez zubů by se v přírodě neobešla, proto při přezubování jim po nějakou dobu zůstanou v tlamičce navíc špičáky.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Loki810



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 18

Předmět: Re: Opakovaný průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2011 10:26:14
Odpovědět s citátem

April napsal:
Stručně řečeno - bobky na veterinu a změnit granule.

Z těch kvalitních, které Vás finančně nezruinují zkuste např. Brit Care. Vyřadit Friskies kapsičky, u Felixe a Whiskasy se dají. Vím, že ty Friskies docela často způsobovaly průjem. U stanoveného jídelníčku pak zůstaňte a neměňte, dokud se to nesrovná. A vřele nedoporučuju experimentovat s kuřecím, rýží, mrkví a podobně ... rychlými změnami krmení při pokusech o nápravu akorát neustále měníte to, na co si střeva stihnou trochu zvyknout.

Jinak jestli kocourek chodí tak 2x-3x, není to ještě nijak katastrofální, byť ideální taky ne. Kdyby lítal častěji a byl by dehydrovaný, byl by to regulerní průjem, takhle je to spíš ta řidší stolice.

Ono to svádí průjem nějak léčit, dost často ale na vině bývá právě dietní chyba, kdy kočkounovi něco v jídelníčku nesedí, ale máme potřebu to řešit a léčit.

Určitě ale nechte udělat to vyšetření trusu, ať se vyloučí ty giardie. Kocourka zatím na veterinu tahat nemusíte.

U venkovních koček právě ani stolici člověk nesleduje, takže člověk neví, co jim tím krmením může způsobit. Ani těm venkovkám se neoplatí dávat ta úplně nejlevnější krmiva, i tam se chce trochu kouknout na složení.


Já vím, že s tou rychlou změnou krmení jsem neudělala moc dobře. Chtěla jsem mu nějak pomoct. Teď mu dávám jen toho Felixe, whiskas a gourmet. Taky měl párkrát z dm deine bestes. Musím zjistit, čím byl krmený předtím. Druh krmiva změním určitě. Zítra zavolám k veterinářovi a poradím se s ním. Smectu už mu dávat nebudu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2011 11:28:19
Odpovědět s citátem

Na ty giardie by to měl udělat i veterinář, pokud máte schopného, musíte si ale o to říct, ty vzorky seberte jak jsem už popsala, giardie se vylučují nepravidelně. Já jsem měla u kocoura přesně to co popisujete, kašovitá stolice cca 3-4x denně veterináře ač kočkař to ani nenapadlo, cpal do kocoura všemožná ATB strašil coronaviry, a chtěl dělat biopsii střeva, také mi vnutil, že by to mohla být alergie a kocourek byl 2 měsíce na dietě. Kdybych vzorky poslala do Sevaronu hned (bohužel jsem o tom tenkrát nevěděla), ušetřila bych jak peníze, tak kocoura užívání zbytečných léků. Nejdříve se příčina má hledat tou nejjednodušší cestou, což je rozbor trusu, pokud se nic nenajde, tak uvažovat nad alergií. Žádná dieta, ani super strava nepomůže, když má kočka ve střevě parazity.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.P.



Založen: 07.08.2009
Příspěvky: 68

Předmět: Krmení při průjmu:
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2011 13:52:37
Odpovědět s citátem

Uváděné kapsičky patří k průměru kvality. Zkuste je omezit a zvýšit naopak množství granulí. Z těch, co se koupí mimo veterinu bych asi zkusil Royal Canin Sensitive. Jako podpůrný prostředek pak lze koupit u veterináře Probican nebo Aptus Aptobalance Pet.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2011 19:22:12
Odpovědět s citátem

Já bych jako první hledala dietní chybu.

Popisované krmení není nic moc. Hlavně ty granule. Pokud má kočka řidší stolici, zcela vylučuji kapsičky a konzervy, a nechávám jen kvalitní granule. Padlo tady Brit care-za nejlepší cenu jsou zde: http://www.svetkrmiv.cz/brit/brit-care-cat-kitten-2kg-3 - je to ještě kotě, tak kotěcí. Jsou to superprémiovky s vysokým podílem masa za velice dobrou cenu.

Pokud stolice nevykazuje stopy krve, tak to asi gierardie nebudou-ty se vyznačují tím, že na konci stolice je hlen s krvavou stopou.

Já to prostě vidím na citlivější zažívání kotěte a špatně volenou stravu. Můj kamarád měl taky řadu měsíců problém s jedním kocourem s řídkou stolicí, a spravila to změna grnulí. Je po problému. Zkuste jako první tohle. Pořiďte kvlitní kotěcí krmení v granulích, vyřaďte kapsičky nic moc. Přidejte probiotický jogurt v malých dávkách, pár lžiček. Vařeným kuřecím s troškou rozvařené rýže a mrkve nic nezkazíte-je to rozhodně lepší volba než kapsičky Friskies-přečtěte si někdy složení. A Whiskas nejsou o nic moc lepší. Pokud Whiskas, tak Supréme, ty ano.

