Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Dvě kočky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Akira



Založen: 05.01.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: Dvě kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2007 11:29:44
Odpovědět s citátem

Zdravím,
máme trošku problém s druhou kočkou. Je z domova vymazlená. Už je u nás půl roku,ale začíná být na tu útulkovou krásku zlá. Když si jde Mia s něčím hrát, tak jí to za chvíli vezme, jídlo jí bere,takže Mia je pak hubená a my dlouho nevěděli proč. I naši pozornost si vynucuje vlastně pořád. Mám ráda stejně tak tu druhou,ale ta před Aki vždycky uteče. Nevíte co by se dalo dělat? Mám je ráda obě a už nevím co s nimi.

Katka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Dvě kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2007 12:16:41
Odpovědět s citátem

Akira napsal:
Zdravím,
máme trošku problém s druhou kočkou. Je z domova vymazlená. Už je u nás půl roku,ale začíná být na tu útulkovou krásku zlá. Když si jde Mia s něčím hrát, tak jí to za chvíli vezme, jídlo jí bere,takže Mia je pak hubená a my dlouho nevěděli proč. I naši pozornost si vynucuje vlastně pořád. Mám ráda stejně tak tu druhou,ale ta před Aki vždycky uteče. Nevíte co by se dalo dělat? Mám je ráda obě a už nevím co s nimi.

Katka

Zřejmě kočička dospívá a chce získat vyšší postavení ve smečce až si to holky vyjasní tak se vztahy zase zklidní. Jestli není kastrovaná tak o tom uvažujte, potom by se mohla zklidnit.
Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Dvě kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2007 18:50:30
Odpovědět s citátem

Máme 4 kočky, takže jsme si už několikrát zažili vyjasňování pozic ve smečce. Kočička dospívá, takže začíná "dělat ramena" a asi se snaží převzít vůdčí postavení. Myslím, že nejlepší bude, pokud kočky necháte, ať si to vyříkají samy. Asi se budou prát, vzájemně se deptat a terorizovat, ale věřte, že to časem přejde. Pokud mladší kočičku nemáte na chov, nechte ji vykastrovat. To určitě přispěje k jejímu zklidnění.
Pokud druhá kočka hubne, krmte holky odděleně. Ideálně každou kočku v jiné místnosti a zavřete dveře, ať má starší kočka na jídlo klid a mladá nechodí kontrolovat, jestli nemá v misce něco lepšího.

Přeju pevné nervy! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lucka27
Anonymní





Předmět: dva kocouři
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2007 17:22:59
Odpovědět s citátem

Potřebuju malou radu,
kamarád chce dát pryč kocoura, uvažuju, že bych si ho vzala, ale už jednoho kocoura doma mám. Oba jsou zruba stejně staří a oba kastrovaní. Dá se nějak odhadnout, jestli se ti 2 dokážou snést, případně jak dlouho může trvat než si vyjasní svoje postavení v domácnosti?
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: dva kocouři
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2007 19:50:26
Odpovědět s citátem

Lucka27 napsal:
Potřebuju malou radu,
kamarád chce dát pryč kocoura, uvažuju, že bych si ho vzala, ale už jednoho kocoura doma mám. Oba jsou zruba stejně staří a oba kastrovaní. Dá se nějak odhadnout, jestli se ti 2 dokážou snést, případně jak dlouho může trvat než si vyjasní svoje postavení v domácnosti?

A jak jsou staří? Asi bych se nebála pokud jde o mladé kocoury, ale třeba u pětiletých už bych asi měla strach. Zvykat si na sebe mohou týden, měsíc, rok, ale může se stát že se nikdy úplně nesrovnají, u dospělých koček to není tak jednoduché.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: dva kocouři
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2007 13:01:30
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Lucka27 napsal:
Potřebuju malou radu,
kamarád chce dát pryč kocoura, uvažuju, že bych si ho vzala, ale už jednoho kocoura doma mám. Oba jsou zruba stejně staří a oba kastrovaní. Dá se nějak odhadnout, jestli se ti 2 dokážou snést, případně jak dlouho může trvat než si vyjasní svoje postavení v domácnosti?

A jak jsou staří? Asi bych se nebála pokud jde o mladé kocoury, ale třeba u pětiletých už bych asi měla strach. Zvykat si na sebe mohou týden, měsíc, rok, ale může se stát že se nikdy úplně nesrovnají, u dospělých koček to není tak jednoduché.




