Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Víte o tom, že Diffusil je pro kočky silně toxický?


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Věděli jste,že antiparazitní přípravek Difusil je toxický pro kočky?
ANO
22%
 22%  [ 25 ]
NE
77%
 77%  [ 87 ]
Celkem hlasů : 112

Autor Zpráva
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Víte o tom, že Diffusil je pro kočky silně toxický?
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2006 12:08:20
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
jsem moc ráda, že se mi podařilo objevit vaše webové stránky.
Bohužel se na Vás ale zároveň obracím s prosbou o radu ve věci smutné - a to s otravou mého dvouletého kocoura.Minulý týden v úterý jsme u něj provedli antiparazitní kůru, protože jsme měli kocourka na hlídání přes víkend u rodičů a vrátil se k nám s hromadou blech. Rolling Eyes Ošetřili jsme ho přípravkem Diffusil,který je podle návodu výrobce určený pro psy a kočky.Ošetření jsme provedli přesně podle návodu.Přes noc jsme měli kocoura doma,(jisté tušení) aby byl pod dozorem,kdyby se něco dělo.Ráno byl v pořádku a tak jsme jej vypustili na zahradu.Když jsme se odpoledne vrátili z práce ,zjistili jsme, že kocour strašně moc sliní,je malátný,má lesklé oči a na první pohled bylo jasné,že je mu zle.. Shocked Uvažovali jsme , že ho mohl někdo otrávit,ale usoudili jsme,že si pravděpodobně olízal Diffusil z kožichu,je mu z něho špatně,ale že to přejde.Netušili jsme,jak strašně jsme se zmýlili. Sad Jeho stav se stále zhoršoval,odmítal stravu a jakoukoliv komunikaci s námi.Veterinář nám řekl,že po tak dlouhé době jsou toxické látky stejně již vstřebané v krvi a mnoho se udělat nedá.Buď přežije nebo ne. S tímto faktem jsme se rozhodně nechtěli smířit.Začalo velké pátrání ohledně přípravku Difusil, o možné otravě a především o léčbě.Hledali jsme mezi veterináři,v odborné literatuře,mezi lidmi a na internetu..Zjistili jsme že nejsme žádná výjimka.. Exclamation
Diffusil skutečně obsahuje účinnou látku Permethrin,který způsobuje otravu u koček!!! Exclamation
Dnes je to osmý den otravy.Po všech možných vyšetřeních jsme na tom následovně:kocourek je v kritickém stavu,dehydratovaný,s těžce poškozenými ledvinami,nervovým systémem,játry atd.... Má naordinované tyto léky:kortikoidy,ATB-Synulox,vitamíny skupiny B ve velkých dávkách na nervovou soustavu a krvetvorbu,infuzní terapii-směs aminokyselin na regeneraci ledvin,glukozu a hartmanův roztok,dále se do něj snažíme alespoň stříkačkou dostat rehydratační roztok a kalorickou výživnou pastu a když se daří tak i neslaný kuřecí vývar..Jenže odpověď na naši léčbu není téměř znát...Stále se potýkáme s obrovským sliněním,které neustává,s malátností,silným kašlem z důvodu zahlenění,na záchod si občas zajde,ale protože nepřijímá v podstatě už týden normální stravu,tak stolice je minimum(velice tuhá)velikosti kozího bobku,čůrá v podstatě jen po infuzích..Jeho stav se stále nelepší...Už si nevíme rady,rozhodujeme se o uspání..Jenže někdy se v průběhu dne stane,že má kocourek oči veselejší,dokonce za námi přijde a zdá se,že už bude lépe...
Vše se ale zase vrátí k horšímu.Toxicitu Diffusilu mi potvrdili tři veterináři a široká kočičí veřejnost.Psala jsem také na kočičí stránky www.kockaapravo.cz kde se můžete dozvědět o otravě Diffusilem více.Rádi bychom dosáhli toho,aby se tento výrobek stáhl z trhu,nebo alespoň přidalo upozornění,že je pro kočky toxický..
Náš kocour je na hranici života a smrti,všichni věříme ,že má duši bojovníka a nevzdá svůj boj o život..
Prosím, kdo mi může poradit některé další podpůrné prostředky pro úspěšnější léčbu...budu velice vděčná..
Stále čekáme na zlomový den, který rozhodne...buď se mu o dost přitíží a už nevstane a nebo přestane slinit,začne normálně dýchat a bude mít chuť do života...
Někteří veterináři doporučovali transfuzi krve,jiní zavrhovali.Někteří radili transplantaci ledvin-což v podstatě znamená amputaci jedné a zachování druhé(přestože poškozené)-neumím se představit,že existuje dárcovství orgánů u koček..
Prostě jsme ve slepé uličce,na pokraji zhroucení a vyčerpání všech možností a sil... Crying or Very sad
Pomozte prosím alespoň svoji radou..A také mezi své kamarády,majitele koček a známé rozneste zprávu,že pro odblešování jsou vhodné jiné přípravky než Diffusil...Jejich péče o kočičku myšlena pro její dobro se může ze dne na den proměnit v boj o holý život....
Dosoudilová
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Víte o tom, že Diffusil ...
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2006 16:59:21
Odpovědět s citátem

