Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mia a dveře od jejího záchodku


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Evča



Založen: 06.05.2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Olomouc

Předmět: Mia a dveře od jejího záchodku
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2007 16:12:00
Odpovědět s citátem

Naše Mia si u nás skoro - snad zvykla, v pořádku přestála kastraci, ale nevím, zda-li se k nám donesla zlozvyk, či si z nás činí žerty.
Pokud má svůj záchod bez dvířek, používá jej v pohodě. V případě přidělání dvířek nacházíme stolici na podlaze a pokud necháme otevřenou koupelnu tak nejraději ve vaně spolu s močí. Dnes ráno jsem rezignovaně oddělala dvířka s slovy, že raději budu mít trochu písku na podlaze, než hoviša Sad Celá situace se opakuje, i když jsme jí ukázali, že dvířka fungují a jak - žádná věda, normální vrchní závěs. Nečekám, že by to kočička změnila, ale co kdyby.....? Laughing
_________________
Začátečníci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: Re: Mia a dveře od jejího záchodku
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2007 17:36:42
Odpovědět s citátem

Evča napsal:
Dnes ráno jsem rezignovaně oddělala dvířka s slovy, že raději budu mít trochu písku na podlaze, než hoviša Sad Celá situace se opakuje, i když jsme jí ukázali, že dvířka fungují a jak - žádná věda, normální vrchní závěs. Nečekám, že by to kočička změnila, ale co kdyby.....? Laughing


Dobrý den, máme stejný problém, až na to, že jsem si zatím netroufla připevnit dvířka k záchodu napevno, protože když tam na zkoušku jsou, Baška na záchod prostě nejde, chodí okolo (zkouší tam vlézt třeba i shora Laughing ), naštvaně mňouká, packou zkouší dvířka - ale nevleze tam. Když jí trošku pomůžu, dvířka zvednu, jako že to jde, tak opatrně dovrnitř vleze, ale když je spustím, úplně ze záchodku "vystřelí" a tváří se přitom, že hlavou prorazila zeď. Tak si říkám, že jsme udělali chybu, že jsme ji na ně nezvykali hned od začátku - teď už je jí 8 měsíců. Když předtím mi připadala taková maličká, že by s projitím dvířky mohla mít i problémy. Má s tím někdo zkušenost? Zkoušela jsem to už hodněkrát, ale vždycky jsem nakonec "vyměkla" a dvířka sundala. Nechci jí tím nějak stresovat, koneckonců - mně by se taky nelíbilo, kdyby mi na záchodě někdo zaváděl nějaké novoty Cool díky za rady...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alča



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 56
Bydliště: Pardubice

Předmět: dveře záchůdku
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2007 17:51:08
Odpovědět s citátem

Tak my jsme na tom úplně stejně. Rozdíl je v tom, že já jsem to vzdala a dvířka odstranila trvale. Prostě to nešlo a nejde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: Re: dveře záchůdku
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2007 18:02:56
Odpovědět s citátem

Alča napsal:
Tak my jsme na tom úplně stejně. Rozdíl je v tom, že já jsem to vzdala a dvířka odstranila trvale. Prostě to nešlo a nejde.


Napadlo mě ještě, že bych mohla spodní část těch dvířek uříznout - takže by tam vznikla hlavně optická škvíra cca 5cm, která by pro ní byla psychologicky přijatelnější - protože ona je jinak šíleně zvědavá a pořád někam leze a strká hlavu a tak. Takto by to byl takový kompromis. Ale zatím doufám, že to zvládne, ani bych musela něco kutit...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2007 20:24:11
Odpovědět s citátem

riesili sme tento problem, ked sme si priniesli maciatka. Jeden kocur zvladal dvierka bez problemov, druhy do zachoda nevliezol. Neskor sme zistili, ze v povodnom domove nemali na zachode dvierka. A tak sme zacali trenovat. Ked sme videli drobca obchadzat okolo zachoda alebo sediet pred nim, otvorili sme mu dvierka a podrzali,kym nevosiel dnu. Potom sme opatrne zavreli. postupne sme ich otvarali menej a menej, aby musel aj on hlavickou zatlacit. Tak sa naucil vchadzat. Dost nam v tom pomahal aj druhy kocur, ktory robil "otvaraca dvierok" ked sme neboli na blizku.
Ale pocula som uz o macickach, ktore sa dvierka nikdy nenaucili pouzivat. Chce to trpezlivost a dobry odhad, aby ste vedeli, kedy to vzdat. Drzim palce
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2007 6:21:43
Odpovědět s citátem

Ono především, pro případy budoucí, to chce nedělat z koťátek malé nemohoucné tvorečky a přizpůsobovat jim všechno a odstraňovat překážky. Však ona si povětšinou poradí, Maxíš i Rubka taky byli prckové, ale dvířka jsem sundala, aby poznali záchůdek, a pak je nasadila, asi jsme měli kliku na kočky, které naschvály nedělaly. Protože pak už se to špatně dohání, pokud na dvířka nejsou zvyklá, tak se nedivím, že se již jako puberťáci nechtějí učit novým "způsobům".

Takže pokud možno, od kotěte důsledně učit na záchůdek s dvířkama, pokud takový máte a chcete jej používat.

Radu, jak naučit na dvířka, nemám.
Naši se ale rádi schovávají pod tu budku (když jí sundám), berou to jako schovku. Ačkoliv nejsem fanda toho dělat ze záchodku hru, možná zkuste čičině ukázat, že jí dvířka nic neudělají formou hry. Jinak se holt smířit s tím, že bude vynášet, ostatně to vynášejí i přes dvířka.
A všechny kočky asi nesnesou dvířka, proto se dělají i kryté záchůdky přímo bez nich. Když to nepůjde "s", tak se tím netrapte, rozhodně je lepší venku kočkolit, než hovňousy Twisted Evil

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2007 6:46:47
Odpovědět s citátem

Moje kočky ani koťata s dvířky na záchůdku problém nemají. Nejspíš to bude tím, že máme dvoje kočičí dvířka i mezi místnostmi např. umožňují přístup na WC kde taky jeden záchůdek máme ale pochopitelně chceme aby tyto dveře zůstaly zavřené. Když jsme před lety tato dvířka instalovali (tehdy jsme měli jen dvě kočky a jeden nekrytý záchodek) stačilo z druhé strany nalákat hračkou nebo pamlskem a už to kočky uměly. Později jsme pořídili kryté záchody s dvířky a taky postupně přicházely další kočky a už nebyl problém. Nově příchozí kočky se vše učily od těch původních, koťata se to naučí od matky. Přesto mám jednu kočku která dvířka na záchůdku odmítá a když si může vybrat tak používá jediný odkrytý záchodek v bytě. Pokud už je tento záchůdek použitý tak sice jde i na ten uzavřený, ale poté co projde dvířky dovnitř do nich packou dlouho buší. Někdy se jí je podaří vysadit a potom je zahrabe do steliva.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2007 21:36:52
Odpovědět s citátem

Taky neumíme používat dvířka. Bobeš je z domova neznal. Minulou kocouru jsem to naučila bez problémů, ale tohoto ťunťu ne a ne... Confused
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (52x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (45x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (25x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (20x)
5
Pojištění koček (19x)
6
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (17x)
7
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (17x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (17x)
9
Jak se naučit vybírat mýtné (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top