Našemu budou v květnu 3 roky a ten kamarádův je podle toho co říkal asi stejně starý. Včera večer jsme ho nakonec přivezli, protože by jinak skončil v útulku. Prskají na sebe jeden druhého hlídá, ale k výraznější potyčce zatím nedošlo. Vypadá to ale, že nováček si začíná budovat významnější postavení, což mě mrzí. Našemu Píďovi leze do žrádla, ikdyž mají každý svojí misku a dostali to samé jídlo. A Píďa na něj jen smutně kouká. Čekala bych, že si jako domácí bude hlídat svoje a zatím to vypadá, se našeho nového spíš bojí.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: dva kocouři
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2007 13:18:19
Odpovědět s citátem

Určitě se netrapte tím, "smutně kouká", "bojí se" atp. ... kočky si svou hierarchii uspořádají samy ... možná ten "váš" kocourek je zatím vykulený z toho, co jste mu to přivezli a i kdyby zůstal v té hierarchii níž, nemyslím, že by to bylo nějak tragické ... určitě nejde po jednom, dvou dnech soudit, jak to u vás bude vypadat. Dejte jim čas. Je ale dobře, že jste si druhého kocourka vzali .. myslím, že za čas vám to ani nepřijde.

April

P.S.: Ohledně lezení do misek, u nás je to tak, že Rubka vždycky Maxíše od jeho misky odstaví ... se mu tam bez milosti nacpe a on jde raději na granule ... v té druhé misce je vždycky bašta lepší no .. možná můžete zatím zkusit krmení odděleně, nejlépe přes zavřené dveře Twisted Evil
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucka27
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2007 14:37:13
Odpovědět s citátem

no, zavřené dveře jsou problém - máme totiž klasický panelákový 1+1 a jediné dveře, které jsme ponechali jsou do koupelny - jinak mají "volný výběh". Každopádně děkuju za uklidnění.
Odpovědět 
Jasněnka



Založen: 31.01.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Liberec

Předmět: Dvě kočičky z jiného konce
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2007 14:41:48
Odpovědět s citátem

Prosím o Vaše názory.
Chystáme se pomalu na druhou kočičku-přesněji kocouře. Já už mám jasno, tajže mi to stejně nikdo nevymluví Very Happy ale mí rodiče se shodli na tom, že jsem se zbláznila, pořizovat si do paneláku 2 kočky...ty jejich (obě nemají ani rok) prý v noci lítaj jako splašený a dělaj rachot (ne že by naše číča taky čas od času nedostala záchvat a nezačalá nám-spícím, nicnetušícím, skákat po obličeji a lítat po bytě).
A jelikož jsou moje zkušenosti s kočkama značně omezený, ráda bych toto téma předhodila kočičí veřejnosti:
Jsou 2 kočky divočejší, než jedna? Je problém chovat více nekastrovaných koček v bytě?
+jedna bonusová: Dá se odhadnout, jestli bude kocourek v bytě značkovat, dá se to něčím ovlivnit? V této fázi jsem totiž na vážkách, jestli investovat do chovného kocoura.
Díky za Vaše rady, názory, připomínky.
Katka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Dvě kočičky z jiného konce
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2007 17:07:14
Odpovědět s citátem

Tady najdete částečně odpovědi na to, zda jsou dvě kočky divočejší než jedna - http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1631 a dvě kočky v paneláku bez problémů ... my jsme 2+2 v 1+1 a v pohodě to zvládáme všichni.
Co se týká značkování - myslím, že to se moc ovlivnit nedá, je to pudová záležitost, částečně prý i dědičná - když značkoval otec, bude značkovat i syn, nicméně spoléhat se na to nedá, a ten smrádek opravdu stojí za to ... Twisted Evil

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jasněnka



Založen: 31.01.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Liberec

Předmět: Re: Dvě kočičky z jiného konce
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2007 18:32:06
Odpovědět s citátem

April napsal:
Tady najdete částečně odpovědi na to, zda jsou dvě kočky divočejší než jedna - http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1631 a dvě kočky v paneláku bez problémů ... my jsme 2+2 v 1+1 a v pohodě to zvládáme všichni.
Co se týká značkování - myslím, že to se moc ovlivnit nedá, je to pudová záležitost, částečně prý i dědičná - když značkoval otec, bude značkovat i syn, nicméně spoléhat se na to nedá, a ten smrádek opravdu stojí za to ... Twisted Evil