No tak tohle je fakt malér, když na nějakém přípravku uvedou takhle "vadnou" informaci. Pravdou je, že tak nějak všeobecně platí, že přípravky, které jsou určené pro psy, nebývají vhodné pro kočky .. ať už kvůli různé hladině účinných látek, na něž jsou kočky citlivější, tak přímo na použité látky.
Vím, že o Diffusilu je zmínka i tady ve foru, jako nevhodné pro kočky, příp. že je to použitelné spíš na pelíšky než na srst. Ale určitě by osvěta měla být buď větší, nebo hlavně by měly informace na výrobku být přesnější. Zkuste třeba vytvořit petici k upozornění výrobce, určitě se najde mnoho podpisů ...
Pevně doufám, že ten zlomový den pro Vašeho kocourka přijde a že bude líp, tohle je opravdu jen v rukou veterinářů ... asi je zapotřebí dostat tu toxicitu z těla a to bude trvat delší dobu, těchle osm dní je pro vás asi nejdelších v životě, ale určitě je zapotřebí ještě trochu víc času.
Držím palce, ať to dobře dopadne!!!!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2006 17:59:30
Odpovědět s citátem

To, že je Difusil pro kočky toxický jsem zjistila opravdu náhodou. Má sestra ho koupila k odblešení svého kotěte a náhodou se u nás vyskytla jedna známá, která si kdyby Difusilem přiotrávila psa!!! takže nám jeho použití rozmluvila a když to tak čtu, tak jsem moc ráda.
Pokud bude petice proti používání Difusilu, tak ji velmi ráda podepíšu.

Doufám,že kocourkovi bude lépe.
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2006 12:24:51
Odpovědět s citátem

Dnes je to desátý den otravy.
Stav kocourka se stále nelepší. I přes veškerou péči a úsilí je ve zbědovaném stavu.Vyhublý a vyčerpaný.Dnes se mi podařilo zajistit další infuze...Kocourek už zhubl o kilo a půl a dostat do něj alespoň stříkačku vody nebo vývaru je tak na dvě hodiny práce..Bohužel včerejší den se mu zase přihoršilo.. Crying or Very sad Stále více kašle.. obáváme se zánětu plic i přes podávaná ATB,oči má uslzelé s hromadou "ospaleki-mnohokrát denně mu je proplachuji borovou vodou..Nejhorší příznak který se nám ale objevil je to,že z úst se začíná šířit dosti nepříjemný a agresivní zápach.To stejné moč.
Jasná známka selhávání ledvin.. Crying or Very sad večer jsem volala veterináři a konzultovala s ním současný stav, a vlastně i případné uspání. Crying or Very sad
On ale naznal ,ať se ještě nevzdáváme, pokračujeme v terapii - že u koček je to kolikrát nevyzpytatelné...
A tak jsme přečkali další krušnou noc.
Dnes se mi podařilo do kocoura dostat dvě stříkačky kuřecího vývaru,stříkačku čaje na ledviny,5 ml kalorické pasty...
Zdá se,že je to takové střídavo oblačno..
Dokonce i čůral a kadil Exclamation
měla jsem z toho obrovskou radost - zase ožily naděje na uzdravení Rolling Eyes
Teď je mu ale opět hůř-má záchvaty kašle,strašně se při tom dusí,nemá sílu na to něco vykašlat..A oči má tak unavené....
Crying or Very sad
Nesmíme to vzdát...
Děkuju za reakce a odpovědi na můj příspěvek...Ohledně té petice a nějakých kroků ke stažení výrobku Difusil pro kočky z trhu jsem plně odhodlaná,ale v současné době jsem plně vytížená péči o kocourka..Musela jsem přerušit i práci,protože jen každé krmení je na hodinu a půl +péče o oči+podávání injekcí+aplikace infuzí+odsávání hlenů,čištění a umývání,atd...
Vzhledem k tomu že vlastním ještě dva psy a jednu kočku (maminka otráveného kocoura),kteří také potřebují nějakou péči a věnovaný čas, jsem na tom časově opravdu mizerně..
Rozhodně ale chci předem poděkovat těm, kteří se mě chystají podpořit a případně se podělit s podobnou zkušeností.
děkuju Dosoudilová
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2006 12:29:28
Odpovědět s citátem

