Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Barvy u koťat

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Gábina



Založen: 02.06.2008
Příspěvky: 4

Předmět: Barvy u koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 11:57:35
Odpovědět s citátem

Dobbrý den,
ráda bych se zeptala, zda by mi někdo zkušenější poradil, jaké barvy budu mít u koťátek, pokud nakryji černě želvovinovou kočku kocourem barvy bicolor, buď modrobílým, nebo černobílým.
Snažila jsem se genetiku důkladně pročíst, ale přiznávám, že nekterým věcem tam ještě úplně nerozumím.Moc děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 13:20:05
Odpovědět s citátem

já se vždycky podívám do téhle tabulky, kterou vytvořila paní Alena Vaňousová http://zluzinek.px.cz/soubory/Genetika_barvy.xls
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 15:07:26
Odpovědět s citátem

Jen pro upřesnění, pokud uvažujete o čenobílém nebo modrobílém bikolorovi tak se podívejte jaká koťata budete mít s černým nebo modrým kocourem a navíc můžete mít všechny barvy v kombinaci s bílou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sarah



Založen: 01.06.2007
Příspěvky: 10

Předmět: Barva koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2008 7:37:03
Odpovědět s citátem

Dobrý den, připojím se k tématu-studovala jsem genetiku od paní z Lužinek, odpověď jsem nenašla-jaké budou barvy koťat ze spojení modré britky s PP a chovným kocourem bicolorem, který je víc bílý, než modrý? Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: Re: Barva koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2008 8:02:03
Odpovědět s citátem

v tabulce si najdete modrou kočku a k ní do kříže modrého kocoura a vyjdou vám modrá, nebo lilová koťata (pokud oba rodiče nesou vlohu pro čokoládu), s tím, že každé kotě bude mít navíc 50% pravděpodobnost, že bude i bíle skvrnité (můžou být klidně všechna, nebo žádné)...tzn. koťata můžou být: lilové, modré, lilové s bílou, modré s bílou
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Barva koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 6. 2008 21:04:49
Odpovědět s citátem

sarah napsal:
Dobrý den, připojím se k tématu-studovala jsem genetiku od paní z Lužinek, odpověď jsem nenašla-jaké budou barvy koťat ze spojení modré britky s PP a chovným kocourem bicolorem, který je víc bílý, než modrý? Děkuji.

Tabulka je moje dílo a je tímto způsobem vytvořená záměrně. Tabulka která by zahrnovala i variety s podílem bílé, kresbou nebo s odznaky by byla tak obrovská že by se v ní nikdo nevyznal. Vždy stejně musíte vycházet ze základních barev. Uvedu příklad - chcete např. zkusit krytí kočky modré bikolorky s kocourem, který je čokoládový mramorovaný. Najdete si políčko kde se kříží modrá kočka a čokoládový kocour a najdete tam základní barvy koťátek - černou a modrou a pokud kočka nese čokoládový gen tak i čokoládovou a lilovou. Všechny tyto barevné variety navíc mohou být (po matce bikolorce) kombinované s bílou nebo (po kresbovém otci) s kresbou - samozřejmě u některého kotěte se mohou sejít oba geny a může být kresbové s bílou. Podíl bílé ani typ kresby se nedá předem určit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danny



Založen: 26.07.2008
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 7. 2008 19:10:49
Odpovědět s citátem

Dobrý den,pořídili jsme si britskou modrou mramorovanou kočku s PP od chovatele.Zatím nevíme jestli ji dáme vykastrovat,nebo založíme chov.Číču jsme koupili podle vzhledu,neřešili jsme nějaké standardy nebo normy pro výstavy.Po několika dnech jsem našel na Wikipedii tohle-Srst: krátká , hustá podsada. Barva světle až středně modrá. Mramorování je nežádoucí. Tygrování se může objevit u malých koťat, ale za pár měsíců zmizí--Jde o to mramorování,čím a proč je nežádoucí a pokud se rozhodneme jít s číčou na výstavu a uchovnit jí jestli budeme mít nějaké problémy,nebo jestli jen plaším a vše je v pořádku.
Moc děkuji za odpověd
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 7. 2008 19:38:26
Odpovědět s citátem