April

Díky,diskuzi jsem si přečetla. Druhou kočičku si určitě pořídím, zdá se, že jsem značně pozadu, když mám zatím jen jednu Very Happy Teď už jen vyřešit, jestli jít do toho kocoura. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2007 9:47:01
Odpovědět s citátem

Jasněnko, pokud máte, jak píšete, omezené zkušenosti s kočkami, na vašem místě bych si určitě nepořizovala chovného kocoura. Myslím, že značkování je značný problém, obzvlášť v bytě. Pokud vás k chovatelství nevedou nějaké hluboké pohnutky, pomyslete prosím na množství nechtěných koťátek, které čekají na domov v mnoha útulcích a depozitech. Nechejte své kočky vykastrovat, budete spokojenější vy i ony.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: take problemek s dvouma cicakama
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2007 10:03:19
Odpovědět s citátem

Ahojky, prosim o radu, mam doma kocourka, je mu ted 8 mesicu, chtela bych k nemu druhou kocicku, protoze vypada smutne, no posledni dobou spise vztekle, jak s nim hazi hormony. Ale problem je ten, ze Oskar je napul venkovni napul domaci kocka. Ma na zahrade misto v zahradnim domku, ale do baraku smi, jen kdyz ho pustime. Nevim, jak vyresit nasazeni nove kocky, ktera by mela byt minimalne 2 tydny zavrena, aby neutekla, nechce se mi je zamikat v kockodomku, maji tam dvirka, ale domek je maly a mohl by byt asi problem pri reseni roli, je to tak 3x3 metry a cast je zabrana zahradnima zidlema a stolem. V baraku byt nemohou, protoze by spustily alarm. Jeste me napadlo vypnout alarm a nechat je nejdrive vevnitr, ale Oskar bude asi nestastny z toho, ze nemuze ven. Prosim, poradte mi, co si myslite, ze by bylo nejlepsi reseni. Chtela bych vzit nejakeho kocicacka z utulku a udelat dobry skutek a hlavne poridit kamarada Oskarkovi. Neni na to uz moc stary?

Diky moc za kazdou radu,
Jana
Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2007 10:08:22
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Jasněnko, pokud máte, jak píšete, omezené zkušenosti s kočkami, na vašem místě bych si určitě nepořizovala chovného kocoura. Myslím, že značkování je značný problém, obzvlášť v bytě. Pokud vás k chovatelství nevedou nějaké hluboké pohnutky, pomyslete prosím na množství nechtěných koťátek, které čekají na domov v mnoha útulcích a depozitech. Nechejte své kočky vykastrovat, budete spokojenější vy i ony.


Jasněnko, velmi vám doporučuji návštěvu u chovatele, co má doma plodného, značkujícího kocoura. Myslím, že si ani neumíte představit ten zápach a neskutečné množství práce s úklidem. Nekastrovaní kocouři někdy bývají i agresivní a vzteklí, když delší dobu nemají kočku. Samozřejmě existují i hodní a neznačkující kocouři, ale počítejte spíš s horší variantou.
Navíc je nutné oddělování, aby kočku nenakryl, když se to zrovna nehodí. Myslím, že by si kocoura měl pořizovat jedině už trochu zkušenější chovatel, co ví, co od chovu chce, zná krevní linie. Nezlobte se na mě, ale váš přístup na mě působí velmi nezodpovědně. Chcete množit koťata bez základních znalostí linií, problematiky, bez ohledu na kvalitu..... To dokáže dobré chovatele vždy zvednout ze židle. Prosím, zjistěte si ještě více informací, kocoura si můžete pořídit třeba až později, až se více zorientujete.
Co se týče krytí, dobrý chovatel jede kočku krýt klidně i stovky kilometrů, protože mu nejde o to, aby co nejvíc ušetřil a na koťatech vydělal, ale především O KVALITU ODCHOVŮ!!!!!!! Ne o množení.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: Re: take problemek s dvouma cicakama
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2007 10:18:40
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Ahojky, prosim o radu, mam doma kocourka, je mu ted 8 mesicu, chtela bych k nemu druhou kocicku. Chtela bych vzit nejakeho kocicacka z utulku a udelat dobry skutek a hlavne poridit kamarada Oskarkovi. Neni na to uz moc stary?


Oskar na druhého kamaráda určitě moc starý není, ale rozhodně počítejte s počátečním vyjasňováním pozic (záleží na povaze obou, jak dlouho jim vyříkávání bude trvat).