To je hrozné, je mi moc líto, co právě s kocourkem prožíváte a obdivuji, jak trpělivě se snažíte mát mu šanci na uzdravení. Snad to zvládne, moc držím palce...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Kocourek před a po odblešení
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2006 12:53:14
Odpovědět s citátem


Kocourek před a po odblešení


Naposledy upravil marketad dne 8. 12. 2006 13:13:21, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jana12
Anonymní





Předmět: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2006 16:01:59
Odpovědět s citátem

Jak se dari kocourkovi? davate Fortekor na ledviny?
Jako organizace ohz - ochranci hospodarskych zvirat Vasi petici podporime.
Hodne sil kocourkovi i Vam.
Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Otrava Diffusilem
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2006 8:32:05
Odpovědět s citátem

Myslím že je velice zajímavé vědět,že nejsme zdaleka ojedinělý případ otravy použitím některých antiparazitních přípravků Exclamation
Velice mě zaskočilo,že se o tom vlastně již dávno ví-nejméně již před třemi roky se vedly diskuze na internetu (www.kocky-online.cz) Exclamation
A co se změnilo Question
Vůbec nic Exclamation
Takto nebezpečné prostředky jsou dále v oběhu na českém trhu a další kočky jsou odsouzeny k pomalému umírání Exclamation
Jak je tohle možné???
Chtěla bych citovat p.Alici Oppovou z První společnocti za práva koček,která právě uvedla tento problém na světlo Boží před třemi roky na výše zmiňovaných stránkách..:
"Doporučujeme Vám odblešit své kočky níže uvedenými prostředky. Difusil obsahuje Permethrin, který je pro kočky nebezpečný. O stažení anitiparazitárních prostředků s Permethrinem ve Švýcarsku jsem informovala server kočky-online v březnu 2003, a sice v článku Pozor na odblešovací prostředky, kdosi tam připsal, že se tato látka v ČR nepoužívá (ale dodnes je obsažena i v Arpalitu). Zprávu jsem odeslala ÚKOZ a SVS, doposud bez odezvy. Na Difusilu je uvedeno použití pro kočky a chybí varování zřejmě ze nedostatečného výzkumu (cca 40 let byly kočky pokládány více méně za škodnou a veterináři se zabývali léčbou hosp.zvířat a psů) a pravděpodobně i z komerčních důvodů (DDT se v ČR používal mnoho let, přestože byl ve vyspělých zemích stažen z trhu pro závažné vedlejší - kancerogenní účinky). Náprava nastane, pokud poškození budou výrobce žalovat."

Cituji článek:
Pozor na odblešovací prostředky!
Jak prokázali švýcarští veterináři, mohou odblešovací prostředky i zabít. Jedná se o prostředky proti blechám, které obsahují nervový jed Permethrin - ty se však v České republice prakticky nepoužívají.
Alice Oppová (10.3.2003)

Kamarádka z Curychu mně poslala výstřižek z časopisu Saldo, kde varovali majitele koček před používáním odblešovacích sprejů obsahujících nervový jed Permethrin. Domnívám se, že by měli být varováni také čeští kočkomilové.

