Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Močení do postele


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
VB



Založen: 14.08.2016
Příspěvky: 3

Předmět: Močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2016 9:44:14
Odpovědět s citátem

Dobrý den, potřebovala bych radu, resp. někoho s podobnou zkušeností. Kočka (3 měsíce), pouze bytová, nám podruhé načůrala do postele. Máme ji týden, záchod bez problému zvládá a má ho pokaždé čistý. Jediným důvodem je asi náš sex Sad Do 1-2 h to prostě načůrá na postel. Jestli ji "smrdíme", nebo to bere jako nepřístojnost ... Není to tak, že "řve"za zavřenými dveřmi a pak nás za to potrestá ... Koupila bych feliway, ale jen "na zkoušku" je to docela drahé. Má někdo prosím stejnou zkušenost a řešení, které problém opravdu vyřeší, krom toho, že ji nepustit ji do ložnice ...
Děkuji, VB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2016 11:07:42
Odpovědět s citátem

Základní článek v našich radách k tomuto problému je tady: http://www.modrykocour.cz/rady/pece-o-kocoure/necistotna-kocka

Pokud kočky čůrají mimo svůj záchůdek, je první věcí kontrola, jestli se nemůže jednat o nějaký zdravotní problém.

Jinak, kočky tímto chováním naznačují, že jim něco vadí. Není mi úplně jasné, jestli nastala nějaká změna. Patrně je Vaše kočka bez přístupu do ložnice? Ale to jen odhaduji - co kdyby přístup měla? A nezměnilo se ještě něco dalšího?
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
HaniK



Založen: 24.11.2015
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2016 11:17:44
Odpovědět s citátem

No, můj skromný odhad je, že je to v žárlivosti. Hádám, že to jsou chvíle, kdy se věnujete pouze sobě a kočka jde stranou... A to může těžko nést... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
VB



Založen: 14.08.2016
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2016 14:53:45
Odpovědět s citátem

Změna je tu relativní pojem, ono po týdnu v nové domácnosti se těžko může něco výrazného "změnit". Do ložnice přístup měla, spala s námi i v posteli nebo na křesle, ale teď už bude mít útrum. U vet prošla klasickou kontrolou (ale při přeočkování se určítě zeptám) a hlavně 20x za týden šla normálně do bedýnky, to mi nepřijde jako příznak nemoci.
Články a diskuze jsem četla, akorát mám pocit, že můj problém tu nic nevystihovalo, proto jsem se rozhodla napsat sama.
Spíš bych se přikláněla k té žárlivosti, to se ale taky špatně řeší. Mazlíme se, co to jde Sad Nemáte zkušenosti s kozlíkem / citrusem / zákazovým sprayem?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
HaniK



Založen: 24.11.2015
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2016 15:08:08
Odpovědět s citátem

Mám zkušenost se vším, zákazový sprej fungoval asi tři minuty po našplíchání, pak zase kočky vesele lezly za linku a co jsem četla i další lidi, tak účinnost nula nula nic.

Citron, kočky odpuzuje sice, ale... ale... Můžete tím kočku ještě víc naštvat a vztekle počůrá něco jiného. Navíc citron taky vyčpí, doporučuje se usušená citronová nebo pomerančová kůra, ale to nevím, jak moc je vlastně proveditelné, to byste museli mít z ložnice citronové doupě.

A kozlík funguje na principu šanty, nakapte to někam a kočička se vám po tom bude válet. Anebo taky ne. Jsou kočky, co fungují jen na kozlík nebo naopak jen na šantu.

Myslím, že počůrání postele bude ze vzteku, protože jste něco zakázali. Moje bílá kočka to dělala mému bývalému, když jí vynadal. Šla a vyčůrala se mu do postele. Popravdě nevím, jak to řešit. Kočka má svou hlavu.

