Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Problém s přepravou - kočka nechce do tašky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Matyjust



Založen: 15.06.2010
Příspěvky: 3

Předmět: Problém s přepravou - kočka nechce do tašky
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2010 13:22:07
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

s koťátkem cestuju v přepravní tašce už od malinka. Teď je kočičce skoro rok a asi před čtvrt rokem začal být problém s přepravou. Když byla malinká neměla problém nechat se dát do tašky a cestování si celkem užila. Ale právě před čtvrt rokem začla stašně jančit, když se přišlo k tomu, aby se dala do tašky. Vždy je to strašný boj a chlupy lítají všude. Někdy je dokonce až agresivní. Peru se s kočkou pul hodiny, než se mi jí tam podaří nacpat. Když už je v tašce tak si tam lehne, nedere se ven a nevyvádí, pozoruje okolí a cestování jí evidentně nevadí, ale ten boj - dostat jí do tašky. Už jsem z toho zoufalá. Mám přepravní tašku. Myslíte, že by pomohlo kdybych koupila plastovou přepravku? Že by se do toho rvala snáž?
Děkuji
Maty
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucbic



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Písek

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2010 15:03:01
Odpovědět s citátem

Mě ani jedna z koček do přepravky nechce, ale nejvíc se mi osvědčilo dávat tam číču pozpátku, čili hlavu až na konec. Pokud jí tam chci šoupnout hlavou napřed, tak ani za boha. Čili ji chňapnu tak, aby mi jakoby ležela na ruce, jednu ruku jí mam pod bříškem a jistím zadní nohy, aby se mi nezapříčila, druhou rukou fixuju předek a přední tlapky, šoupnu jí dovnitř, vytáhnu ruku od zadních nohou, rukou od předních jí lehce přidržuju a zacloním oči, to jí zmate, mezitím volnou rukou připravím dvířka a kočka je v bedně a ani neví jak. A to předtím byl skoro pokaždé masakr, kdy se vzpouzela, pokousala mě, poškrábala, párkrát zdrhla... Takhle je to vždycky bez řevu, škrábání a napoprvé Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Problém s přepravou - kočka nechce do tašky
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2010 15:36:50
Odpovědět s citátem

Matyjust napsal:
Dobrý den,
Ale právě před čtvrt rokem začla stašně jančit, když se přišlo k tomu, aby se dala do tašky. Vždy je to strašný boj a chlupy lítají všude. Někdy je dokonce až agresivní. Peru se s kočkou pul hodiny, než se mi jí tam podaří nacpat. Myslíte, že by pomohlo kdybych koupila plastovou přepravku? Že by se do toho rvala snáž?
Děkuji
Maty


Já myslím, že by to mohlo pomoci, nejlépe je pak koupit takovou, která má otevírací mřížku zvrchu, poněvadž tudy se Vám tam číča "narve" opravdu nejsnáze. Krom toho - já mám stát přepravku stále doma, s polštářkem, bez dvířek, kočky ji berou jako svoji boudičku a není nejmenší problém je tam dostat...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Problém s přepravou - kočka nechce do tašky
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2010 19:07:59
Odpovědět s citátem

Matyjust napsal:
Dobrý den,

s koťátkem cestuju v přepravní tašce už od malinka. Teď je kočičce skoro rok a asi před čtvrt rokem začal být problém s přepravou. Když byla malinká neměla problém nechat se dát do tašky a cestování si celkem užila. Ale právě před čtvrt rokem začla stašně jančit, když se přišlo k tomu, aby se dala do tašky. Vždy je to strašný boj a chlupy lítají všude. Někdy je dokonce až agresivní. Peru se s kočkou pul hodiny, než se mi jí tam podaří nacpat. Když už je v tašce tak si tam lehne, nedere se ven a nevyvádí, pozoruje okolí a cestování jí evidentně nevadí, ale ten boj - dostat jí do tašky. Už jsem z toho zoufalá. Mám přepravní tašku. Myslíte, že by pomohlo kdybych koupila plastovou přepravku? Že by se do toho rvala snáž?
Děkuji
Maty


Nejideálnějším způsobem je mít tašku nebo přepravku ve které cestují kočce běžně dostupnou, otevřenou, s nějakým oblíbeným polštářem, aby v ní kočka nemusela trávit jen ty nepříjemné cestovací peripetie.
Naše kočky mají přepravky jako pelíšky k dispozici stále, já je však př každém návratu z venku nejdříve umyju, než je zase vrátím do bytového prostoru kočkám k užívání. Kočka pak toto má jako skrýš - pelíšek na který je zvyklá a nedělá jí problémy v ní trávit čas a pak za sebou nechat zavřít dvířka či zapnout zip.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Matyjust



Založen: 15.06.2010
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Problém s přepravou - kočka nechce do tašky
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2010 10:50:29
Odpovědět s citátem

