Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

barva britky

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Petra_Dv



Založen: 19.02.2007
Příspěvky: 1

Předmět: barva britky
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2007 15:17:46
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
moc se nám líbí britské kočičky a rádi bychom si jednu brzy koupili. Může mi, prosím, někdo poradit, jak je to s barvou čokoládově hnědá (bri b) Question Děkuju za odpověď Petra
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alice
Anonymní





Předmět: Re: barva britky
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2007 19:32:45
Odpovědět s citátem

Petra_Dv napsal:
Dobrý den,
moc se nám líbí britské kočičky a rádi bychom si jednu brzy koupili. Může mi, prosím, někdo poradit, jak je to s barvou čokoládově hnědá (bri b) Question Děkuju za odpověď Petra


Čokoládová barva je nádherná a u britek obzvlášť, jsou to pak nádherní plyšoví čokoládoví medvídci. Jinak čokoládová barva je běžně uznaná, takže máte-li zájem o čokoládové koťátko do chovu, nemusíte se obávat, že byste měli neuznané zbarvení. Klidně kontaktujte chovatelskou stanici, která čokoládky nabízí a vyberte si koťátko podle vašeho přání Very Happy
Odpovědět 
Sebasty



Založen: 02.02.2009
Příspěvky: 37
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2010 13:26:14
Odpovědět s citátem

Jsou někde na netu k vidění všeobecně všechny barevné variety britek?

Moc díky Wink
_________________
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2011 10:20:11
Odpovědět s citátem

Sebasty napsal:
Jsou někde na netu k vidění všeobecně všechny barevné variety britek?

Moc díky Wink


já jsem třeba do včera netušila,že existuje plemeno britská bílá...náhodou jsem narazila na profil tady na kocouřovi na jednoho kocourka, kde majitel uvádí rasu britská bílá...a jelikož je to celej můj merlin, začala jsem pátrat...už od koťátka mi připadal jinej než evropská krátkosrstá...a teď už vím proč Smile...je to briťák
a našla jsem tohle http://www.celysvet.cz/britska-kratkosrsta-kocka.php
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2011 19:53:44
Odpovědět s citátem

Vytvořit katalog barevných variet by nebylo vůbec jednoduché, barevných variet je obrovské množství, některé jsou běžné a jiné existují jen teoreticky, protože se jejich chovu zatím nikdo systematicky nevěnuje. Britské kočky se chovají v mnoha barevných varietách - základních barev je 10 (černá modrá, čokoládová, lilová, červená, krémová, černě želvovinová, modře želvovinová, čokoládově želvovinová a lilově želvovinová) k nim přistupují zatím neunané variety (skořicová, plavá, skořicově želvovinová a plavě želvovinová). Všechny tyto barvy však kromě plnobarevné variety mohou být i ve čtyřech typech kresby (mramorovaná, tečkovaná, tygrovaná a prozatím neuznaná ticket tabby) a to jak bez stříbra tak se stříbrem (stříbrné navíc mohou mít zelené nebo oranžové oči), dále mohou být všechny tyto varity ve třech různých podílech bílé skvrnitosti (bikolor, harlekýn, van). Každá další vloha počet variet násobí protože kočka může mít jen některé nebo třeba všechny najednou - tedy může být například modře želvovinová stříbřitá mramorovaná harlekýn. A to jsem ještě nepsala o varietách s odznaky, které opět mohou být v plných barvách nebo s kresbou a prozatím neuznané jsou tyto variety se stříbrem nebo s bílou. A ještě jsou zde stříbřité nebo zlaté stínované a závojové a určitě jsem ještě na některou barvu zapomněla. Čistě bílá barva je zvláštní případ - tento gen je dominantní nad všemi ostatními takže kočka je jednak bílá a pod bílým kabátkem se může ukrývat kterákoliv z již zmíněných barev, ale která to je se dá zjistit pouze genetickým testem. Pamatuji se třeba na bílou kočku, která měla s krémovým kocourem koťata v barvě černé, čokoládové, bílé, krémové a lilově želvovinové.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2011 9:47:19
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Vytvořit katalog barevných variet by nebylo vůbec jednoduché, barevných variet je obrovské množství, některé jsou běžné a jiné existují jen teoreticky, protože se jejich chovu zatím nikdo systematicky nevěnuje. Britské kočky se chovají v mnoha barevných varietách - základních barev je 10 (černá modrá, čokoládová, lilová, červená, krémová, černě želvovinová...


Mě to začíná poslední dobou štvát, tolik variet u těch britek. Jsem docela ráda,že jsou uznané jen ty co jsou, protože se ukazuje, že někteří chovatelé prostě neumí s novými barvami pracovat, mluvím zvláště o stříbře v point.
Vyhlídla jsem si vrh a po prostudování rodokmenů a informací od chovatelek vzdálenějších generací jsem zjistila, že bych si taky domů mohla přinést stříbro, i když ani jeden z rodičů ho prý nemá.Prý se z páření stříbro-nestříbro nedá určit ani gentestem fenotyp koťat..ach jo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terra



Založen: 04.12.2009
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 13:22:44
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Prý se z páření stříbro-nestříbro nedá určit ani gentestem fenotyp koťat..ach jo.


