Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nemocný kocourek

Fórum: Nebezpečí

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2007 9:00:25
Odpovědět s citátem

Ju ju, to jsme my Surprised)
no 2 měsíce, to je hrůza, hudák Váš Maxíš!!!!
No tu smektu jsem dostali a sáček mu rozděluji na 3 dávky deně, ale ten rehydratační přípravek to neni, ten jsme dostávali když nám bylo nejhůř, tohle je podle dr na zlepšení mikroflory (nevim nazev)...
On dost bumbá, takže ho to snad moc nedehydratuje, ikdyž co má průjem hodí čůrat 1x deně...ale za to prý může ten průjem. Takže se přikláníte ktomu aby jsem zkusili jinou dietku? Někde jsem četla, že je dobré se vrátit k původním ganulkám a začít znovu, velmi pomalu...Jenže ty původní granulky nejsou dietni..... Moc se mi do jinych nechce aby tonebylo ještě horší, to bude pro něj zas změna.... Jenže oni mu třeba doopravy nesedi....Už aby to bylo za náma!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2007 9:09:09
Odpovědět s citátem

My dietu nedávali a podávali jsme klasický granule, nicméně naše čičiny nebyly přiotrávený, takže jde o to, jestli opravdu nepotřebuje speciální dietu, aby všechno pracovalo jak má a tělo zvládlo krmení přetrávit bez zátěže pro orgány (játra, slinivka, žaludek), tak musíte šetřící krmivo dávat.
Jakou dietu? Je jedno jakou, ale hlavně se na nějaké ustalte a neměňte mu jí co týden. Pokud nebudete krmit nějakým krmivem dlouhodobě, tak během krátké doby není možné poznat, jestli mu sedne, nebo nesedne, když měníte krmivo už při problémech (průjmu).
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2007 9:17:11
Odpovědět s citátem

Tak pravděpodobně mu ledvinová dieta od Hills nesedla, baští ji 3 týdny. A průjem začal až po změně stravy. Uvidíme, ještě to zkusím probrat u dr. Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2007 9:23:20
Odpovědět s citátem

Existuje dieta Hills I/D, je přímo určená na problémy s trávením ... takže můžete zkusit tuhle, která by měla řešit problém průjmu.

Opravdu to chce dobrého veterináře, který nebude do kočky cpát zbytečné léky, nasadí vhodnou dietu a pak holt čekat, jestli se dieta chytí. Problém tu je opravdu v tom, že těžko jde říct, co je vlastně jen průjem, a co je důsledek té otravy. To tělo může reagovat všelijak.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2007 9:46:54
Odpovědět s citátem

Ty antibiotika jsou hnus ... zkuste možná koupit u veta pastu Probican, měla by srovnat střevní mikrofloru právě při podávání antibiotik.

April,
Probican se má dávat už PŘI podávání antibiotik? Nám ho vet prodal s tím, že ho máme začít podávat až po skončení léčby... Děkuji předem za odpověď
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2007 9:56:20
Odpovědět s citátem

Ono asi záleží na tom, co doporučí vet a tím by se asi lidé měli řídit - co tak koukám na různé servery na téma Probican, tak někdy ho dávají v průběhu léčby atb, někdy po.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2007 14:14:17
Odpovědět s citátem

Nám dal vet Probican už při antibiotikách (měli jsme průjem) a měli jsme ho pak podávat ještě dlouhodobě na ustálení zařívání.

Když to porovnám s lidskou léčbou, tak naše dětská doktorka nám k antibiotikům dává vždy probiotika hned s tím odůvodněním, že antb. ničí mikrofloru ve střevech a probiotoka ji alespoň trošku nahrazují.
Dávali jsme tedy probiotika vždy mezi antibiotiky (asi uprostřed času mezi dvěmi podáními atb.) tak, aby probiotika nebyla v zápětí zlikvidována atb.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2007 14:18:25
Odpovědět s citátem

Ještě postřeh k podávání Probicanu. Vet říkal, že mu to mám stříknout do tlamy. Kocour se jakémukoliv násilnému podávání bránil a dostat mu aplikátor do tlamy byl nadlidský výkon. Když se mi podařilo zmáčknout dávkovač, kocour se začal olizovat a jeho výraz v obličeji jako by říkal : "Proboha, proč se mě snažíte "znásilnit", když je to tak dobré a baštil bych to i dobrovolně ???" Laughing Od té doby stačilo vymáčknout příslušnou dávku na talířek a hned běžel, aby to s chutí zbačtil Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jana kupcová



