Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

nové kotě a kocouří dieta


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Eewul



Založen: 17.10.2012
Příspěvky: 2

Předmět: nové kotě a kocouří dieta
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2012 8:05:42
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny kocouřáky!
Mám na vás dotaz. Nevím, jestli se s tím někdo z vás někdy setkal, ale mám dvouletého kocourka, které je asi měsíc na speciální dietě kvůli struvitům (doživotně) a chtěla bych mu pořídit malou kamarádku. Nevím ale, jak to udělat s krmením. Samouch nemůže jiné granule než ty dietní, které nejsou vhodné pro koťata a kotě musí žrát kotěcí... Jak to udělat, aby si to nežrali navzájem? Samouch je už dva roky zvyklý na to, že má granule k dispozici celý den. Jsem bezradná. Díky za odpověď Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: nové kotě a kocouří dieta
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2012 11:33:14
Odpovědět s citátem

No teoreticky kotěti dietní granule až tak neuškodí, ale Samouchovi by mohly uškodit ty nedietní.

Zrovna ráno o pár témat níže (v části Močové cesty a ledviny) jsem dávala odkaz na článek o granulích, které by měly být "preventivní" při nemoci, ale neměly by současně ublížit druhé kočce, která by je baštila. A které by mohly zůstat nasypané v misce v menší míře celodenně.

Můj názor je, že krmení pod dohledem se nevyhnete, minimálně do doby, než kotě vyroste.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewul



Založen: 17.10.2012
Příspěvky: 2

Předmět: Re: nové kotě a kocouří dieta
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2012 11:53:21
Odpovědět s citátem

Nojo, jenomže "preventivní" granule už nám nestačí. My musíme baštit speciálku... Každopádně díky za odpověď a radu. Váš příspěvek u "ledvin" si přečtu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alzbetakocka



Založen: 05.04.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Praha

Předmět: Re: nové kotě a kocouří dieta
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 4. 2014 19:48:21
Odpovědět s citátem

Eewul napsal:
Zdravím všechny kocouřáky!
Mám na vás dotaz. Nevím, jestli se s tím někdo z vás někdy setkal, ale mám dvouletého kocourka, které je asi měsíc na speciální dietě kvůli struvitům (doživotně) a chtěla bych mu pořídit malou kamarádku. Nevím ale, jak to udělat s krmením. Samouch nemůže jiné granule než ty dietní, které nejsou vhodné pro koťata a kotě musí žrát kotěcí... Jak to udělat, aby si to nežrali navzájem? Samouch je už dva roky zvyklý na to, že má granule k dispozici celý den. Jsem bezradná. Díky za odpověď Smile


Dobrý den,
Dávejte kotěti najíst jen 3krát denně a hlídejte, jestli pokaždé vše sní, pokud ne radši ten zbytek zandejte ,Vašemu kocourovi by to mohlo způsobit problémy. Ze začátku to budete muset hodně hlídat, ale myslím, že si časem oba zvyknou. Už máte vybrané granule pro koťátko?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lulu



Založen: 30.08.2016
Příspěvky: 2

Předmět: Krmení kotěte a kastrátky v jedné domácnosti
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2016 11:05:18
Odpovědět s citátem

Mám podobný problém, kotě a kastrátku britky, které musím trochu hlídat množství stravy pro kastráty, protože jinak přibírala. Co s tím? Pokud to jde, snažím se dávat kotěti jeho stravu samostatně a hned ji odebírat. Ale je to složité, protože kotě chce jíst častěji než třikrát denně a to není prakticky možné. I takto je to nepraktické. Měl by někdo nějaký nápad? Děkuji předem Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sik



Založen: 30.08.2016
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Krmení kotěte a kastrátky v jedné domácnosti
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2016 18:23:40
Odpovědět s citátem

Řešení je, i když ne zrovna levné. Dávkovač krmiva s mikročipem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lulu



Založen: 30.08.2016
Příspěvky: 2

Předmět: Re: Krmení kotěte a kastrátky v jedné domácnosti
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 8. 2016 18:09:20
Odpovědět s citátem

sik napsal:
Řešení je, i když ne zrovna levné. Dávkovač krmiva s mikročipem.

No, díky ta radu, ale to je opravdu asi dost drahé a zbytečné, protože to je otázka jen asi půl roku, dokud nebude druhá kočka vykastrovaná a dospělá. Napadlo mě, že by nebylo špatné zkusit dávat britce nějaké ještě méně kalorické jídlo a když by jedla i kotěcí, tak by třeba tolik nepřibrala. Nevím...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: mám stejný problém
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2016 11:42:27
Odpovědět s citátem

Moje kočka má zase chronický zánět tlustého střeva a navíc je alergická na kuřecí(i jen tuk v granulích)a jehněčí.Takže musím kupovat speciální granule a jí to oba.vyjde mě to draho ale nedá se nic dělat.Našla jsem v německu jedny které nejsou tak drahé,krůta s lososem a jinak TROVET,N&D ryba,no samé ty dražší.Tak mě potvory stojí pěkný peníze,ale co nadělám...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top