Nemám s tímto uspořádáním zkušenost, ale asi bych je na vašem místě zkusila nechat zavřené v domě. Myslím, že některé alarmy se dají nastavit i tak, že na domácí zvířata nereagují, nebo je tedy na tu dobu vypnout.

Myslím, že pokud by Oskar měl volný výběh, mohlo by se stát, že by z naštvání "odešel z domu" a sbližování by bylo komplikovanější. Pokud budou mít doma záchodky a vše co potřebují, myslím, že tím nijak trpět nebude.

Kočičí domek mi připadá dost malý na to, aby tam byli spolu zavření a mohl by to vnímat jako trest, což by nebylo dobré ve spojení s novým příchozím. Jestli tomu dobře rozumím, do domu chodí spíš "za odměnu", takže tam by to mohl mít spojené s něčím příjemným.

Také bych ráda dodala, že včasnou kastraci u obou považuji za samozřejmost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: take problemek s dvouma cicakama
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2007 10:55:03
Odpovědět s citátem

Mnohokrat dekuji za odpoved, jen bych se chtela ujistit ohledne kastrace, mam prectene vsechny prispevky zde na toto tema, ale musim rici, ze si nejsem moc jista vekem. Kady prakticky pise neco jineho a nejaky skupinovy nazor jsem zatim nevypozorovala. Jen snad to, ze by jiz bylo mozne Oskara nechat vykastrovat, ze 8 mesicu, uz by ohlo byt ok. Predpokladam tedy, ze druhy cicak by mel asi prijit uz kastrovany, aby nebyly nejake problemy. Vsichni psali, ze kastrati jsou na spolecenskem zebricku kocek uplne nejnize. Muzete mi poradit, jestli nechat kastrovat a pak teprve seznamit, nebo nejdrive seznamit jako kocoury a pak teprve spolecne nechat kastrovat po seznameni? Rolling Eyes
Mnohokrat dekuji za radu. Smile
AHojky Jana
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: take problemek s dvouma cicakama
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2007 11:05:21
Odpovědět s citátem

Co se týká kastrace, docela tu shoda panuje v tom, že kastrovat v okamžiku, kdy se kocour začíná chovat jako dospělý - značkuje, snaží se nakrýt. Dřív panoval názor, že tzv. předčasná kastrace (dřív než 1 rok) způsobuje zúžení močové trubice a tím problémy s močovým ústrojím. Teď už se od toho názoru ustupuje, nicméně někteří veterináři ho stále razí. Osm měsíců je na kastraci rozumný věk.
Ohledně toho postavení ve smečce, co jsem tak četla, ne vždy platí, že kastrovaný kocour či kočka mají to nejnižší postavení. Spíš asi záleží na povaze a odvaze a bojovnosti kočky, jakou pozici si vydobude ...
Jestli přinést kocourka kastrovaného, či ne, záleží i na tom, jestli si přinesete kotě, nebo dospělého kocoura. Ale důležitá je opravdu povaha obou koček, a jejich reakce nezjistíte, dokud ty dvě kočky, dva kocouři doma nebudou ... osobně bych asi zvolila to, že Oskara nechat vykastrovat, věk už na to má (pokud je i patřičně vzrostlý), a druhého si přinést kotě, příp. staršího z útulku, kde už bývají kocouři kastrovaní.

Ono jasnou a konkrétní odpověď asi nikdo pořádně nedá ..

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: Re: take problemek s dvouma cicakama
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2007 11:15:01
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:

Mnohokrat dekuji za odpoved, jen bych se chtela ujistit ohledne kastrace, mam prectene vsechny prispevky zde na toto tema, ale musim rici, ze si nejsem moc jista vekem. Kady prakticky pise neco jineho a nejaky skupinovy nazor jsem zatim nevypozorovala. Vsichni psali, ze kastrati jsou na spolecenskem zebricku kocek uplne nejnize. Muzete mi poradit, jestli nechat kastrovat a pak teprve seznamit, nebo nejdrive seznamit jako kocoury a pak teprve spolecne nechat kastrovat po seznameni? Rolling Eyes

Tak výběr nového kocourka nebo kočičky bych nepodřizovala tomu, zda byl nebo nebyl kastrovaný. Snazší seznamování je, když přibude kočička mladší, než je původní obyvatel, takže se nebraňte tomu, vzít si i malé kotě a vykastrovat ho v patřičné době.

