Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

útočení

Fórum: Ostatní

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

kouše Vás vaše kočka?
Ano
7%
 7%  [ 1 ]
Ne
69%
 69%  [ 9 ]
Občas
23%
 23%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 13

Autor Zpráva
andu



Založen: 07.11.2010
Příspěvky: 11

Předmět: útočení
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2010 8:41:42
Odpovědět s citátem

Ahoj,
Měla bych dotázek čtyř měsíční kotě na mě najednou začalo utočit, dělá to už týden Každý den... když spím příjde ke mě kousne mě do nosu...nechám jí protože si myslím že si chce hrát, ale pak mě sekne po obličeji...udělala to už několikrát a vubec se nenechá pohladit. Nevím co s ní mám dělat...taky mi furt útočí na ruce a nohy Sad pokud máte nějakou zkušenost prosím o radu. Děkuju Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2010 11:57:17
Odpovědět s citátem

Zdravím.Myslím,že vás můžu uklidnit. Chování vaší kočičky mi připadá vzhledek k mladému,hravému věku úplně normální.Pamatuji se,že když sem měla koťátko vypadaly moje ruce jak od nějakého narkomana, dodrápané až do krve.Taky na nás útočila kde se dalo,za rohem,za závěsem v posteli a skákala i po záclonách.Myslím,že se učí jenom lovit ale co vím přesně je to,že jí to přejde jen co povyroste a ještě na to budete s humorem vzpomínat. Jestli se s tím dá něco dělat nevím, nějak jsme to přežili a bylo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
andu



Založen: 07.11.2010
Příspěvky: 11

Předmět: útočení
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2010 12:58:00
Odpovědět s citátem

Děkuju Smile jen se bojím aby to přešlo, rodiče kočky mají, ale nepamatuji se že by to někdy dělali Smile ještě ted vidím jak jsem v noci otevřela oči..pak ten její zlej výraz a pak packou přez obličej Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: útočení
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2010 19:27:16
Odpovědět s citátem

Na rozdíl od Nadi bych to za normální nepovažovala. Něco jiného je, když skousne při hře a něco jiného jsou ty noční útoky. Když byl náš kocour mladší a hrála jsem si s ním, tak jsem ho často při hře rozdivočila tak, že začal "packovat" silou zadníma nohama, předníma mě chytil za ruku a rafnul. Ale nikdy do krve, jen sevřel a řekla bych, že dost opatrně. Nebo když si chce hrát, tak aby vyprovokoval, ťafne mě packou, když jdu kolem (ale jen bez drápků) nebo se rozběhne a skočí mi zezadu na nohu, ale zase jen tak měkce lehce, odrazí se a čeká, že ho budu honit. Jako kotě tak kolem půl roku mi taky "lovíval" nohy pod peřinou, když jsem s nimi schválně pohybovala.
Teď jsme měli doma deset dní tří venkovní tříměsíční koťátka, co jsme je přechodně dovezli domů z chalupy, ani ta nic takového nedělala, ani při hře nekousala.
Jak to vaše kotě vyrůstalo? Bylo u matky do těch tří měsíců a taky s dalšími koťaty? Je socializované?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2010 22:42:40
Odpovědět s citátem

Mně se to taky normální nezdá. Koťat (kupovaných, darovaných i odchovaných) jsem už pár v bytě měla, ale tohle nedělalo žádné. Samozřejmě při hře se zakousne, ale to hned zasyčím a zvýšeným hlasem řeknu rozhodně "ne, nesmíš" a pokud kotě nepřestane, přestanu si s ním hrát a jdu pryč. Občas si mě spletou se škrabadlem, tak nosím i doma pouze rifle, aby to mé nohy bez větší újmy přečkaly. Taky hned kotě sundavám a nedovolím mu v této nežádoucí činnosti pokračovat. Nebo Bivoj mi pořád skákal na záda a visel mi mezi lopatkami, takže jsem na něj nijak nemohla. Byla jsem celá doškrábaná a měla jsem rozcetlíkované každé tričko, co jsem si ten den oblíkla. Tak jsem ho začala švihat přes rameno proutkem. Stačil jeden den, aby pochopil, že na záda se neskáče.

