Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Cestování autobusem - POTŘEBUJI RADU


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Anonymní






Předmět: Cestování autobusem - POTŘEBUJI RADU
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2004 19:56:50
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
má situace vypadá takto: budu přes týden bydlet v bytě v Praze a na víkendy budu jezdit sem k rodičům, kde jsem byla doposud pořád. Je to výhodné, protože odsud mi cesta autobusem do školy zabere hodinu.
Problém je ale s mou kočkou. Není problém, aby byla přes den sama, protože je na to zvyklá. Přestože máme koček mnohem více, moje žije v mém pokoji a když jdu do školy, čeká zde (možnost jít mezi ostatní má, ale nechce jí většinou využívat). Problém je cesta. Jedná se o 40 minut autobusem a pak asi 20 tramvají. Jednou týdně tam a jednou zpátky. Nicméně dneska jsem jí vzala na zkušební projížďku místním autobusem v přepravce do 2km vzdálené sousední vesnice. Chtěla jsem vědět, jak bude reagovat, přeci jen to bylo prvně a vydat se rovnou na Prahu jsem se bála.
Bohužel hrozně mňoukala. Velmi nešťastně. Bylo mi jí líto a to jsme jely asi jen 3 minuty. Zpátky jsem měla zajištěn odvoz autem. Doma jsem zjistila, že se navíc, chudinka, počůrala strachy.
Není ale možné, aby jezdila pokaždé autem až do Prahy. Rodiče mě s ní vozit nemohou pokaždé a já, ač mám řidičák, si troufám pouze na venkovské silnice a v Praze jsem ještě nejezdila. Myslím, že i pro ní by to bylo velmi stresující, možná více, než cesta autobusem.

Opravdu nevím, jak to udělat. Nechci jí stresovat, ale když jsem jí teď nechala doma, bylo mi bez ní moc smutno a ona mě prý neustále hledala a třetí den se prý začla chovat asociálně (což opět pominulo, když jsem se vrátila, uf!).

Budu velmi ráda, když mi odpovíte.
Mám jí vůbec vozit? Není pro ní lepší, když zůstane tady? I když to těžce nesla?
A je lepší přepravka, nebo jí vézt v náruči? Moc díky!
Odpovědět 
Kočka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2004 8:47:34
Odpovědět s citátem

S cestováním s kočkami taky nemám nejlepší zkušenosti Sad. Pokud je to už starší kočka, tak bych ji tomu stresu asi nevystavovala.
Jsou některé zlepšováky, jako například prášky - něco jako kinedryl - které dostanete u veterináře. Může to pomoci. Ale pokud to má být každý týden, tak bych si asi dvakrát rozmyslela, co budu do kočky pumpovat, tohle je řešení spíš pro výjimečné a nevyhnutelné cestování. Rozhodně používejte přepravku (hlavně ať je pro kočku dost prostorná).
Nevím - je to nepříjemná situace. Kočky cestování zrovna moc nemilují, osobně bych se asi přiklonila k tomu nechat kočku v klidu v prostředí jejího domova.
Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Cestování autobusem
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2004 10:04:57
Odpovědět s citátem

Cestování s kočkou se liší případ od případu. Myslím, že platí následující: každá kočka snáší cestování úplně jinak, neexistuje univerzální rada. Navíc, poprvé je to pro ni něco úplně nového (nové pachy, nové zvuky...), časem si může zvyknout.
(Když jsme si teď vezli domů koťátka, bylo to pro ně první cestování a byla z toho nejprve trochu nesvá, ale už v průběhu cesty bylo vše v pohodě.)
Na druhou stranu, kočka je více fixovaná na místo, na svůj domov (psi jsou naopak fixováni více na své páníčky), pro mě osobně tento důvod převažuje, takže spíš bych se přikláněl k necestování. Ale opět, je to individuální, jsou kočky a kočky.
Věřím, že společně s Vaší kočičkou najdete správné řešení. Držím Vám palce.

(Řešení pomocí utlumujících prostředků jsou myslím vhodná pouze pro krajní situace a rozhodně ne pro časté cestování.)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (37x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (36x)
3
Debakl (21x)
4
Zlomek vteřiny (21x)
5
HCM u koček - program PawPeds (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (20x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Vaříme pro kočky: Lososové koláčky z batát (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top