Na dobu kastrace se názory opravdu různí i u odborníků. U kočičky je minimální věk 6 měsíců. U kocoura hraje roli pohlavní dospělost, která se projeví značkováním. To bývá od 6, 8, 12 měsíců dále... Nejlépe posoudí sám dobrý a zkušený veterinář, je-li kocour již dostatečně dospělý na kastraci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2007 11:28:15
Odpovědět s citátem

Diky moc za rychle odpovedi, jen jednu vec podotknu. O znackovani zatim nevime, doma se o to nikdy nepokusil, kockodomek neni citit. ALe jako venkovni kocour by asi spise znackoval venku, ze? JInak vzrostly , si myslim, je, jelikoz je uz davno vetsi nez jeho maminka. O tatinkovi nic nevime, jelikoz tatka je neznamy kocour, jen je podezreni na jednoho cerneho kocoura, co se nekdy objevi. Ale vse urcite prokonzultuji s nasim veterinarem, mame skveleho hodneho pana doktora ve vedlejsi vesnici.
Moc Vam dekuji za rady, nerada bych nejak neco pokazila. Wink
Preji krasny den a jeste hezci vecer doma s kocicakama Laughing
Jana
Odpovědět 
Jasněnka



Založen: 31.01.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Liberec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2007 13:44:18
Odpovědět s citátem

Adéla napsal:

Jasněnko, velmi vám doporučuji návštěvu u chovatele, co má doma plodného, značkujícího kocoura. Myslím, že si ani neumíte představit ten zápach a neskutečné množství práce s úklidem. Nekastrovaní kocouři někdy bývají i agresivní a vzteklí, když delší dobu nemají kočku. Samozřejmě existují i hodní a neznačkující kocouři, ale počítejte spíš s horší variantou.
Navíc je nutné oddělování, aby kočku nenakryl, když se to zrovna nehodí. Myslím, že by si kocoura měl pořizovat jedině už trochu zkušenější chovatel, co ví, co od chovu chce, zná krevní linie. Nezlobte se na mě, ale váš přístup na mě působí velmi nezodpovědně. Chcete množit koťata bez základních znalostí linií, problematiky, bez ohledu na kvalitu..... To dokáže dobré chovatele vždy zvednout ze židle. Prosím, zjistěte si ještě více informací, kocoura si můžete pořídit třeba až později, až se více zorientujete.
Co se týče krytí, dobrý chovatel jede kočku krýt klidně i stovky kilometrů, protože mu nejde o to, aby co nejvíc ušetřil a na koťatech vydělal, ale především O KVALITU ODCHOVŮ!!!!!!! Ne o množení.


Už jsem to tu několikrát psala a bylo by to téma na samostatnou diskuzi. Jde mi o několik málo odchovů. A až na značkování nevidím zas tak výrázný rozdíl mezi chovem páru koček a páru psů. Můžete je mít a nemusíte je množit.
Vidím, že chovatele koček zvedne ze židle ledacos Smile. Víte-koupila jsem si kočičku na chov, protože chci koťata. A protože opravdu není v mých možnostech jezdit stovky kilometrů, abych našla kocoura z vhodné linie, hledám jiné řešení. O kočkách už jsem si přecijen něco přečetla a nezdá se mi ani nutné, ani příliš obvyklé, že by chovatelé brali příliš ohled na kvalitu linií... Vlastně jsem celkově chovem koček pěkně znechucená Sad Takže mi zbývá buď si koťátka pořídit místo rodinné dovolené, anebo nějaká smíšená... Sad No to mám tedy radost!
No když jste tak zvýraznila kvalitu odchovů v opozici s množením. Ono to tak třeba může působit, ale nejde mi ani o jedno-ani o prvotřídní kvalitu (já to alespoň přiznám) ani o množení. Jde mi o radost z chovu-začínám mít dojem, že chovatelům tohle slovní spojení nic neříká...resp. v souvislosti s ušlechtilejma kočkama se o tom nikde nemluví...chápu proč.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2007 13:57:35
Odpovědět s citátem

Jasněnka napsal:
nejde mi ani o jedno-ani o prvotřídní kvalitu (já to alespoň přiznám) ani o množení. Jde mi o radost z chovu-začínám mít dojem, že chovatelům tohle slovní spojení nic neříká...


