Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Ledviny


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kitkat



Založen: 20.03.2009
Příspěvky: 42

Předmět: ledviny
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2009 19:01:32
Odpovědět s citátem

Tak je to zase nějaký ten pátek (cca 8 měsíců) a kocourek se má čile k světu. Je sice na dietě a bere léky na podporu ledvin, ale baští s velkou chutí a energijí přímo překypuje. Brzy nás zase bude čekat kontrola krve, tak doufám, že to bude v pořádku. Máte tu také někdo doma ledvináře? Přivítala bych výměnu zkušeností. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: ledviny
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2009 15:39:52
Odpovědět s citátem

Zdravím,
já přesně doma kocourka s nemocnejma ledvinama nemám, ale u rodičů žije "muj bejvalej" kocour (potřebuje zahradu). Je mu cca 16 let. Chronický selhání ledvin mu našli náhodou v létě, při vyšetření před čištěním zubů.
Hned jsem nakoupila K/D konzery (jedl zásadně jenom hrubě mletý Smile ) a Ipakitine.
Bohužel, jakmile v tom jídle byla jenom šptka Ipakitinu, odmítl se toho dotknout. Postupně přestal jíst i K/D jídlo...i jakékoli jiné ledvinové diety...
No tak mu teď rodiče dávají buď syrové maso, nebo Shiny Cat, který mu vozim. Jenže, prej už mu nechutná ani to...tak mu na to prej občas kápnou aspoň šťávu z takovejch těch mňamek typu "Globus made".... prej mu to pak strašně chutná...
On Vikínek žil na Kitekatu a Whiskasu celej život, protože dřív jsem netušila, že je to hnus, a pak jsem zase nestíhala vozit dostatek kvalitního jídla a táta prostě nechápe, proč by měl kupovat něco za 29 korun, když to může mít za 9,20 Embarassed
Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, ale kapku mě to deptá.... napadlo mě přestěhovat ho k sobě, ale já mám garsonku se třema kočkama a on je zvyklej chodit ven...
V létě jsme pak byli na kontrole a zlepšilo se to (kreatinin klesnul). Ale doktorka sama mi řekla, že než ho držet při životě o pár měsíců dýl s tím, že bude otrávenej a hladovej, že mu mám dávat, co mu chutná, a až přestane jíst a bude zvracet a tak, tak že mám přijet a ukončíme to....uf....pořád jsem na vážkách, s mámou se o tom bavíme pořád do kola, co mu dávat a co ne.....je to těžký.....
Každopádně u něj je to čistě stáří, i když těžko říct, kdyby od malička jedl dobrý jídlo, který teď dávám svejm, asi by byl OK, ale tehdy to byl rok 1994, 1995, když jsme ho našli...
Tak držim všem kocouřům s nemocnejma ledvinama palce!!!
Fajn odpoledne,
M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kitkat



Založen: 20.03.2009
Příspěvky: 42

Předmět: ledviny
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2009 17:46:28
Odpovědět s citátem

Tak to můj je mlaďoch nekastrovanej a původně také venkovní a nelezeneček k tomu, ale krmila jsem snad jen kvalitně - jako mimi měl Royala, pak i Hill´s, Proplan ... i kapsičky měl Hillsky. Naštěstí nemám problém aby jedl svojí dietku, nejraději má Royal renal, léky dávám roztlučené smíchané s vodou ve stříkačce přímo do tlamy. Existují i "chytré bakterie" , které seberou to špatné co by jinak šlo do ledvin. My máme léky: Rubenal, Ipakitine, Biopron 9, vit. E + Lutein a omega 3. Na internetu lze objedna i jiné značky dietních granulí, kapsiček, konzerv - chce to zkoušet, co mu chutná. Můj třeba právě ditu od Hill´s nemůže ani vidět, to je pro nás ble ble - ajk granule, tak konzervy. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: ledviny
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2009 16:52:48
Odpovědět s citátem