Zde je zkrácený překlad:

Veterináři z Toxikologického oddělení Veterinární a lékařské fakulty Univerzity v Curychu zjistili, že prostředky proti blechám, které obsahují PERMETHRIN, nervový jed ze skupiny PHYRETROIDE, vedou k těžkému poškození zdraví až k úhynu koček.

Vzhledem k častému olizování srsti dochází k intoxikaci. Typické příznaky otravy jsou: zhoršení kvality až ztráta srsti, zvracení, záchvěvy, třes, křeče, zpomalené dýchání a v některých případech hrozí i selhání plic (především u koťat, nemocných či starých koček). Nebezpečná je hlavně aplikace sprejem. Protiblešší obojky s touto látkou jsou většinou bez problémů.

Obchodní řetězec MIGROS ihned stáhl z prodeje volně prodejné protiblešší prostředky Neo Kill, MAX antiparasite a Selina antiparasite, které Permethrin obsahují.

(Zdroj: švýcarský časopis Saldo 19. únor 2003)


Jeden z komentářů:
Bohužel i v ČR se nachází výrobky s permethrinem a neni jich málo a na žádném neni napsáno nevhodné pro kočky ba naopak všude je psáno vhodné pro psy i kočky.
Je vidět jak ČR bojuje proti týraní zvířat, protože pokud víme, že to kočkám může ublížit tak je to týrání zvířete nebo ne?

Co Vy na to??Já nemájm slov Evil or Very Mad
Rozhodně to nezůstane bez odezvy....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Otrava Diffusilem
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2006 9:04:05
Odpovědět s citátem

Dnes je to myslím patnáctý den otravy...
Je to už tolik dní..nekonečná řada...,že už ztrácím přehled,jak je to dlouho co jsme použili ten proklatý Diffusil...
Bohužel-žádné zlepšení..spíše naopak Sad
Vypadá to, že kocourek začíná svůj boj vzdávat..
Poslední dny je vleice slabý.Stále jen leží a spí,jen na krmení a injekce ho jakžtakž ještě probudím.Stále hubne,už váží jen dvě a půl kila (z původních čtyř) Exclamation
Máme problémy s krmením,už nechce vůbec spolupracovat,všechno vyplive zpátky.Těžké je to teď hlavně s aplikací injekcí-je tak pohublý,že stehení sval se u něj rovná malému snopečku velikosti prstu..Aplikovat injekci do takového "svalu" a netrefit se při tom do kosti je skutečně složitý úkon..Ještě že jsem zdravotní sestřička a vím co a jak..
Problém nastal i v podávání infuzí- flexibilní kanyla smí být zavedena v žíle max.3 dny (když se nějakým zázrakem podaří ji udržet průchodnou,při všech těch bojích dostat do kocourka nějaké to jídlo),pak musí být vytažena a zavedena do jiné žíly...
Ze začátku jsme to takto praktikovali,ale protože je to už tak strašně dlouho-vpichy na tlapkách se po zavedených kanylách vůbec nehojily,nebylo a není další zavádění kanyl možné,dokud se nezhojí tyto rány...A tak zase přibyl další šrám na kočičím těle...Obě nožky kryji sterilními čtverečky s ATB mastí a každé ráno a večer převazuji..Nicméně nám nastává nový veliký problém a to je dehydratace organismu.... Crying or Very sad
Také už nezvládáme dýchání...častý chrapot se mění v obrovské záchvaty kašle a dušení....
Někdy si říkám,že se na to už nemůžu dívat a začnu se přiklánět k tomu,uspat jej....
Ale on pak zase najednou vstane,dojde si na záchod a začne si olizovat tlapky a umývat se!!! Shocked
A člověk si zase řekne,že takhle přece nevypadá zvíře,které je na utracení...
Víte co udělal před dvěma dny??Také zrovna když to vypadalo velice špatně a mi měli již ruku na telefonu připraveni zavolat veterináře- pomalu vstal z ošatky od kamen, zašel si na záchod,vyhrabal ďolík,udělal potřebu,zase zahrabal Exclamation ,potom se vydal cestou k misce,kde baštila granulky jeho máma.
Exclamation Shocked Nevěřili jsme vlastním očím!
Představte si,že se sklonil k misce,vzal tři granulky do tlamičky a rozchřoupal je ! Shocked
Zajásali jsme,že je vyhráno Very Happy
Mysleli jsme si,že už bude obrat jen k lepšímu..
Náš optimismus trval ale jen do večera.Ráno totiž bylo vše při starém,dokonce ještě o kus horší.Nechtěl jíst,ani neotevřel oči.. Crying or Very sad
A tak bojujeme dál...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Re: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2006 10:46:43
Odpovědět s citátem

