Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Enroxil ..


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Anita77



Založen: 04.04.2011
Příspěvky: 9

Předmět: Enroxil ..
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2018 16:54:16
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám kočičku necelý rok a půl starou, je měsíc po kastraci a po návštěvě u vet., byla i 3 týdny po kastraci stále skleslá - jí veterinář našel "zánět pobřišnice". Nelíbily se mu stehy, že je má stále vysoko nad kůží-jako podebrané, možná teplé... z toho diagnoza, zánět pobřišnice. Lezou při tom prý stehy nahoru - kočí dostala Enroxil 15mg, tabletku denně, u vet. měla při vážení zrovna 2.9 kg - ale byla po jídle a po cestě nevyprázdněná - je možné že má ve skutečnosti něco málo přes 2.5 kg. Po aplikaci tabletky - mi totiž tak na cca 5 min., úplně odpadla. Zalehla a vypadala hodně sklesle..(( Nemáte někdo zkušenost - neměla bych jí ubrat trochu z toho prášku - dát jí něco kolem 3/4, nebo mám spíš zavolat vet. a poradit se.. děkuji za rady
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MařiČa



Založen: 07.08.2017
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 12. 2018 9:25:49
Odpovědět s citátem

Dobrý den, ,
s tímto lékem zkušenosti nemám, ale s kastracemi ano. Během let jsem nechala jsem kastrovat 14 kočiček, 12 kocourků a 2 fenky. Nikdy jsem se nesetkala s jakoukoliv komplikací. Malátnost po narkóze maximálně do druhého dne, do týdne trochu víc spací, ale většinou od 3 – 4tého dne normální aktivita. Několik jsem jich po 6 – 7 dnech vypouštěla ven do jejich teritoria a jednu dokonce už čtvrtý den po operaci, protože doma vůbec nic nejedla, venku byla šťastná, zdravá a žila tam ještě 12 let.
S kočičku bych hned uháněla k jinému veterináři. Myslím, že k té infekci musela přijít při operaci.
Kočičce přeji brzké uzdravení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anita77



Založen: 04.04.2011
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 12. 2018 15:52:59
Odpovědět s citátem

Už jsme u jiného veterináře... jezdím 40km do města - ten nám právě stanovil teď Enroxil léčbu - akorát nevím jestli si sama nezanesla do rány infekci - měla podebrané stehy a u posledního hnis a bouli pod stehem, tu má ještě doteď.. bohužel si to mohla rozlízat.. jsem přistěhovaná na malém městě - před tím jsem takové problémy neřešila
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MařiČa



Založen: 07.08.2017
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 12. 2018 19:38:52
Odpovědět s citátem

Nemyslím, že by si kočička ránu infikovala sama, nikdo z našich si šití ani nevšiml. Stehy měla vstřebávací? Ty prý někdy dělají neplechu, ale s těmi zkušenost nemám.
Podle mne ta boule chce otevřít, aby hnis mohl ven. Kupte si koloidní stříbrnou vodu s koncentrací minimálně 40 ppm, tu jí přidávejte trochu do pití, měkké potravy a zanícená místa jí s ní několikrát denně omývejte. Vykurýrovala jsem takhle kocoura Ježečka, který měl 2x otravu krve po zápasech i svoji ruku, do které se mi v zápalu boje zakousl tak, že visel.
Té stříbrné vody se nebojte, je bez chuti, zápachu a stříbro bakterie dobře likviduje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (40x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
5
Mňoukání a štěkání (17x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (16x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top