Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mazlení


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Margita
Anonymní





Předmět: Mazlení
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2004 5:49:58
Odpovědět s citátem

Jak se zachovat, když kotě, které mám týden, je to 3 měsíční exotický
kocourek nemá zájem o mazlení? Vrní sice někdy, když je hlazený, ale nenechá se nosit, nechce být na klíně. Ke spokojenosti mu stačí plné
misky, hračky a přítomnost mého druhého kotěte - o pár týdnů starší
kočičky domácí. Kocourek byl odchovaný v rodině s dětmi a kočkami.
Je naděje, že se to změní samo nebo se mám snažit ho přemlouvat?
Předem děkuji za Vaše zkušenosti.
Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mazlení
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2004 7:00:55
Odpovědět s citátem

Margita napsal:
Jak se zachovat...

Napadají mě dvě věci.
Kočky jsou jednak prostě osobnosti, nikdy, opravdu NIKDY, se s Vámi nebudou mazlit, když vy budete chtít. Musí za Vámi samy přijít.
Zadruhé, jako kotě si kočka musí na hlazení a tak zvyknout, našemu Ringovi i Kitty to nějakou dobu trvalo, než zjistili, že je to vlastně docela fajn. Ale každá kočka je jiná, uvidíte.
Ehm, vlastně ještě třetí věc: týden je hodně málo času, dejte koťátkovi čas.
A pozdravujte ho! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Mazlení
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2004 19:11:56
Odpovědět s citátem

Margita napsal:
Jak se zachovat, když kotě, které mám týden, je to 3 měsíční exotický
kocourek nemá zájem o mazlení? Vrní sice někdy, když je hlazený, ale nenechá se nosit, nechce být na klíně. Ke spokojenosti mu stačí plné
misky, hračky a přítomnost mého druhého kotěte - o pár týdnů starší
kočičky domácí. Kocourek byl odchovaný v rodině s dětmi a kočkami.
Je naděje, že se to změní samo nebo se mám snažit ho přemlouvat?
Předem děkuji za Vaše zkušenosti.

Já k tomu taky dvě věci. Jednak je pravda, že každá kočka má jinou povahu, naše první kotě se chovalo přesně jak popisujete, s bídou se nechalo hladit, když někde odpočívalo, o nějakém klíně nechtělo ani slyšet, zato druhé bylo mazlivé hned od začátku. Myslím, že tohle se dá rozeznat už když si kotě vybíráte, a vybrat takové přesně podle vašich představ.

A druhá věc - myslím si, že z toho vyroste. U nás tomu tak nakonec bylo, asi tak po roce. Jen nevím, jestli tomu nepřispělo narození miminka a proto odmítání kočičky, která se schválně začala vnucovat, stalo se to totiž ve stejné době. Nicméně už je to deset měsíců a Micinka se chce mazlit pořád, takže už ani nečekám, že se zase uzavře do sebe. Takže pro vás asi dobrá zpráva - změní se to.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tina



Založen: 30.01.2004
Příspěvky: 99

Předmět: Re: Mazlení
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2004 6:53:49
Odpovědět s citátem

Margita napsal:
Jak se zachovat, když kotě, které mám týden, je to 3 měsíční exotický
kocourek nemá zájem o mazlení?

Naše Kitty se také nenechala moc hladit a mazlit, ale časem se to opravdu spravilo, prostě je taková víc uzavřená, ale protože jsme ji k ničemu nenutili, což by mělo za následek úplný opak, začala se časem nechat pohladit a pochovat a teď je z ní dokonalý mazel. Stále je to ale tak, že skutečně přijde, jen když sama chce, a tak to u kočky je normální a nikdy bychom ji k mazlení neměli nutit.
Váš kocourek si časem zvykne a uvidíte, že se z něj stane opravdový mazlíček. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
margita
Anonymní





Předmět: mazlení
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2004 5:43:53
Odpovědět s citátem

Situace u nás se trošku změnila. Koťata si vytvořila krásný vztah,
neustále jsou spolu, hrají si, mazlí se, spí spolu. Jsem moc ráda, ale na druhé straně z toho vyplývá, že
nyní už na mě nemá čas ani moje první kotě, které bylo před příchodem
druhého hodně mazlivé, denně mi usínalo na klíně.
Přesto se kupodivu stalo, že si obě koťata přilehla k mému manželovi,který o ně nejeví vůbec zájem - a já jen smutně koukala.
Zdraví Vás otvíračka konzerv a čistička záchůdků.
Odpovědět 
Tina



Založen: 30.01.2004
Příspěvky: 99

Předmět: Re: mazlení
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2004 10:19:06
Odpovědět s citátem

margita napsal:
nyní už na mě nemá čas ani moje první kotě, které bylo před příchodemdruhého hodně mazlivé, denně mi usínalo na klíně.


Milá Margito,
neházejte flintu do žita. Tenhle průběh je zcela normální. Nové kotě si nejprve musí ujasnit vztah s vaším prvním kotětem, protože to je přece jeho hlavní spolubydlící. Nic naplat, ale opravdu my žijeme s kočkami a ne ony s námi Wink .
Až se koťátka sebe dosytosti nabaží, tak se k vám vaše staré kotě zase přijde přitulit a to nové to bude zkoušet také. Zkuste si přečíst rady v "Prvně s kocouřem", tam o seznamování píšeme a vypadá to přesně jako u vás Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Mazlení
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2004 17:57:41
Odpovědět s citátem

myslim ze je to dano spise charakterem kocky - nektere se mazli jine ne. V jedne knize psali ze to muze byt i tim ze se s ni lidi moc nemazlili kdyz byla uplne mala 2-8 tyden...pavel
Margita napsal:
Jak se zachovat, když kotě, které mám týden, je to 3 měsíční exotický
kocourek nemá zájem o mazlení? Vrní sice někdy, když je hlazený, ale nenechá se nosit, nechce být na klíně. Ke spokojenosti mu stačí plné
misky, hračky a přítomnost mého druhého kotěte - o pár týdnů starší
kočičky domácí. Kocourek byl odchovaný v rodině s dětmi a kočkami.
Je naděje, že se to změní samo nebo se mám snažit ho přemlouvat?
Předem děkuji za Vaše zkušenosti.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Mazlení
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2004 7:51:31
Odpovědět s citátem

Samozřejmě že je to dané i povahou - některé kočky jsou mazlivé více a jiné méně a i když se to dá mazlením v ranném věku částečně ovlivnit tak úplně to pravda není. Jsem chovatelka a tak vím, že některé kotě je prostě mazlivější a to se už odmalička přijde častěji samo pomazlit, a tím se jeho mazlivost více upevňuje, jiné mazlivé není a i když se mu snažím věnovat a beru si ho odmalička co nejvíc do ruky a hladím ho, tak se nikdy této povahy úplně nezbaví. Ale samozřejmě i to nejmazlivější kotě si musí na nového majitele nejdříve zvyknout a tak se dá čekat určité přechodné období kdy se adaptuje v novém prostředí a nebude se tolik mazlit. Moje kočky teď pomalu stárnou a musím říci, že s věkem jejich mazlivost stále roste - mladé kočky jsou víc aktivní, mají stále něco na práci, ale ve starším věku se zklidní a jsou čím dál více přítulné.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top