Zdravím!
Díky moc za tip na ty léky, zkusím se na to zeptat vetky.
Na Štědrej den jsem Vikínka viděla po delší době a dost jsem se vyděsila, hned jsem svištěla na kliniku a od 26. 12. je na kapačkách. Jezdím za ním třikrát denně s jídlem a pomazlit, dietu k/d moc nechce, tak zatím dostává syrový hovězí a kuřecí maso, doktoři mi tam říkali, že hlavně musí jíst aspoň něco (kvalitního, samozřejmě).
Od léta zhubnul z 4,6 n 3,9 kg, urea v létě byla kolem 20 a teď 45, kreatinin v létě byl 260 a teď je 762 Crying or Very sad
Teď večer mu udělají kontrolní odběry a uvidí se.
S tabletkama i s čímkoli, co by se mělo přisypávat do jídla je problém, dobrovolně si nic nevezme a naši na to nemají, každej den mu něco dávat třeba stříkačkou, uvažovala jsem, že bych shi ho na zbytek času, co má, vzala do bytu k sobě - akorát nevím, jestli mu to nepřidá zbytečně stres navíc - je zvyklej na klid a chození ven a u mě by měl akorát garsonku se třema dalšíma kočkama, který v životě neviděl...takže ho nechám dožít tam, kde žil celou dobu a kde to má rád, oni naši jsou aspoň celý dny doma a taky ho milujou a tak nebude sám a já budu jenom vozit kremní....achjo.....
Tak, prosím, držte palce.....
M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kitkat



Založen: 20.03.2009
Příspěvky: 42

Předmět: Re: ledviny
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2009 20:28:42
Odpovědět s citátem

Mana napsal:
Zdravím!
Díky moc za tip na ty léky, zkusím se na to zeptat vetky.
Na Štědrej den jsem Vikínka viděla po delší době a dost jsem se vyděsila, hned jsem svištěla na kliniku a od 26. 12. je na kapačkách. Jezdím za ním třikrát denně s jídlem a pomazlit, dietu k/d moc nechce, tak zatím dostává syrový hovězí a kuřecí maso, doktoři mi tam říkali, že hlavně musí jíst aspoň něco (kvalitního, samozřejmě).
Od léta zhubnul z 4,6 n 3,9 kg, urea v létě byla kolem 20 a teď 45, kreatinin v létě byl 260 a teď je 762 Crying or Very sad
Teď večer mu udělají kontrolní odběry a uvidí se.
S tabletkama i s čímkoli, co by se mělo přisypávat do jídla je problém, dobrovolně si nic nevezme a naši na to nemají, každej den mu něco dávat třeba stříkačkou, uvažovala jsem, že bych shi ho na zbytek času, co má, vzala do bytu k sobě - akorát nevím, jestli mu to nepřidá zbytečně stres navíc - je zvyklej na klid a chození ven a u mě by měl akorát garsonku se třema dalšíma kočkama, který v životě neviděl...takže ho nechám dožít tam, kde žil celou dobu a kde to má rád, oni naši jsou aspoň celý dny doma a taky ho milujou a tak nebude sám a já budu jenom vozit kremní....achjo.....
Tak, prosím, držte palce.....
M.


No hlavní je mu najít dietku, kterou bude baštit a nic jiného nedávat - viz. http://www.veterinarnipece.cz/diety-kocky/, dále zkusti alespoň na čas dávat léky - nejlépe tou stříkačkou, kočka si zvykne a není to takový stres jako tabletky celé, je nutné to dostatečně smíchat s vodou, aby to číču nedusilo a také třeba číču zabalit do ručníku, je klidnější a lék rychleji spolkne a je víc v klidu celkově. Doporučuji velice zajet za MVDr. Kučerou z Brna, je to expert na ledviny, nám moc pomohl a děkujeme mu. Z léku Ipakitin, Rubenal, Biopron 9 - lékárna, Lutejn-Zeaxanting od generiky a losos olej ..... co máme my + dle výsledků krve jsou i další.
PS: nevzdávejte to, my měli mnohem horší výsledky a váhu po d2,5 kg, nyní 4,5 kg a plno energie... také si musel zvyknout na doma, byl venkovní s bydlením v garáži.... jo a Hll´s dietu také nemá rád, baští royal a pakmá v oblibě i specifik... držíme palečky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: ledviny
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2009 7:38:58
Odpovědět s citátem

