Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

zatahuje mžurku-nemoc?

Fórum: Oči kočky

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tamtam
Anonymní





Předmět: zatahuje mžurku-nemoc?
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2006 22:20:03
Odpovědět s citátem

dobrý den, mám 5 letého kocourka, u kterého jsem před týdnem objevila,že ukazuje mžurku.nejdřív jen krajíček,ale dneska ji měl skoro celý den do půlky očí. jinak vypadá zdravě, žere, neslzí, dýchá normálně,ani nemá oči nijak zarudlé.nikdy před tím sem to u něj neviděla. čím by to mohlo být?
Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2006 18:26:36
Odpovědět s citátem

Osobní zkušenost nemám, ale v literatuře se zatažená mžurka skutečně uvídá jako (třeba i prvotní) příznak nemoci. Kdyby to bylo jen přechodné při usínání či probuzení, o nic nejde, pokud je to však skoro celý den do půli oka, jak píšete, brala bych to jako varovný signál a vydala se k veterináři.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2011 23:28:51
Odpovědět s citátem

Dobrý den
muj kocour ma zatahle treti vicka vetsinu dne (chvilkama nema, treba kdyz si hraje, ale vic ano nez ne) v pondeli jsme byli u veterinare, kocour obcas kycha tak veterinar rikal, ze ma asi ucpane kanalky, dostal antibioticke kapky do oci a tablety antibiotika na preleceni, dnes je ctvrtek a vubec se mu to nezlepsilo, jak dlouho takova lecba trva? veterinar rikal, ze se mam ozvat za tyden jak to vypada, ale me se nechce cekat, kdyz se to nelepsi, nebo je to normalni, ze to trva tak dlouho? jinak je normalni, hravy a zravy jako vzdy, pije taky normalne... Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2011 1:29:31
Odpovědět s citátem

xyz napsal:
Dobrý den
muj kocour ma zatahle treti vicka vetsinu dne (chvilkama nema, treba kdyz si hraje, ale vic ano nez ne) v pondeli jsme byli u veterinare, kocour obcas kycha tak veterinar rikal, ze ma asi ucpane kanalky, dostal antibioticke kapky do oci a tablety antibiotika na preleceni, dnes je ctvrtek a vubec se mu to nezlepsilo, jak dlouho takova lecba trva? veterinar rikal, ze se mam ozvat za tyden jak to vypada, ale me se nechce cekat, kdyz se to nelepsi, nebo je to normalni, ze to trva tak dlouho? jinak je normalni, hravy a zravy jako vzdy, pije taky normalne... Sad


No já bych vám řekla asi toto,pokud vy máte v těle nějaký zánětlivý proces a lékař vám předepíše ATB,jste za tři dny vylečená?Pokud ano,jste zázračný člověk a nebo váš lékař vám dal nějaké čarodějné Atb Smile ,takže těžko bude i u kocoura po třech dnech viditelný pokrok,každá léčba chce trpělivost,počkejte do pondělka a uvidíte,že kocour na tom bude lépe.Pokud je kocour jak pišete normální,hravý a chutná mu jíst tak není třeba nic uspěchat.Přeji vám více trpělivosti a vše bude dobré Smile

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2011 10:41:59
Odpovědět s citátem

beta, ja mela antibiotika naposled jako dite, takze si to vubec nepamatuju Embarassed ja o nej jen mam strach, proto bych chtela aby uz byl rychle vyleceny. obzvlast kdyz na internetu pisou kolik nemoci tohle zatahovani vicka muze znamenat. jeden kocourek mi zemrel kvuli nefunkcnim ledvinam, tak jsem asi trochu hystericka Embarassed
a moc dekuju za odpoved
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2011 14:43:02
Odpovědět s citátem

xyz napsal:
beta, ja mela antibiotika naposled jako dite, takze si to vubec nepamatuju Embarassed ja o nej jen mam strach, proto bych chtela aby uz byl rychle vyleceny. obzvlast kdyz na internetu pisou kolik nemoci tohle zatahovani vicka muze znamenat. jeden kocourek mi zemrel kvuli nefunkcnim ledvinam, tak jsem asi trochu hystericka Embarassed
a moc dekuju za odpoved