Problém je v tom, že nechtěných koček je všude přílíš mnoho! Rozhlédněte se prosím kolem sebe! Crying or Very sad

Já rozhodně kočky nechovám a také mě vaše reakce nadzvedla. Vámi podaná "radost z chovu" prostě opravdu vyznívá jako nezodpovědné množitelství.

Píšete, že o kočkách mnoho nevíte a srovnáváte pár koček s párem psů? Že chovatelé nehledí na kvalitu linií?? To je tedy opravdu nadzvedne.

Klidně budete mít koťátka smíšená, jen abyste měla koťátka? Prosím vás, A PROČ???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jasněnka



Založen: 31.01.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Liberec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2007 14:13:37
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Jasněnka napsal:
nejde mi ani o jedno-ani o prvotřídní kvalitu (já to alespoň přiznám) ani o množení. Jde mi o radost z chovu-začínám mít dojem, že chovatelům tohle slovní spojení nic neříká...


Problém je v tom, že nechtěných koček je všude přílíš mnoho! Rozhlédněte se prosím kolem sebe! Crying or Very sad

Já rozhodně kočky nechovám a také mě vaše reakce nadzvedla. Vámi podaná "radost z chovu" prostě opravdu vyznívá jako nezodpovědné množitelství.

Píšete, že o kočkách mnoho nevíte a srovnáváte pár koček s párem psů? Že chovatelé nehledí na kvalitu linií?? To je tedy opravdu nadzvedne.

Klidně budete mít koťátka smíšená, jen abyste měla koťátka? Prosím vás, A PROČ???

Proč tedy lidé vůbec chovají kočky...chovatelé tvrdí, že se jim to nevyplatí. Proto se zajímám o chov koček s rodokmenem, abych jim mohla zajistit majitele, který si jich bude vážit a dobrou péči.
Radost z chovu pro mě představuje, jak už jsem psala jinde, 2-4 odchované vrhy. Pro tuto radost jsem si pořídila kočičku a jsem ochotná koupit si i čistokrevného kocourka (kterého bych stejně dříve nebo později nechala vykastrovat), protože s druhou kočkou už počítám, ale tři už by byli moc(a proto vyzvídám co a jak už teď, přestože na koťátko tolik nespěchám). Zdá se Vám to tak nezodpovědné? Já si nezodpovědnost spojenou navíc s množením představuju úplně jinak.

Pár koček a pár psů srovnávám proto, že oba páry mají tendence se množit, v obou případech tomu lze zabránit a v obou případech mi připadá taková kombinace nejpřirozenější.
Stále pochybuji o tom, že většině chovatelů jde o to, aby měli co nejkvalitnější koťata. Vysvětlovat proč si to myslím, to by bylo na dlouho.

Nikde jsem ani nenaznačila, že bych měla v úmyslu produkovat nechtěná koťata jako na běžícím pásu a nelíbí se mi, že je mi to podsouváno. Přirozeně. Nechtěných koček je dost...ale problém není v tom, že bych si někdo chtěl kontolovaně a pro radost nějaká koťátka odchovat, příčiny bych hledala jinde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jasněnka



Založen: 31.01.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Liberec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2007 14:21:28
Odpovědět s citátem

Karin, já si vážím lidí, kteří myslí na opuštěná a nadbytečná zvířátka. S výhodami kastrace máte jistě pravdu, ale přemlouvat někoho tak nadšeného do chovatelství, jako jsem já, aby se svých cílů a snů vzdal, je skoro zbytečné. Já si ty koťátka vymluvit nedám. Samozřejmě udělám vše pro to, aby se naše koťátka dostala do dobrých rukou a laskavého prostředí, kde také nakonec spokojeně dožijí, to je samozřejmost. Na útulková koťátka proto pomýšlím jen z jediného důvodu-mohl by se tam někde skrývat právě ten osudový kocourek, který se dostane až k nám. A možná Vás potěším-v žádném útulku v okolí žádná koťátka nemají ani nečekají, je sice zima, ale i tak je to myslím pozitivní zpráva...mají jen pár starších kočiček.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2007 14:34:33
Odpovědět s citátem

Přesto bych se na vašem místě důkladně poradila s nějakým zkušeným chovatelem a zašla k němu na návštěvu, jak vám radila Adéla, abyste opravdu přesně věděla, co ten váš sen obnáší.