Dobré ráno,
díky moc,
včera mu kreatinin klesnul na 598, ale zase stoupl BUN (to je urea?) asi prý kvůli tomu, že nejedl nic jiného než syrové maso Crying or Very sad Dneska mu ponesu vařený, taky samozřejmě zkoušíme ty diety, ale to si ani nečuchne... Shocked Crying or Very sad
Tak tam ještě zustal, do středy, pak už mu to nebudou kontrolovat a rovnou ho pustěj.
Na ty léky se zeptám, bylo by to super, no ale nevim, to bych ho musela mít doma já, a to jsem konzultovala s kočkoznalci a všichni mi říkali, že pro starýho kocoura, kterýmu je cca 16 - 16,5 a 15 let z toho žije na jednom místě, by to byl velkej stres, kterej by nebyl vyváženej pozitivama, který by to přineslo. On chodí ven, ale naši kontrolujou okna a dveře a kdykoliv tam sedí, tak jde domů a spí v křeslech a tak, jídlo taky dostává doma.
Já musím přiznat, že už jsem to trochu vzdala...nevím, na jak dlouho mu pomůže ta hospitalizace - na mšsíc, na dva? A pak se budu muset rozhodnout, co dál. K sobě domů bych si ho vzala nejradši, ale nechci mu ten zbytek života zkazit. Je to těžký Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Tak držte palce, prosím, budu tam dneska zase třikrát, takže možností ke konzultaci hafo Smile
Zdravím!
M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2009 9:58:32
Odpovědět s citátem

BUN = blood urea nitrogen ( dusík vázaný v močovině v krvi )
Tímto testem se stanovuje množství urey ( močoviny ) v krvi.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kitkat



Založen: 20.03.2009
Příspěvky: 42

Předmět: Re: ledviny
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2009 18:29:36
Odpovědět s citátem

[quote="Mana"]

Vím, že 16 let je již vcelku krásný věk ... a jak je vidět, že pro svého kocourka děláte hodně. Jen pro info i pro ostatní - mému kocourkovi nedávali téměř žádnou šanci a na kapačkách v nemocnici byl tři týdny a urea a kreatitni ze začátku téměř neklesali a i dál to šlo velmi pomalu ... ale to bylo na jaře letošního roku a zatím - ťuk ťuk - žije a vypadá spokojeně (papá s obr chutí, hraje si jako malé kotě ...) a výseldky už vypadají docela optimisticky (urea norma a kreatinin sice nad, ale už chybí jen kousinínek do normálu - tedy pořád na dietě a s léky) Džíme palečky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: ledviny
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 12. 2009 7:45:47
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
díky moc, to je super, Vašemu čičínovi posílám pozdrav!!!!! Smile
S Vikínkem je problém ten, že nejí, nebo jí strašně málo a skoro vůbec se nedotkne tý diety k/d, no, mám toho naobjednáno přes net zase spoustu (diety firem Trovet, Specific, Eukanuba, Purina Pro Plan), doufám, že to přijde brzy...
Ono mu může teoreticky být i víc, protože před 15ti lety už byl dospělý, takže já jenom odhaduju těch 16, může to bejt i 17.
Tři týdny, no tak to je síla...já tam za ním jezdím třikrát denně a když vidím ty rozpíchaný pacičky, to si neumím představit, že by tak dlouho vydržel, vypadá smutně, já na něj vždycky mluvím a on odpovídá takovým smutným chraptivým tichoučkým zamňoukáním.
Dneska večer ho vezmu k němu domů k našim, uvidíme, co s tím jídlem, třeba doma bude jíst líp, i když optimista moc nejsem.
Nejstrašlivější na tom je, že až se příště zase zhorší, bude to na mně, rozhodnout, co dál. A představa, že prostě přijedu, kouknu na něj a řeknu si, OK, Vikínku, tak jedem a pojedu ho nechat uspat....to mě úplně paralyzuje, no ale uvidíme, zatím žije... Včera jsem u něj byla večer skoro dvě hodiny, trochu jedl a pak spinkal, hlavu si položil ke mně na ruku a natáhl packy a vypadal spokojeně, uvolněně, hezky si dřímal....uf, no už zas bulim, že nevidim na klávesnici, takže zdravím a držím palce všem,
M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kitkat



