Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Změna chování po kastraci.


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Anessska



Založen: 30.12.2016
Příspěvky: 14

Předmět: Změna chování po kastraci.
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2017 10:04:13
Odpovědět s citátem

My máme dva kocourky, jsou to bráškové. Narodili se v květnu, takže je jim 9 měsíců, jsou to povětšinou venkovní kocouři, takže jestli už značkují vážně nepoznám, ale bojím se že je na jaře chytne nějaká touha po rozmnožování a někam mi utečou, nebo že si je kvůli značkování nebudu moct brát domů, nebo aby se při rvačkách a páření nenakazili nějakou nevyléčitelnou nemocí, takže uvažuji o tom že je nechám vykastrovat. Jsou to kocourci hraví a mazliví a mám je ráda, tak mám strach že po kastraci zleniví a ztloustnou. Taky se bojím abych jim tím nezničila společenský život, nebo aby je nějaký silnější (nevykastrovaný) kocour od sousedů, nevyhnal ze svého teritoria. Prostě se bojím aby z nich najednou nebyli úplně jiní kocouři.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: Re: Změna chování po kastraci.
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2017 10:51:44
Odpovědět s citátem

Anessska napsal:
My máme dva kocourky, jsou to bráškové. Narodili se v květnu, takže je jim 9 měsíců, jsou to povětšinou venkovní kocouři, takže jestli už značkují vážně nepoznám, ale bojím se že je na jaře chytne nějaká touha po rozmnožování a někam mi utečou, nebo že si je kvůli značkování nebudu moct brát domů, nebo aby se při rvačkách a páření nenakazili nějakou nevyléčitelnou nemocí, takže uvažuji o tom že je nechám vykastrovat. Jsou to kocourci hraví a mazliví a mám je ráda, tak mám strach že po kastraci zleniví a ztloustnou. Taky se bojím abych jim tím nezničila společenský život, nebo aby je nějaký silnější (nevykastrovaný) kocour od sousedů, nevyhnal ze svého teritoria. Prostě se bojím aby z nich najednou nebyli úplně jiní kocouři.


A chcete odpoveď na čo?, na to, či kastrovať, na to, či sa im zmení povaha, na to, či sa môžu nakaziť chorobou?
Odpoveď na otázku, či kastrovať - ano! - ak nič iné, zabránite tým ďalšiemu množeniu mačiatok, ktorých je už aj tak bezprizorných, opustených a chorých na uliciach viac, ako dosť...
Či sa môžu nakaziť? - ano - ale aj ako kastrovaní, aj ako nekastrovaní. Ak chcete mať istotu, že sú zdraví - aj ked nikdy neviete, či na 100%, alebo na ako dlho, pretože nikdy neviete, čo sa deje v organizme, ak nerátame infekčné, alebo genetické choroby - nechajte si ich len vo vnútri, možno s výbehom do nejakej chránenej voliéry a hlavne si ich dajte otestovať . Nevyliečiteľných chorob je viac a nie všetky sú "chytľavé" len pri sexuálnom styku.

Či budú bitky? - Pravdepodobne áno - ak ostanú nekastrovaní, s najväčšou pravdepodobnosťou sa pobijú s konkurenciou. Ak budú kastrovaní, budú v miernej nevýhode oproti nekastrovaným, ale ani to nemusí byť na 100%. Mali sme kocúra, ktorý žil v byte , bol 13 rokov kastrát a napriek tomu šéfom. Netrúfli si na neho ani nekastrovaní chovní kocúri.

Čo sa týka pribratia na váhe - ak sú vonku a majú voľný výbeh, nejak extra by pribrať nemali. Ale ani to nikto nezaručí.
Povaha - všeobecne je zastávaný a aj potvrdený názor, že mačka sa kastráciou skľudní, ostane prítulná - ale zasa to nemusí platiť vždy. Napríklad - naša Miška je rovnako šiši, ako bola nekastrovaná, Chou Chou detto. Samko sa kastrácou skľudnil.... Takže jednoznačná odpoveď sa povedať nedá.
Všetko záleží od konkrétneho jedinca. Rovnako tak sexuálne chúťky u kastrátov prestať nemusia - kastráciou zabránite len množeniu, nie ich sexuálnym chúťkam . Značkovanie - zasa odpoveď nijaká - možno po kastrácii značkovať nebudú, pochybujem, že to už vonku nerobia, je to pre vonkajších kocúrov úplne prirodzené. Ale rovnako tak so značkovaním prestať nemusia - znova to mám doma.

Takže je to len na vašom rozhodnutí, či ich necháte vonku, ako doteraz a budú rovnako ohrození, ako doteraz, alebo ich vykastrujete a zoberiete dnu.
Ja osobne by som volila asi ich bezpečnosť, ako to, či mi sem tam niečo označkujú, alebo priberú. Aj správnym štýlom krmenia, veľkosťou krmnych dávok, sa dá dosiahnuť, že rapídne nepriberú, aj ked kastráti väčšinou na váhe naberú.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Anessska



Založen: 30.12.2016
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2017 22:39:53
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď, s tou kastrací už počítám, přesně jsem čekala, že se s tím do mě někdo pustí Very Happy Napsala jsem to špatně, samozřejmě, jejich bezpečí je nadevše, ty ostatní věci jsou vedlejší, ale i přesto mě to prostě jen zajímá...

Ale to aby s námi mohli žít v bytě bohužel nemůžu ovlivnit, protože je mi třináct a všechna má rozhodnutí závisí na tom, co budou, nebo nebudou chtít rodiče Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2017 22:45:03
Odpovědět s citátem

Anessska napsal:
Děkuji za odpověď, s tou kastrací už počítám, přesně jsem čekala, že se s tím do mě někdo pustí Very Happy Napsala jsem to špatně, samozřejmě, jejich bezpečí je nadevše, ty ostatní věci jsou vedlejší, ale i přesto mě to prostě jen zajímá...

