Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mňoukání vnoci a pak záchod


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Beastie



Založen: 18.03.2012
Příspěvky: 6

Předmět: Mňoukání vnoci a pak záchod
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2013 6:41:35
Odpovědět s citátem

Zdravím,
už 3 roky mám doma kocoura a kočku z útulku, oba kastrovaní. Kocourovi je 10let +, kočce bude 6 let. Kočička je hravá, honí věci a na kocoura číhá, kocour je mazel a o hraní nemá zájem. Rád se lísá a tulí, a taky rád jí, lidi se mě ptají, jestli to náhodou není puma. Nemá u něj smysl začínat dietu, proč ho zbytečně týrat, nepřekrmuji ho, nepřibírá ale 7 kilo prostě má.

Občas, ne vždycky, ale jednou za čas kocour vnoci začne hlasitě táhle a urgentně mňoukat, na volání nereaguje. Takhle táhne asi 3minuty, a pak slyším jak hrabe na záchodě. Pak je vše vpohodě a vrátí se ke mě do postele, kde do té doby spal. Kočku to nechává chladnou, ta spí celou dobu. Děje se to většinou kolem 4 ráno a jsem z toho značně frustrovaná, protože mě to vždycky vzbudí a jsem pak jak praštěná palicí. Vodu mají, ve dvou miskách projistotu, granule jim dávám večer, aby přes noc měli a záchod čistím každý večer než si jdu lehnout, abv byl čistý, ráno než odcházím do práce a potom co přijdu z práce. Doufám, že tím nenaznačuje nějaký problém s vyměšováním, nikdy jsem si nevšimla že by měl obtíže. Nevíte co s tím?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2013 12:20:51
Odpovědět s citátem

V noci mě budil můj neboštík třináctiletý kocourek, zjistila jsem, že ohluchl. V noci byl zřejmě dezorientovaný když se vzbudil, musela jsem vstát a utěšit ho. Občas skučel neskutečně a hlavně v noci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: Re: Mňoukání vnoci a pak záchod
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2013 20:02:40
Odpovědět s citátem

Beastie napsal:
Zdravím,
už 3 roky mám doma kocoura a kočku z útulku, oba kastrovaní. Kocourovi je 10let +, kočce bude 6 let. Kočička je hravá, honí věci a na kocoura číhá, kocour je mazel a o hraní nemá zájem. Rád se lísá a tulí, a taky rád jí, lidi se mě ptají, jestli to náhodou není puma. Nemá u něj smysl začínat dietu, proč ho zbytečně týrat, nepřekrmuji ho, nepřibírá ale 7 kilo prostě má.

Občas, ne vždycky, ale jednou za čas kocour vnoci začne hlasitě táhle a urgentně mňoukat, na volání nereaguje. Takhle táhne asi 3minuty, a pak slyším jak hrabe na záchodě. Pak je vše vpohodě a vrátí se ke mě do postele, kde do té doby spal. Kočku to nechává chladnou, ta spí celou dobu. Děje se to většinou kolem 4 ráno a jsem z toho značně frustrovaná, protože mě to vždycky vzbudí a jsem pak jak praštěná palicí. Vodu mají, ve dvou miskách projistotu, granule jim dávám večer, aby přes noc měli a záchod čistím každý večer než si jdu lehnout, abv byl čistý, ráno než odcházím do práce a potom co přijdu z práce. Doufám, že tím nenaznačuje nějaký problém s vyměšováním, nikdy jsem si nevšimla že by měl obtíže. Nevíte co s tím?


Merlin to občas taky dělá...mňouká a pak jde na záchůdek...říkala jsem si, že mi oznamuje, že potřebuje na záchod Very Happy...většinou na velkou...
_________________
Lidé, kteří nemají rádi kočky, se v příštím životě narodí jako myši.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mňoukání vnoci a pak záchod
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2013 5:50:26
Odpovědět s citátem

Náš Maxíš mívá občas velký bobky a bolí ho chvíli před cestou na záchůdek zřejmě bříško a to je schopný i naříkat. Nicméně je to spojené s mňoukáním, chozením po bytě a pokusy najít "uvolněnou" polohu, nejde mu ležet na bříšku ... a je pak vidět, že tlačení je fuška. Řešením jsou mastnější granule, nebo přidávání lososového oleje do granulí.

Takže spíš bych se přikláněla k tomu, co píše BáraP, že asi jen dává najevo, že jde na velkou. Ovšem zkuste se ujistit, že to není podobný problém jako u nás.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radava
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2013 19:47:18
Odpovědět s citátem

U nás toto dělá Čenda, taky chodí, zvláštním způsobem mňouká a pak jde na wc... bobíky má normální, tak si myslím, že opravdu oznamuje... jak píše April, pokud jsou bobíky v pořádku, tak to snad nic nebude.
Odpovědět 
Jasonka



Založen: 08.10.2012
Příspěvky: 9
Bydliště: Milovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2013 13:33:27
Odpovědět s citátem

Tak vidím, že to dělá víc koček.. Alfík taky oznamuje, že jde na velkou. A taky někdy kvílí, když se mu zdá, že wc není dostatečně čisté.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (51x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (25x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top