Založen: 23.07.2007
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2007 19:39:41
Odpovědět s citátem

Ahoj,taky jsme se přiotrávili.. náš splašený kocour pro změnu pil vodu z podmisek od květin,ale potrápil nás hodně než jsme na to přišli..Když náš Míša přestal zvracet,tak jse nasadili dietu-granule RID.Míša se sice jeví,že jako dobrý,ale má pořád špatné testy-jaterní i ledvinové.Je to už více než dva měsíce,ale asi to chce fakt trpělivost.Asi tou otravou ty naše malé chlupaté koule dostávájí zabrat mnohem více než my,lidé.Takže hodně a hodně trpělivosti...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2007 9:48:24
Odpovědět s citátem

No my jsme tedy dostali ve středu novou ledvinovou dietu ( aby se vyloučilo, že průjem je stravou) ,ale ve čvrtek ráno se nám podařilo krásné celé hovínko....tak jsme zatím stravu nezměnili...máme ji doma,ale já doufám, že nebudue potřeba!!! Ale večer zas průjem....tak nevim. Smectu máme ještě na zítra tak uvidíme. Jen mi nejde do hlavy, že ráno je hovínko ukázkové a večer zas průjem Confused je teda pravda, že nám lup upil trošku led. kávy, tak možná proto...

Je to trápení s tema chlupáčema, když se něco takového stane, ale hlavne, že to dopadlo dobře i u Vás!!!!!! A víte přesnou příčinu takže by se to stát znovu nemělo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2007 9:55:04
Odpovědět s citátem

Jinak to je dobré, že ta pasta Probican,je i chutná, zkusím zajít po víkendu k vet aby nám ji dal!!!! Dáváme tu Smecku a dal nám i malej sáček s obsahem, který by měl taky srovnat mikroflóru,ale páč to chutné neni, dostává vše injek stříkačkou.....Ale zas takovej boj to neni Smile Kocoura zabalím od ručníku posadím si ho na klín rukou mu přidržím hlavičku a do koutku mu pomalu sříkám meducínku a říkám mu jak horzně je šikovnej!!!! Akorát když vidí ručník zdrhá Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2007 14:35:11
Odpovědět s citátem

Janaa napsal:
Jinak to je dobré, že ta pasta Probican,je i chutná, zkusím zajít po víkendu k vet aby nám ji dal!!!! Dáváme tu Smecku a dal nám i malej sáček s obsahem, který by měl taky srovnat mikroflóru,ale páč to chutné neni, dostává vše injek stříkačkou.....Ale zas takovej boj to neni Smile Kocoura zabalím od ručníku posadím si ho na klín rukou mu přidržím hlavičku a do koutku mu pomalu sříkám meducínku a říkám mu jak horzně je šikovnej!!!! Akorát když vidí ručník zdrhá Very Happy


No, u nás bylo podávání dramatický. Manžel na něm "seděl" a znehybňoval tělo a já fixovala hlavu a otvírala pusu. Dělali jsme to tak i při kapání kapek do uší, tak jsme to zopakovali i při podávání pasty. Kocour zas čekal něco hnusnýho, když jsme ho zas čapli a proto byl tak vyvalenej, když zjistil, že mu to chutná Laughing .
Druhýmu kocourovi to ze začátku až tak moc nechutnalo, tak jsem mu to vždycky přidala na vrch porce z kapsičky a nakonec už to baštil i samotný Wink .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jana kupcová



Založen: 23.07.2007
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2007 18:01:30
Odpovědět s citátem

...tak vám nevím..jak jsem tady již psala,asi před třemi měsíci se náš Míša přiotrávil,protože pil vodu z podmisek od květin..vypadá to,že se z toho dostal,hraje si,papá,pije,je veselý,vypadá jako zdravá kočička.Jenže..chodíme co tři týdny na odběr krve a vet říká,že má pořád špatné jaterní a ledvinové testy.Kupodivu to léčí pouze dietou,žádné léky ani jiné vyšetření nepředepsal.A to říkal,že hodnoty vyšetření jsou vyšší než minule.Fakt tomu nerozumím,samozřejmě jsem ráda,že chlupáč se tváří spokojeně.Ale proč jsou hodnoty vyšší a lezou nahoru,když se neléčí a kocour je jak řípa??Nemáte někdo podobnou zkušenost??A naši mi říkali-"uč se,ať je z tebe něco užitečného.." Shocked Že já nešla na veterinu,aspon bych neměla starosti..Ale zase na druhou stranu bych nepoznala tolik úžasných lidí,kteří jsou tady,protože bych nikdy neměla důvod nahlédnout na stránky Modrého kocouře.Takže všechno zlé je k něčemu dobré..Jen ty hodnoty by mohl mít Míša v pořádku..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2007 9:58:48
Odpovědět s citátem