Založen: 20.03.2009
Příspěvky: 42

Předmět: Re: ledviny
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 12. 2009 18:47:06
Odpovědět s citátem

[quote="Mana"]
Také jsem jezdila každý den na "návštěvu", je to pro číču velký stres, není mu dobře, je úplně jinde a cizí lidi ... můj číča, když tam byl, tak byl také tový slaboučký, jedl malinkato ... holt doma je doma. Zkuste třeba zavolat MVDr. Kučeru z Brna, je moc hodný a klidně můžete s ním léčbu alespoň prokonzultovat. My za ním jeli celý den vlakem, ale můžu říct, že nám moc pomohl .... za to nic nedáte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: ledviny
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2010 11:11:12
Odpovědět s citátem

Jo, jo, děkuju moc, volala jsem mu, byl opravdu skvělý i do telefonu, říkal, že bez sono vyšetření a tak mi toho moc neřekne, ale podle těch hodnot se dá přežití bez léků a pořádné diety počítat na týdny (1, 2, 3), že kdybych to chtěla maximalizovat na měsíce, šlo by vyzkoušet léky na podporu chuti k jídlu nebo jinou dietu (ale to já už vyzkoušela všechny značky a nic z toho nejí), tak že by se to dalo zkusit.
Takže nevím...každopádně teď je doma, chodí ven, spí tátovi na klíně, trochu jí (syrový maso a pije smetanu s vodou, občas i konzervu, ale ne k/d ani jinou dietu, to prostě nesežere ani kousek), ale je strašlivě hubenej. Teď jsem ho pár dní neviděla, uvidím zase o víkendu, zkusím zavolat na tu kliniku, jestli by kapačky s výživou nešly ambulantně, že by mu to dali doma a holt by mu někdo pár hodin držel tu infuzní lahev nahoře, ale prostě nevím..............dobrý to každopádně není.......... Crying or Very sad
Děkuju a zdravím!
M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
libuse



Založen: 14.04.2009
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2010 13:33:13
Odpovědět s citátem

