Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zapach z tlamicky u kocoura


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kerolka1



Založen: 06.05.2007
Příspěvky: 12

Předmět: Zapach z tlamicky u kocoura
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2007 18:04:48
Odpovědět s citátem

Dobry den , moc prosim nekoho o radu ci pomoc , mame 1,5 rocniho kocourka a posledniho pul roku mu zacalo pachnout z tlamky, nicmene jsme ve stadiu kdy je zapach takovy ze se v jeho pritomnosti pokud mnoukne neda ani vydrzet , nejdrive jsme mysleli ze to bude tim ze venku treba sem tam neco slupne ale doma ma pouze konzervu a granule tak ze vcelku kvalitni stravu, ale je to cim dal horsi ,je to neuveritelny mazel a chce se stale tulit ale ten zapach to proste znemoznuje , je to opravdu hrozny, nevime co s tim , chystam se kazdopadne na veterinu , nemate s tim nekdo zkusenosti??? dekuji Kerol.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2007 20:24:30
Odpovědět s citátem

Zápach z tlamy většinou signalizuje zánět dásní, který se léčí antibiotiky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2007 10:22:55
Odpovědět s citátem

Našemu menšímu kocourkovi také šíleně páchne z tlamičky. Je mu 7 měsíců a tenhle zápach je stejný od té doby co jsme si ho přivezli. Je to takový zápach jako zkažené maso. Když mňoukne, také je to také cítit. Dásně jsme prohlíželi, má krásně růžovoučké, jazýček také. Stravu má kvalitní, tak nevím čím to je.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2007 10:14:47
Odpovědět s citátem

I zdravé kočce nevoní z tlamičky po jasmínu. Nicméně extrémní zápach znamená problém. Může se jednat o zubní kámen a zánět dásní nebo nemocný zub, ale i zánět žaludku nebo nemoc vnitřních orgánů.
Pokud zápach smrdí po moči, acetonu nebo nasládle a kočka k tomu třeba ještě více pije, rychle k veterináři.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2007 12:25:26
Odpovědět s citátem

Tak veterinářka mi na zápach z tlamičky řekla, že to je normální, když se kočka krmí granulemi a zároveň i "mokrou" stravou. Když se krmí jen jedním druhem krmiva, tělo si prý udělá trávicí enzymy přímo pro ten druh potravy. No a když se krmí různou stravou, tak to tělo prostě tráví hůř a maso se v žaludku rozkládá a to způsobuje zápach. Kdyby prý byl zápach příznakem nějaké vnitřní nemoci, určitě bychom to poznali, jelikož je ten zápach velmi specifický a prostě jiný než ten co cítíme nyní. Teď mu z tlamičky smrdí prostě jako zkažené maso .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: Ad Verunka
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2007 22:15:44
Odpovědět s citátem

Opravdu? Bobeškovi taky z tlamky zrovna nevoní, ale není to nic strašného. Krmit jen granulema? Mně se to nezdá....suchá a mokrá strava dohromady že by dělala neplechu, vždyť kotě je na to navyklé odmala, jeho trávicí trakt taky. Co na to ostatní ?
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 6. 2007 8:59:36
Odpovědět s citátem

Nám veterinář zase říkal, že kočce může smrdět z tlamy, když dostává stravu s opravdu vysokým podílem bílkovin. Ty pak někdy hůř tráví, smrdí ji z tlamičky a navíc prdí... Confused
Jiank my kombinujeme granule a mokré krmení. Čičik dostává konzervu nebo kapsičku tak 3x týdně, Elsa častěji, jelikož začala být zmlsaná a granule jí tak maximálně k snídani, když je po nočním flámování na poli poádně vyhládlá Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2007 9:21:56
Odpovědět s citátem

Fugovi se díval přítel v pátek na zoubky, jen tak při mazlení. Dásně měl krásně růžovoučké. No a v neděli (včera) jsem si když mňaučil všimla, že má dásně u předních špičáků kolem zubu červené a i u malých zoubků vedle. Zoubky má krásně bílé, žádný povlak či zubní kámen. Na některých místech má dva zoubky vedle sebe, nové + mléčné co mu nevypadly. Normálně papá, hraje si, je v pohodě. Může jít o zánět dásní? Či to může mít od "hlodání" hraček. Většinou se všechno snaží rozkousat, tak zda by to nemohl mít od toho. Má to červené jen nahoře, okolo špičáků a okolo prvních zubů vedle špičáků. Jinak vše o.k. Nebo to může souviset s výměnou zubů?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2007 17:07:24
Odpovědět s citátem

pri vymene zubov sa dasna casto zapalia. a kludne sa mozu zapalit lokalne - aj my momentalne liecime zapal dasien len okolo prednych spicakov. Ak chcete mat istotu, nechajte ho pozriet vetovi. Mal by pomoct gingisan, ten zabera vcelku rychlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2007 8:11:37
Odpovědět s citátem