Zdravím!!!!!
My jsme měli taky problém s otravou viz. výše.... Crying or Very sad byli jsme na tom zle, ale teď je vše v pořádku, alespoň podle toho jak se Matýsek chová!!!! (až na ty střevní potíže). Naše léčba probíhala podáváním antibiotik (prý hodně) , rehydratačním roztokem a dietou.... Antibiotika už nemáme...pouze ledvinovou dietu od Hilss a dobíráme tabletky na žaludek. My jsem žádný odběr krve nedělali...Chtěli na začátku...(páč nám nečůral) ,jenže Mates dost protestoval ,tak to bez uspání nešlo, ale uspat ho byl risk... No takže skoro každý týden,14 dní, nosíme moč na rozbor...a z toho dr kontroluje ledviny...Bílkovin máme víc, ale dnes jsem tam byla zas a říkal, že jich je mín.... Takže ona se toho asi moc dělat nedá....říkal mi teda dnes pan doktor, že mu chtějí dát ještě nějaký lék na podporu močového ústrojí, ale kuli průjmu zatím počkáme.....Náš pan doktor neni moc na konzultování (na co se nezptáte to nevíte),ale je to dobrý doktor, ví co dělá . Někdo tu někde psal, že je nutné udělat rozbor krve...ale toto vyšetření prý stačí ..tak nevím.
Jinak já bych asi na veterinu jít nemohla.....Fakt na to nejsem ta sparavna povaha...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jana kupcová



Založen: 23.07.2007
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2007 21:16:57
Odpovědět s citátem

Taky se mu nelíbí odběr krve.Ale vymysleli jsme na něho fintu,která zatím zabírá.Nesnáší převpravku,tak ho vozíme zabaleného v dece jak mimino.A když si lehne na vyšetřovací stůl,vůbec ho nerozbalujeme a jen vytáhneme packu.Než Míša zjistí co se děje,tak je po všem.Jinak na veterině se jim nedá upřít snaha,je tam zkušený pan doktor a dvě slečny doktorky,které skončily školu.Jen z nich mám pocit,že neví co mají s kocouřem dělat.A povolání to je určitě hodně náročné.Myslela jsem to spíš tak,že bych mu uměla pomoci,ale teď se musím spolehnout na cizí a jsem bezradná.Jen tak mimochodem..taky jsme měli dietu i od Hils,kromě jiných,a strašně po tom Míša přibral.Tak jak má celou dobu stejnou váhu,najednou mu skočily dvě kila nahoru.A když jsme změnili značku diety,tak zhubl a nepřibírá..Asi je nějaká kalorická... ale vzhledem k tomu jak je náš kocouř splašený,tak mu nějaké velké přibíraní nehrozí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2007 8:04:58
Odpovědět s citátem

No to je dobrá "finta" Very Happy taky mě to napadlo, ale zetím mu brát krev nechtějí. Zeptám se za 14 (jdem na kontrolu) jestli jim rozbor moče stačí....Chtěla jsem se zeptat jakou máte tu novou dietu? No náš kocour zhubnul , ale už to zas nabral raz dva. Asi opravdu bude kalarická, no budu mu váhu hlídat a uvidíme. Teď jsme vysadili Smektu tak se modlím aby už neměl průjem Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jana kupcová



Založen: 23.07.2007
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2007 18:47:02
Odpovědět s citátem

Dostal dietu RID je i na ledviny i na játra.Ale musím říct,že náš Míša neměl tak velké problémy jak vy.On spíš zvracel a byl hrozně zničený.Tahal za sebou ocas a byl hrozně smutný.Hlavně,že jsou ti naši chlupáči na pohled v pořádku.Až na ty výsledky. No,uvidíme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (28x)
2
Přinesení (14x)
3
Editorial 19. června 2006 (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top