Osobně by se, paranoidně, bála, že místo postele, když tam bude mít úplný zákaz, počůrá třeba boty nebo gauč. Very Happy Oboje se mi stalo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
HaniK



Založen: 24.11.2015
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2016 15:12:44
Odpovědět s citátem

Ale osobně bych tomu dala čas, zvyká si na jiný režim, asi to chvíli bude boj, ale za čas pochopí obě Smile strany, kde jsou hranice a jaké jsou zvyky. Týden je maličko, možná je to opravdu prostě kočičky styl, jak ukázat, že se jí něco nelíbí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
VB



Založen: 14.08.2016
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2016 11:51:13
Odpovědět s citátem

Tak zatím pokračujeme "bez nehody". Kočka do ložnice nesmí, ale nejsem úplně striktní. Pokud tam vejde, slušně ji odnesu a pomazlím se jinde, nebo ji odlákám hračkou. Prostě tam je nuda, tak co by tam dělala, ne ... Smile Citronovou kůru opravdu nerada, ale jak psala Hanik, citrónové doupě v ložnici moc nechci Smile
Vždy jsme měli u rodičů kočky vnitřní/venkovní a když byl problém, vykopla se kočka ven. To si pak rozmyslela, jestli bude dělat doma bordel, nebo bude hodná kočička. Ale v bytě to takhle praktikovat nejde, no Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kezia



Založen: 15.09.2016
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2016 13:24:08
Odpovědět s citátem

Můj devítiletý kocour od mala občas čůral na postel i na sedačku. Ne moc často, třeba jednou za dva, tři měsíce, nebo se nějak naštval a bylo to dvakrát za týden a pak půlroční pauza. Jednou dokonce počůral dcery přítele když spal. Jednou když zrovna takhle zlobil jsem koupila Felliway a ten zabral. Ne tedy difuzer do zásuvky, ale spray. Není to levná záležitost, ale naučila jsem se s ním šetřit. Stačí postříkat jen riziková místa (kde víte že čůrá) a stačí málo. Já mám léta kvůli tomu pohovku s pracím potahem a pod něj jsem dávala nepropustnou podložku. Vždycky když potah vyperu preventivně ho postříkám Felliwayem. (jen místa kde se sedí - tam čůral.) Je to napodobenina feromonů které mají kočky na obličeji a otíráním o věci si označují místo jako bezpečné a přátelské. Když se kočky necítí bezpečně nikdy se o nic obličejem neotírají. A moje zkušenost je ta že se nikdy na místo postříkané Felliwayem nevyčůrá. (ale rád si tam hoví). Zajímavé je že druhý kocour který žil venku a ujali jsme se ho, nikdy nic mimo záchůdek neudělal.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Chiquitas



Založen: 22.02.2017
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2017 2:18:27
Odpovědět s citátem

Taky se nám nedávno stalo něco podobného. Přivezli jsme si domů kocourka Birmy. Hned to byl neuvěřitelný mazel, chodil na záchod, pěkně jedl, dováděl...přítel měl zrovna v té době prázdniny na vejšce, takže ani nebyl ze začátku sám doma. Pak jsem byla asi tři týdny doma v kuse já s naraženou rukou...Kocourek byl doma takhle asi měsíc a pořád někdo s ním. Pak najednou ejhle a šlo se večer do baru. První chvíle, co byl delší dobu sám doma. Po příchodu domů jsme našli počůraný polštář. Tak hned vyprat a jedeme dál. Další týden jsme šli zase večer ven a při příchodu tentokrát tři louže!!! Už to budou pomalu tři týdny od incidentu a stále se toho kočičího zápachu nemůžu zbavit...z matrace to pořád cítím...teď je ložnice zavřená a smí tam pouze v naší přítomnosti. Spí tam se mnou každý večer a všechno v pohodě. Od té doby zatím nic. Jestli to udělal za trest...že jsme si ho dovolili nechat takhle dlouho samotného? Kdo ví. Nic jiného nepočůral, vždy pěkně na záchůdek. Znovu to ale moc riskovat nechci :-/ o značkování by jít nemělo, protože je kastrovaný...a to by pak jistě čůral i jinde, než jenom do naší postele Smile snažila jsem se tento problém řešit s jednou paní, která je prý údajně výborná přes kočičí psychologii, ale bohužel nikdy neodepsala Smile mohu jenom doufat, že až dostanu časem odvahu a bude moct zase volně chodit po celém bytě i v naší nepřítomnosti, tak se to snad už nestane Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top