no fenotyp je, jednoduse receno, to, co na kocce vidite, naopak genotyp je geneticka informace, kterou si kocka nese a nekdy je zretelna a nekdy naopak videt neni, takze obecne genotyp vam nemusi o fenotypu rikat nic (klasicky pripad jsou cervene nebo kremove kocky oproti cervenym/kremovym tabikum - kresbam).
Ale souhlasim s vami, ze chovatel by mel predevsim neco o barvach kocek vedet a respektovat odzkousene kombinace pri pareni. Az ti nejzkusenejsi, kteri maji proveditelny a rozumny chovny plan, si mohou dovolit jit nevyslapanou cestickou a pustit se i do nejakeho experimentu. Ale bohuzel, casteji to vypada, ze chovatele bezi napric pres louku, les ci bazinu a spolehlivych cesticek si nevsimaji, mozna proto, ze jsou pro ne moc obycejne, casto proto, ze o zadne cesticce nic nevedi Sad a pak se teprve novy majitele odchovu tehle "chovatelu" nestaci divit, co vsechno se mu narodi a s jakymi problemy se musi potykat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2011 12:16:54
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:

Mě to začíná poslední dobou štvát, tolik variet u těch britek. Jsem docela ráda,že jsou uznané jen ty co jsou, protože se ukazuje, že někteří chovatelé prostě neumí s novými barvami pracovat, mluvím zvláště o stříbře v point.

Aélinnel, ale to přece není důvod, aby se neobjevovaly nové barvy! Podívejte se , kolik psích plemen je vyšlectěno. Kočka se "drží" a přes mnohé zásahy lidmi stále zůstávají kočkami, bez zvláštních velikostních rozdílů - takže šlechtit se dá v zásadě v jednotlivých plemenech akorát na barvy. A je to práce zajímavá - ovšem jsou tam třeba znalosti genetiky, která barva je dominantní (a stříbro je dominantní) - a to, že se jí chytnou chovatelé, kteří o tom nevědí vůbec nic, jen chtějí mít "něco extra", to dobře znám. Proto taky svoje stříbrná zvířata dávám minimálně do chovu a pokud ano, tak jen tam, kde s ním vědí, jak pracovat, případně jsou ochotni držet se mých rad. Ale určitě to neberu tak, že je dobré nové barvy neuznávat, naopak!!! Zcela jistě existují linie pointů bez stříbra, ovšem když chce člověk britku typovou, v barvě point a bez stříbra, musí se mnohdy poohlédnout dál než ke konci hranic ČR a SR a i v zahraničí je nutno vybírat a čekat na vysněnou kočičku (já jsem na Rainbow čekala skoro 2 roky...) - a dnes má ještě výběr zúžen tím, že chc vědět co nejvíce z rodokmenu stran HCM... Takže Vám přeju hodně úspěchů v nalezení kočičky do chovu.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2011 21:09:12
Odpovědět s citátem

Právě, a zrovna poslední dobou chytám případy, kde třeba kočka a 21 33, kocour d 33 a hup - ns 33 kotě.. no to by mně kleplo, protože člověk neví, odkud se to táhne Sad
Jasně, nové barvy super, třeba cinnamon a fawn jsou krásné, ale s tím stříbrem to chce fakt umět pracovat, i bych tady byla proto, aby chodil poradce chovu k vrhům (no, nebo spíš někdo, kdo fakt umí dobře poznat stříbrné kotě v point), protože chovatel se párkrát splete a táhne se ta chyba do dalších generací.
Zdenko, nevíte, jak je to s gentesty na stříbro? Já slyšela, že koťata ze spojení pointstříbro a pointnestříbro nelze otestovat, že se prostě nedá zjistit, zda jsou stříbrná či ne.. nejsem velký znalec genetiky totiž. Protože kdyby ten test byl, tak zaplať pánbůh za něj..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2011 23:04:28
Odpovědět s citátem

Gentest na stříbro bohužel není, to by byla pak brnkačka Smile No, ono je potíž v tom, že to nepoznají mnohdy ani poradci (u kotěte to opravdu tak jednoduché není, obzvláště, pokud není srovnání s nestříbrným sourozencem) - ale mnohdy to nepoznají ani rozhodčí na výstavě - a to už je pak horší... Na straně druhé jsou chovatelé, kteří stříbro "VYRÁBĚJÍ" uměle, prostě spousta lidí ho chce a tak si říkají, že stříbro lépe prodají.. Smoke se pozná snáz než stříbro u tabby pointa.
Ale "uklidnit" vás může, že u fawn a cin jsou na tom občas podobně, jen tam mají výhodu gentestu, takže můžou zjistit, zda lila není fawn nebo čoko není cinnamon, ale možná ze stejných důvodů - viz výše - by bylo dobré otestovat povinně, protože o některých cinnamonech bych se taky skoro dohadovala, že jsou hnědí... Ale aspoň je to chovatelství pestřejší - já teď hledám partnerku ke koupi pro svého Kirka a není to vůbec jednoduché a taky mnohé stanice - i ty známé a dost prestižní - skončily chov (např. Uedem´s Dreamcat) a když člověk nechce koupit prvního ušáka.... Nehledě k tomu, že začíná být téměř převaha koťat s krevní skupinou B, což taky není pro hledání kočky ideální podmínka....
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 4. 2013 17:11:45
Odpovědět s citátem

Prosím, mohl by mi někdo vysvětlit, proč je stříbřitost u britek nežádoucí? Podle mého laického názoru je stříbřitá kočka moc hezká.
_________________
Stokrát opakované mystifikaci každý nakonec uvěří. Apríl!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2013 18:47:38
Odpovědět s citátem

Tady se řeší stříbřitost v kombinaci s odznaky, tyto barvy se velmi obtížně odlišují a donedávna se jednalo o neuznanou varietu. Stříbřité kočky s kresbou nebo kouřové, popř. i stínované se samozřejmě běžně chovají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (13x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top