Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Bázlivý kocourek


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
dana.kadava



Založen: 13.08.2007
Příspěvky: 1
Bydliště: Tučapy 53

Předmět: Bázlivý kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2007 18:01:23
Odpovědět s citátem

Dobrý večer.Jsem chovatelka Skotského přímouchého 9 měsíčního kocourka.V kruhu rodiném je velmi přítulný a mazlivý,problém nastává příchodem někoho cizího.Okamžitě se schová a nejde vůbec vzít na ruce.Mám obavu ,že výstava koček bude pro něho velký stres.Může někdo poradit jak ho co nejšetrněji odnaučit bázlivosti.Nikdy se mu nic zlého nestalo a nemá špatnou zkušenost s lidmi.Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: Asi je to normálí
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2007 20:07:24
Odpovědět s citátem

Myslím, že bázlivost před návštěvou je docela častým jevem. Naši dva kočičáci nemají problém se předvádět návštěvě, kterou už několikrát viděli a která si s nima ochotně hrála. Jak ale přijde někdo, koho viděli 1x nebo 2x zalezou a nechtějí se ukázat. Jestliže pak někoho z nich vytáhnu a v náručí ho nesu návštěvě, hrozí mi nebezpečí podrápání. Čím častěji k nám návštěvy chodí, tím rychleji se jí ukážou, ale první reakce, schovat se, jim zůstala Embarassed .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: bázlivost
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2007 22:22:12
Odpovědět s citátem

Zdravím, s plachostí u kočky mám zkušenost. Mám kočku, která se chová stejně jako Váš kocourek. Ke mě a ostatním členům domácnosti se chová pohodově, přátelsky až možná dominantně, ale když přijde někdo cizí, návštěva či zazvoní zvonek u dveří, kočka se schová a vyleze, až když je po "nebezpečí". tedy z jejího pohledu. V mém případě za to mohou genetické dispozice, které si nese po rodičích, hlavně po své matce. Nic jí v životě nepomůže, bude žít s obavou, ale pro svou rodinu-smečku, bude pohodová. Zapátrejte, co rodiče kocourka, jak na tom jsou s plachostí a povahou....Pokud jste na tom podobně, jako moje kočka, bohužel moc toho s kocourkem nezmůžete, aby se nebál nově příchozích a výstava pro něj bude znamenat opravdu stres a taková kočka si výstav neužije a bohužel, ani Vy s ní. Moje kočka je krásná, ovšem na výstavě se nepředvede, (už jsem s ní tři absolvovala)proto ji nechávám v klidu domova bez zbytečných stresů....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2007 6:50:21
Odpovědět s citátem

Pomnenka, skusali ste na to napriklad Bachovu terapiu? Mame doma podobny pripad, len nas kocur sa vydesi a zalezie aj vtedy, ked nieco buchne, ina macka zrazu vyskoci spoza kuta alebo ked prideme domov - vtedy ho najdeme zalezeneho alebo prisapnuteho k zemi, aby mohol rychlo ujst, ak to nahodou nie sme my. Chcela by som to riesit, len ma zaujima, ci ste skusali plachost u vasej macicky nejak riesit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (77x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Mrouskání kočky (říje) (26x)
7
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top