Selhání ledvin máme také za sebou - léto 2009 - vše dopadlo dobře.
Kocoura jsme po 2 dnech z nemocnice vzali domů -stres ho ničil.
Kapačky doma místo lustru a celá rodina se střídala 24 hodin denně v hlídací službě.
Z hodnot nad 500 klesl kreatinin na cca 230.
Nynější stav -drží se-
dostáva ledvinovou dietu a 1x za den doplněk na podporu funkce ledvin
IPAKITINE.
Věřím,že vše zlepšil převoz z nemocnice do domácí péče.
Jen soustavné hlídání infuzí bylo vyčeroávající,ale stálo to za to.
Držím palce - zauvažujte o něčem podobném.
Ve spolupráci s dobrým vetem to jde. Libka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2010 7:39:57
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
tak dneska je to přesně 15 let, co jsem si z toho útulku Vikínka přivezla...
Volala jsem na kliniku a pak na tu záchranku, chtěla jsem domluvit, jestli by šly ty infuze dávat doma.
Vystvětlili mi, že samozřejmě jde všechno, ale že v jeho věku (16-17) se musí infuze kapat extrémně pomalu (kvůli srdci) a dlouhodobě, tzn. třeba 4-5-7 dní, aby to k něčemu bylo, a že by to pro něj byla strašná zátěž, stejně by to pomohlo na pár tejdnů prodloužení života, maximálně,
navíc by doma nemohli hlídat srdce a trombózy a bublinky v hadičce, stres, oteklý rozpíchaný nohy,
no prostě ho nechám odejít v klidu,
zatím vypadá vcelku spokojeně, chodí se procházet na zahradu, sám chodí spát na klín, sám se chodí dívat po jídle, ale jí jenom syrový maso a pije smetanu s vodou, žádný konzervy, natož dietní k/d nebo jakýkoli jiný druhy, to se podívá a jde pryč. Je strašně hubenej.
Takže tak, no, na lidskej věk mu je nějakejch 78-80, což není zas až tak moc, ale trápit ho kapačkama, když už stejně nemá šanci se vyléčit, všichni veterináři mi řekli, že v jeho věku a s jeho hodnotama by to bylo prodloužení o pár týdnů max a to ještě s diskutabilní kvalitou života...je to drsný.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Děkuju a zdravím!
M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2010 8:13:00
Odpovědět s citátem

Udělala jste pro něj vše, co šlo. Myslím, že vaše rozhodnutí nechat ho odejít v klidu je správné. Ať dožije svůj život tam a tak, kde a jak to měl rád.

Bohužel život našich čtyřnohých miláčků je většinou kratší než ten náš a tak už při pořizování zvířátka musíme počítat s tím, že se s ním jednou budeme muset rozloučit. Já už jich takto vyprovodila více, vždy jsem to hrozně obulila, a hned si pořídila ne náhradu-každý jedinec je nenahraditelné individuum-ale jiné mládě. Vždy jsem však věděla, že prožili s námi pěkný život.

A vy to o tom vašem víte taky. Rozmazlujte ho, jak jen to půjde a pak ho nenechte trápit, kdyby přišly bolesti. Buďte s ním do posledního jeho výdechu-takhle se snažím své lásky vyprovázet za duhový most já.

Každý jednou musíme odejít.......
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2010 13:13:00
Odpovědět s citátem

Zdravím,
díky moc...
Vikínek je u rodičů, pořád zkoušej to jídlo, mají plnou ledničku načatejch konzerv, druhej kocour Boník to ani nestíhá dojídat, protože Vikínek nakonec vždycky sní jedině syrový maso.
Táta ani nikam nechodí a furt je v obýváku v křesle, protože Vikínek mu tam rád spí na klíně, občas prej ani nepije (táta), aby nemusel vstávat a rušit ho Smile
Když chce ven, tak jde, a pak naši kontrolujou dveře a volaj ho, aby nebyl venku moc dlouho.
Je to smutný, je fakt hodně hubenej, na hrudníku má takovej lalok kůže, protože on míval tak 5,5 kila, myslím, no teď může mít tak 3,5 Crying or Very sad
Nejtěžší bude, odhadnout ten moment, protože když mu bude špatně málo, budu si připadat jako vrah, a aby mu bylo špatně moc, to bych nerada, protože to si Vikínek nezaslouží...mám z toho velkej strach, myslím, že tak tejden, dva..... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Děkuju moc a zdravím!
M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kitkat



Založen: 20.03.2009
Příspěvky: 42

Předmět: Re:
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2010 19:10:28
Odpovědět s citátem

To je mi moc líto ... Sad Držím pěsti, že s Vámi ještě nějaký ten pátek bude.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re:
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2010 10:15:17
Odpovědět s citátem

