Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

cisticka vzduchu

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Nashira



Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 17

Předmět: cisticka vzduchu
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2007 18:49:24
Odpovědět s citátem

ahoj, uvazujeme s pritelem o porizeni cisticky vzduchu domu, ja porad pokaslavam, mozna bychom si k tomu vzali i zvlhcovac. Ale vubec nevime, jestli to muze vadit cicinam ? Jsou to ruzne ultrazvukove vecicky a ionizatory, a mam strach, ze by jim to mohlo vadit. Nemate nekdo doma, a jake zkusenosti ? Dik moc za cokoliv.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2007 13:05:07
Odpovědět s citátem

Ahoj, naši mají doma Bionic, je to ionizátor a čistička vzduchu. Kočka se kolem ní od začátku bála projít. Než aby šla okolo, radši se vyhýbala velkým obloukem. Já jsem někde četla, asi na stránkách výrobce, že ionizátor funguje tak, že na sebe staticky přitahuje chlupy a prach. Takže je možné, že to kočkám vadí na srst. Nevím, ale kočka se toho fakt hodně bála.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2007 18:56:16
Odpovědět s citátem

Ahoj,
mám doma cca dva roky čističku vzduchu. Mé kočce teda vůbec navadí, absolutně jí ten zvuk nevzrušuje, vůbec si jí nevšímá. Čističku mám umístěnou v ložnici a tam je kočka minimálně, ale když už tam je, tak jak píši, je to bez problémů. Záleží taky na typu, jsou čističky dost hlučné a lepší, které tak "nehrčí". Pokud pokašláváš, asi bys jí měla umístit taky do ložnice, kde trávíš dost času. Je fakt, že je to znát, v ložnici je úplně jiný vzduch, takový lepší, aspoň mně se zdá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2007 7:02:52
Odpovědět s citátem

Já nevím zda nemyslíte něco jiného, naši mají ionizátor, ale říká se tomu také čistička vzduchu. Nemá to vůbec žádný zvuk, ale vydává to nějaké statické náboje či co (tomu nerozumím) a tak mě napadlo, jestli to kočinám když jdou okolo "neprská" v chlupech. Naše Nela se toho fakt dost bála.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: cisticka vzduchu
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2007 12:57:57
Odpovědět s citátem

Nashira napsal:
ahoj, uvazujeme s pritelem o porizeni cisticky vzduchu domu, ja porad pokaslavam, mozna bychom si k tomu vzali i zvlhcovac. Ale vubec nevime, jestli to muze vadit cicinam ? Jsou to ruzne ultrazvukove vecicky a ionizatory, a mam strach, ze by jim to mohlo vadit. Nemate nekdo doma, a jake zkusenosti ? Dik moc za cokoliv.


Naší vůbec nevadí. Je to čistička s ionizátorem. Paskal se bál chvíli obyč. větráku a ještě se stále bojí minivysavače Smile Je tichá, občas prská, asi když je moc prach nebo vlhkost, nevím.
Akorát byste neměli větrat, má se správně používat při zavřených oknech. taky doporučuji navštívit plicní a alergologa, před řešením by bylo dobré znát důvody, mamka je alergik a astmatik a taky dost pokašlávala, až si vynutila nějaké nové léčivo, které působí tak, že prý rozpustí ten hlen, který prý vzniká v plicích a krku při alergii a proto se kašle a vzniká aler. rýma a je konečně v pohodě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2007 17:03:03
Odpovědět s citátem

Souhlasím s výše napsaným příspěvkem. Čistička je dobrá věc, zvláště pro alergiky a vyšetřit byste se měla nechat.Znám to z vlastní zkušeností,jsem alergik a astmatik a uleví vám asi jedině léky, čistička by byla podpůrný prostředek.A o kočku vážně nemějte obavy. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aprilka



Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: plzensky kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2009 11:59:11
Odpovědět s citátem