V útulcích v mém okolí je koťat dost, starších koček spousta, a koťata s jarem začnou nazadržitelně přibývat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jasněnka



Založen: 31.01.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Liberec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2007 17:19:34
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Přesto bych se na vašem místě důkladně poradila s nějakým zkušeným chovatelem a zašla k němu na návštěvu, jak vám radila Adéla, abyste opravdu přesně věděla, co ten váš sen obnáší.

V útulcích v mém okolí je koťat dost, starších koček spousta, a koťata s jarem začnou nazadržitelně přibývat.

Do čeho přesně jdu jsem nevěděla ani když jsem si pořizovala dítě Smile a taky ho na ulici nevyhodím.
Proč si připadám, jako bych se radila o tom, jestli je dobrý pořídit si do bytu lva. Jde jen o kocoura, jde o to, jestli obyč, nebo jestli se dá žít s kocourem i bez kastrace (tedy jestli to skutečně není agresivní, smrdící a běsnící koule)-tzn. jestli se vyplatí kvůli několika málo vrhům pořídit si chovnýho kocoura. Kocourka budeme mít každopádně. Nijak s tím nesouvisí, jak to vypadá u ostatních chovatelů (kteří jistě doma vítají každého zájemce o chov koček úplně jiného plemene Smile )
Máme v rodině všemožnou zvěř od potkana po koně, tak mě proboha neděste chovem koček-nejhorší, co s kocourem hrozí, je kastrace, že? Smile A jsme opět u mé otázky: ragdolla nebo mourka?
A na rady se ptám právě tady. Už mi bylo porazeno, že si mám pořídit druhou kočku, teď si nechávám poradit s výběrem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2007 18:19:18
Odpovědět s citátem

Myslím, že srovnávat kočku a dítě nelze ... dítě na ulici člověk opravdu většinou nevyhodí, ale kočka, jakmile se majitelům znelíbí, skončí na ulici natotata ... jsou lidé (mezi něž Vás rozhodně řadit nechci!!!), kteří si kočku pořídí jen jako zvíře, ale nepřeberou za něj zodpovědnost v tom smyslu, že se musí postarat, i když neleží na gauči jen jako chlupatá ozdoba, ale že je to živý tvor, který chce řádit a někdy i demolovat, někdy zvolí cestu eutanázie, místo aby vynaložili někdy i poměrně malou sumu na léčbu.

Nejde o to, pořídit si lva ... pokud si pořídíte kočku s PP, příp. chovný páreček, tak musíte počítat s tím, že se koupí takového zvířete od zodovědného chovatele zavazujete kupní smlouvou k tomu, že na zvířeti nebudete "množit", ale pouze zodpovědně chovat ... tj. výstavy, uchovnění, odchovy ... i zde už vznikají problémy, pokud chcete být taktéž zodpovědný chovatel, nikoliv se i jen těmi třeba i pouhými dvěma či čtyřmi vrhy zařadit mezi množitele. Jde o to, že také musíte s chovnou kočičkou zřídit chovnou stanici, navíc podle chovatelského řádu může chovná kočička mít 3 vrhy během 2 let, což znamená v mezidobí pečlivě hlídat, aby kocour kočku nenakryl.

Berte to tak, že potkan je malý, tj. má nějaký vymezený prostor, kůň předpokládám je někde ve stáji ... ale kočka bude všude, prošmejdí celý byt a nemůžete jí jen tak někam zavřít. Nebo můžete zavřít, ale musíte jí vytvořit vhodné podmínky - viz např. pro chovné kocoury vyčlenit místnost ...

Každopádně ... kocour může dospět už kolem 8mi měsíců, pokud ho chcete nechat patřičně vyspět, počítejte s tím, že nejspíš bude značkovat, při troše štěstí do záchůdku, při smůle do všeho, co uzná za vhodné ... osobně jsem zažila zaznačkování jen jednou - na křeslo a je to už 2 roky a ten smrad se mi z něj stále přes veškerou snahu nepovedlo vyčistit Twisted Evil ten puch je intenzivní, a je to značení teritoria, takže i jakákoliv návštěva může skončit s označkovanou kabelkou či botama.

Připojím se k radě - pokud máte zájem o chov, kontaktujte stanici, kde mají chovného kocourka (i kocourka plemene Vašeho zájmu, či přímo kotě) a požádejte je o konzultaci. Tady opravdu není v ničích silách rozhodnout, zda mourka či ragdolla ... většina zde přispívajících to myslí dobře, ať už s pořízením útulkového kocoura (s následnou kastrací bez koťat), nebo s tím, že chovatelé se snaží chov posunout dál a že jim záleží na kvalitě, byť se najdou i ti, kteří jen "množí" s PP, ale i ti jsou nuceni dodržovat určitá pravidla stanovená chovatelským řádem.