Díky moc,
včera už jsem zavolala Pet Medic a doma u našich u mě na klíně ho poslali do kočičího ráje...bylo to drsný, ale už se to nedalo odkládat, jak nechtěl/nemohl jíst nic jinýho než trochu syrovýho masa, šel strašně rychle dolů, byl jako kostřička, chodil kolem misek, ale cokoli se mu nabídlo, nemohl to jíst, nejspíš mu bylo od vysoké močoviny špatně od žaludku, nevím, navíc kňoural bolestí, když se pohladil po zádech, z pusy mu tekl takovej páchnoucí sliz, prostě konečná.....i když trochu jedl a chodil normálně vždycky na chvíli na zahradu na záchod a tak, ale bylo to hodně špatný.
Ale ta posádka Pet Medicu byla úžasná a bylo to krásný, svým způsobem, chápete, byl u mě na klíně, v klidu, a teď už ho nic nebolí, byla to moje odpovědnost se o něj postarat a naposledy mu pomoct, uf.......
No a ten doktor říkal strašně zajímavou věc - já jsem si vždycky myslela, že od selhávajících ledvin vznikají záněty dásní a tak, ale prý je to spíš naopak - záněty dásní a stomatitidy apod. dost často odstřelej ledviny. Takže hlídejte, prosím, všichni kocouřům zuby.....
Díky moc všem za podporu a zdravím,
M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2010 14:01:07
Odpovědět s citátem

Tahle to bylo správné a dobré. Udělali jste společně pro něj to nejlepší a nechali jste ho odejít doma, kde to měl rád a s těmi, které měl rád. Kdyby se tohle povedlo lidem! Kolikrát jsou nuceni umírat osamoceni, někde v nemocnici........ Měl krásný život i konec života.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
TerezaBCN



Založen: 01.09.2010
Příspěvky: 1

Předmět: chronicke selhavani ledvin - vyhled
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2010 21:24:23
Odpovědět s citátem

Ahoj vsem!
Mate nekdo zkusenost s tim, jaky je vyhled pro nemocnou kocicku? Meli jsme (teda Ikati, ja ne) loni silny zanet, veterinar skoro nedaval sanci, a ledviny uz se nevzpamatovaly uplne. Ted po vic jak roce na renalni diete a fortecoru je fosfor a urea v norme, kreatinin ma zvyseny. Ziju ve Spanelsku, myslim, ze tu na nej maji jinou mernou jednotku, ale zdrava kocka ma pry 1,6, maximalne 1,8, ta moje 2,4. Na rozdil od vetsiny kocek, co jsem koukala, ji Ikati dobre, nemusim do diety ani nic primichavat (tukam na drevo), zvraci tak dvakrat do mesice, ale skoro vzdycky jenom bezoary, je aktivni, nezda se, ze by ji neco trapilo.
Na foru jsem videla info hlavne o kocickach, co jsou na tom o neco hur, tak by me zajimalo, jestli nekdo mate i jinou zkusenost.
Predem diky za jakoukoliv informaci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2010 21:27:22
Odpovědět s citátem

Bude-li trvale na renální dietě a pod dohledem lékaře, vidím šanci na dobrý život jako velikou.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
libuse



Založen: 14.04.2009
Příspěvky: 46

Předmět: Re: chronicke selhavani ledvin - vyhled
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2010 11:46:06
Odpovědět s citátem

Máme podobný problém za sebou více jak rok.
Tehdy 9 letý kocour.
Prvotní příčina bezoár po velkých vedrech - nad 30 oC.
Po narkóze selhávání ledvin.Vypadalo to beznadějně - 11 dnů na infuzích.
Nyní pouze kreatinin cca 230 a drží se více jak rok na stejné hodnotě .Ostatní hodnoty v pořádku.
Denně dostává IPAKITIN - snižuje hladinu fosforu - jsou to mletí mořští korýši,tedy úplně přírodní lék a vypadá to, že funguje.
Jinak dostává dietu RENAL,ale na ni opatrně.Od známé vím,že jen tato dieta také není úplně dobrá.Míchám jí cca 50/50 s granulemi, které má rád a ledviny se prokazazelně drží a doufám, že ještě dlouho budou.
Vám přeji stejný úspěch v péči a léčbě.
LK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2010 16:36:15
Odpovědět s citátem

Také jsou na to dobrá homeopatika.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
libuse



Založen: 14.04.2009
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2010 7:01:15
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Také jsou na to dobrá homeopatika.