Je to v pořádku,všichni se o své kočky moc bojíme,ale není třeba být z toho nervozní a něco uspěchat.Nervozitu z nás kočky vycítí a nepůsobí to na ně dobře.Tak hezky v klidu,to co si přečtete nemusí být zrovna nemoc vaší kočky.Pokud kočka dobře jí,hraje si,je čilá,tak to určitě nebude tak hrozné.Kočičce přeji brzké uzdravení a vám více klidu.Dejte v pondělí vědět jak jste dopadli.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2011 15:24:42
Odpovědět s citátem

tak pres vikend se mu to trochu zlepsilo, ale kdyz sedi nebo lezi a nic nepozoruje, tak mu to stejne trosku vyleza....byl dnes na kontrole, ale zeprej tam uz vubec nic nema, ze to vypada uplne zdrave, navic jak byl kocour vydeseny a kulil oci tak po tretim vicku nebylo ani pamatky

druha vec, co jsem s doktorem resila je, ze od kastrace v zari do vanoc zhubl pul kg, ted uz nehubne, ale stejne je to divne
nechala jsem mu udelat krevni testy
ale mozna je jen vybiravy, granulek ubyva porad stejne akorat kapsicka kdyz mu nechutna, tak olize tu stavu a jde pryc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2011 8:21:47
Odpovědět s citátem

neeeeeeeeeeee
tak ma opravdu nejkou zmenu v krvi, nechtel mi toho moc po telefonu rict, mam prinest jeste trus aby se vyloucili paraziti
ja se asi zblaznim Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2011 10:45:56
Odpovědět s citátem

xyz napsal:
neeeeeeeeeeee
tak ma opravdu nejkou zmenu v krvi, nechtel mi toho moc po telefonu rict, mam prinest jeste trus aby se vyloucili paraziti
ja se asi zblaznim Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad



Nebojte,všechno bude v pořádku,,vím mě se to lehche říká,ale opravdu to chce vše v klidu.Držím palce,bude to určitě dobré.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2011 14:54:25
Odpovědět s citátem

mne nejvic vadi ta nevedomost, ze nevim, co mu je Crying or Very sad snad mi zitra rekne vic
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2011 11:13:27
Odpovědět s citátem

tak má přemnožené bílé krvinky, dostal antibiotika a kortikoidy......snad bude brzo zdravy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2011 12:24:44
Odpovědět s citátem

xyz napsal:
tak má přemnožené bílé krvinky, dostal antibiotika a kortikoidy......snad bude brzo zdravy



Držíme moc palce,ať je kocourek brzy v pořádku Smile

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
FridaASega



Založen: 08.10.2015
Příspěvky: 2

Předmět: Viditelna mzurka u obou oci
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2015 15:17:47
Odpovědět s citátem

Dobry den, mám 5 mesicni Kocici slečnu, u které jsem v poslednich dnech začala pozorovat mzurku do pul oka u obou oci. Dela se ji to hlavne pri hre a když usina. Našla jsem si informace, že to muze byť signál nejaké nemoci,tak jsem nasadila odcervovaci tablety,oční kapky a mam objednané usni kapky, kde jsem si všimla, že má špinavé uši.
Chci se zeptat,zda máte zkusenosti, že to muze byt príznak parazitu? Pripadne,za jak dlouho by to melo ustoupit? Muze to nejak souviset i s tim,že kocka je vice mazliva?

Je to moje prvni zkusenost s kockami, tak bych nerada neco podcenila. Dekuji za sdíleni a Vaše zkusenosti.

