Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Vyrážka?

Fórum: Srst, kůže

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
zmrz_lina



Založen: 29.11.2011
Příspěvky: 11

Předmět: Vyrážka?
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2012 17:41:34
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
ráda bych se Vás zkušenějších zeptala, zda nevíte, co by mohlo být našemu kocourovi. Již nějakou dobu se mu dělá mezi očima a ouškem (zhruba na úrovni spánků) nějaká vyrážka, která je trochu mokvavá, sleze mu tam srst a on si to navíc rozdrbe a tím se mu zvětší plocha, kde přijde o srst.
Ze začátku to vypadá takto:
http://2i.cz/5c5885af7c

a pak to vypadá takto:
http://2i.cz/090dd0fa29

Na druhém obrázku to už má částečně zaléčené (mažu mu to obyčejnou kalciovkou - po konzultaci s veterinářkou). Na veterině nám nejdříve dávali nějakou žlutou antibiotickou mast, která na to docela pomáhala, ale za chvíli se to objevilo znovu. Jednou to dokonce měl i na pravé pacce. Tak nám řekli, že to má asi z nějakého stresu (u nás doma žádná změna) a že mu máme kupovat feromony do zásuvky za asi tisícovku. Když jsem tam teď volala, že to má zas, tak mi bylo řečeno, že to teda asi stopro bude alergie a že mu máme nechat udělat testy za asi 3000 Kč a vyměnit krmivo za hypoalergenní.

Podle mého názoru to ale krmivem nebude. Je odmalička na Arden Grange - je mu okolo roku (přesný věk nevíme, je to nalezenec a vypiplánek), prozatím krmíme koťátkovskýma, ale až dokrmím to, co mi zbývá, přejdeme již na dospělácké krmivo. Jinak vyrážky se mu opakují cca půl roku, ale na granulích AG je odmalička. K tomu dostává jen cca 2x týdně jako mlsíček konzervy Gourmet, ale také je má odmalička a vyrážka přišla až cca před 5-6 měsíci poprvé.

Jinak ta ložiska vypadají trochu jak hot-spoty, ale nevím, kde by k němu přišel, když je čistě bytový... Kastrovaný byl před měsícem a půl.

Prosím o radu a moc děkuji,
Ali
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2012 19:15:06
Odpovědět s citátem

Já bych to ošetřovala koloidním stříbrem. Co toje, netuším, ale KS je na různé rány skvělé. Mám s ním tu nejlepší zkušenost. Pokud o tom chcete vědět něco víc, tak si zajděte sem:

http://www.mooncat.cz/priroda-leci---koloidni-stribro.html
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: vyrážka?
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2012 20:21:37
Odpovědět s citátem

Chtěla jsem se zeptat na něco podobného, co má můj zrzavý kocourek na spánku, myslela jsem si, že se škrábne, když se drbe, nebo mu nabančila Micubiši. Byla jsem týden na dovolené, ale občas to měl i v minulosti, považovala jsem to za škrábanec, ale teď tedy nevím. Ven nechodí, je jen doma.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
zmrz_lina



Založen: 29.11.2011
Příspěvky: 11

Předmět: ..
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2012 10:31:17
Odpovědět s citátem

Tak jsme byli u veterináře - dermatologa, kterého nám doporučili známí. V první řadě zkoušíme, zda to není alergie na bleší štípnutí (je sice domácí, ale blechu mohl domů klidně přitáhnout pes). Takže každý týden velký úklid spojený se stříkáním Arpalitu (samozřejmě bez přítomnosti kocourka), 3x po 14 dnech kapání spot-on Stronghold kocourovi, Advantixu psovi a uvidíme, jestli to zabere.
Dostali jsme nějakou mastičku a pro případ, že by se škrabal, tak i límec..

Pokud by to nebylo tím, tak nasadíme dietu a po 6 týdnech zkusíme vrátit současné krmivo - pokud by se osypal, tak je to potravinová alergie a byla by nutná speciální dieta.

A pokud ani to nezabere, tak nás pravděpodobně čekají nějaké testy a zkoušení léků - alergik může být i na prach a na roztoče a to těžko doma zcela vymýtím. Zatím má předběžně stanovenou diagnozu jako "atopická dermatitida".

Jinak pan doktor odebral i vzorky z rány a srsti, tak třeba na něco přijde i z testu na plísně apod.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top