Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Rozdělení kočiček při rozchodu


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
mikuda



Založen: 13.02.2013
Příspěvky: 7

Předmět: Rozdělení kočiček při rozchodu
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2013 21:28:27
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

pravděpodobně se s přítelem rozejdeme a máme 2 kočičky. On si pořizoval "Whiskas" kocoura, kterému jsou 4roky a já obyčejného rezavého miláčka, kterému budou 2roky.Kocourci se snáší dobře, hrají si - nemazlí se.Každopádně ten starší je trošku méně společenský, ale ten můj je totální mazel a vyžaduje pozornost.Pokud se odstěhuji, zřejmě si vezmu zrzečka, miluji ho...tak jako toho staršího, ale nemohu po příteli chtít aby mi ho dal Sad jak mám malému usnadnit změnu, zpočátku mu parťáku určitě pořídit nemohu a z velikého bytu půjdu do prťavého...poraďte co mám udělat, aby to snášel co nejlépe.Určitě se mu budu maximálně věnovat, ale co dál?Děkuji za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2013 21:56:43
Odpovědět s citátem

Asi neurol pro Vás, bude to těžké, držte se. Pokud budete trochu v pohodě, kocourek si zvykne. Je škoda, že je musíte rozdělit a ani mu nemůžete pořídit kamaráda. Určitě to zvládnete a až bude líp, tak si třeba další kočičku vezmete. On bude pro kocourka velký šok i přestěhování do nového domova. Pořiďte si např. kozlíkové kapky apod. a něco nepraného z původního bydlení. Přeji ať Vám to dobře dopadne, hodně štěstí, vím, jaké to je.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Rozdělení kočiček při rozchodu
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2013 6:50:46
Odpovědět s citátem

Já si myslím, že hlavně je třeba nedělat z toho vědu a už dopředu nebýt vystresovaná. Přecejen kočičáci i když jsou citliví, nejsou to porcelánové panenky a tyhle naše manévry zvládnou Wink
Přistupujte ke stěhování jako k něčemu "normálnímu". Něco určitě budete mít z původního bytu, něco nového, nové prostředí, takže kočičák bude mít určitě co zkoumat a na nějaké truchlení mu čas nezbyde. Řekla bych, že bude šmejdit v novém bytě, občas bude hledat druhého kocourka, ale určitě si za chvíli zvykne.

Nebojte se toho, bude to dobré!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mikuda



Založen: 13.02.2013
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2013 21:23:11
Odpovědět s citátem

Víte, ten rozchod je z mojí hlavy, ale přesto je to dost těžké...snažím se na to připravit a když už to nastalo, nechci aby tím trpěli i kocourci, nebo alespoň co nejméně.Máte pravdu, ono to tak zlé nebude...pokusím se to Shellymu (zrzečkovi) co nejvíc usnadnit a samozřejmě mu do nového vezmu něco jeho, aby se cítil lépe Smile ten starší myslím tolik truchlit nebude Smile

Micubiši píšete, že víte o co jde...tudíž jste pro mě znamením, že to jde zvládnout a bude lépe Smile

April, opravdu to není konec světa a kuci se s tím poperou Smile

Děkuji Vám za podporu ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mikuda



Založen: 13.02.2013
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2013 22:50:09
Odpovědět s citátem

Tak přestěhováno :O od neděle...vzala jsem kocourka, když už bylo to nejhorší hotové...aby nešel do "bordelu".Zátím se zdá ok...snažím se mu věnovat, má kožešinu na spaní z původního domova a nové hračky.Návyky taky udržuji stejné.Zatím je v novém trochu ostražitý, ale nepláče, jí, mazlí se a hraje si.Akorát nevím, jak to vypadá, když nejsem doma Sad Stěhoval se opravdu velkého bytu do maličkého, tak tím snad neude moc trpět?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2013 6:47:26
Odpovědět s citátem

Bude to dobré, chce to trochu času pro vás oba, držím palce. A na metrech tolik nezáleží. Magda Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mikuda



Založen: 13.02.2013
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2013 12:05:53
Odpovědět s citátem

Na čas spoléhám...zatím to vypadá celkem dobře Smile Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mikuda



Založen: 13.02.2013
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2013 22:46:45
Odpovědět s citátem

Poraďte mi prosím ještě.Kocourek se zdá ok, když jsem doma...co se děje v mé nepřítomnosti netuším.Má plno hraček, škrabadla apod., je nějaký způsob jak ho ještě zabavit, když jsem pryč?Druhá kočička teď nepřichází v úvahu a byl zvyklý na kamaráda Sad dost pracuji, takže sám bývá hodně...Děkuji za radu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2013 23:27:15
Odpovědět s citátem

Sám se nezabaví, určitě to prospí a čeká na Vás. Musíte se mu potom věnovat a bude to dobré. Kočky většinu dne prospí. V zimě moje kočky sedávají na parapetu a pozorují ptáčky na krmítku, to si pořiďte a jestli máte zabezpečený balkon tak se v létě může vyvalovat na sluníčku. Dejte mu tam škrabadlo a pelíšky a bude spokojenej. Jestli balkon se zabezpečením nemáte, tak mu zajistěte aspoň ten výhled z okna. Určitě je to na dobré cestě, nebojte. Já jedu příští týden na lyže a bude k nám docházet jednou denně syn, nakrmí a uklidí, vždy to vydržely v pohodě, nijak nestrádaly. Společně si asi nehrají ani když jsou doma samotné. Nejspíš všechny spí a čekají na zvuk klíče v zámku. Zkontrolují co jsem přinesla, nakrmím je a jdou většinou zase spát. S mlaďochem si večer pohraju, ty starší už o to nestojí. V létě jsou většinou na balkoně, ale i tam většinu dne prospí. Tak dobrou a hezký víkend.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mikuda



Založen: 13.02.2013
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2013 12:39:23
Odpovědět s citátem

Snad to bude dobré, on si miláček se mnou ani hrát nechce...jenom pořád mazlit, to jsme potom spokojení oba Smile tak snad to zvládnem...zatím mohu říct, že utrápeně nevypadá.Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top