Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

CHYBY V RODOKMENECH!!!

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: CHYBY V RODOKMENECH!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2012 23:37:19
Odpovědět s citátem

Dobý den. Zdravím všechny milovníky kočiček. Tak si doma sedím a přemýšlím o krytí svých kočiček a prohlížím si jejich rodokmeny a co nezjistím? U stejných prarodičů jsou napsané úplně jiné barvy srsti a v jednom případě dokonce má jedna a ta samá kočička rozdílné rodiče. No, sem úplně v šoku Shocked .Koupila jsem totiž kocourka z Polska a zřejmě pochází ze stejné linie jako můj nynější kocour až na to, že v PP mají každý něco jiného. Rodokmeny jsou vystavené v BOEC, jen nevím jak se dopídit pozpátku pravdy. Co když je třeba chyba v tom polském rodokmenu? Můžete mi někdo poradit jak zjistím tyto nesrovnalosti? Crying or Very sad
_________________
Každý život by měl mít devět koček...


www.hanae.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Chyby v rodokmenech
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2012 16:00:47
Odpovědět s citátem

To je nepříjemná situace - začnu obecně - viděla jsem dost rodokmenl z BOEC, které obsahovaly nesmyslné barevné kombinace nebo podivné údaje. Je-li polský rodokmen vystaven FP (Felis Polonia) asi bych věřila spíš jemu. Konkerétně - jiné barvy mohou být dané tím, že kočka byla posouzena v ověřovací třídě a byla jí změněna barva - to se může stát i několikrát. Když najdete fotky těch předků, hodně vám to řekne o barvách. Jiní předci - to je blbý - ale máme internet, tam by se měly dát dohledat údaje, možná jsou kočky ve světových databázích (Pawpeds apod). Pokud jste v CSCH pomůže Vám plemenná kniha, pokud jste v BOEC, budete si asi muset pomoct sama (nic proti nim) nebo zkuste požádat o pomoc některého z tamních zkušených chovatelů - nepíšete jaké máte plemeno.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2012 20:46:09
Odpovědět s citátem

Lenko, Naďa má britky z Grandboru, tam nedohledá bohužel vůbec nic, tam se může jen domýšlet. A jestli je kocour z Polska příbuzný přes Grandbor, je opět na začátku....
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anina



Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 3

Předmět: a co když???
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2012 10:25:35
Odpovědět s citátem

zjistím čirou náhodou, že sice mám kočku s PP,ale ten patří uplně jiné kočce...co pak??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: a co když???
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2012 11:13:44
Odpovědět s citátem

Anina napsal:
zjistím čirou náhodou, že sice mám kočku s PP,ale ten patří uplně jiné kočce...co pak??



No nevím,ale podle formy vašeho dotazu jste náhodou zjistila,že máte kočku s PP,to je trochu podivné,vy nevíte co jste kupovala?To je dneska už jedno,tuta čast vašeho dotazu:-),ale pokud jste zjistila,že PP je napsán pro jinou kočku než vaší, tak je potřeba to řešit s chovatelkou,od které jste kočku koupila a požadovat od ní správný PP,to je takový,který patří vaší kočce:-).

BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anina



Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 3

Předmět: Re: a co když???
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2012 11:56:39
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Anina napsal:
zjistím čirou náhodou, že sice mám kočku s PP,ale ten patří uplně jiné kočce...co pak??



No nevím,ale podle formy vašeho dotazu jste náhodou zjistila,že máte kočku s PP,to je trochu podivné,vy nevíte co jste kupovala?To je dneska už jedno,tuta čast vašeho dotazu:-),ale pokud jste zjistila,že PP je napsán pro jinou kočku než vaší, tak je potřeba to řešit s chovatelkou,od které jste kočku koupila a požadovat od ní správný PP,to je takový,který patří vaší kočce:-).

BBLMM

Zjistila to je fakt, jen od chovatleky šlo vše v pořádku...až u jiné chovatelky bylo zaměněno a to zcela záměrně Sad
K čemu mi pak je, že mám PP, když vlastně vůbec nevím jak to je ....a musím říct, že sem se stím nesetkala poprvé..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (49x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top