Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Stříhání drápků

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Anna :D



Založen: 09.06.2016
Příspěvky: 4

Předmět: Stříhání drápků
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2016 13:34:15
Odpovědět s citátem

Dobrý den
Potřebuji poradit se střídáním drápků. Moc skušeností nemám ,Ouškovi se třepí zadní drápky a my nevíme jestli jít k veterinářovi nebo je ostříhat doma, také se bojíme ze kdyby jsme šli k veterinářovi Ouškovi by bylo vyďešené a veterináře by poškrábalo Sad
Co mi radíte ?
Dekuji za odpověď
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
viera



Založen: 25.09.2015
Příspěvky: 17
Bydliště: topolčianky

Předmět: Re: Stříhání drápků
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2016 13:47:07
Odpovědět s citátem

ked ju spravne uchopite,pevne a pridržite ramenom ,tak cvakačkami,bud na to špecialnymi,alebo kludne aj s manikury to v pohode urobite,chydte labku a akoby vytlačte nechtiky aby ste videli konce a cvaknite,mačička si zvykne..možno bude robiť krik ako siréna ako naša Mafia,ale neboli ju to ..a ak vam to nepôjde tak vždy je ta druha možnosť veterinar..a najlepšie sa to robi ked je ospalá ..vela šťastia
Anna Very Happy napsal:
Dobrý den
Potřebuji poradit se střídáním drápků. Moc skušeností nemám ,Ouškovi se třepí zadní drápky a my nevíme jestli jít k veterinářovi nebo je ostříhat doma, také se bojíme ze kdyby jsme šli k veterinářovi Ouškovi by bylo vyďešené a veterináře by poškrábalo Sad
Co mi radíte ?
Dekuji za odpověď
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
viera



Založen: 25.09.2015
Příspěvky: 17
Bydliště: topolčianky

Předmět: Re: Stříhání drápků
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2016 13:48:49
Odpovědět s citátem

teda zabudla som ,že iba končeky strihajte,vo svetle by ste mali vidieť kde je už živy nechtik,aby ste nestrihli privela
viera napsal:
ked ju spravne uchopite,pevne a pridržite ramenom ,tak cvakačkami,bud na to špecialnymi,alebo kludne aj s manikury to v pohode urobite,chydte labku a akoby vytlačte nechtiky aby ste videli konce a cvaknite,mačička si zvykne..možno bude robiť krik ako siréna ako naša Mafia,ale neboli ju to ..a ak vam to nepôjde tak vždy je ta druha možnosť veterinar..a najlepšie sa to robi ked je ospalá ..vela šťastia
Anna Very Happy napsal:
Dobrý den
Potřebuji poradit se střídáním drápků. Moc skušeností nemám ,Ouškovi se třepí zadní drápky a my nevíme jestli jít k veterinářovi nebo je ostříhat doma, také se bojíme ze kdyby jsme šli k veterinářovi Ouškovi by bylo vyďešené a veterináře by poškrábalo Sad
Co mi radíte ?
Dekuji za odpověď
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 6. 2016 9:06:11
Odpovědět s citátem

Dobrý den, ostříhat drápky doma není technicky problém, mám takové to stříhátko, kleštičky na drápky ze zverimexu, poradí Vám tam, co vybrat. Jen opravdu pozor, jak psala Viera, ať nestříhnete moc daleko, potom to hodně krvácí (paradoxně mi to kdysi nechtěně předvedl veterinář Smile ).

Moji kočičáci stříhání moc nemusejí, takže postup je často takový, že všechny drápky mi trvají několik dní, každý den kousek, co jde. U veterináře to není problém, ve více lidech to je snazší Smile

Něco k drápkům najdete tady: http://www.modrykocour.cz/rady/pece-o-kocoure/pece-o-drapky

A opravdu se nebojte, není to nic těžkého, rychle přijdete na to, co a jak.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2016 12:55:04
Odpovědět s citátem

U nás je to stejné,jakmile vytáhnu kleštičky,kočka zdrhá a kocour si nechá ostříhat třeba jen jednu tlapku.Takže stříhám na etapy..Kočka má jen 4 kila,tak když jí chytím a rychle ostříhám všechny drápky u každého jí musím pochválit,tak mám pokoj.Kocoura stříhám celý den,jen si musím pamatovat,který drápky jsem mu ještě neostříhala.Protože mi dává dost najevo,že se mu to nelíbí a taky má 7 kilo a dost se vrtí:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ripleyová



Založen: 03.10.2016
Příspěvky: 3

Předmět: kleště na drápky
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2016 19:41:40
Odpovědět s citátem

Když kočku správně a pevně podržíte, nejlépe ve dvou, není problém to udělat doma. Používáme bezpečnostní kleště na drápky, jsou fakt super: http://www.petamour.cz/83-pece-o-drapky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2016 14:22:02
Odpovědět s citátem

Mňa skôr zaujalo to, že sa jedná o zadné drápky - s tými som nikdy nejaké problémy nemala - ak, tak to robili predné drápky.
Zadné drápky sa bežne ani nestrihajú. Aj na výstavách vet kontroluje predné....
Predné má OK?
Nechýba mu nejaký vitamín?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
micina007



Založen: 10.01.2018
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2018 19:59:21
Odpovědět s citátem

my nestrihame
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top