Mohu poprosit o konkrétnější informaci.Bohužel tuto možnost vet.nikdy nenabídl.Pokud se Kocou bude držet zdravotně,máme naději,že nás udržovací léčba čeká dost dlouho a možná by to nebylo od věci.
I když částečně poškozené ledviny se asi zpět( po roce ) srovnat nemohou - nebo mohou????Máte s tím někdo zkušenost?
Děkuji LK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2010 9:35:30
Odpovědět s citátem

Můj kocour měl tutéž diagnózu, asi dva roky byl na relální dietě. Pak jsem mu dávala homeopatika-když tak se mi ozvěte na mail nebo SZ-a když jsem ho nechala po čase vyšetřit, ledviny jsou plně funkční. Tak nevím, jestli to první vyšetření, kdy mu diagnostikovali selhávání ledvin bylo špatné, nebo jestli to fakt měl a dostal se z toho-mimochodem slyšela jsem i od jiných, že na to homeopatika zabrala. Nevím, jak to bylo, důležité pro mně je to, že kocour je bez diety, baští všechno a je v pohodě.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luc



Založen: 11.03.2015
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2015 14:08:32
Odpovědět s citátem

Dobry den,
mam radu pro vsechny jejichz kocicka ma chronickou nedostatecnost (selhani) ledvin (tj. vysoky kreatin a mocovinu). Je to prostredek RenAvast, ktery muzu z vlastni zkusenosti vrele doporucit. Nas pribeh je takovy: Jedne nasi kocicce bylo chronicke selhani ledvin diagnostikovano minuly cervenec. Predtim byla porad naprosto v pohode a pak behem par dni zacala byt velmi spatna, pri krevni analyze hodnoty kreatinu a mocoviny byly velmi vysoke, vypadalo to ze ji zbyva tak max.14 dni zivota - nechtela zrat, byla apaticka. Klasicke leky na ledviny jiz neslo kvuli onem vysokym hodnotam nasadit. Docela zoufale jsme hledali co by jeste mohlo pomoci, na netu jsem objevila RenAvast, je to novinka, ani veterinar tento pripravek neznal, ale protoze nic jineho nebylo, rozhodli jsme se ze to zkusime. Cca po tydnu uzivani se kocicka rapidne zlepsila a po 2 tydnech byla naprosto ok!! Nyni, po 8 mesicich, ji ledviny opet dostihly a jiz neni pomoci, nicmene RenAvast ji umoznil prozit techto 8 mesicu v naproste pohode, vesela a plna energie. Takze moc diky i za to. Verim, ze kdyz se problem s ledvinami podchyti drive, muze byt prodlouzeni zivota mnohem zasadnejsi. Problem ovsem je ze vetsinou se na kocce nic nepozna, dokud neni pozde....Takze u starsich kocek doporucuji delat preventivni krevni test, protoze z mych zkusenosti, chronicke selhani ledvin je tak z 50% pricina umrti kocicky, a ani nemusi byt moc stara.....
Jeste k RenAvastu - neni to pripravek uplne nejlevnejsi ale vyplati se! Kocicce jsme delali kontrolni krevni test 3 mesice po zacatku uzivani tohoto pripravku - behem teto doby RenAvast srazil hodnoty cca o 300 bodu!! Veterinar byl velmi prekvapen a vyjadril se ve smyslu ze je to neuveritelne... Jeste poznamenam, ze kocicka behem te doby ani nemela zadnou specialni ledvinovou dietu, protoze vzhledem k tomu ze mame vice kocek, neslo dost dobre zaridit aby nejedla i "jejich" standardni stravu. O to vic je zajimave ze ji to tak pomohlo.
Doufam, ze tento muj poznatek bude mnohym z vas uzitecny!
L.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
catsmanvk



