Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zabezpečení okna S PRŮCHODEM PRO KOČKU

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Liska22



Založen: 03.12.2017
Příspěvky: 2

Předmět: Zabezpečení okna S PRŮCHODEM PRO KOČKU
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 12. 2017 19:41:34
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

řeším opačný problém, než většina zdejších dotazů - přestěhovala jsem se do bytu s terasou v pátém patře. Síť na terasu je v řešení, nemohu vrtat do zdí, ale kutilové v rodině se zkušenostmi načtenými zde i jinde si s tím hravě poradí (ráda přidám foto a info o montáži, až to bude hotové).

Nicméně dveřníka se mi dělat nechce, ale bohužel do trojitých nových plastových oken nemohu nechat udělat dvířka a ani je jinak poškodit (vrtat a podobně - jsem v nájmu), takže řeším, jak ponechat kocourovi volný průchod na terasu i v době mé nepřítomnosti a přitom zabezpečit "průchozí okno" proti napršení nebo jiné pohromě, která může zvenčí přijít.

O dětský pojistkách na větračku vím, ale nikde jsem nenašla takové, které by se nemusely vrtat do rámu okna (třeba lepicí nebo tak něco). Pokud někdo máte tohle vyřešeno jinak, ráda si nechám poradit.
Ty zabrání úplnému otevření okna, ale myslela jsem spíš, jestli se nedají nějak udělat kočičí dvířka třeba do nějakého nástavce na pootevřené nebo otevřené okno, který prostě přidělám, když půjdu z bytu, aby mohl milouš chodit koukat ven na autíčka, ale který zabrání tomu, aby mi pootevřeným oknem natekla do bytu voda (jsem v posledním patře, terasa není nijak krytá a markízy také nemohu instalovat).
Nevím, něco jako odendavací síť proti hmyzu, která ale bude plná a v ní dvířka? Vůbec nevím, jestli něco takového existuje, hledala jsem sundavací okenice, ale asi jsem špatný gůglař.

Poraďte prosím!

Díky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
micouša



Založen: 09.10.2016
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2017 19:14:48
Odpovědět s citátem

Zkuste tuhle firmu www.sklenarstvipraha.com oddíl Pro kočku. Nechala jsem si od nich udělat dvířka do balkonových dveří pán vyměnil celou skleněnou tabuli - dvojité sklo v plastu - s tím že tu původní mi nechal pro případ že by bylo potřeba to vyměnit zase nazpátek což by prý neměl být vůbec problém.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Liska22



Založen: 03.12.2017
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 12. 2017 19:09:01
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

děkuji za tip, už jsem tuto možnost zvažovala, bohužel v bytě jsou instalována okna s izolačním trojsklem a do takových oken pokud vím nikdo dvířka nedělá. Vyměnit to a trojsklo uschovat pro uvedení do původního stavu je teoreticky možné, nicméně domácí by z toho moc nadšený nebyl a nejsem si jistá, jestli by jiná výplň v okně nenarušila tepelně izolační koncepci bytu.

Zatím jsem vymyslela koupit průhlednou pláštěnku - pončo, vystříhnout z ní obdélník o něco větší než je okno s dírou na hlavu a kapucou ve výše kočičí díry a zvenčí to nalepit tejpou. Nebo nějaký jakýkoliv odolný čírý igelit.
Jediné, co řeším, je jaká tejpa nebo oboustranka se pak po nějaké době dá odendat a nezůstanou po odlepení stopy a "zavírání" otvoru.

Jestli máte někdo nápad, sem s ním,
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (26x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (21x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Kočičí jména (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top