Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zánět vnitřního ucha


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Fifinella



Založen: 06.08.2015
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha

Předmět: Zánět vnitřního ucha
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2017 15:22:12
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám trápení se svým dvouletým burmilláčkem. Začal mít potíže s rovnováhou, měl nakloněnou hlavičku na stranu. Nemohl skoro ani chodit, nechtěl žrát, byl apatický a velmi slintal (takové to stresové slintání). Veterinářka to označila za jasnou otravu. Dva týdny ho léčila na otravu, dostával injekce s vitamíny. Hodně se zlepšil, ale ne úplně. Hlavu na stranu má pořád a rovnováhu taky nemá zpět na 100%. Ptala jsem se, jestli nemůže mít zánět v uchu, protože tam jsou projevy dost podobné. Tak v pátek nasadila léčbu na zánět ucha - kocourek dneska dostal druhou várku - injekci antibiotic a kortikoidů. Popravdě si ale nejsem jistá, že doktorka ví, co mu je... Sad Máme přijít na další injekci ve čtvrtek... Kocourek je chováním v pohodě. Má svou obvyklou (tj velkou) chuť k jídlu, mazlí se, se starším kocourem kooperuje běžným způsobem. "Jen" má hlavu na stranu a kvůli horší rovnováze si například nehraje s míčkem (za kterým se předtím rád honil).

Co myslíte? Mám čekat, jestli zaberou antibiotika, anebo mám zajít někam na vyšetření? Naše doktorka vyšetřuje jen pohmatem - jo a čistila mu uši. Samozřejmě ve vnějším zvukovodu nic nebylo...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: Re: Zánět vnitřního ucha
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2017 15:53:41
Odpovědět s citátem

Fifinella napsal:
Dobrý den, mám trápení se svým dvouletým burmilláčkem. Začal mít potíže s rovnováhou, měl nakloněnou hlavičku na stranu. Nemohl skoro ani chodit, nechtěl žrát, byl apatický a velmi slintal (takové to stresové slintání). Veterinářka to označila za jasnou otravu. Dva týdny ho léčila na otravu, dostával injekce s vitamíny. Hodně se zlepšil, ale ne úplně. Hlavu na stranu má pořád a rovnováhu taky nemá zpět na 100%. Ptala jsem se, jestli nemůže mít zánět v uchu, protože tam jsou projevy dost podobné. Tak v pátek nasadila léčbu na zánět ucha - kocourek dneska dostal druhou várku - injekci antibiotic a kortikoidů. Popravdě si ale nejsem jistá, že doktorka ví, co mu je... Sad Máme přijít na další injekci ve čtvrtek... Kocourek je chováním v pohodě. Má svou obvyklou (tj velkou) chuť k jídlu, mazlí se, se starším kocourem kooperuje běžným způsobem. "Jen" má hlavu na stranu a kvůli horší rovnováze si například nehraje s míčkem (za kterým se předtím rád honil).

Co myslíte? Mám čekat, jestli zaberou antibiotika, anebo mám zajít někam na vyšetření? Naše doktorka vyšetřuje jen pohmatem - jo a čistila mu uši. Samozřejmě ve vnějším zvukovodu nic nebylo...



Dobrý den,
v tomhle tom se vždycky hrozně špatně radí. Jediné, co mohu je, napište dotaz do veterinární poradny, abyste popřípadě měla ještě názor od jednoho pana veterináře:
http://www.modrykocour.cz/rady/veterinarni-poradna

Jakmile pan veterinář odpoví, zadáte-li mail, přijde vám rovnou jeho odpověď. Zkuste nějak specifikovat i otázky, aby vám poradil, co více se třeba dá dělat, zkusit, na co se zeptat.

Moc Vám držím palce a doufám, že bude všechno v pořádku. A dejte nám, prosím, vědět, jak to dopadlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Fifinella



Založen: 06.08.2015
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Zánět vnitřního ucha
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2017 17:44:35
Odpovědět s citátem

Děkuji, do poradny jsem napsala a dám určitě vědět, jak jsem dopadla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: Re: Zánět vnitřního ucha
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2017 17:53:05
Odpovědět s citátem

Fifinella napsal:
Děkuji, do poradny jsem napsala a dám určitě vědět, jak jsem dopadla.


Vůbec nemáte zač. Ono je v tomhle vždycky těžký radit. Člověk mlže napsat, co měl třeba se svojí kočkou, ale nikdy si nemlžete být jistá, že to je váš případ. Možná, že vás pan veterinář navede na jinou myšlenku, nápad, možnost anebo prostě jen napíše, že nemlže hádat z křišťálové koule a poradí, ať zkusíte i jiného veta. Což bych možná zkusila i já, za dva názory nic nedáte a budete vědět, že jste udělali maximum.
Moc držím tlapky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2017 7:58:03
Odpovědět s citátem

Určite nečakajte a zmeňte veterinára. Mali sme podobný problém a pripojil sa k nemu aj zápal zubu z kameňa - skontrolujte mu zuby!!!
Najväčší dôvod bol ale zápal stredného ucha. Dostal atb a kvapky Surolan.
Bol odstránený aj zubný kameň . Tento problém sa lieči ale dosť dlho, takže okamžitú zmenu nečakajte hneď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (51x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (25x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top