Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

ŠANTA KOČIČÍ

Fórum: Tipy a triky

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
ARWEN
Anonymní





Předmět: ŠANTA KOČIČÍ
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2007 13:41:56
Odpovědět s citátem

Dobrý den, již dlouhou dobu se snažím sehnat pro moji Mojenku šantu, ale bohužel všude kam příjdu tak na mne koukají jak na blázna. Na internetovém prodeji tato rostlinka je, ale bohužel cena poštovného je daleko vyšší než cena rostlinky. Pořídila jsem tedy včera kočičce polštářek který je šantou plněný, to co sním dělala bylo neuvěřitelný. Válela se po něm a všude ho nosila. Pravdou je, že pytlík měl velmi krátkou životnost, již po třech hodinách byl pytlík rozkousaný. Tímto bych chtěla poprosit o radu kde levně pořídit tuto rostlinku, nebo čím šantu nahradit.
Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2007 13:52:29
Odpovědět s citátem

Šanta kočičí, Nepeta cataria, se dá koupit v zahradnictví (sazenice za 25,-), je to ale venkovní kytička, nebo aspoň na balkón.

Nahradit se dá kozlíkovými kapkami, které lze koupit v lékárně (a když vás bude trápit nespavost či bolesti hlavy, pomohou i vám).

Ne každá kočička však reaguje stejně, proto je dobré vyzkoušet, co na tu vaši platí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: ŠANTA KOČIČÍ
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2007 13:55:04
Odpovědět s citátem

Odkud jste?
Sušená šanta se dá po Praze sehnat např. v PetCenterch či v Hornbachu, většinou v tomhle balení - http://www.happyanimals.cz/vycvik-pro-kocky/hagen-santa-catnip-susene-byliny-28-4-g
Když si z internetového obchodu objednáte pár věcí navíc, hračky, baštu, tak se ta cena "rozloží", takže to poštový není zase až tak tragické. A tahle sušená nadělá dost radosti. Mívají ji snad i v nějakých bylinkách, od kamarádky jsem jí dostala v balení z prodejny bylinek.
Já kdysi našla na internetu semínka šanty, musela bych se prohrabat ve starých mailech, kde jsem je kupovala, zkusím to dohledat.

Tak tady jsem koupila semínka - http://www.bambusarium.cz/index.php?id=6,0,0,1,0,0 chce to projít ten katalog a na cenu a tak se poptat mailem.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: ŠANTA KOČIČÍ
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2007 14:14:45
Odpovědět s citátem

Jsem ze Svitav, opravdu je to velký problém to tady sehnat. Ten pytlík jsem objednala u Happy Animals, kdybych věděla jakou z toho bude mít radost vzala bych toho víc.
Odpovědět 
kaci.sy



Založen: 06.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2007 15:23:10
Odpovědět s citátem

Jsem taky ze Svitav, jezdím na výstavy, není problém se domluvit a přivést to. Myslím, že mám dokonce doma jeden kelímek navíc. Na některých výstavách mají i rostlinky, ale není to všude.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zuzanita



Založen: 12.02.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: ŠANTA KOČIČÍ
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2007 15:46:45
Odpovědět s citátem

Pokud byste měla Vy nebo kdokoliv jiný zájem o semínka šanty, je možnost buď přímo v Praze se obrátit na Dagmar Šípovou (Dagmar.Sipova@seznam.cz) nebo je možné je zaslat kamkoliv po ČR poštou jako dopis. Pytlíček stojí 35 Kč (při zasílání plus poštovné). Šanta se dá velice jednoduše pěstovat jak doma v květináči, tak na zahradě - v tom případě má bujnější růst. Nepotřebuje žádné zvláštní stanoviště ani péči. Prodáváme taky rostliny, ale ty budou k dispozici až koncem dubna. Rostliny prodává buď přímo Dagmar anebo bývají k dostání na umisťovacích výstavách v Praze. Výtěžek z prodeje šanty používáme na péči o opuštěné kočky na Královéhradecku. Pokud by kdokoliv chtěl vědět víc, kontaktujte buď Dagmar anebo přímo mě (z.horakova@email.cz).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (13x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top