Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Glum - 5 letý kocour - Sphynx

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Messhidan



Založen: 08.08.2016
Příspěvky: 6

Předmět: Glum - 5 letý kocour - Sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2016 7:06:07
Odpovědět s citátem

Zdravíčko kočičáci,

máme s přítelkyní 5 letého kocoura Sphynxe.

Vždy měl v pořádku stolici ale před cca měsícem jsme koupili kotě-kocoura sphynxe a tomu jsme koupili rovnou nové granule ,,Orijen,, předtím měli oba Royal Canin.

Maličkej granulky přijmul dá se říct v pořádku.. z počátku měl srajdu ale přešlo ho to a teď má bobky v pořádku.

Glum ,,starší kocour,, měl nedávno už v pořádku stolici ale nyní už má zase 2 dny průjem a nevíme čím to je.

Chceme jim dávat oboum stejné granule protože když jsme dali Glumovi canin a Dobbymu Orijen tak si je žrali navzájem stejně...

Glum byl už i na injekci kvůli průjmu a pak ho to přešlo docela.. nyní ale jak jsem psal zase 2 dny průjem.

Je možné, že měl pevnou stolici hlavně kvůli tomu, že v Caninu je hodně obilovin a tak měl pevnou stolici a jelikož je v orijenu dost % maso tak to tolik nepojí ? případně dostává ještě kuřecí maso zvlášť jako mňamku ,,vařené stehno bez kůže,,


Nevím jestli ho máme zase tahat k veterináři a nebo jestli zkusit prostě nedávat nic k granulím jako pamlsky a zkusit mu dát třeba smektu nebo něco takového?


díky moc za radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2016 19:09:51
Odpovědět s citátem

Dobrý den, pokud je problém se stolicí po změně krmení, asi bych osobně u tohoto krmení nezůstával a nějak hledal, jaké jiné bude vyhovovat.

Mým kočičákům také některé nesedí, smecta není potom řešení.

Také mi není jasné, jestli jste nově začali dávat kuřecí maso jako mňamku? Je to další změna?

Nejsem si také jistý, co označujete jako "průjem", zdá se, jako by jen stolice nebyla formovaná? Pokud by se jednalo o průjem, pak je nutné to řešit u veterináře, hrozí dehydratace, nemělo by se to nechávat déle než den. Něco k průjmu máme také tady: http://www.modrykocour.cz/rady/zdravi-kocoure/zazivaci-potize#prujem
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Messhidan



Založen: 08.08.2016
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2016 19:42:36
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

neměl problém pár dní zpět s tím krmením po kterém teď měl srajdu Smile
kuřecí maso jsme mu dávali už dříve.

Mě jde o to, že bych mu klidně dával zase Canin jako dřív ale nedokážu prostě zabránit aby je nejedl i malej kocour a naopak... to je pak začarovaný kruh.

Má neforemní řídkou stolici.

Malej ji má uplně v pohodě...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2016 19:32:10
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mně asi pořád není nějak jasné, co Vás vede ke změně granulí? Pokud měli oba předtím něco, co jim vyhovovalo, proč najednou něco, s čím má jeden problémy?

Sám jsem také před nějakou dobou zkoušel granule s vysokým obsahem masa a jednomu mému kočičákovi prostě nesednou, podobný problém jako u vás. Takže jsem se vrátil k původnímu.

Proč musí mít malý jinou značku, když píšete, že měl předtím stejnou a bylo to OK?
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Messhidan



Založen: 08.08.2016
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2016 15:10:33
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

nemusí mít každý jinou ale nevěděl jsem o holistickém krmivu a dozvěděl jsem se, že by kočky neměli mít tolik obilovin tak jsem chtěl prostě koupit něco kvalitnějšího...

Teď ale už pomalu přimícháváme canin a necháme je oba 2 zase na caninu jako dřív.

tomu mladšímu Orijen nevadil ale starší měl průjmy tak to vrátíme zpět a snad to bude ok.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (26x)
2
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top