Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Dovolená - kočka daná na hlídání


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Dovolená - kočka daná na hlídání
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2006 13:49:35
Odpovědět s citátem

Ahojte. Za chvíli to bude rok co máme Damču a v létě se chystáme s přítelem poprvé na dovolenou na Slovensko do lázní a kocour zůstane "doma". Jsem domluvena s rodiči, že mi ho pohlídají. Mají však psa (který je jen tak mimochodem menší než kocour Laughing ) se kterým se v pohodě kocour snese, ale přece jen je zvyklý na svůj klid a to mít nebude, protože naši tam budou mít ještě celé prázdniny na hlídání vnoučka, kterému už bude sedm a je to pěkný zmetek... Evil or Very Mad Zvířatům neudělá nic dobrého a i když ho naši hlídají, tak se vždy něco semele.

Největší strach mám právě o to, aby Damoš za těch nějakých devět dní z toho neměl trauma na zbytek života. Doma je zvyklý na svůj "řád", "pořádek" a "klid". Neměla bych raději volit variantu, že zůstane doma sám a dejme tomu jednou za dva dny ho tu někdo navštívil, dal mu granule, vyčistil záchod a odešel? Fakt nevím co je lepší. Dovolená je až za dva měsíce, ale obavy začínám mít už teď.

Samozřejmě, když by byl u našich, tak bude mít svůj záchůdek, na který je zvyklý, své misky a své granulky a i svou fontánu....

Jaké máte kdo zkušenosti? Co je lepší varianta? S sebou ho vzít nechci, protože tam by byl sám na pokoji. Dovolenou budeme mít v celku nacpanou... výlety, koupání, masáže...


Díky moc.

Katka a Damča (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
martinka



Založen: 04.06.2004
Příspěvky: 27
Bydliště: Jirkov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2006 13:49:40
Odpovědět s citátem

V tom je asi těžké radit, ale já jsem to pokaždé praktikovala tak, že naši chodili k mne domu na kontrolu a mamča u mě občas i spala. Ale Zrzoun to zvládal v pohodě a myslim, že mu ani nevadilo, že jsem pryč. Pokaždé, když jsem se vrátila, tak mě vítal stejně, jako vítá, když se vracím z práce. Myslím, že kočky tu samotu neberou tak špatně jako lidé..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: dovolenka
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2006 17:16:44
Odpovědět s citátem

Ja si neviem ani predstaviť, že by som naše mačky nechala niekomu na starosť. Som totiž presvedčená o tom, že sa o ne postarám najlepšie len ja. Určite by som to riešila tak, že by som ich brala so sebou, len si neviem dosť dobre predstaviť pohľady zamestnancov hotela. Asi by vyvtriešťali oči, keby som so sebou ťahala 6 mačiek Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Dovolená - kočka daná na hlídání
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2006 18:25:11
Odpovědět s citátem

Osobně bych volila třetí možnost a to nastěhovat si na těch pár dní nějakého příbuzného, nebo hodně dobrou kamarádku či kamaráda do bytu, aby se o Damču postarali.
Když jsme jeli na týden do Itálie, tak i když s obavami, přenechali jsme byt mému bratrovi, aby se o Maxíše a Rubku postaral ... s každodením SMSkovým hlášením, že všechno je OK Very Happy
Jako další možnost bych nechala tu, že by se našla dobrá kamarádka, která by každý den, nebo každý druhý den docházela za Damčou.
A jako poslední variantu hlídání u rodičů. Za těch 9 dní Damča trauma mít určitě nebude z pobytu u rodičů v "neznámém prostředí", ale spíš bych se obávala toho "neposedného" vnoučka Confused

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2006 22:31:53
Odpovědět s citátem

Taky jsme loni přemýšleli, co se Suzi... Už jsem dokonce měla objednaný kočičí hotel. Když jsme se tam byli podívat, tak jsem si nedovedla představit, že by byla zavřená v kleci metr na metr. Pak jsme uvažovali s letním bytem u babičky, ale tam jsem zase měla strach, že by Suzi babičce proběhla pod nohama na zahradu a tam se něčeho lekla a utekla (je sice moc zvědavá, ale taky příšerně lekavá). Tak to nakonec schytal kolega. Každé odpoledne přišel vyčistit záchůdek, nasypat do misky, vyměnit vodu... Protože tehdy byla Suzi ještě sama, tak ke konci naší dovolené už chodily SMS typu: Vraťte se, Suzi se stýská!!! Prý ho nechtěla pustit z bytu, vyžadovala mazlení, drbání a žuchlení.
Letos se už kolega hlásil, kdy bude hlídat!! Má to trochu snazší, protože Suzi už má na hraní Nancinku, tak si snad holky vystačí a dalšího do party nebudou vyžadovat. Já ale budu vyžadovat opět pravidelné zprávy o stavu kočičí bandy Wink
V chytré knížce jsem četla, že psi jsou navázaní na pána a kočky na místo. Proto je asi lepší, když zústanou doma a někdo se o ně postará.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: dovolená
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2006 7:20:59
Odpovědět s citátem

Ahoj, no já když jezdím na víkend, nechávám kluky i samotné doma, když jedu méně než na týden, někdo mi dojde domů je nakrmit a pomazlit. Když jedu na dýl tak je dám k někomu. Ale musím říct, že nejjednoduší řešení a pro kočky nejméně stresující je nechat je doma s tím, že se o ně chodí někdo starat. Jak již bylo zmíněno, jsou to teritoriální zvířátka Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2006 18:08:04
Odpovědět s citátem

Stále jsem na rozpacích. Doma sice má svůj klid, ale je tu sám... Confused o kamarádovi pro něj nesmím ani promluvit a to Damčova máma má další 3 krásná koťátka Wink ale Jarek nechce svolit.
Má rád společnost a když je sám, tak dělá lotroviny natruc... Naposledy mi na balkóně "ostříhal" krásně vzrostlé papriky (sazenice) - pěkně je ucvakl v půlce Evil or Very Mad
Mám obavy, že mi zpustoší byt. Nastěhovat si sem nenám koho. Naši tu budou mít synovce, tak to bych si nepomohla a kamošky sem nepůjdou, protože by měli probém s dojížděním do práce.
Největší problém o dovolené bude asi se mnou, protože budu neustále myslet na to, jestli bude o mého broučka dostatečně postaráno Razz

Katka a Damča(2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2006 21:20:31
Odpovědět s citátem

Škoda, že to máte do Prahy trochu z ruky, rádi bychom Damčovi poskytli dovolenkový azyl...
Jů, to by byl asi hukot Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (65x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (49x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (42x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (34x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (25x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (21x)
7
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (21x)
8
Vyhlášení NEJ fotky února 2024 (20x)
9
Pojištění koček (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top