Uvažujeme o pořízení čističky vzduchu kvůli alergii, nemáte zkušenosti s nějakou dobrou, případně radu na co si dát při výběru pozor? Smile
Měla by být umístěna v ložnici, takže mi jde především o tichý provoz a kvalitu vyčištěného vzduchu, na ceně nezáleží.
_________________
Aprilka, Chiqui a Diego
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pazik



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Plzeň

Předmět: čistička vzduchu
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2009 14:12:23
Odpovědět s citátem

Jelikož jsem já i dcera alergik, astmatik tak máme čističku v obýváku v ložnici, dcera v pokoji a ještě plánuji koupit do kuchyně. Máme je i s ionizátorem a čičinám to nedělalo vůbec žádné problémy. Jsou tiché a dle vlastní zkušenosti fakt účinné a nepatří mezi drahé. Předtím jsme používali drahou čističku od firmy Zepter a výsledkem byl nákup jiné neboť byla celkem hlučná, museli se kupovat filtry a stejně jsem nepozorovala žádné výrazné zlepšení co se týče dýchání.
Takže já doporučuji tenhle odkaz: www.sd-shop.cz/ionic-care-triton-0
Laughing Jen pro doplnění čičinek máme sedm.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: čistička vzduchu
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2009 14:09:21
Odpovědět s citátem

pazik napsal:
Jelikož jsem já i dcera alergik, astmatik tak máme čističku v obýváku v ložnici, dcera v pokoji a ještě plánuji koupit do kuchyně. Máme je i s ionizátorem a čičinám to nedělalo vůbec žádné problémy. Jsou tiché a dle vlastní zkušenosti fakt účinné a nepatří mezi drahé. Předtím jsme používali drahou čističku od firmy Zepter a výsledkem byl nákup jiné neboť byla celkem hlučná, museli se kupovat filtry a stejně jsem nepozorovala žádné výrazné zlepšení co se týče dýchání.
Takže já doporučuji tenhle odkaz: www.sd-shop.cz/ionic-care-triton-0
Laughing Jen pro doplnění čičinek máme sedm.


Tak to je skvělé. Já uvažuji také o pořízení čističky vzduchu - přítel je alergik a asi i naše kočina a tam nevíme na co. A uvažovala jsem právě o tomto typu. Tak jsem ráda, že je s ním spokojenost a asi zas začnu doma přesvědčovat Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: cisticka vzduchu
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2009 10:11:59
Odpovědět s citátem

Nashira napsal:
ahoj, uvazujeme s pritelem o porizeni cisticky vzduchu domu, ja porad pokaslavam, mozna bychom si k tomu vzali i zvlhcovac. Ale vubec nevime, jestli to muze vadit cicinam ? Jsou to ruzne ultrazvukove vecicky a ionizatory, a mam strach, ze by jim to mohlo vadit. Nemate nekdo doma, a jake zkusenosti ? Dik moc za cokoliv.


Mame oboje doma, vubec kocorovi nevadi. Akorat ted sestra nekde cetla, te by hlavne astmatici nemeli mit cisticku s ozonem... nevim, co je na tom pravdy, protoze doted se vsude psalo, ze je to naopak plus... (ovsem vyrobci).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alan



Založen: 06.10.2015
Příspěvky: 3

Předmět: čistička vzduchu
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2015 14:45:53
Odpovědět s citátem

Hele když to neudělá nic vám , tak ani kočičkám Smile Ionizátor určitě nic, ten je dobrý ,tam se není čeho bát. Jen čistička vzduchu by měla být kvalitní. Hledejte takové, které splňují normy o vzniku ozonu. To je možná jediné, co by mohlo nedělat dobře jak Vám tak i kočičkám. Takže jenom dobré kousky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eliska744



Založen: 20.10.2016
Příspěvky: 2

Předmět: Tip
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2016 14:04:07
Odpovědět s citátem

