Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Pobyt městské kočky venku

Fórum: Všehochuť

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Hana Gajdzica
Anonymní





Předmět: Pobyt městské kočky venku
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2004 9:46:14
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny chovatele a milovníky koček!
Ráda bych se vás zeptala na zkušenosti s převozem kočky/koček z bytu na chatu. Doporučuje se měnit prostředí nebo ne? Je dobré vypustit kočičku hned na zahradu? A jaký máte názor na voliéru pro kočičku, která ještě není kastrovaná?
Předem vám všem děkuji za rady a komentáře.
Zdraví
Hanka
Odpovědět 
micka



Založen: 19.02.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: prostějov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2006 18:18:51
Odpovědět s citátem

AHOJ, městské kočky to fakt nemají lehké.../mám 2/ a když bylo kocourovi asi 7 měsíců,začali jsme chodit ven na vodítku /samozdřejmě,že předcházelo dlouhé seznamování a učení doma!/...zpočátku se mu to moc nelíbilo,bál se lidí aut a nejvíce autobusů...to,než jsme došli do klidnější čtvrti...je taky fakt,že jsem vlastně byla na procházce já s kocourem...tahal mě do křoví,pod zaparkovaná auta,nebo jsme zdrhali před nějakým psem....../ jestliže ani nemohou na balkon,tak,to je mi jich moooc líto/...malou kočičku /má ted 5 měs./ vezmu ven až později,a až se to taky naučí...uvidím,jestli budu chodit ven s oběma kočkama...takové *kočičí spřežení* tak to nebude legrace...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2006 14:37:43
Odpovědět s citátem

Jestli brát kočindu s sebou na chatu apod., záleží hodně na její povaze, tj. zda takové změny snáší.
My mámě dvě kočičí holky a obě bereme s sebou k babičce. Už skoro dvouletá Suzi je tam už zvyklá, ale zprvu mi dost dlouho trvalo, než jsem se odvážila ji pustit na zahradu samotnou bez vodítka. Celé první léto jsme chodily spolu po zahradě na vodítku. Suzi se seznamovala s tím prostorem a hlavně trénovala orientaci, kde jsou dveře zpátky do domu. Je hodně lekavá a já se bála, aby se něčeho nelekla a v panice mi neutekla někam dál, odkud by netrefila zpátky. Někde jsem četla, že by mohlo stačit cca 14 dní na seznámení s prostředím, ale my tam jezdíme jen na vídendy, takže 14 dní vcelku jsme tam nikdy nebyli. Teď už se ale o Suzi nebojím, velmi obezřetně, luxujíc bříškem trávu, chodila na podzim po zahradě a nejraději lezla po stromě.
Malou Nancy budeme muset ještě na jaře trochu trénovat. Není tak lekavá jako Suzi, ale zase takové pubertální třeštidlo, takže ji budeme muset hlídat taky.
D oporučuji pomalý postup a sledovat kočičku, jak se v novém prostředí chová a podle toho "uvolňovat" úroveň dozoru.
Přeji moc krásných chvil s kočičkou na chatě - hlavně, aby už bylo to jaro!!! Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
K.I.K.I.N.A
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2006 12:15:38
Odpovědět s citátem

ja mam doma kocourka amame ho od uplne malinkeho kotatka..nasli jsme ho na chalupe,ale odvezli domu do bytu..hned odzacatku jsme ho brali sebou na chalupu,mame dobry typ domu do tvaru "u" a uzavreny velkou branou,takze mist kudy by mohl utect je malo,ale je jasne,ze kdyby chtel,tak utece Exclamation musime ho hlidat a tam kde jsou volna mista pro jistotu stavime "bariery" Very Happy mam pak lepsi pocit,ale hlavne je mi jasne,ze by urcite,jak toho naseho koumaka znam,sel na vylet po vesnici!!a bojim se,ze bychom ho pak nenasli nebo by se mu neco stalo.. Crying or Very sad to bych opravdu nerada!!kazdopane na obcasne vikendy na chalupe si zvykl a ani mu nevadi cesta autem,stejne ji vetsinu prospi u me v naruci Wink dokonce nekdy vyrazime na prochazku po loukach za chalupou,samozrejme na voditku,na nej si po docela krusnem zacatku ,kdy mu vydily ksiry a jenom sedel,zvykl a ted mu to nedela vubec zadny problem! Smile obcas kdyz mam cas se s nim prochazim i na sidlisti,ale jenom tam,kde nejezdi auta a zadne autobusy Exclamation Laughing na voditko si zvyklna jednicku! Razz
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (32x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top