Tašku také nechávam na pospas kočičce i během pobytu doma. Ale spíš než aby si do ní šla lehnout, tak jí postupně likviduje. Lehnout si do ní šla pouze jednou. Tašku co mám je i s horním plněním, ale zhora jí tam nedám už vůbec, roztahne nohy a moc dobře ví jak se zpříčit, aby tam nešla. Z boku je to lepší, to jí tam natlačím. V pátek jdeme na veterinu - prohlídka před kastrací, tak bude asi pan doktor koukat, až tam budeme kočku nahánět a rvát do tašky Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucbic



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Písek

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2010 14:09:02
Odpovědět s citátem

Já také nechávám přepravky k užívání a pokud kočky cítí, že s nikam nejede, tak je normálně používají. Ale jakmile začnou tušit, že se někam (no někam, většinou veterina a podobné radosti) pojede, tak prostě začnou řádit a je to děs. Naopak když už jsme na té veterině, tak tu přepravku ani skoro nestačím smontovat a kočka už tam nadšeně dřepí, jako že je přepravka nejlepší místo na světě a nic lepšího nezažila. U nás spíš než na samotné přepravce záleží na souvislostech Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Problém s přepravou - kočka nechce do tašky
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2010 15:05:40
Odpovědět s citátem

Matyjust napsal:
Tašku také nechávam na pospas kočičce i během pobytu doma. Ale spíš než aby si do ní šla lehnout, tak jí postupně likviduje. Lehnout si do ní šla pouze jednou. Tašku co mám je i s horním plněním, ale zhora jí tam nedám už vůbec, roztahne nohy a moc dobře ví jak se zpříčit, aby tam nešla. Z boku je to lepší, to jí tam natlačím. V pátek jdeme na veterinu - prohlídka před kastrací, tak bude asi pan doktor koukat, až tam budeme kočku nahánět a rvát do tašky Confused


Nebojte, na veterině do přepravky kočina zajede jak po másle, horší tam bude asi s vyndáváním. S kočkama a přepravkou to funguje tak, že doma se jim do ní nechce, ale na veterině nebo na výstavě nechtějí ven. A když už je pak odtud dostanete, tak zpátky chtějí zalézt dobrovolně a pokud možno ihned. Jinak já mám taky přepravky s horním plněním, tam je šoupnu razdva a pokud vezu víc koček a musím použít s předním plněním, tak stejnou metodou jako Lucbic - pěkně pozadu šoupnu a než se rozkouká, je tam. Taška není špatná kvůli nošení, ale jednou mi kocouř prokousal tu síťku a dostal se během jízdy autem na sedadlo, podruhé se tak experti dobývali, že se jim podařilo rozevřít zip.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Problém s přepravou - kočka nechce do tašky
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2010 18:04:41
Odpovědět s citátem

Matyjust napsal:
Tašku také nechávam na pospas kočičce i během pobytu doma. Ale spíš než aby si do ní šla lehnout, tak jí postupně likviduje. Lehnout si do ní šla pouze jednou. Tašku co mám je i s horním plněním, ale zhora jí tam nedám už vůbec, roztahne nohy a moc dobře ví jak se zpříčit, aby tam nešla. Z boku je to lepší, to jí tam natlačím. V pátek jdeme na veterinu - prohlídka před kastrací, tak bude asi pan doktor koukat, až tam budeme kočku nahánět a rvát do tašky Confused


To je jako velký problém uchopit kočce jednou rukou přední packy a druhou rukou zadní zárověn a vložit jí do tašky??? Tak to by mě teda mohlo ohrát se ještě přehadovat z kočkou, jestli chce nebo nechce. Chovala jsem přez 10let perské kočky, jezdili po výstavách a nedovedu si představit ses ní škubat v základních věcech jako je manipulace s ní, natož tak koupání či co hůř ještě odmítání fénování!!!

Jednou se jedna má číča dostala omylem do skříně k rybářskému náčiní a zapíchla si rybářský háček do kožichu, jak chcete takovou věc odtsranit, kdyby nebyla zvyklá na manipulaci???

I kočky je třeba od kotětě vychovávat!!!!!

Ted mám sfinxe - koupu každý týden, čistím uši, stříhám drápky - všechno bezjedinné diskuze či odporu. A přepravka? Jdou do ní na povel...
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Matyjust



Založen: 15.06.2010
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Problém s přepravou - kočka nechce do tašky
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2010 22:06:40
Odpovědět s citátem

Tak určitě uznávám, že drezuru jsme v některých ohledech zanedbali, ale jaksi nemám to srdce na kočičku křičet ba dokonce trestat. Nicméně krom nastupování do tašky s kočičkou není žádný problém, takže si nemyslím, že by to bylo čistě jen zanedbanou výchovou. Například s koupáním či jak píšete se stříháním drápků též nemáme problém. Krom toho peršan a sfinx je co do temperamentu uplně jiný level plemena než klasická kočka domácí, kterou mám já. A ta potom například, když tam opravdu nechce tak ji můžou držet klidně tři lidi a do tašky jí nedostanete a vyklouzne se vám ikdyby jí člověk umačkal.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Problém s přepravou - kočka nechce do tašky
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 6. 2010 14:27:41
Odpovědět s citátem

