Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

začíná dospívat?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: začíná dospívat?
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2006 9:04:59
Odpovědět s citátem

Přeju hezký den všem!
Často si pročítám Vaše rady tady na fóru, hodně jsem se poučila:) Ale teď si nevím moc rady...
Mám pětiměsíčního kocourka, doteď byl strašně hodný, vůbec nezlobil, takové zaltíčko. Ale za poslední týden se jeho chování dost změnilo... Řádí doma jak černá ruka, snaží se dostat tam kam nesmí a cupuje všechno, co mu stojí v cestě Shocked
Taky se v jeho záchůdku za posl. týden kromě velkých hrudek a stolice objevují takové maličké loužičky a záchůdek začíná i při pravidelném čištění tak nějak "kocourovsky" smrdět Confused A tak si říkám, jestli mi ten můj rošťák nějak brzy nedospěl a nezačal značkovat.. ale nevím, je to můj první kocourek, takže se bojím, abych to vůbec poznala...
Co myslíte? Poradí mi někdo, co za jeho chováním je?
Děkuju mockrát, že jste mi věnovali čas a těším se na odpovědi, určitě mi Vaše rady pomůžou ho pochopit Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: začíná dospívat?
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2006 13:53:07
Odpovědět s citátem

No 100% značkování byste bezpochyby poznala ... je to tak neuvěřitelnej puch, že se nedá zaměnit. Nám záchůdek taky trochu víc pušil, když Maxíš dospíval, ale nebyl to zápach klasického značkování, spíš víc intenzivní zápach moči.
V půl roce už kocourek určitě začíná dospívat, ale zatím bych se nebála ... i to řádění a divošení souvisí nejspíš s tím, že jde do puberty, už to není to vyjukané kotisko, ale pořádnej puberťák, takže bych se neobávala, jen se na pár měsíců asi obrňte trpělivostí Twisted Evil

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Faust



Založen: 22.08.2006
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2006 9:39:21
Odpovědět s citátem

Nemám bohužel žádnou radu, ale stejný problém. Faustovi je 7,5 mesice a mam pocit ze si ze me dela srandu. Tam kam nesmi schvalne leze, vsechno schazuje. Kdyz skace na stenu tak dostane. Jenze do par mi jde a skoci tam znovu. Nic nepomaha. nevim co s nim.....? A s tim zapachem, no take mi klasicky neznackuje, ale smrdi mu pouze moc v zachudku, ale stoji to za to. Pristi tyden jdeme na kastraci. Jsem zvedava jestli se zklidni. Nebo ne? A co ten smrad? nebude nebo se pouze zmírní?
Děkuji F
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2006 11:03:02
Odpovědět s citátem

Faust napsal:
Nemám bohužel žádnou radu, ale stejný problém. Faustovi je 7,5 mesice a mam pocit ze si ze me dela srandu. Tam kam nesmi schvalne leze, vsechno schazuje. Kdyz skace na stenu tak dostane. Jenze do par mi jde a skoci tam znovu. Nic nepomaha. nevim co s nim.....? A s tim zapachem, no take mi klasicky neznackuje, ale smrdi mu pouze moc v zachudku, ale stoji to za to. Pristi tyden jdeme na kastraci. Jsem zvedava jestli se zklidni. Nebo ne? A co ten smrad? nebude nebo se pouze zmírní?
Děkuji F


Jsem ráda, že v tom nejsem sama Smile To ten můj čert je na kastraci ještě moc malý, ale nevím, jak mu domluvit Evil or Very Mad Včera jsem zase přišla domů a on opět rozebral zahrazení, které mu má bránit v tom, aby šel do přízemí a čučel na mě v chodbě u vchodových dveří Shocked Ne že bych ho chtěla nějak omezovat, ale hrozí mu tam povícero nebezpečí Sad prostě nedokáže pochopit, že MY bydlíme nahoře Sad
Co se týče toho zápachu ze záchodku, tak by mě to taky docela zajímalo, je to fakt puch Confused
Neví někdo, jak kočičáka v pubertě kárat, aby to pochopil? Když zvýším hlas, tak peláší nahoru, moc dobře ví, že se zlobím, ale dělá to pořád.. Vím, že to není pes a nikdy poslouchat nebude, ale přeci se trochu vychovat dá... Question
Děkuju moc za rady!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Věra Ľuptáková