Co poradit vám... Pokud bude útočit v noci, vstát, kotě vzít a odnést z ložnice pryč a zavřít dveře, či mu jinak znemožnit jít do postele. Přes den při každém-zdůrazňuji KAŽDÉM útoku ostře zasyčet, zvýšeným hlasem říct "ne, nesmíš", pokud bude pokračovat, vzít ho a na chvíli zavřít-do koupelny, na WC, do přenosky-jen aby nežádoucí chování kotě přerušilo. Po chvíli ho pustit, nabídnout pamlsek a chviličku si s ním hrát s něčím na tyčce, provázku-tak, aby nemělo možnost škrábnout nebo kousnout, ale aby to bylo pro ně příjemné. Být v tom důsledná!

Hodně štěstí při výchově-asi bylo od mámy vzato příliš brzy-matka ho učí, co může a co už ne, u nás nejen matka, ale i otec se koťatům intenzívně věnuje a vychovává je. Takže moje koťátka dobře vědí, co mohou a co už ne. No a já rodičům do toho taky "kecám" Laughing
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: útočení
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2010 6:53:26
Odpovědět s citátem

Pokud se Vám kousání do nosu nelíbí, tak to kotěti nedovolte ... základem je nastavit hranice, co jste ochotná "snést" a co ne. Tudíž když se Vám to nelíbí, tak jej dejte z postele pryč ... navíc když si kotě naučíte na noční buzení a hraní, budete toho časem litovat, protože se nevyspíte.

Kotě si jistě hrát chce (a navíc zřejmě noční buzení za hru považuje), ale je doba na hraní a doba na odpočívání. Takže v noci jasně dávat najevo, že NE, nehraje se, sundáním z postele, odnesením mimo ložnici, případně dočasným zavřením. Přes den dát dost podnětů, aby nemuselo lovit nohy - hraček je na trhu přehršel.

Že se nenechá pohladit, je to prtě a prostě hra je pro něj teď na prvním místě, myslím, že i na ho hlazení časem dojde.

Základem je již zmiňovaná důslednost - co se nelíbí dávat najevo a především to dodržovat.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2010 13:26:55
Odpovědět s citátem

Já bych se neutěšovala tím, že to přejde, až kotě odroste. Také jsem bývala samý šrám jako bych běhala ostružinovým porostem. A myslela jsem, že je to normální. Nebylo. Přišly horší věci - přepadávání ze zálohy s docela drsným důsledkem. A pak je to teprv fuška, odnaučit dospělou kočku nevhodnému chování. Podotýkám, že kotě bylo nalezenec, mělo pět týdnů a sourozence nepoznalo, já zkušenosti žádné.
Pokud nezaberou rady, které vám byly poskytnuty výše, moc bych neotálela a oslovila nějakou etoložku. Mě to pomohlo velmi.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2010 17:53:18
Odpovědět s citátem

Jak bylo kotě staré, když jste si ho přinesla domů?
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andu



Založen: 07.11.2010
Příspěvky: 11

Předmět: kousání
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2010 8:56:44
Odpovědět s citátem

Ahoj...mno kotěti jsou 4 měsíce...vzala jsem i ho před třemi měsíci. Podle toho co jsem zjistila vyrůstalo na chatě venku s kočkou (matkou). Narodilo se ji jen jedno kotě. Ted ho mám v bytě...nejsem si jistá jestli nedělám něco špatně... do těch tří měsíců bylo začervený, prostě v hrozným stavu...za ten měsíc jsem ho odčervila, naočkovala.
Nejradši bych dveře do ložnice zavřela na noc..bydlím ve 2+1 ale nikde nejsou dveře..takže když se v noci nudí..jde ke mě a utočí... Musím jít do protiútoku, protože se takhle nedá spát. veterinářka mi řekla že to může být způsobený tím, že se jí mění zoubky Confused těžko říct
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andu



Založen: 07.11.2010
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2010 9:05:53
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
Já bych se neutěšovala tím, že to přejde, až kotě odroste. Také jsem bývala samý šrám jako bych běhala ostružinovým porostem. A myslela jsem, že je to normální. Nebylo. Přišly horší věci - přepadávání ze zálohy s docela drsným důsledkem. A pak je to teprv fuška, odnaučit dospělou kočku nevhodnému chování. Podotýkám, že kotě bylo nalezenec, mělo pět týdnů a sourozence nepoznalo, já zkušenosti žádné.
Pokud nezaberou rady, které vám byly poskytnuty výše, moc bych neotálela a oslovila nějakou etoložku. Mě to pomohlo velmi.


