Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nechce pít...


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Draha



Založen: 18.08.2007
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno

Předmět: Nechce pít...
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2007 14:35:22
Odpovědět s citátem

Dobrý den od jedné "chovatelky" tříměsíčního kocourka. Nikdy jsem neměla žádné zvíře a tenhle kocour (klasická pruhovaná kočka - asi domácí?) si mě našel. Nedalo se odolat a tak se ze mě stala kocouří panička. Co se týká jídla, to zvládám dík info na webech. Starost mi dělá, že vůbec nepije vodu. Dostává mléko, které mu trochu ředím, ale je to jistě málo. Takže mi prosím někdo poraďte, jestli je to nepití normální a co s tím... Díky a hezký den. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2007 19:58:22
Odpovědět s citátem

A čím kocourka krmíte? Pokud jí hodně konzervy/kapsičky, tak už možná vodu jako takovou příliš pít nepotřebuje. Ředit mléko je dobrý nápad.
Jinak se doporučuje mít po bytě víc mističek s vodu.
Já jsem vypozorovala, že kočkám moc nevoní voda z kohoutku, takže můžete zkusit přefiltrovanou nebo balenou. Úspěch by také mohla mít voda z mističek pod květináči nebo dešťovka Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2007 22:20:59
Odpovědět s citátem

vyskusajte urcite viac misiek na vodu. Z nasich troch kocurov kazdy pije na inom mieste, ale najvacsi uspech ma miska v kupelni Smile
Ak chcete vyskusat, ci je problem v tom, ze mu nechuti voda z kohutika, skuste namiesto kupovania vody vodu jednoducho prevarit a nechat vychladnut. Odstranite tak chlor a ine prisady, ktore mozu macickam vadit.
Skuste namiesto normalneho mlieka davat tatra mliecko. Obycajne mlieko moze sposobovat prujem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Nechce pít...
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2007 7:43:56
Odpovědět s citátem

Draha napsal:
Dobrý den od jedné "chovatelky" tříměsíčního kocourka. Nikdy jsem neměla žádné zvíře a tenhle kocour (klasická pruhovaná kočka - asi domácí?) si mě našel. Nedalo se odolat a tak se ze mě stala kocouří panička. Co se týká jídla, to zvládám dík info na webech. Starost mi dělá, že vůbec nepije vodu. Dostává mléko, které mu trochu ředím, ale je to jistě málo. Takže mi prosím někdo poraďte, jestli je to nepití normální a co s tím... Díky a hezký den. Smile


A co zkusit postupně ředit mléko víc a víc a tak ho na tu vodu pomalu navyknout ?I kdyby to bylo s troškou mléka . Víc misek je také dobrá rada. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nechce pít...
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2007 12:28:44
Odpovědět s citátem

Kočky mají ten dar, slízat vodu odkudkoli - olízat vanu, umyvadlo, pít s misek pod kytkami .... mléko ale není pro kočku vlastně pití, ale "jídlo" ... navíc kočičí trávení si s mlékem a laktozou zrovna moc nerozumí, takže se nelekněte, kdyby začal najednou průjmovat.
Určitě rozmístěte po bytě víc misek s vodou - nedávejte misku k jídlu, kočky všeobecně nerady pijou na místě, kde jedí, dejte klidně i misku do koupelny (teče tam jakoby stále čerstvá voda, naši pití v koupelně mají moc rádi).
Co tak pozoruju, to nepití je takový všeobecný problém, hodně koček se do pití moc nežene, určitě je lepší vyzkoušet různá řešení, právě od různých míst k pití, až např. po fontánku CatIt ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2007 9:09:38
Odpovědět s citátem

Nevím jak dalece se smí takto malým koťátkům podávat syrové rybí maso, ale můj Amís (8měsíců) miluje rybí filátka, takové ty čtverce aljašské tresky, jak se prodávají zmrazené. Když je nechám rozmrazit na pokojovou teplotu tak obsahují spoustu vody. Dávám tak obden, jeden nakrájený čtverec. Jen se po něm zapráší a snáší je bez problémů.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2007 17:54:21
Odpovědět s citátem

U rybího masa se to má tak, že obsahuje enzym, který rozkládá vitamín B, takže by pak teoreticky hrozil kočce jeho nedostatek. Nicméně četla jsem, že ti, kdo chodí na ryby pak jimi poměrně často své kočky krmí, ale určitě je dobré o možném riziku vědět.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mourovatá



Založen: 09.11.2007
Příspěvky: 8

Předmět: pití
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2007 12:13:56
Odpovědět s citátem

Unás se osvědčilo pití z velkých nádob. Na chatě z barelu na dešť. vodu, ze škopku, dokonce doma když se prochází kocour po kuchyňské lince, nejraději pije ze dřezu třeba vodu v hrnci, která je tam nalitá na odmočení hrnce po vaření...no pro nás fuj. Ale jemu to chutná.
Taky má divné choutky a zkoušel mi pít kafe s mlíkem, ale to jsem mu zatrhla. Very Happy
Určitě bych se přimlouvala za více misek s vodou po bytě. Nebo přimíchávat do žrádla, jestli to sežere.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2007 13:40:31
Odpovědět s citátem

Náš Kuba nejraději šmejdí ve dřezu a vylizuje tam vodu. také jsem si všimla, že kde má vodu "zakázanou"- při zalévání květin, v konvičce na zalévání a pod., tam ji pije nejraději.
Takže jsme to vyřešili tak, že dám do dřezu, jakoby nechtěně, nějakou nádobu s vodou-klidně hrnek od čaje nebo nějakou salátovou mističku a náš Kubíček tam chodí pít. ¨Prostě zakázané ovoce Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marge



Založen: 08.10.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2007 12:15:53
Odpovědět s citátem

Moje kočička, i když má dvakrát denně čerstvou vodu v misce, olizuje vodu z vany a umyvadel, nejvíc jí chutná, když jsou ve vodě zbytky pěny nebo zubní pasty Rolling Eyes jak začalo mrznout, sráží se nám voda na oknech, tu olizuje taky.
Je možné, že Váš kočičák, si tekutiny dopňuje podobně, ani o tom nevíte. jinak z vlastní zkušenosti doporučuji samostatnou mističku na vodu skleněnou nebo porcelánovou - takové ty umělohmotné dvojmističky na jídlo a vodu zároveň se mi naprosto neosvědčily a také vám poradím určitě spolehlivý trik. uvařte mu v neosolené vodě kousek masíčka: kuřecí, hovězí ( já většinou dávám kuřecí prsíčka a žaludky, a jinak to, z čeho zrovna vařím, naposledy krůtí prsa ) raději ne vepřové - kočkám se nedoporučuje, nechte vychladnout a dejte mu do mističky maso i s vodou ve které se vařilo, vsadím se že maso zbaští a vodu vypije Very Happy
Marge
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (51x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (22x)
4
Kočičí jména (21x)
5
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
6
Somálská kočka (19x)
7
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (18x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2021 (18x)
9
PKD - polycystická choroba ledvin (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top