Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak odnaucit kocicku lezt do kvetinacu?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Iva
Anonymní





Předmět: Jak odnaucit kocicku lezt do kvetinacu?
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2004 3:24:15
Odpovědět s citátem

Moc prosim o radu, jak mam nasi malou kocicku (trimesicni kotatko) odnaucit lezt do kvetinacu. Vetsinu kytek mam v obyvaku, kam kotata (mame i koucourka, ktereho stacilo z onech nestastnych kytek vyndat parkrat a uz tam neleze) poustime jen v dobe nasi pritomnosti. Z chovani nasi kocicky uz jsem docela zoufala, protoze uz dvakrat na sebe kvetinac v nestrezene chvili prevrhla (nastesti se ji zatim nic nestalo), pote s ulekem z rany utekla, ale behem ctvrthodiny uz se zase skrabala do kvetinace. Jinak je to velice mazlive kotatko a ja nemam silu po ni ani poradne zakricet. Svoji travicku maji nase kocicky u sebe v pokoji, takze si nemyslim, ze by mely nedostatek "zelene". Jestli ma nekdo nejaky napad ci zkusenost a chce se o ni podelit, budu moc rada a predem dekuju.
Odpovědět 
Tina



Založen: 30.01.2004
Příspěvky: 99

Předmět: Re: Jak odnaucit kocicku lezt do kvetinacu?
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2004 10:48:29
Odpovědět s citátem

Iva napsal:
Moc prosim o radu, jak mam nasi malou kocicku (trimesicni kotatko) odnaucit lezt do kvetinacu.


Milá Ivo,
tohle jsem si zažila s naší Kitty taky, kdy mi převrhrla celý květináč do postele, ale vylekala se natolik, že už tam nejde, nebo když někdy jo, zasyčím na ni a ona jde dolů - po chvíli.
Zkus stříkací pomůcku na kytky (prudký proud, ne rozprašování) a jak tam bude pořádně jí postříkej, ale musíš to dělat pořád. Nebo na ni velice ošklivě zasyč z blízka a vyděs ji tak, aby věděla, že "Velká kočka" se zlobí a že tohle se nesmí.
Poslední možností je koupit chemický odpuzovač koček, který seženeš v potřebách pro zvířata, měl by kočky od nastříkaných míst odpudit. Myslím, že pokud není něco speciálního pro kytky, tak určitě ten normální kytkám neškodí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Jak odnaucit kocicku lezt do kvetinacu?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2004 21:00:51
Odpovědět s citátem

musim rici, ze je to problém zakyjrdné z našich kočiček. prakticky jsem kvuli nim zradukovala kytky na kaktusy a dalsi 4. chodila nam pořad na velky květinač s fikusem. dostali jsme tip s citronem (kočky nesnaši jak smrdi), pomohla to jen na chvili, odpuzovač koček pomaha taky jen dočasně pravda je že sičení a stříkán vody, když je tam člověk zastihne pomáhá, ale u nás je květináč přístupný i v době kdy nejsme doma a tak se stalo, že jsem tam jednou našla na kadíno. napadlo mě květináč obložit tak aby se nedostly ke hlíně a od te doby je klid u tohoto velkého květináče.
Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: Re: Jak odnaucit kocicku lezt do kvetinacu?
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2004 11:03:26
Odpovědět s citátem

Měla jsem stejný problém. Naše nové kotě okamžitě objevilo květináče, a protože mám velký kytky na zemi, všude hlína, začal tam chodit čůrat. Dojela jsem koupit keramzit a zasypala všechny kytky keramzitem. Ten se mu teda nelíbil. Pro jistotu jsem ten keramzit ještě navoněla pánskou kolínskou - zatím funguje... Smile Někde jsem četla, že kočky nemají rády pach štěrku - keramzit bude mít pach podobný, vypadá hezky a kytkám nevadí. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jak odnaucit kocicku lezt do kvetinacu?
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2004 15:41:18
Odpovědět s citátem

U nás se osvědčilo obložení květináčů oblázky. Kočičky už tam nelezou a když občas zamíří tím směrem, stačí na ně káravě zavolat jménem a změní směr.
Máme však jiný problém, obě moc rády škrábají všude, kde je napadne - i na škrabadle. Buhužel, ke škrábání si vybírají i např. rohy, futra apod. Jen málokdy je při tom zastihneme, asi se vyřádí vždy, když jsou samy doma. Už máme mnohde tapety oškrábané a potrhané. Máme ty natíratelné a nevím, jestli to spraví přetření novou barvou.
Nevím, jak je to odnaučit. Přečetla jsem si tady radu s kolínskou - zkusím to.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jak odnaucit kocicku lezt do kvetinacu?
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2004 17:35:42
Odpovědět s citátem

Dagmar napsal:
Máme však jiný problém, obě moc rády škrábají všude, kde je napadne - i na škrabadle. Buhužel, ke škrábání si vybírají i např. rohy, futra apod. Jen málokdy je při tom zastihneme, asi se vyřádí vždy, když jsou samy doma.

My jsme Mustáfkovi pořídili škrabadlo až když mu byli 3 roky. Předtím měl ke škrábání vyhrazený starý gauč. Na škrabadlo vůbec nechtěl chodit, dokud mi někdo neporadil šantu a kozlíkové kapky. Teď na škrabadle tráví většinu svého času (zbytek prospí v posteli nebo prohání Aliho Laughing ) Funguje to jen asi na 70% koček, ale vyzkoušet to můžete. Kozlíkové kapky koupíte v lékárně za 20 Kč. Jinak Vás asi moc nepotěším, ale když nejsme doma, tak stejně škrábe novou sedačku... to už se asi neodnaučí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (23x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top