Ahoj,
a nedoporučila by si mi nějakou? Zkusím se podívat na netu. Moc děkuju Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Re: kousání
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2010 14:09:26
Odpovědět s citátem

andu napsal:
Ahoj...mno kotěti jsou 4 měsíce...vzala jsem i ho před třemi měsíci.



Takže byl kotěti měsíc když jste si ho vzala? To podle mě mnohé vysvětluje. Kotě by mělo jít od matky až ve věku tří měsíců, aby se všemu naučilo. Matka a sourozenci mu při společných hrách jasně dají na jevo jak se chovat, co si dovolit, co už je moc atd. O tohle vaše kotě přišlo. Prošli jsme si velmi podobnými problémy. Kočičku jsme si vzali také velmi brzo a také jsme řešili problémy s agresivitou. Podle mne kočka nevěděla, že dělá něco špatně, nevěděla, že nás to bolí. Neměla tu zkušenost, kterou by jí ostatní kočky předaly. A ať se člověk snaží sebevíc, nemůže mámu kočku nahradit. U nás situaci vyřešila až druhá kočička, kterou jsme si pořídili. Vysvětlila a názorně ukázala té první, co to obnáší kousat a škrábat, že to bolí a že některé věci se nedělají. Ta to pochopila velmi rychle a z poměrně agresivní kočky, od které jsme oba s manželem vypadali vždy jako po bitvě, se stala velmi mazlivá a něžná kočička. Jenom cizí lidi nemusí a ty většinou při nějakém náznaku důvěrností kousne. Ale co si jí mají co hladit nějací cizáci, že? Smile Takže podle mě je pes zakopaný v brzkém odebrání od matky. S tím už nic neuděláte, musíte se snažit kočičku "vychovat" a sdělit jí co možná nejvíce kočičím způsobem co smí a co už ne. Držím vám palce, aby se vám tento nelehký úkol povedl.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kousání
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2010 14:46:10
Odpovědět s citátem

andu napsal:
Ahoj...mno kotěti jsou 4 měsíce...vzala jsem i ho před třemi měsíci. ... do těch tří měsíců bylo začervený, prostě v hrozným stavu...za ten měsíc jsem ho odčervila, naočkovala.....
veterinářka mi řekla že to může být způsobený tím, že se jí mění zoubky Confused těžko říct


Zoubky to ještě nebudou, ty se mění až kolem 5-6 měsíců.

Jinak asi by to chtělo ujasnit ten věk a kdy jste si kotě brala (máte ho 3 měsíce nebo 3 týdny?) ... ten Váš popis je poněkud zmatený ...
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: kousání
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2010 15:17:19
Odpovědět s citátem

Moje holky také koušou spíš se da říct že ponoukávají ani to nebolí pokud se neleknu a náhodou sebou škubnu, já tomu řikam okusování z lásky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Světlana



Založen: 26.10.2010
Příspěvky: 6

Předmět: Re: kousání
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2010 21:41:56
Odpovědět s citátem

April napsal:

Zoubky to ještě nebudou, ty se mění až kolem 5-6 měsíců.


Dovolím si nesouhlasit s těmi zoubky. Myslím, že růst druhých zubů je dost individuální - naše Meggie začala "přezubovat" asi ve 4,5 měsících a Monty asi ve 4 měsících.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Miluška2012



Založen: 28.08.2012
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha

Předmět: Re: útočení
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2012 17:50:11
Odpovědět s citátem

Ahoj, Tak naše kočička (nalezenec asi před měsícem) mě začala kousat do vnitřní strany stehen a dnes i do boku když jsem seděla u pc. Jsou jí asi 4 měsíce podle toho, že jsem si všimla vypadnutého zoubku. Jsem na ní hodná, krmím jí kvalitou (doufám), hraji si s ní. Může i do postele. Nekouše při hře, prostě přijde a kousne. Dělá to asi 3 dny. Také se bojím aby se to nestupňovalo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top