Danny napsal:
Dobrý den,pořídili jsme si britskou modrou mramorovanou kočku s PP od chovatele.Zatím nevíme jestli ji dáme vykastrovat,nebo založíme chov.Číču jsme koupili podle vzhledu,neřešili jsme nějaké standardy nebo normy pro výstavy.Po několika dnech jsem našel na Wikipedii tohle-Srst: krátká , hustá podsada. Barva světle až středně modrá. Mramorování je nežádoucí. Tygrování se může objevit u malých koťat, ale za pár měsíců zmizí--Jde o to mramorování,čím a proč je nežádoucí a pokud se rozhodneme jít s číčou na výstavu a uchovnit jí jestli budeme mít nějaké problémy,nebo jestli jen plaším a vše je v pořádku.
Moc děkuji za odpověd

Myslím si že wikipedie není nejlepší zdroj informací, spíš se podívejte do standardů. Mramorování je samozřejmě nežádoucí u jednobarevných koček, pokud je vaše kočka mramorovaná tak je samozřejmě vše v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 7. 2008 19:48:28
Odpovědět s citátem

Nedalo mi to a na té wikipedii jsem si to našla. Informace jsou tam poněkud neúplné a mohou být matoucí - je tam vyjmenováno jen pár barev, přitom britky se chovají v mnoha varietách. U mramorované kočky jsem našla "mramorování má jasně červenou barvu" - to platí pro červenou mramorovanou varietu, ale britka může být mramorovaná ve všech barevných vartietách. Myslím si že lepší by bylo informace získat od zkušeného chovatele - první rádce by měl být chovatel, který vám kočku prodal, tan vám řekne i to jestli se vaše kočka hodí pro další chov.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danny



Založen: 26.07.2008
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 7. 2008 20:18:27
Odpovědět s citátem

V PP má modrá mramorovaná BRI a 22.Jestli to je něco důležitého.Pani chovatelka byla moc hodná a všechny naše otzky zodpověděla,jen jí nechci neustále s něčím obtěžovat,tak jsem to skusil tady.Je tu plno odpovědí na vše potřebné a myslím že tenhle web budeme dost často navštěvovat Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 7. 2008 20:34:15
Odpovědět s citátem

Danny napsal:
V PP má modrá mramorovaná BRI a 22.Jestli to je něco důležitého.Pani chovatelka byla moc hodná a všechny naše otzky zodpověděla,jen jí nechci neustále s něčím obtěžovat,tak jsem to skusil tady.Je tu plno odpovědí na vše potřebné a myslím že tenhle web budeme dost často navštěvovat Cool

Pokud má vaše kočka v rodokmenu že je modře mramorovaná tak bude samozřejmě na výstavě posuzovaná jako modrá mramorovaná a samozřejmě je nesmysl že by u ní bylo mramorování nežádoucí. Pokud bych byla na místě chovatelky tak budu rozhodně raději když se budete s dotazy obracet na mě než na nějaká fóra.
Pokud máte nějaké konkrétní otázky napište mi soukromou zprávu nebo e-mail, chovu britských koček se věnuji řadu let a jsem i poradce chovu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2011 11:29:47
Odpovědět s citátem

Genetika: Zesvětlení a podkladová barva

Čistě pro zajímavost spekuluji, jak vznikla tato poitová koťata (siamskými bych je nenazývala:-): http://zvirata.bazos.cz/inzerat/13093818/Prodam-SIAMSKA-kotata.php

U siamské kočky je základní barva v podstatě úplně "stažená" do bílé nebo slonovinové, kresba by v žádném případě neměla být takhle výrazná.

Podobné zbarvení s viditelně prosvítající kresbou je ale například u sněžných pointových bengálek http://www.snowbengalkittensforsale.com/

Od čeho závisí, zda cscs gen překryje podklad úplně nebo jen částečně?

PS: Koťata samozřejmě kupovat nechci. Mám své vlastní 3 PP sia/ori a v tomto směru mám zcela jasno. Bez PP pouze v případě, že se jedná o kočku potřebující pomoc (např. z útulku).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Mňoukání a štěkání (22x)
4
Britská krátkosrstá kočka (22x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Mrouskání kočky (říje) (17x)
8
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top