Založen: 29.03.2004
Příspěvky: 31
Bydliště: Starý Pařezov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2006 11:31:01
Odpovědět s citátem

Jsem ráda, že v tom nejsem sama Smile To ten můj čert je na kastraci ještě moc malý, ale nevím, jak mu domluvit Evil or Very Mad Včera jsem zase přišla domů a on opět rozebral zahrazení, které mu má bránit v tom, aby šel do přízemí a čučel na mě v chodbě u vchodových dveří Shocked Ne že bych ho chtěla nějak omezovat, ale hrozí mu tam povícero nebezpečí Sad prostě nedokáže pochopit, že MY bydlíme nahoře Sad
Co se týče toho zápachu ze záchodku, tak by mě to taky docela zajímalo, je to fakt puch Confused
Neví někdo, jak kočičáka v pubertě kárat, aby to pochopil? Když zvýším hlas, tak peláší nahoru, moc dobře ví, že se zlobím, ale dělá to pořád.. Vím, že to není pes a nikdy poslouchat nebude, ale přeci se trochu vychovat dá... Question
Děkuju moc za rady![/quote]

Razz Doporučila bych vám založit "Klub dospívajících kocouříků" Twisted Evil . Mám doma 4 letého kocoura, ale jeho šibalské kousky v době dospívání mám stále v živé paměti. To byl HOROR!!! Napadal nás, neustále se chtěl prát, kousal nás do nohou, číhal u koupelny a útočil na vycházející, kteří byli pro něj nejlépe nahatí Very Happy (manžel dává k lepšímu, že se ho prá v tu dobu FAKT bál Embarassed ), drápal podlahu, koberec, zničil nám na zahradě 2 mladé jabloně, útočil i na naše dalmatinky......a pušil a začal značkovat. Je to ale chovný kocour, tak žádná kastrace nebyla, ale prostě to je tak. Je to pubertální věk, který se musí PŘEŽÍT. Mám teď právě v tom věku jarní koťata - vede Oliver, už mi jeho majitelka psala, že si HO líže a smrdíčkuje. No už půjde! A neboj, nezlobí jen kocouři, i kočičky si to mimořádně užívají Smile . No a co pomůže? Nic. Musí to odeznít. A ještě je tam ten aspekt, že čím víc se v tu dobu "maminka" na kocourka rozčiluje, tím větší lumpárny provádí. Jako děti, přesně jako puberťáci. Jen holky se nemalují a kluci nejezdí na skejtu se sluchátky na uších Razz , ale podstata je stejná. takže děvčata, musíte vydržet, vykastrovat, vyčkat a pak se uvidí Very Happy A pozor na vánoční stromečky!!!!
_________________
Věra Ľ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2006 21:38:16
Odpovědět s citátem

Hmm, tak to ten můj puberťák si ho líže taky Laughing A když se s ním mazlím, tak ho na mě vystrkuje...Cool Zrovna jsem si všimla, že mu z těch kanálků, co má okolo zadečku začíná něco vytékat Shocked hmmm, že by se chystal na značkování? Zřejmě paničce pro radost Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2006 22:46:17
Odpovědět s citátem

aspon jedna pozitivna informacia: z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze po kastracii ten zapach velmi rychlo zmizne Wink ako sa vyplavuju hormony, opat sa bude dat zachod cistit bez plynovej masky Smile
u nas uz 2 tyzdne mame zostavu: 1.5 rocny pohodovy kastrovany kocur, 4mesacne hyperaktivne maca, hotovy dablik a 10 mesacny pubertak. Robia doma mensie peklo a pubertak sa snazi mladsieho nakryt... uvidime, kolko to este vydrzime, ale vsetko nasvedcuje tomu, ze ak pubertak neprestane, coskoro bude musiet ist "pod noz" Sad zatial neznackuje, ale ak by nahodou zacal, bude to posledna kvapka (uz sme si so znackovanim svoje zazili...)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (20x)
2
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top