Ale to aby s námi mohli žít v bytě bohužel nemůžu ovlivnit, protože je mi třináct a všechna má rozhodnutí závisí na tom, co budou, nebo nebudou chtít rodiče :ä

(


Nie. Nijako som nechcela utocit, co sa tej kastracie tyka.
Len je to proste tak 😉
A naozaj sa na nic z toho neda odpovedat presne. 40 maciek moze skonxit rovnako a potom dalsich niekolko to uplne vyvrati. S tym treba ratat. Proste su to individuality presne tak, ako my.
Co sa tyka rodicov.... ja by som povolila dve zvierata bez zavahania... ale to som ja. Je jasne, ze nie kazdy je tomu nakloneny...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tonio



Založen: 26.04.2018
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 4. 2018 16:32:39
Odpovědět s citátem

Máme doma kastrovaného kocoura, jsou mu 2 roky. Je to kříženec, asi s Britkou. V září 2017 jsme mu pořídili kamarádku, kočičku od známých. Od první chvíle jsou přátelé i milenci až dojemní. Stále spolu, jedí vedle sebe , spí vedle sebe, mazlí se opravdu jak milenci. Ale nadešel čas a první mrouskání kočičky a tak jsme domluvili kastraci, jakmile skončí. Když jsme jí po výkonu dovezli domů, pospávala a tak zůstala v přepravce a kocour měl možnost ji vidět a cítit. Večer jsme jí dali pár granulí a napít. Zůstali jsme v šoku jak se kocour připlížil a na kočenku zaútočil, naprosto drsně. Včas jsme zabránili kontaktu a kočina na něj také prskla. Tak jsme je oddělili. Kocour je v azylu na balkoně, má tam strom, křeslo, pod stropem chodníky a boudičku, výhled ven, balkon je zasíťovaný a na noc zavírám skla. Jídlo, pit,í i záchod jsme dodali. Chodíme se s ním mazlit i hrát, ale jsme na pozoru, aby se něco nestalo. Kastrace byla v úterý, včera byli oddělení a dnes je čtvrtek a tak jsme zkusili, jestli bude ještě taková nenávist. Sedl jsem si na podlahu, kotě u sebe a kočičákovi házel pamlsky a postupně zmenšoval vzdálenost až došel ke mně a kočince. Byli čumáčkama u sebe, on ju celou hlavinku očichal, i do oušek, náznak agrese tam nebyl, žádné naježení, jen tiše mńouknul. Nevím jestli ju poznal. Ale asi ne. Má košilku z probanu a asi jinak voní. Vetka říkala, že se to srovná. Doufám že ano. Kdo má podobnou zkušenost. Nebo poradí. Děkuji za odpovědi i rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mirkacab



Založen: 19.05.2016
Příspěvky: 9

Předmět: Odpověď
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 4. 2018 20:58:40
Odpovědět s citátem

Slyšela jsem to už mockrát. Bude to dobré,zkuste koupit v lékárně kapky kozlíku a trochu kocourka i kočinu pokapat. Budou chvilku smrdět ale zklidní je to .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tonio



Založen: 26.04.2018
Příspěvky: 7

Předmět: Re: Odpověď
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2018 5:25:30
Odpovědět s citátem

mirkacab napsal:
Slyšela jsem to už mockrát. Bude to dobré,zkuste koupit v lékárně kapky kozlíku a trochu kocourka i kočinu pokapat. Budou chvilku smrdět ale zklidní je to .

Děkuji, každá rada dobrá a tak zkusíme. Ale stejně by mne zajímalo proč k tomu došlo, byli od sebe pár hodin a takový obrat v chování. nechápeme a jsme z toho nešťastní. Je to už 5 dnů a stále okolo kotěte chodí plíživě, sice už není naježený ale přátelství to rozhodně není. Koupím kapky a uvidíme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tonio



Založen: 26.04.2018
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2018 8:36:17
Odpovědět s citátem

Tak kozlík nám nezabral, kocour se chval ke kapkám odtažitě a spíš couval, zkoušel jsem tím potřísnit hračku a nic. Obrníme se trpělivostí a budeme vidět co dál
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tonio



Založen: 26.04.2018
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2018 18:44:53
Odpovědět s citátem

Tak se zdá, že kocour dostal rozum a zase je kamarád. Od včerejška vedle sebe baští, dneska ráno už se pusinkovali a tak už jsme je neoddělili. Odpoledne vedle sebe spali. Kočička je neskutečně milá a neagresivní, vždy dojde, strčí do kocoura hlavinkou a otře se tělíčkem a on drží. Jsme moc rádi, že se to takto vyvíjí. Jen z té její košilky není moc nadšený, ona pohupkává a třepe nožičkama, evidentně jí to zavazí. V pondělí jdeme na stehy a tak už se toho konečně zbaví. Jinak spoustu času prospala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tonio



Založen: 26.04.2018
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2018 23:33:41
Odpovědět s citátem

Ještě na závěr. Je měsíc po kastraci kočenky a vše se v dobré obrátilo, malá je opět veselá a živá, dává kočičákovi zabrat, honí se a všechno dělají spolu. V podstatě se nehnou na krok od sebe. Už ani nechcou spát doma a spoustu času tráví na balkoně lovem much, můr a jiného hmyzu a strašně je to baví. Všechno chtělo čas a trpělivost. děkujeme za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (45x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Mňoukání a štěkání (18x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top