jana12 napsal:
Jak se dari kocourkovi? davate Fortekor na ledviny?
Jako organizace ohz - ochranci hospodarskych zvirat Vasi petici podporime.
Hodne sil kocourkovi i Vam.

Dobrý den,děkuji Vaši za podporu.
Píšete,že jste OHZ-prosím,můžete mi poradit kam se mám obrátit s mým případem a jak postupovat?Zda podat žalobu na výrobce nebo nejdříve sepsat petici? Můžete mi také říct něco bližšího o přípravku Fortekor?není mi vůbec znám.Naše současná léčba příliš neučinkuje.
Děkuji za jakékoliv informace.
Děkuji D.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jana12
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2006 15:17:54
Odpovědět s citátem

Fortekor se podava bezne pri chronickem ale i akutnim selhavani ledvin. Podporuje i cinnost srdce. Kazdy vet by ho mel mit.
Petici chcete poslat kam? Nejlepsi by bylo shromazdit vsechny dukazy - podrobne zpravy, vycislit naklady na lecbu, bolestne kocourka, a nechat sepsat pravnikem, ktery ma vztah ke zviratum a podat trestni oznameni.
Napiste mi Vasi e-mailovou adresu pro dalsi korespondenci. Upozorneni dame i na nase webove stranky.
Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Kocourek 13. den otravy
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2006 16:30:34
Odpovědět s citátem




Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2006 8:46:19
Odpovědět s citátem

Máte obrovské srdce. Moc Vám držíme place.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: Kocourek 13. den otravy
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2006 10:20:42
Odpovědět s citátem

marketad napsal:


To je prostě hrozné, k tomu nemám ani slov. Člověku se chce u toho plakat. Petici bych rozhodně podpořila a určitě nejsem sama. Nechápu, proč se Difusil prodává, když škodí i psům,tedy alespoň menším plemenům Confused
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jitkahla



Založen: 15.12.2006
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha - Západ

Předmět: Difusil
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2006 13:49:15
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

moc držíme palce s uzdravením kocourka. Věřím, že to zvládne. Je nám ho moc líto. Při pohledu na fotky se mi chce brečet. Máte moji jakoukoli podporu co se týká petice či jiných akcí.
Včera jsem se dívala na přípravek proti blechám Arpalit. Taky obsahuje tu látku a přitom na něm píšou, že je pro kočky, psy, ptáky... Měli by to zakázat všechno!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Petra Ledvinova
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2006 18:48:59
Odpovědět s citátem

Shocked Jsem sokovana.... Je mi ho moc lito... Vim jak musi byt Vam... Taky jsem zazila kdyz byl muj kocour nemocny...a kdyz umiral...( nastesti starim a ne otravou) Mate nasi podporu pri podepisovani Petice. A moc drzime palecky
Odpovědět 
Alča



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 56
Bydliště: Pardubice

Předmět: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2006 9:13:52
Odpovědět s citátem

Ahoj. Jak je na tom kocourek? Je to lepší?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Otrava Diffusilem
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2006 12:13:45
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
číslo dne našeho utrpení už neznám...nepočítám je...vím ale, že je to až příliš dlouho na nás oba.. (a celou rodinu i ostatní zvířata, na která se nedostává).
Zdravotní stav kocourušky se stále nelepší..
Dál chřadne Crying or Very sad
Pozitivní snad je, že se občas sám náznakem umývá, ale opravdu jen náznakem..Je to pro něj příliš velká námaha. Po chvilce se začne dusit a je z toho další obrovský dusící záchvat...
Také si včera zašel na záchod, ale dnes už opět čůral jen bezmocně pod sebe.
Jíst ani pít nechce.(už to skoro nezvládáme ani stříkačkou).Nožky po infuzích se mu začínají pěkně hojit, (což je pro nás životně důležité na další ifuzní terapii).
Dál nás však trápí silný zápach z tlamičky, který je vyvolán nefunkčními ledvinami a překyselením organismu a také očka, kde se začínají nepěkně červenat koutky.Tak dáváme ophtalmo-framykoin.