Určitě je lepší seznámit se s vícero informacemi a názory a popřemýšlet nad nimi, než jen čekat, až Vám někdo napíše - pořiďte si chovného kocoura, je to naprostá pohoda bez problémů ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jasněnka



Založen: 31.01.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Liberec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2007 22:03:06
Odpovědět s citátem

April, nečekám, až mi někdo řekne, že si mám pořídit toho a toho kocourka a nebudou s ním žádné problémy. Doufala jsem, že se namísto bezpředmětné diskuze o přebytečných koťatech rozjede spíš diskuze o zkušenostech s chovem kocourů.
Takže Vaše rada: kočku nechat nakrýt a pořídit jí jen kamaráda...
JInak kočku už přecijen jednu mám a vím, kde všude se dokáže vyskytnout a co všechno dokáže ovlivnit. Už jsme si užili i čůrání do postele a přesto jsem na kočky nezanevřela...kocour bude asi horší, přeto se mi pořád nezdá, žre by jeho chov musel být víc nepříjemný, než příjemný...i když smrádek asi moc příjemný nebude Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alice
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2007 22:24:37
Odpovědět s citátem

Jasněnka napsal:


Pár koček a pár psů srovnávám proto, že oba páry mají tendence se množit, v obou případech tomu lze zabránit a v obou případech mi připadá taková kombinace nejpřirozenější.
Stále pochybuji o tom, že většině chovatelů jde o to, aby měli co nejkvalitnější koťata. Vysvětlovat proč si to myslím, to by bylo na dlouho.

Nikde jsem ani nenaznačila, že bych měla v úmyslu produkovat nechtěná koťata jako na běžícím pásu a nelíbí se mi, že je mi to podsouváno. Přirozeně. Nechtěných koček je dost...ale problém není v tom, že bych si někdo chtěl kontolovaně a pro radost nějaká koťátka odchovat, příčiny bych hledala jinde.


Pár psů a pár koček opravdu nemůžete srovnávat. Zatímco fena se hárá jednou, maximálně dvakrát do roka (a když zrovně nebudete chtít štěňata, dá se to uhlídat), tak kočka má provokovanou ovulaci. Což znamená, že kočička může mít každých 14 dní říji trvající třeba i 7 dní. Pokud chcete chovat doopravdy s PP, můžete krýt až v roce věku kočky i kocoura. Ale kočička může mít už říji třeba od 6 měsíců ... a to jsem zvědavá, jak chcete tohle ohlídat - půl roku třeba každých 14 dní hlídat, aby vám kocour kočičku nenakryl. A stejně pak po dosažení odpovídajícího věku (a získané chovnosti), máte povoleny maximálně 3 vrhy během 24 měsíců. A ten sexuálně nevyužitý kocour vám udělá z bytu "chýši jedovou". Mě to přijde, že vám chybí ještě mnoho znalostí o kočkách a kocourech a o chovu a množení už vůbec, tak bych vám doporučovala napřed si o tom něco zjistit.
Odpovědět 
Thelma



Založen: 01.07.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2007 23:32:26
Odpovědět s citátem

do koupě chovného kocourka bych určitě ve vašem případě nešla,nejen pro ten smrádek,který jistě bude,pokud kocour cítí kočičku,ale i proto,že pokud nechcete kocoura využívat jako krycího u jiných chovatelů a po 2-4 vrzích jej chcete vykastrovat,tak jsou to vyhozené peníze.Pokud chcete krýt i jinde,tak počítejte s dalšími výdaji za testy atd,nehledě na to,že musíte mít odpovídající ubytování pro nevěsty.Být vámi,radši obětuju trošku času a najdu si ženicha jinde.koťátka mít budete a mohou mít každý vrh jiného otce.Navíc se vyhnete smrádku doma.S pořízením druhé kočeny,jako kamaráda bych nespěchala,nikde není dáno,že pro všechna koťátka najdete nový domov,nebo že si z vrhu nemůžete koťe nechat.
_________________
Thelma,Honzík,Čoketka a Airínka(Ája)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (18x)
2
Zlomek vteřiny (16x)
3
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top