FridaASega
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: Re: Viditelna mzurka u obou oci
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2015 16:10:55
Odpovědět s citátem

FridaASega napsal:
Dobry den, mám 5 mesicni Kocici slečnu, u které jsem v poslednich dnech začala pozorovat mzurku do pul oka u obou oci. Dela se ji to hlavne pri hre a když usina. Našla jsem si informace, že to muze byť signál nejaké nemoci,tak jsem nasadila odcervovaci tablety,oční kapky a mam objednané usni kapky, kde jsem si všimla, že má špinavé uši.
Chci se zeptat,zda máte zkusenosti, že to muze byt príznak parazitu? Pripadne,za jak dlouho by to melo ustoupit? Muze to nejak souviset i s tim,že kocka je vice mazliva?

Je to moje prvni zkusenost s kockami, tak bych nerada neco podcenila. Dekuji za sdíleni a Vaše zkusenosti.

FridaASega


Dobrý den,
nemyslím si, že by to mělo souvislost s mazlením
Viditelná mžurka u zdravé kočky chrání před vysycháním, prachem, nebezpečím. Ano, může značit ale také nemoci. Jak jater, jestli zvrací, tak třeba dehydrataci, vyčerpání, ale jak řikáte, také škrkavky nebo tasemnici.
Také je možný zánět třetího víčka, možná se podívat, jestli se na nich neobjevují hrbolky, které by dráždily oko kočky.
JSou-li vidět mžurky na obou očích, šla bych ihned k veterináři.
Dejte vědět, jak jste dopadla a držím palce..

M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
FridaASega



Založen: 08.10.2015
Příspěvky: 2

Předmět: Re: Viditelna mzurka u obou oci
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2015 9:18:56
Odpovědět s citátem

gwen napsal:
FridaASega napsal:
Dobry den, mám 5 mesicni Kocici slečnu, u které jsem v poslednich dnech začala pozorovat mzurku do pul oka u obou oci. Dela se ji to hlavne pri hre a když usina. Našla jsem si informace, že to muze byť signál nejaké nemoci,tak jsem nasadila odcervovaci tablety,oční kapky a mam objednané usni kapky, kde jsem si všimla, že má špinavé uši.
Chci se zeptat,zda máte zkusenosti, že to muze byt príznak parazitu? Pripadne,za jak dlouho by to melo ustoupit? Muze to nejak souviset i s tim,že kocka je vice mazliva?

Je to moje prvni zkusenost s kockami, tak bych nerada neco podcenila. Dekuji za sdíleni a Vaše zkusenosti.

FridaASega


Dobrý den,
nemyslím si, že by to mělo souvislost s mazlením
Viditelná mžurka u zdravé kočky chrání před vysycháním, prachem, nebezpečím. Ano, může značit ale také nemoci. Jak jater, jestli zvrací, tak třeba dehydrataci, vyčerpání, ale jak řikáte, také škrkavky nebo tasemnici.
Také je možný zánět třetího víčka, možná se podívat, jestli se na nich neobjevují hrbolky, které by dráždily oko kočky.
JSou-li vidět mžurky na obou očích, šla bych ihned k veterináři.
Dejte vědět, jak jste dopadla a držím palce..

M.


Dobrý den,
Dekuji za rychlou odpoved. Vcera jsme nasadili oční kapky,usni kapky a do krmeni jsem ji pridala rozdrcenou chlorelu. Tato opatrení jsme zavedli i u jeji stejne staré sestričky jako prevenci. Je to síce boj,kdy milá Frida tuší,že to nebude príjemné,ale ja to snasim asi mnohem hure,hlavne to kapani do usi. Každopádne jeste, že neztratila chuť k jidlu a muzu ji lakat na ruzne dobroty. Dneska se mi oči jevi jako mnohem lepší,už to ma jen vice na jednom oku,ale nechci nic podcenit. Budeme pokračovat v kúre a pozorovat, pokud se to nezlepsi, tak navsteva vet je jista. Ještě mě napadlo, že se ji to mohlo zhorsit i tím, že u nás v minulých dnech delali kanalizaci a hodne se tu prasilo. Tak či onak mě to vydesilo, protože obe kocicky jsou moji milackove.
Diky za podporu a dám vedet,jak to dale vypada.

FridaASega
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Britská krátkosrstá kočka (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top