Podařilo se mi alespoň zajistit další tipy na léky, které budu dnes odpoledne konzultovat s veterinářem..
Bohužel nemám neomezený přístup k internetu a tak aktuální informace váznou...
Nyní ve zbytku času připravuji petici proti používání Diffusilu na kočky a také vše konzultuji s příslušnýmo organizacemi.
Děkuji Vám všem, že nejste lhostejní k utrpení němých čumáčků a nemávnete rukou nad "jen" obyčejnou kočkou..... Dosoudilová
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Re: Difusil
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2006 12:20:03
Odpovědět s citátem

jitkahla napsal:
Dobrý den,

moc držíme palce s uzdravením kocourka. Věřím, že to zvládne. Je nám ho moc líto. Při pohledu na fotky se mi chce brečet. Máte moji jakoukoli podporu co se týká petice či jiných akcí.
Včera jsem se dívala na přípravek proti blechám Arpalit. Taky obsahuje tu látku a přitom na něm píšou, že je pro kočky, psy, ptáky... Měli by to zakázat všechno!


O přípravku Arpalit platí to samé co o Diffusilu-nepoužívat na kočky..Shodou okolností při první návštěvě veterináře a dlouhosáhlé debatě zdali je to vlastně možné nám druhá asistující veterinářka sdělila,že kdesi kousek na vesnici taky odblešovali kočku Arpalitem a ta následkem toho uhynula.(Tomu se nedivím,pokud zůstala bez 24 hodinové péče- neměla sebemenší šanci).Ale upřímně-kolik lidí by zvládlo takto náročnou(finančně,psychicky i časově) péči,jednáli se "jen" o kočku? Neznám téměř nikoho..Na vesnici každý zvíře nechá osudu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Otrava Diffusilem
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2006 12:23:29
Odpovědět s citátem

jana12 napsal:
Fortekor se podava bezne pri chronickem ale i akutnim selhavani ledvin. Podporuje i cinnost srdce. Kazdy vet by ho mel mit.
Petici chcete poslat kam? Nejlepsi by bylo shromazdit vsechny dukazy - podrobne zpravy, vycislit naklady na lecbu, bolestne kocourka, a nechat sepsat pravnikem, ktery ma vztah ke zviratum a podat trestni oznameni.
Napiste mi Vasi e-mailovou adresu pro dalsi korespondenci. Upozorneni dame i na nase webove stranky.

Moje adresa je hunde.sport@seznam.cz
Podání přípravku Fortekor budu dnes konzultovat s veterinářem.
Děkuji za radu ohledně právních kroků.
Dosoudilová
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Petra Ledvinova
Anonymní





Předmět: Diffusil
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2006 15:45:58
Odpovědět s citátem

Probirate tady tema diffusil, a na strankach Modreho kocoura ho primo doporucuji... je to v odkazu Nebezpecne veci/ blechy a klistata... Exclamation Exclamation
Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2006 16:36:15
Odpovědět s citátem

Dokud jsem nečetla příběh kocourka, taky jsem nevěděla, co Diffusil "dokáže"... Confused Takže i na stránkách MK byl doporučován v dobré víře...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Helík



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 9
Bydliště: Říčany

Předmět: Zvládne to!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2006 21:12:42
Odpovědět s citátem

Milá Markéto,
musí to být pro Vás opravdu moc těžké, ale věřte, že máte alespoň naději, že kocourek se vyléčí a naděje umírá poslední!!!!!Moc držíme palce!!!!Ať je kocourek silný a zvládne to!!!!