Ale dokud se stolice neupraví, žádné kapsičky, jen granule (ale zase ne to seno, co dáváte teď), a kuře s rýží (ta staví) a mrkví. A čistou vodu. Probiotika. Nic jiného aspoň měsíc. Až se stav zlepší můžete zkusit přidat přemražené a na pokojovou teplotu rozmrzlé hovězí, koňské nebo telecí maso. Syrové.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Loki810



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2011 18:20:09
Odpovědět s citátem

Nechci to zakřiknout, ale asi se stal zázrak. Dneska dostal kocour jenom granule, Perfect Fit a troušku Whiskas pro koťata. Teď byl zrovna na záchůdku a průjem nikde, zatím to není úplně tvrdý bobek, ale už to má strukturu jako když vytlačíte nějakou pastu. Doufám, že už to bude jen lepší. Jaké jiné granule kromě těch Brit Care byste mi doporučili? Nevím jestli je u nás seženu v obchodě, chtěla jsem mu koupit něco hned, abych nemusela čekat až přijdou objednané z netu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2011 7:05:40
Odpovědět s citátem

Otázkou je, co je "u vás". Protože na vesnici toho asi moc neseženete, prozměnu ve větších městech už jsou specializované obchody, dost často přidružené k nákupním centrům, případně jsou i eshopy s osobním odběrem ...
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2011 16:27:09
Odpovědět s citátem

Jestli bydlíte na vesnici nebo v nějakém menším městě, asi tam nic jiného než whiskas, firiskies a perfekt fit neseženete. Na to je největší reklama, tak se to nejvíc prodává, a přitom je to neméně kvalitní krmení, co na trhu je k dostání. Když byste si přepočítala to minibalení na kilo, kolik za to dáte, budete hodně překvapená.

Já jinde než v e-shopech nenakupuji-je to nejlevnější a nejpohodlnější. V kamenné prodejně nikdy nekoupíte tak lacino jako v e-shopu-možná ještě v nějakém pet centru v akci. Jinak ne.

Laciný e-shop je také tohle: www.zoofast.cz. Poštovné je zadarmo už od 690 Kč, což je bomba.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Loki810



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2011 17:40:25
Odpovědět s citátem

Bydlím v menším městě, je tu víc obchodů pro zvířata, právě co jsem tam byla tak jsem tam zahlédla royal canin. mají ale určitě i něco jiného. předtím jsem ale ty značky neznala, takže jsem si nic jiného nezapamatovala. Jinak včera jsem dala kocourovi i granule whiskas, jen tak na zkoušku, šel na záchůdek a měl zase řidší kakání. Dnes měl celý den jen granule Perfect Fit. Teď jak jsem přišla tak jsem mu zkusila dát jednu kapsičku whiskas, teď byl na záchodě a byl bobek. Tak uvidíme, co bude dál. Ale podle toho, jak se to vyvíjí je nejspíš citlivý na něco, co jsem mu předtím dávala. Možná právě na ten whiskas.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2011 18:35:21
Odpovědět s citátem

Loki810 napsal:
Bydlím v menším městě, je tu víc obchodů pro zvířata, právě co jsem tam byla tak jsem tam zahlédla royal canin. mají ale určitě i něco jiného. předtím jsem ale ty značky neznala, takže jsem si nic jiného nezapamatovala. Jinak včera jsem dala kocourovi i granule whiskas, jen tak na zkoušku, šel na záchůdek a měl zase řidší kakání. Dnes měl celý den jen granule Perfect Fit. Teď jak jsem přišla tak jsem mu zkusila dát jednu kapsičku whiskas, teď byl na záchodě a byl bobek. Tak uvidíme, co bude dál. Ale podle toho, jak se to vyvíjí je nejspíš citlivý na něco, co jsem mu předtím dávala. Možná právě na ten whiskas.



Granule Whiskas,jak už tady bylo psáno,není zrovna nejlepší volba ke krmení.Nemusíte krmit zrovna nejdražšími granulemi-superpremiovky,ale najdou se kvalitní granule i v nižší cenové relaci.Na každém balení je napsané složení,která si poctivě přečtěte a podle toho již sama poznáte kvalitu,jedná se o tuky,poměr masa,bílkoviny a různé doplňující jako pšenice,kukuřice,rýže atd.Jinak ostatní látky jako vitamíny,minerály...jsou skoro ve všech granulích stejné.Napíšu orientačně kolik asi těch hlavních složek,píšu o dospělých kočkách a proto krmení Adult-takto je označeno krmení pro dospělou,zdravou kočku.Prosím,je to jen orientačně,možná,že mne ještě někdo doplní a upřesní:-).Bílkoviny 30-34%
tuky16-22%
dále jsou přídavné obiloviny,já osobně neberu ty,které obsahují rýži,je mi nesympatická,má vysoký obsah škrobu,což docela hodně zvyšuje krevní cukr:-),jinak je kaloricky poměrně nízká,také nekupuji granule,které obsahují brambory,to si myslím,že kočce nepatří:-).Jak jsem již napsala,je to orientační a snad jsem vám trochu pomohla ve výběru granulí.Já osobně krmím granulemi Sanabelle od firmy Bosch,jsou vyrobené v německu a to je pro mne záruka kvality.Kočky je jedí od malinka a jsou spokojené a hlavně bez zdravotních problémů.Jejich stolice je tuhá,bez nějakého velkého zápachu,srst mají krásnou,lesklou,oči čisté,jasné.Nejsou to superpremiovky,proto i nižší cena a podle složení, mezi nimi a superpremiovkama, není skoro rozdíl.Kočky mám víc jak čtyři roky a věnovala jsem výběru jejich krmení opravdu hodně času.Z měkkého krmení ,kapsičky se moc podle složení neliší,u nás jedí kapsičky Felix s gelém,konzervičky gourmet a kapsičky Whiskas,ale podotýkám pouze supréme!Na NETU najdete hodně e-schopů s krmivem takže hledejte porovnávejte a určitě něco vyberete.Tak šťasnou ruku a dlouhý,zdravý život vašemu čtyřnohému příteli.