Dobrý den, my máme čističku vzduchu od Philipsu a máme jen chválu. Syn je astmatik se silnou alergií na pyl a na jaře je vždycky samý záchvat, ale co máme čističku, tak se mu doma dýchá parádně, žádné slzení ani kýchání. Kočky si jí vůbec nevšímají. Detail najdete tady http://www.philips.cz/c-m-ho/cisticka-a-zvlhcovac-vzduchu/cisticky-vzduchu, za mě absolutní spokojenost Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
verca.fontanka



Založen: 08.03.2017
Příspěvky: 1
Bydliště: Chrudim

Předmět: Odvlhčovač vzduchu
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2017 14:31:48
Odpovědět s citátem

Ahoj, také jsme nedávno řešili nákup čističky vzduchu a pomohli nám testy a recenze zde http://www.testodvlhcovacu.cz/. Dokonce jeden odvlhčovač vzduchu máme doma Smile.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DanaDan



Založen: 13.07.2017
Příspěvky: 1

Předmět: Odvlhčovač nerovná se čistička
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2017 22:33:07
Odpovědět s citátem

Prosím, zkuste příště neplést dohromady odvlhčovač a čističku vzduchu. Odvlhčovat odstraňuje ze vzduchu vlhkost, takže to pomáhá astmatikům, lidem, kterým vlhkost vadí, chráníte zdi nebo nábytek. Ale pro alergika je přínos minimální - ten ocení čističku vzduchu. Stejně tak třeba kočky, které nemají úplně železné zdraví (což je třeba příklad té naší). Čistička má vzduch filtrovat, zbavovat toho, co je v něm navíc a nemělo by být... My odvlhčovat nemáme, zato máme čističku vzduchu Ionic-CARE Triton X6, o které se píše více tady https://vas-pomocnik.cz/cisticky-vzduchu/. Pomáhá. Každopádně zpět k tématu, jde o dva různé přístroje s různým účelem a funkcemi a pro kočičku doma se mnohem více hodí čistička Wink[/url]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fujik11



Založen: 16.04.2019
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2019 19:13:44
Odpovědět s citátem

Vybíral jsem čističku vzduchu podle tohoto návodu: https://www.testino.cz/cisticky-vzduchu. Rozhodně doporučuji vybrat nějakou kvalitní s HEPA filtrem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Embolio



Založen: 07.10.2019
Příspěvky: 1

Předmět: Čističky vzduchu
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2019 17:38:00
Odpovědět s citátem

Ahoj, já doporučím srovnání https://www.arecenze.cz/cisticky-vzduchu-test/ kde jsou kromě těch nejlepších sepsané i recenze a taky tam jsou rady jak vybrat atd. Smile.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smetanka



Založen: 20.03.2020
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2020 14:25:21
Odpovědět s citátem

Pokud se opravdu bojíte, že by to mohlo kočičkám nějak uškodit tak kupte klasickou ionizační čističku vzduchu, ta nic škodlivého neprodukuje. My doma ale používáme klasický aroma difuzér na esenciální olejíčky. Používáme tento https://www.alchymystique.cz/eshop/produkt/difuzer-aroma-difuzer-misticka-svetla a kočky ho snáší opravdu v pohodě. Oproti klasické čističce vzduchu to spíš provoní pokoj, ale chce to asi vyzkoušet aby to nedělalo kočkám zle.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Rouge84



Založen: 03.07.2021
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2021 14:33:34
Odpovědět s citátem

Dobrý den, nemáte náhodou osobní zkušenost s čističkou vzduchu Dyson Pure Hot. Je sice dražší, ale v německu např. tady https://www.testy-spotrebicu.cz/testy-cisticek-a-zvlhcovacu-vzduchu/ nebo tady https://www.vyber-si.cz/nejlepsi-cisticky-vzduchu-recenze/ je skvěle hodnocená. Vím že Dyson umí vysavače, ale že je špička v čističkách jsem netušil. Díky za info.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top