Helík a Sandy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Věra Ľuptáková



Založen: 29.03.2004
Příspěvky: 31
Bydliště: Starý Pařezov

Předmět: Re: Zvládne to!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2006 6:38:18
Odpovědět s citátem

V podstatě všechny problémy pramení z nevědomosti. A když se jedná o problém zvířecí, většinou ho zaviní člověk. Proto si myslím, že člověk musí hledat a učit se. Kocourka je nám líto všem, to zcela určitě, ale je třeba, aby každý kočkař věděl, že lépe mít v kožichu blešku, kterou se snažím vyčesat nebo vyplavit při umytí, než jí chtít otrávit. Co jiného jsou všechny ty přípravky na odstranění parazitů a jiných prevítů? Jen jed. Někdy v šetrnější, jindy v ostřejší formě. Proto je potřeba, aby to lidé(chovatelé, majitelé, milovníci zvířátek) vedli v patrnosti. A to docílíme jen stálým opakováním a informováním. Dala jsem si odkaz na svoje stránky, spousta lidí si to tam přečetla a teď ví! Když to udělá víc lidí, dozví se to další a další. Apeluji proto na majitele internetových stránek, aby si umístili odkaz na případ otráveného kocourka na nějaké vhodné místo svých stránek, aby všichni, kdo na ně přijdou, získali informaci o nebezpečnosti tohoto i jiných podobných přípravků. Někdy chce člověk dobře, ale je to špatně. Proto musíme VĚDĚT!!!!
Moc na vás i kocourka myslím, je zbytečné více slov. Nezbývá než doufat a posilovat ho pozitivní energií. Snažím se mu jí posílat!
_________________
Věra Ľ.


Naposledy upravil Věra Ľuptáková dne 21. 12. 2006 10:26:45, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Re: Diffusil
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2006 7:24:32
Odpovědět s citátem

Petra Ledvinova napsal:
Probirate tady tema diffusil, a na strankach Modreho kocoura ho primo doporucuji... je to v odkazu Nebezpecne veci/ blechy a klistata... Exclamation Exclamation

Děkuji za upozornění, už jsem psala webmasterovi. Doufám, že s tím něco udělají.
Dosoudilová
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Diffusil
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2006 7:38:00
Odpovědět s citátem

Musím přiznat, že mně samotné dalo práci ten Diffusil tu na stránkách najít, ale sama jsem adminovi (Filipovi) napsala o této chybě ještě včera v podvečer.
Mě samotnou to velmi překvapilo a zarazilo, že tu ta zmínka je, a určitě to bude v nejbližších hodinách napraveno!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Re: Zvládne to!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2006 9:32:55
Odpovědět s citátem

Věra Ľuptáková napsal:
V podstatě všechny problémy pramení z nevědomosti. A když se jedná o problém zvířecí, většinou ho zaviní člověk. Proto si myslím, že člověk musí hledat a učit se. Kocourka je nám líto všem, to zcela určitě, ale je třeba, aby každý kočkař věděl, že lépe mít v kožichu blešku, kterou se snažím vyčesat nebo vyplavit při umytí, než jí chtít otrávit. Co jiného jsou všechny ty přípravky na odstranění parazitů a jiných prevítů? Jen jed. Někdy v šetrnější, jindy v ostřejší formě. Proto je potřeba, aby to lidé(chovatelé, majitelé, milovníci zvířátek) vedli v patrnosti. A to docílíme jen stálým opakováním a informováním. Dala jsem si odkaz na svoje stránky, spousta lidí si to tam přečetla a teď ví! Když to udělá víc lidí, dozví se to další a další. Apeluji proto na majitele internetových stránek, aby si umístili odkaz na případ otráveného kocourka na nějaké vhodné místo svých stránek, aby všichni, kdo na ně přijdou, získali informaci o nebezpečnosti tohoto i jiných podobných přípravků. Někdy chce člověk dobře, ale je to špatně. Proto musíme VĚDĚT!!!!