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Loki810



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2011 19:05:29
Odpovědět s citátem

Však já chci to krmivo taky vyměnit, jen jsem chtěla zjistit, co konkrétně kocourkovi nedělá dobře. Objednám si z netu víc druhů granulek pro koťata a uvidím, co mu bude nejvíc chutnat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2011 1:24:51
Odpovědět s citátem

Víte Loki, rad tu zaznělo hodně, ale Vy pořád experimentujete. Jednou zajásáte, že je bobek a hned zase dáte whiskas jak granule, tak asi i kapsičku. Tyhlety granule i kapsičky jsou největší šunt, to už jsou dokonce lepší i ty Dein bestes - ale nic z toho není vhodné pro kotě a taky mu dáváte pořád něco na zkoušku - když jsem si přečetla, co vše už dostal, ač celou dobu má kašovitou stolici a chodí častěji, než je normální, tak se ani nedivím, že se z toho nemůže vyhrabat. Lehce experimentovat můžete až tehdy, až bude minimálně 14 dní naprosto v pořádku, a to pouze s kvalitními krmivy - pokud Vám bude nějaké dobře přijímat a nebude problém se stolicí, tak není třeba měnit. Friskies je humus největší, po tom se mi dokonce pozvracel i pes, jinak popelnice, když jsem mu musela jednu porci neočekávaně koupit v jediném vesnickém obchodě. Naopak smectou opravdu nic nezkazíte - vytvoří na střevě také ochranný povlak, takže ji klidně dávejte dál a hlavně nyní neexperimentuje.
Jak starého jste si kocourka přinesla? Zjistila jste, čím býl krmen předtím, či šel z domu hned po odstavu? Je očkovaný?
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2011 12:26:55
Odpovědět s citátem

Sanabelky našim jedou taky-kupujeme light a jsou po nich jako diví. Mají je i pro koťata, také to není špatná volba, rozhodně lepší než frieskies nebo whiskas.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Loki810



Založen: 30.10.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 18:31:20
Odpovědět s citátem

Už mu whiskas dávat nebudu. Koupila jsem granule od Brit care pro koťata. Moc se na ně teda netvářil, ale nakonec je snědl. Musím koupit na zkoušku ještě jiné. Konzervy nebo kapsičky zkusím dát, jak radí ZdenkaP později. Ale každopádně průjem už ho netrápí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 19:26:36
Odpovědět s citátem

Loki810 napsal:
Musím koupit na zkoušku ještě jiné.


Pokud chcete, aby ho průjem netrápil delší dobu, tak teď na zkoušku žádné jiné granule nekupujte. Všechny případné změny, nasazování nových granulí, konzerviček, kapsiček dělejte postupně a pomalu. Ale teď se ustálete na jednom typu stravy a pár dní, klidně i týdnů tak krmte. Až budete mít jistotu, že průjem je definitivně pryč a že střeva jsou zklidněná, můžete postupně začít přidávat do jídelníčku nové značky, ale ne víc najednou, vždycky jen tu jednu, ať víte, co případně způsobí nějaké zažívací problémy.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2011 1:34:31
Odpovědět s citátem

Ano, to je správný postup u kočkouna se zažívacími problémy-nestřídat, vydržet, až se vše ustálí, začít pomaloučku experimentovat a to vždy s jednou značkou, aby bylo jasno, CO způsobuje problémy.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
J.P.



Založen: 07.08.2009
Příspěvky: 68

Předmět: Re: Opakovaný průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2011 18:03:59
Odpovědět s citátem

Loki810 napsal:
Už mu whiskas dávat nebudu. Koupila jsem granule od Brit care pro koťata. Moc se na ně teda netvářil, ale nakonec je snědl. Musím koupit na zkoušku ještě jiné. Konzervy nebo kapsičky zkusím dát, jak radí ZdenkaP později. Ale každopádně průjem už ho netrápí.


To, že kočkám zvyklým na levná krmiva zpočátku kvalitnější strava nejede je běžné. Výrobci totiž do levných značek cpou různá dochucovadla a také tam bývá více soli. Tyto přísady pak kočkám chybí. Je to podobně jako u lidí, také nám více chutná slané a kořeněné, i když to není zdravé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top