Založen: 25.03.2018
Příspěvky: 1

Předmět: Ledviny - RenAvast
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2018 16:00:57
Odpovědět s citátem

Luc napsal:
Dobry den,
mam radu pro vsechny jejichz kocicka ma chronickou nedostatecnost (selhani) ledvin (tj. vysoky kreatin a mocovinu). Je to prostredek RenAvast, ktery muzu z vlastni zkusenosti vrele doporucit. Nas pribeh je takovy: Jedne nasi kocicce bylo chronicke selhani ledvin diagnostikovano minuly cervenec. Predtim byla porad naprosto v pohode a pak behem par dni zacala byt velmi spatna, pri krevni analyze hodnoty kreatinu a mocoviny byly velmi vysoke, vypadalo to ze ji zbyva tak max.14 dni zivota - nechtela zrat, byla apaticka. Klasicke leky na ledviny jiz neslo kvuli onem vysokym hodnotam nasadit. Docela zoufale jsme hledali co by jeste mohlo pomoci, na netu jsem objevila RenAvast, je to novinka, ani veterinar tento pripravek neznal, ale protoze nic jineho nebylo, rozhodli jsme se ze to zkusime. Cca po tydnu uzivani se kocicka rapidne zlepsila a po 2 tydnech byla naprosto ok!! Nyni, po 8 mesicich, ji ledviny opet dostihly a jiz neni pomoci, nicmene RenAvast ji umoznil prozit techto 8 mesicu v naproste pohode, vesela a plna energie. Takze moc diky i za to. Verim, ze kdyz se problem s ledvinami podchyti drive, muze byt prodlouzeni zivota mnohem zasadnejsi. Problem ovsem je ze vetsinou se na kocce nic nepozna, dokud neni pozde....Takze u starsich kocek doporucuji delat preventivni krevni test, protoze z mych zkusenosti, chronicke selhani ledvin je tak z 50% pricina umrti kocicky, a ani nemusi byt moc stara.....
Jeste k RenAvastu - neni to pripravek uplne nejlevnejsi ale vyplati se! Kocicce jsme delali kontrolni krevni test 3 mesice po zacatku uzivani tohoto pripravku - behem teto doby RenAvast srazil hodnoty cca o 300 bodu!! Veterinar byl velmi prekvapen a vyjadril se ve smyslu ze je to neuveritelne... Jeste poznamenam, ze kocicka behem te doby ani nemela zadnou specialni ledvinovou dietu, protoze vzhledem k tomu ze mame vice kocek, neslo dost dobre zaridit aby nejedla i "jejich" standardni stravu. O to vic je zajimave ze ji to tak pomohlo.
Doufam, ze tento muj poznatek bude mnohym z vas uzitecny!
L.


Dobrý den,

Zajímaly by mne konkrétní hodnoty - tj. Jaké byly hodnoty na začátku u vaší kočicky a po užívaní po krevním testu? abych jej porovnal u své kočky.
Můžete toto prosím uvést nebo mi poslat zprávu. Děkuji. Vlastimil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luc



Založen: 11.03.2015
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2018 20:46:37
Odpovědět s citátem

Dobry den, uz si to nepamatuji presne, ake pred Renavastem 4.stupen- nejhorsi, kocicka byla velmi spatna po Renavastu 2. stupen a byla opet vitalni. Bohuzel ty ledviny byly uz dost pinicene a kocicka na Renavastu uz zila jen rok, ale byla cila plna zivota a jsme aspon za ten rok vdecni. Ted ho davame jako prevenci vsem nasim starsim kockam. Rozhodne za nej nelitujte penez a hlavne necekejte - cim driv se to podchyti a zacne davat, tim vic kocicce prodlouzite zivot.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Přinesení (14x)
3
Editorial 19. června 2006 (14x)
4
Osmnáctá poznávačka vyhlášena (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top