Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kočka nervák


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Garfield první



Založen: 23.07.2011
Příspěvky: 8

Předmět: kočka nervák
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 4:11:25
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem. Potřebuji poradit. V srpnu jsme si vzali od sousedů koťátko ke dvoum kočičkám a jednomu kocourkovi. Jsou napůl domácí a napůl venkovní. Čtyřletý kocourek a kočička přijali nového kocourka celkem rychle a v pohodě. S mladší tříletou kočičkou však nastal problém. Je dost temperamentní, ale taky nervák jak se právě ukázalo. Kocourka ani po třech měsících nepřijala. Buď ho ignoruje nebo přímo napadá a to se k němu přiřítí i úplně nečekaně a vystartuje po něm se syčením, prskáním a naštvaným mňoukáním a pak do něho začne tlouct packou. Kdyby kocourek aspoň odběhl, ale on se jen přikrčí a nechá ji do sebe tlouct. Kocourek už si na ni dává majzla a spíš se jí vyhýbá. Dříve se ji snažil vyprovokovat ke hrám, teď už ho vydím jen občas že po ní pokukuje nebo na ni nečekaně ve hře vyskočí venku. Když je doma nablízku kocourek většinou Endžinka chodí a nadává , syčí , prská a když se ji pokusím uklidnit akorát vyjede i po mě. Můžete někdo poradit co v téhle situaci dělat? Mám už za sebou dvoje seznamování kocourka s kočičkou a po roce s další kočičkou. Tak jsem tohle ani nečekala. A teď nevím jak na ně nebo na ni. Nový kocourek je naopak hodný a klidný, vůbec na nikoho u nás nezasyčel ani se jinak agresivně neprojevil. Řekla bych že přijal svou pozici , že přišel do smečky poslední.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kočka nervák
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 10:23:45
Odpovědět s citátem

Je častější ta ignorace, nebo to napadání?
Má kotě klid na jídlo i záchůdek, nebo ho kočka napadá i v těchto situacích?
Došlo k nějakému zranění?

To napadání může vypadat a znít dost děsivě, když začnou syčet a prskat, jsou to takový malý vetřelci ... ale sama vím, že to sžívání ne vždycky proběhne úplně ideálně, vím minimálně o 3-4 starších kočkách, které toho nejmladšího ignorujou, nebo občas prosyčej (nebo naopak i občas prožehnou v honičce), ale ten nejmladší se z toho oklepe a jde blbnout jinam.

Můžete zkusit Feliway nebo nějaké Bachovky pro kočičku na zklidnění (kontakt na osobu, která míchá Bachovky tu někde je v příspěvcích od tatiany, nebo hledejte na jejím webu).
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2011 12:06:20
Odpovědět s citátem

April, mně to při čtení tohoto příspěvku napadlo též, ale problém je, že kočky jsou jak jsem pochopila, hodně venku-a tam by to moc nefungovalo. Bachovky asi ano, nevím .

Garfield-zkuste kontaktovat paní z webu www.sluzbyprozvirata.cz a domluvit se s ní, jestli by bachovky pomohly.

Je tedy fakt, že já mám díky nim z kočky, které jsem neřekla jinak než blbka, jak se chovala blbě a byla furt zalezlá, mazlivku největší Smile
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (18x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Britská krátkosrstá kočka (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top