I přesto, že žiji se zvířaty od malička, jsem nějak nepostřehla informaci, že takové přípravky určené pro zvířata, jsou vlastně jedovaté a mohou zvíře i zabít. Koupila jsem si jen přípravek na blechy určený pro kočky. Blech jsme se zbavili dokonale, jen společně s blechami odstranil málem i kočku Exclamation Je to podobné, jako by si šel člověk při nachlazení do lékárny koupit vitamín C a následkem toho druhý den pomalu umíral...
Nemáme spíše mluvit o klamání zákazníka (nebo jak to nazvat nejlépe)? Jelikož nejsem úplný ekologický barbar a zvířata mám opravdu ráda, zkoušela jsem blechy u našeho kocourka vybrat ručně. Pěkně po jedné tak, jak to dělají opice. Dávala jsem je do skleničky s vodou aby se utopily. Když jsem byla u čísla asi 60, říkala jsem si, že to opravdu nepůjde a sáhla jsem po antiparazitním přípravku. Potřebovala jsem kocourka odblešit co nejdříve aby se blechy nepřenesly na mé (tehdy) dvouměsíční štěně, které jsem měla první den doma. (Nehledě na to, že přípravky typu Frontline mi nefungovaly.)
Chybami se člověk učí.
Tuto moji "chybu" se snažím napravit co tojde. Ani nevíte, jak mi je. Když si člověk uvědomí, že za to může ON sám (ne vlastní vinou).
Chci varovat ostatní, aby nepřibývaly další nešťastné příběhy. Děkuji za pomoc a umístění odkazu - článek tímto splňuje svůj účel. A chci tímto vyzvat i ostatní majitele koček k podobným krokům.
Děkuji MarkétaD


Naposledy upravil marketad dne 20. 12. 2006 8:21:51, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Otrava Diffusilem
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2006 10:52:05
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
dnes jesm přece jen zkoušela dopočítat jak je to vlastně dlouho..Dobrala jsem se k číslu 22 !Až jsem se toho čísla lekla!
Včera jsme byli na veterině abychom se dozvěděli nějaké nové zprávy ohledně zdravotního stavu kocourka.
Veterinář byl možná trošku v šoku,protože i přes veškeré snažení kocourek vypadá skutečně zbědovaně.A to si ještě někde při cestě v přepravce ztrhl asi drápkem příškvar na nosíku,ale bohužel až do krve a taky začal opět trochu slinit ,takže to byla opravdu nepěkná podívaná.
Ale co se dá dělat,umírající člověk taky nezáří krásou a přesto je o něj postaráno.
Největší obavy jsem měla z vyšetření plic a ledvin,ale byla jsem příjemně překvapena..Ledviny se o poznání zlepšily a na plicích jsme žádné hrůzy také nezjistily-snad jen,že má na plicích vodu-proto to ztížené dýchání,ale stále v snesitelných mezích.Přípravek fortekor,o kterém se mluvilo na foru,nám nedoporučil,kůli přílišnému vlivu na srdce..
Také už nebyl tolik skeptický k šanci na přežití a celkově uznal malá zlepšení.Samozřejmě ale jeho stav je stále kritický..
A tak nám trošku zvedl náladu Wink
Ještě jsme napíchali několi injekcí vit.B a kortikoidy na lepší ventilaci plic,dostali další ATB,masti,kapky,rehydatační roztoky a Calopetky, ošetřili poraněný čumáček,tlapky od injekcí a chvátali domů zpět do ošatky ke kamnům,kde je mu nejlépe..Na večeři měl silný kuřecí vývar,který si jakžtakž nechal líbit,ale s prášky a vodou je to boj (při kterém naštěstí i naneštěstí vykazuje stále větší sílu...)
Noc přečkal klidně,díky bohu,injekce na dýchání asi opravdu zabrala a my jsme byli ušetření urputných nočních dusících záchvatů.Ráno jsme kocourka překvapivě nenašli v ošatce,ale na druhém konci místnosti chrupkal v papírové krabici... Very Happy Udělal mi radost.Také začíná trošku koukat kolem sebe,ale jen malinko.Jsou to opravdu detaily,ale jsem za ně neskutečně vděčná...
Děkuji všem za podporu. M.D.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2006 11:07:46
Odpovědět s citátem

To je krásná zpráva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pája
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2006 16:07:21
Odpovědět s citátem

i já držím palce
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top