Matyjust napsal:
Tak určitě uznávám, že drezuru jsme v některých ohledech zanedbali, ale jaksi nemám to srdce na kočičku křičet ba dokonce trestat. Nicméně krom nastupování do tašky s kočičkou není žádný problém, takže si nemyslím, že by to bylo čistě jen zanedbanou výchovou. Například s koupáním či jak píšete se stříháním drápků též nemáme problém. Krom toho peršan a sfinx je co do temperamentu uplně jiný level plemena než klasická kočka domácí, kterou mám já. A ta potom například, když tam opravdu nechce tak ji můžou držet klidně tři lidi a do tašky jí nedostanete a vyklouzne se vám ikdyby jí člověk umačkal.


Nevěřte tomu.
V žádném případě není vohdné na kočku křičet či jí trestat, tím se nic nevyřeší. Jen prostě rozhodně kočku vzít bez možnosti jejího cukání se, což se prostě nestane, pokud jí držíte za všechny 4 nohy a rozhodně si trvat na svém a kočku do ní rychle a bez zbytečného cirkusování vložit. Učte to kočku i během běžného dne, kdy jí prostě takto vložíte do tašky, na chvíli zavřete a apk jí vypustíte a odměníte. Pochopí, že o nic nejde.
Jinak ano - povaha sfinxe je opravdu jiná, kdo sfinxe zná ví, že jsou velmi silné, hbité a je u nich problém, že se těžko uchopí za kožich jak chlupaté kočky, kdyby se jim náhodou nechtělo. Taky se chovají jak opice a když chtějí, vyšrábou se neskutečnou rychlostí i po člověku...
A s perskou kočkou, když jí nebudete učit na koupel nebo následně na zapnutí fénu a prvně v roce jej zapnete kočce u hlavy, sežere Vás i perská - jde jen o výchovu o nic jiného.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Problém s přepravou - kočka nechce do tašky
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2010 10:50:49
Odpovědět s citátem

Je to už sice neaktuální příspěvek, ale přidám naši praxi. Máme velkou přepravku, kterou normálně mám trvale v ložnici na zemi bez dvířek a kocour v ní běžně podle chuti spává. Sice cestování zrovna nemiluje, odjezd na chalupu pozná předem, ale nechá se do přepravky "zasunou" nanejvýš s nějakým nespokojeným mňouknutím. Na chalupě opět má přepravku jako domeček, kam si zelézá, že je to asi jako jeho domov, a při návratu jde do přepravky naprosto ochotně, neprotestuje vůbec.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kacer



Založen: 06.10.2010
Příspěvky: 7

Předmět: Re: Problém s přepravou - kočka nechce do tašky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2010 14:04:51
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
Je to už sice neaktuální příspěvek, ale přidám naši praxi. Máme velkou přepravku, kterou normálně mám trvale v ložnici na zemi bez dvířek a kocour v ní běžně podle chuti spává. Sice cestování zrovna nemiluje, odjezd na chalupu pozná předem, ale nechá se do přepravky "zasunou" nanejvýš s nějakým nespokojeným mňouknutím. Na chalupě opět má přepravku jako domeček, kam si zelézá, že je to asi jako jeho domov, a při návratu jde do přepravky naprosto ochotně, neprotestuje vůbec.


s přepravkama jsme to taky takle vyřešil a ku podivu to funguje parádně Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alzbetakocka



Založen: 05.04.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Praha

Předmět: Cestování v přepravce
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2014 22:53:57
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
také přispěji do diskuze s vlastní zkušeností. Jak píšete, mně se opravdu mnohem více osvědčila ta plastová pevná přepravka, doporučili mi jí u veterináře. Zkuste si představit rozdíl jako cestovat pohodlným autobusem nebo stísněnou třepající se hromadnou dopravou Smile. Také bych Vám poradila, abyste ji do přepravky dala nějakou hračku nebo pamlsek, aby k ní neměla takový odpor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alzbetakocka



Založen: 05.04.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Praha

Předmět: Očipování
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2014 23:01:04
Odpovědět s citátem

Dobrý den, vím že jste se ptala před nějakou dobou na čip. Cena by měla být stále kolem 1500, nejsem si úplně jistá do jaké míry Vám např. policie může čip najít na radaru. Ale nám se teď stalo, že nám zavolali z útulku, že nás našli jako majitele naší kočky jen díky čipu. Každopádně jsem zjistila, že očipováním proces nekončí, čip pak musíte zaregistrovat na netu a doplnit kontaktní údaje. Pokus o něm stále ještě přemýšlíte, zeptejte se na konkrétní podrobnosti veterináře. Doporučuji poradnu Puriny One. Online poradnu naleznete zde:www.purina-one.cz/poradna/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (74x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top