Ten gingisan mi se dá sehnat i v lékárně, či ho může předepsat jen veterinář? S tímto problémem jsem se ještě nesetkala, byl to pro mně šok, že v pátek měl zuby naprosto v pořádku, krásně růžové dásně a v neděli okolo špičáků a vedlejších malých zoubků rudé olemování. Normálně jí a chová se stejně, takže kdybychom mu preventivně nekoukali do pusiny (po špatných zkušenostech s Dominikem a jeho kalicivirozou už vše kontrolujeme), tak by nás ani nenapadlo, že v tlamičce něco má. Asi ho to ani nebolí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2007 15:12:20
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Ten gingisan mi se dá sehnat i v lékárně, či ho může předepsat jen veterinář? S tímto problémem jsem se ještě nesetkala, byl to pro mně šok, že v pátek měl zuby naprosto v pořádku, krásně růžové dásně a v neděli okolo špičáků a vedlejších malých zoubků rudé olemování. Normálně jí a chová se stejně, takže kdybychom mu preventivně nekoukali do pusiny (po špatných zkušenostech s Dominikem a jeho kalicivirozou už vše kontrolujeme), tak by nás ani nenapadlo, že v tlamičce něco má. Asi ho to ani nebolí.

zbezne som mrkla ceske internetove lekarne a maju ho tam, takze by sa mal dat zohnat.
Ak by ste nekontrolovali preventivne, o par dni by ste si zapal vsimli vdaka zapachu z papulky. Nas kocur sa tiez sprava uplne normalne, ale podla vyjadrenia veterinarky sa nelieceny zapal moze zvrhnut az tak, ze by bolo potrebne nasadit antibiotika.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 7. 2007 6:37:07
Odpovědět s citátem

Našemu kocourkovi smrdí z tlamičky od té doby co ho máme doma - od kotěte. Už zpočátku jsme z toho byli docela zděšení, jelikož u Dominika nebylo z tlamičky cítit nidky nic. Zuby mu kontrolovali při preventivním odčervení, které jsme prováděli dva měsíce po přívozu fuga k nám domů. No a pak při kastraci před měsícem. A to měl zoubky dle veterinářky "jako perly" a dásně krásně růžovoučké - v tu chvíli mi také vysvětlila že pokud je více masový, tak je normální, že mu z tlamičky zapáchá, že se maso rozkládá v žaludku a je pak cítit. No a teď tohle. Poohlédnu se u nás po tom gingisanu a když ho nebudou mít objednám přes internet. Také nechci zbytečně cpát atb. když to není nijak závažné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: Ústní sprej
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2007 12:01:44
Odpovědět s citátem

Jelikož nás u Alžbětky také trápí zápach z tlamičky Embarassed , zkusila jsem na to něco sehnat. Zubní pasta pro naší kočičku nepříchází v úvahu a tak mi nabídli na veterině ústní sprej. Ten obsahuje bylinné výtažky a mentolově voní. Bohužel kočička si ho jen tak do talamy nestříkat také nenechá Confused . Dneska jsme to zkoušeli poprvé, tak snad to bude lepší, než kdybychom na to nic nepoúžívali.

Sprej který jsem koupila se jmenuje Stomaclean ústní sprej pro kočky. To je on http://www.veterinarnipece.cz/stomaclean---ustni-spray-50ml-1823.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2007 7:14:41
Odpovědět s citátem

Tak náš kocourek má zánět dásní. 27.7. jsme byli u veterináře, protože dásně začali červenat i okolo dalších zubů. Veterinář ho prohlídl a u zadních zubů už dásně i krvácely Shocked . Nechápu ten rychlý postup, o víkendu byly dásně krásně růžové, v týdnu jsme si všimli zarudnutí, hned v pátek jsme jeli. Myslela jsem, že zánět dásní je dlouhodobá záležitost a ne že se to za týden tak zvrhne. Fugo dostal injekčně vitaminy K a E a Synulox injekčně. Pak jsme jeli v neděli 29.7., dásně beze změny, ale Fugo už začal chroupat granule, takže to asi přestalo bolet (předtím je nejedl vůbec tak dva dny). Dostal opět Synulox. V úterý byl vet. mimo, tak jsme dostali dvě pilulky nadoma. Ve středu dostal opět Synulox. Dásně maličko pobledlé u předních a spodních zubů, vzadu stejné, jen přestali krvácet. V pátek doktor změnil atb. na cefalosporyn (nevím jak se to přesně píše), dostal tedy injekci v pátek. V sobotu jsme mu píchali to samé doma sami (hrůza moje premiéra). Včera jsme byli opět na kontrole a dásně se pořád moc nemění, dostal znovu injekci toho cefalosporynu a dostali jsme další na dnes a zítra máme jet opět na kontrolu.
Gingisan jsem koupila, ale dostat mu ho na zuby je půlhodinový souboj a stejně je vše spíš rozpatlané po mých rukou a ještě mě přitom kouše.

Vet. říkal, že někdy se zánět vyléčí běhěm týdne, jindy to trvá i několik měsíců. Ale i tak mu to bylo divné, že to skoro nemizí. Co jste dostávali na záněty dásní u svých koček? Nebo čím by ten zánět mohl být způsobený?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (41x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top